Yukarı git

21 Ağustos 2018, 22:15:09
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giu gögüste çatlak  (Okunma sayısı 1599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rdlkrts

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Giu gögüste çatlak
« : 21 Mayıs 2018, 15:28:11 »
İyi günler kısa süre önce yolcu hava yastığının olduğu bölümde çatlak  meydana geldi . Ne yapacağımı bilemedim servisi ve müşteri hizmetlerini aradım .Aracı istediler fotoğraf çekip merkeze göndereceklerini söylediler. Yardımcı olabilecek ve fikir verebilecek var mı acaba? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

kaanromeo

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
Ynt: Giu gögüste çatlak
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2018, 16:42:34 »
Kaç model araç
Daha önceden airbag leri acmismiydi

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2018, 17:52:55 »
Araç güneşte fazla mı kaldı. Benim giu da da çok minik belli belirsiz bi tümsek var. Umarım zamanla o hale gelmez. Aracınız garantiliyse zaten serviste değişir. Değilse epey masraflı olur. Gelişmeleri burda yazıp bilgilendirin

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rdlkrts

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2018, 18:39:58 »
Araç 2012 ve daha önce hava yastığı açmadı.Ayrıca kapalı garajda duruyor yazları o yüzden güneş etkisi olamaz.
Başka forumlarda araştırdığım kadarıyla fiat gurubunda bu problem kronikmiş . Garantisi dolan birçaok aracın değişimi yapılmış .Eğer değişim yapılmazsa kesinlikle mahkemeye gideceğim.Araç reno 12 tx veya tofaş şahin değil ki böyle göğüs açılsın. Rezillik resmen.

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2018, 20:57:09 »
Kronik problem önce şişer sonra çatlar. Servise götürün foto çekip tofaşa gönderiyorlar. Tofaş da garanti bitti ise ki bitmiş sizinki belirli oranda muafiyet ile değişim yapıyor. Şikayetvar da konu ile ilgili birkaç şikayet var. Oraya yazarsanız daha etkili dönüş alabilirsiniz. Muhtemel size yüzde elli ya da yetmişbeş muafiyet verecekler. Benim araç da 2012 geçen yaz götürdüm izmir enrikoya mail attılar yüzde elli muafiyet verdiler. Benden bir hafta önce de 2013 model araca yüzde 75 muafiyet vermişler. [size=78%]Araç da en az bir gün kalır serviste bilginize..[/size]

Herkes hakettiği gibi yaşıyor..

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2018, 21:01:01 »
Çok geçmiş olsun bu arada. Bu probleme puntolarda da rastlanmış araştırdığım kadarı ile. Şikayetvara da yazın belki ücretsiz değişim olur servisteki işleyiş anlattığım şekilde. Aracın geçmişine bakıp muafiyet yüzdesi veriyor tofaş. Sinir bozucu bi durum tabi. Sizi en iyi anlayanlardan biri benimdir.  Tekrar geçmiş olsun..

hasansezerus 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: rdlkrts (21 Mayıs 2018, 22:14:06)

rdlkrts

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2018, 22:21:49 »
Evet ben de internetten araştırdım ve bazı bilgiler edindim . Önümüzdeki pazartesi servise gidip gerekli işlemleri yaptıracağım fakat benden asla para alamazlar çünkü bu tamamen firmanın kalitesiz mal üretmesi.Gereken her yere başvururum .Beni çok yorarlarsa da arabayı satar bir daha da alfa nın önünden geçmem. Binlerce öğrencimede önünden geçmemelerini tembihlerim. Bu onlara yeterli olacaktır.

rdlkrts

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2018, 22:27:00 »
Bu arada servisin onarımı yani parça değişimi tramer kaydı oluşturur mu?

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2018, 09:18:00 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu arada servisin onarımı yani parça değişimi tramer kaydı oluşturur mu?

Geçmiş olsun, bu sorunu ilk defa duyuyorum Giu'da, ilginçmiş. 2011'de alıp 2018e kadar da kullandım oysa.

Yok, sigortadan yapılmadığı sürece oluşturmaz. Ama yarın öbürgün birisi şasi no. vs. ile servis geçmişini sorguladığında orada görünebilir. Ha kaza vs. kaynaklı olmadığından, açıklanabilir bir durum, bence sorun teşkil etmez.

Spiritchaser

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2018, 11:03:22 »
Ulan fiat grubunda kronik olmayan birşey kaldımı?  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Onur Gürel

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2018, 11:39:49 »
Ön göğüsteki eşya gözü de garantiden değişmişti yenisinin de yayı bozuldu pek işlevli bi yer olmadığı içşn uğraşmadım bile. Kronik problem olur da çözümü olur maalesef italyanlar bu konuda tam akdeniz insanı..

Muratti

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2018, 16:05:04 »
Merhaba arkadaşlar uzun yıllar opel astra h kasa kullandım inanın onu kullanırken bir çok sorunla karşılaştım ve çoğuna kronik vs. bir sürü laflar edenler oldu.. netice itibariyle arabamı seviyordum ve hepsini "ustasına" çözdürdüm.. şimdi çocukluk hayalim olan alfa ile yola devam ediyorum.. inanıyorum ki bunların kronik değil sadece zamanla oluşan normal şeyler olduğunu düşünüyorum.. tabiki her arabanın sorunları var ancak önemli olan çözümün nasıl olacağıdır... vee ustasından yardım almak..

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2018, 23:26:49 »
Dediğiniz doğru aslında ama alfanın adı çıkmışlığı kadar tofaşın malına sahip çıkmayışı da var. Geçen mengerlere bakıma gittim mercedes cla sahibi bi amca mesaj gelmiş mercedesten güncelleme var uğrayın falan diye. İşi bitti baktım on dakika sonra geri geldi. Ne oldu hayırdır dedim bütün ikazlar ötüyor sağlam geldik şu hale bak dedi. Aracın kalması lazım ikame araç da veremeyiz dediler adam da kapıda yatarım gitmem işim çözülmeden diye bekliyordu ben çıkarken hala.
Yani 200 küsur verdiğiniz mercedes ile bile saçma şeyler başa gelebiliyor maalesef alfa ile başımıza gelirse sana demiştik alma diyenler çıkıyor.

fossadeileoni

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2018, 15:45:14 »
merhaba aynı sorun bendede olmuştu,izmirde enrikoya götürmüştüm,garanti dışı olmasına rağmen ücretsiz değişim yapmışlardı, giderken umudum yoktu aslında ama hiç yormadılar,bende öncede bir tane aracın değiştiğini söylemişlerdi o araç garantideymiş ama.

fossadeileoni 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: rdlkrts (04 Haziran 2018, 22:12:05)

rdlkrts

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2018, 14:16:56 »
1 haziranda servis bana dönüş yaptı arkadaşlar. Masrafların yalnızca %35 ini karşılayacaklarını söylediler. Bende böyle bir şeyi kabul etmeyeceğimi ısrarla söylememe rağmen son derece komik bahaneler üretip daha fazlasını karşılayamayacaklarını söylediler. Bunun yanında serviste dahil olmak üzere bunun mühendislik hatası oldugunu da kabul ediyorlar.Tam anlamıyla rezillik . Şunu da ekleyeyim, arabanın 6 yaşında ve 100.000 km olması yüzünden tam karşılamıyorlarmış , yani alfa 100 bin olunca böyle olması normalmişe getirdiler.

Seo4Smf Tagleri: gögüste çatlak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.