Yukarı git

24 Mayıs 2018, 08:56:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kasislerde Gelen Gıcırtılar  (Okunma sayısı 13603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
Ynt: Kasislerde Gelen Gıcırtılar
« Yanıtla #15 : 20 Kasım 2012, 11:04:26 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
arkadaşlar bu sesler beni deli ediyor.Araç ısınınca azalıyor soğuk havada ilk hareketten sonra çukur ve kasislerde gıcırdıyor.

Bazen kapılardan ve koltuklardan geliyor sanki ses.Ne yapıcaz nasıl yapıcaz bilmiyorum ama bu sesle başa çıkmanın bir yolu olmalı.Araçlarımız zaten sert yapıya sahip birde bu sesle uğraşmayalım .
alfanda deri koltuk varsa yapar ,bende yapıyor ,deri ,koltuğun yanındaki plastik aksama sürttükçe keman çalıyo  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  çaresi basit ,araya guzel bir yalıtım malzamesi iş çözülür   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Arkadaşın bahsettiği ses burç sesi sanırım abi.
o dediği seslerin hepsi bende mevcut ama ben takmıyorum ,arada yapıyo ,alfa senfonisi dinliyorum gerçi pavorotti gibi guzel olmasa da idare eder  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 20 Kasım 2012, 11:49:51 »
Eğer burçlardan geliyorsa, serviste yağlatabilirsiniz. Kısa süreliğine de olsa seslerin azaldığını veya kesildiğini söylüyorlar (Ben yapmadım ne kadar etkili olur bilemiyorum). Veya burçları değiştirebilirsiniz. Benim geçen sene özellikle önlerden gacır gucur çok ses gelirdi ama özellikle çok soğuk havalarda olurdu. Araç belli bir süre ısındıktan sonra o ses azalırdı. Ama yaz ortasında salıncaklarla birlikte burçları da değiştirmiştim ve şu an ses falan yok alt takımlarında.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 20 Kasım 2012, 12:19:15 »
havaların soğuması ile benimde sağ ön taraftan gacırdama sesleri gelmeye başladı.gres ile yağlamaya çalıştım ama ses sağ ön üst salıncaktan geliyor.yeri dip tarafta kaldığından çok iyi yağlama yapamadım.salıncağımı değiştirsem yoksa powerflex burç alıp mı değiştirsem kara veremedim.

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2012, 13:32:09 »
arkadaşlar bu sesler beni deli ediyor.Araç ısınınca azalıyor soğuk havada ilk hareketten sonra çukur ve kasislerde gıcırdıyor.

Bazen kapılardan ve koltuklardan geliyor sanki ses.Ne yapıcaz nasıl yapıcaz bilmiyorum ama bu sesle başa çıkmanın bir yolu olmalı.Araçlarımız zaten sert yapıya sahip birde bu sesle uğraşmayalım .
alfanda deri koltuk varsa yapar ,bende yapıyor ,deri ,koltuğun yanındaki plastik aksama sürttükçe keman çalıyo  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  çaresi basit ,araya guzel bir yalıtım malzamesi iş çözülür   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

öncelikle ilgi ve yardım etme isteğiniz için teşekkür ederim.

Lakin deri koltuk değil.Kapılardan şüpheleniyoırum bazen ama bazen alt taraftan şüpheleniyorum nebiliyim anlamadım gitti nereden olduğunu =)

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 20 Kasım 2012, 13:34:53 »
alfa işte, yürüyen aksamları çok hassas bizim yollara uygun araç diil malesef  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bende de var ses artık takmıyorum (tabii ufak tefek seslere)

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
« Yanıtla #20 : 20 Kasım 2012, 13:59:01 »
forumlarda bu tür sesler çok konuşulur ama neticeye pek varılmaz ,en iyisi siz rot balansçıya götürün baksınlar eksik gedik tespit edip reçeteyi versinler sana  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2012, 14:20:39 »
Benim arabada çıt yok aman nazar değmesin.
Deri koltukların gıcırdamasına bir şey yapamıyorum o ayrı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Özellikle arka koltuklar çok gıcırdıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ama yürürde vs. ses yok , kapı panzotlarımda da yoktu taki ben kapılarımı sökmeye çalışana dek Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Onlarında klipslerini zaten buldum her kapı 8 adet falan var.
Tümünü değiştireceğim bu arada kapılarada izolasyon yapacağım için şuan sökük duruyor kapılarım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Onların sesi geliyor arada sökük olduğundan.

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 26 Kasım 2012, 00:11:57 »
Ben aracımı kışın almıştım. Sürekli sağ arka kapıdan garç gurç sesler geliyordu. Havalar ısınınca geçtiydi. Tam olarak nereden geldiğini bilemiyorum ama ses sağ arka kapı tarafından geliyor gibi.

yüzkırkyedi

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 12 Aralık 2012, 17:30:09 »
valla benimkide gıcırdıyor, benimde araba soğukken arkadan geliyor, ön salıncak değiştikten sonra ses kesildi, şimdide arkadan gelemey başladı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bahri

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #24 : 13 Aralık 2012, 00:03:41 »
ayda bir yolum düştükçe servise yağlıyo arkadaşlar saolsunlar, 1 hafta on gün pek ses gelmiyo, sonra yine kaldığımız yerden devam:))

US

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : 13 Aralık 2012, 10:30:48 »
İçerideki seslerin geldiği yerler araç yürürken yanıltabiliyor.. Örneğin geçen gün aracıma amfi bağlamak için direksiyon altındaki sigorta kapağını açtım ve işlem bitti kapattım. Daha sonra ön cam tarafından (göğüslük üzeri) bir tıkırtı gelmeye başladı, kafayı yedirecek cinsten.. Yaklaşık 1 hafta sesin geldiği yeri bulamayıp pes etmişken, sigorta kapağını tekrar açıp obd bağlamam gerekli oldu. Açarken kapak vidasının yerine tam oturmadığını fark ettim. o ön cam tarafından geldiğini düşündüğüm sesin kaynağı oymuş. Sıktığımda ses gitmişti.

Sol ön alt takımdan gelen gıcırtı için 2 kere komple alt üst salıncak, aks kafası vs. değiştirdim. ama 2 ay geçmeden gıcırdama yine geliyor.  Artık müziğin sesini açıp o sesleri duymuyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 10:32:51 Gönderen: US »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #26 : 28 Aralık 2012, 09:05:41 »
Arkadaşlar dün aracı bir ustaya götürdük.Aracı kaldırdı muhafazasyı çıkarıp salıncak aksamını,burçları falan yağladı direk eve gelip garaja parkettim.Sabah araca bindim yola çıktım gıcırtı şuan %80 oranında azalmış durumda.

İnanılmaz rahatsız ediciydi sesler.Herkese tavsiyemdir mutlaka yağlatın arkadaşlar. Ve ben özel bir ürün buldum sprey formunda.Şimdi ondan alıp tekrar onunla bir kat daha geçeceğim.Sonucu bildiririm..

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2012, 14:29:35 »
Arkadaşlar dün aracı bir ustaya götürdük.Aracı kaldırdı muhafazasyı çıkarıp salıncak aksamını,burçları falan yağladı direk eve gelip garaja parkettim.Sabah araca bindim yola çıktım gıcırtı şuan %80 oranında azalmış durumda.

İnanılmaz rahatsız ediciydi sesler.Herkese tavsiyemdir mutlaka yağlatın arkadaşlar. Ve ben özel bir ürün buldum sprey formunda.Şimdi ondan alıp tekrar onunla bir kat daha geçeceğim.Sonucu bildiririm..

Hangi ürün o? Kullanmadan önce söyleseydin ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #28 : 31 Aralık 2012, 10:26:48 »

Hangi ürün o? Kullanmadan önce söyleseydin ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ilk kullanılan würth sıvı gres,sprey formunda.

Fakat şimdi bir tavsiye aldım mühendis bir arkadaşımdan 'Blue Bird B50 5 Fonksiyon'' adında bir ürün. Türkiye distrübütörü Beta Kimya. Hem sıkışmış toz ve kalıntıları temizler hem de yağmalasını yapar,mutlaka bunu kullan dedi.Çünkü sadece yağlamakla burçların arasına ve salıncakalara yapışmış kalıntıları uzaklaştıramazsınız dedi. Şimdi detaylıca bunu uygulamayı düşünüyorum hatta aracın altını sağlam bi yıkattırıp iyice kuruduktan sonra bu işlemi yapmayı planlıyorum. Daha sonra würth ile ayrıca yağlanabilir...

800 sterlin vermeden evvel bence denemekte fayda var. Ne dersiniz arkadaşlar?

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #29 : 31 Aralık 2012, 14:20:11 »
Çok mantıklı. Böyle güzel şeylerden herkesi haberdar edin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tabi önce kullan tecrübe et de, tecrübeleri öyle paylaş bizle. Bakalım düzelirse belki de artık kronikleşmiş burç gıcırdama sorununun kesin çözümünü bulmuş olursun. Süper olur.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Seo4Smf Tagleri: gelen kasislerden gıcırtı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.