Alfaturk Alfa Romeo

Alfa Romeo Genel => Hibe - Takas - Paylaşım => Paylaşılanar => Konuyu başlatan: Veloce - 05 Ağustos 2015, 19:01:45

Başlık: 147 / GT / 156 (2006) Body Computer
Gönderen: Veloce - 05 Ağustos 2015, 19:01:45
Değerli arkadaşlar, forumumuzun yeni bölümünün ihtiyaç sahiplerine faydalı olması ve suistimal edilmeden bir forumun genel varolma amacına uygun şekilde devam etmesini dilerim. Sabahtan beri yazmaya çalışıyorum ama araya birşeyler giriyor diye yazamamıştım neyseki vakit bulabildim. Bu kısacık arada dahi hemen paylaşımlar gelmiş olması beni memnun etti açıkçası...

Gelelim parçamıza... 147 araçtan çıkma body computer, zamanında ihtiyaç duymuş olanların bileceği üzere 600 700 tl gibi fiyatlara satılmakta olan ve yenisinin 1000 tl üzeri fiyatlara satıldığı bir parça. Araçlarımızın birçok verisi ya da bir başka deyişle, motor hariç tüm verileri bu computer ile işlenmektedir.

Bu parça normalde tek olarak satılı piyasada. Fakat benim ihtiyacım olan sadece GT araçlarımdan birindeki stop lambası arıza ışığını söndürmekti. Parça normal olarak çalışmıyor, ampul değişsede elektrik iletilmediğinden dolayı çalışmıyordu. Ben parça boşa ziyan olmasın diye sadece bu stop lambasını kumanda eden entegreyi tespit ettirdim ve komple body computer üzerinden sadece bir tek entegreyi alarak bu işi hallettim. Gerisi sağlam şekilde durmakta.

Bu tip arızası olanlar için elzem, piyasada hiç de ucuz olmayan bir parçadır. İlgilenenler bir şeklde benden temin edebilirler. Veloce Alfa Romeo adına bu tür paylaşımlara buradan ara ara devam edeceğim. Herkesin katılımı ile birçok ihtiyaç sahibi masraflarını ciddi anlamda düşürebileceklerdir.
Başlık: Ynt: 147 / GT / 156 (2006) Body Computer
Gönderen: silverzar - 16 Kasım 2015, 15:25:46
body computerden kastın nedir hocam bu araçlarda body computer yok bildiğim katdarı ile??