Yukarı git

27 Mayıs 2018, 20:39:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 1.9 jtd ile aranızdayım :) ancak sorularım var  (Okunma sayısı 4264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Arkadaşlar selamlar. Ufak bir güncelleme çekelim ancak pek de ufak olmayabilir :-) . 11. Ayımız dolarken bir çok şey yaptık.

Aracı aldıktan sonra farkettim ki tamponun önünde dikey 3 cmlik bir çatlak ver hemen müdahale ettik kaynak yaptırdık ve boyattık.

Aracı aldıktan üç ay kadar sonra üst salıncaklar, z rotlar, sağ teker bilyası değişti.

Malum sitelerde yer alan usb aux aparatını alıp taktik,

Nisan gibi antep yetkili serviste yüz bin bakımı için gittiğimde direksiyon kütüğü ön ve arka viraj demir çubuğu, sağ aks hız mafsalı ve debriyaj baskı balata değişti.

Görsel birkaç değişiklik yaptık sonrasında. Ebay.de yer alan ducati corse Stickerını temin edip taktım kaliperleri uygun renge boyadık. Cam ve kaput filmi çektik, bagaj krom çıta takıldı,  (sonrasında kaput filmini kaldırdım), shark anten, logolar sibop kapakları, pasif ikinci egzoz taktik, egzoz kazanını boyadık.

Kötü olan paspas takımımız yenilendi. Çizik hale gelen vites topuzumuz yurt dışından temin edilerek değiştirildi. Yine aynı şekilde temin edilen pedal set kapağı takıldı. Çizilmiş iç kapı tutacaklarına kılıf temin edildi.

Ön fren diski (brembo), ön ve arka fren balataları (ate) olarak değiştirildi.

Alt salıncaklara dokunulmamişti ağustosta da alt salıncaklar değişti.

Müzik kalitesinden çok şikayetçi olmasam da ufaktan el attım. Pandizotlara iki adet oval, bir adet ufak bir subwoofer ve amfi montajı yapıldı. Şu an bir adet mono bass amfi ile de sub'u ayıracagım kısmetse.

Yazın farkettik ki klimamız soğutmada sıkıntılı, gaz dolumu yaptık klima rekorunda kaçak varmış ayrıyetten klima rekoru kaynak tamir yapıldı gaz dolumu tekrar yapıldı.

Ağustosta bir kaza atlattım. Park yerinden çıkarken sol ön çamurlugum ile tampon bileşkesinden darbe yedim. Şükür ki yavaşti ve bir sorun olmadı. Ancak yerel kaportacıları beğenmediğim için antep yetkili servise kasko ile çektirdim. Nitekim sol çamurluk değişti. Tampona işlem yapıldı. Far kırılmıştı değişti. Bir de intercooler muhafazası eğilmişti o da değişti. 3bin kusurluk bir fatura çıktı. Gizli saklım olmadığı için kaskodan ve yetkili servisten yaptırdım.

Geçen ay ise ultra racing'in kule gergisi, HR marka 3.5 cm yay (ne yazıkki şimdilik rafa kaldırmak zorunda kalacağım çünkü karter muhafazam ve tampon yer yer alttan sürtme yaptı). Ayrıca racechip box takıldı. Arka denge kollarımızın dördü de değişti. Ve tekrar ses yaptığı için üst salıncakları geçen ay değiştim.

Aldığım günden yana bambaşka bir değişim oldu araçta. Ama hala yapmayı düşündüğüm bir çok şey var. Burada da paylaşmak istedim.

Yazın ortasında önceki lastiklerime güvenmediğim için onları bıraktım. Michelin primacy 3 2015 üretim 225 45 17 olarak almak durumunda kaldım.
Kışlıkları da yakın zamanda petlas ama orjinal ölçüler olarak alacağım.

Duruşu tutuşu kullanılısı performansı inanılmaz keyif aldığım bir araç. Kısmetse en güzel şekliyle buna devam etmek istiyorum. Piyasadaki her araçtan daha farklı ve aldığıma bu kadar zor koşullarda olmasına rağmen çok mutluyum.

Bunlar da resimler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yaydan sonra

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Yapılacaklar.

Xenon kit uygulaması. Düz boru egr iptali.

İçeri aydınlatmasına ufak bir müdahalem olacak.

Ayrıca bulabilirsem güzel bir marşpiyel uygulama planım var.

ozkancan85

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
allah kaza bela vermesin çok güzel olmuş . marşpiyele aşağıdaki adrese bakabilirsin ben oradan yaptırmıştım memnun kaldım
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Üstad fiberin kalitesine güvenilir değil diyorlar yoksa hepsi var malum sitelerde. Görüntü olarak eminim harika olacak ama bakalım.

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Montajı biraz sorunlu geçse de brembo fren kitimiz.

Kuti147

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    45 Kere Beğenildi
Maşallah Veyselim... Gittiğin gibi durmayıda garantiye alıyorsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Maşallah Veyselim... Gittiğin gibi durmayıda garantiye alıyorsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Biraz sıkıntılar var ama Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Orjinal q2 17 jantları brembo kaliperlere sürtme yaptığı için 5mm flanş ile işi kurtardık. Her ne kadar 4 tekere de ayarlayıp sağlam rot balans ile durumu halletmiş olsak da teker jant bijon arasına çok sayıda ara eleman girmesi beni biraz huzursuz etti. O yüzden 17 daha küçük ET'li jant veya 18 jant da bakıyorum bir yandan.

franco baresi

• Üye
  • *
  • 34 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi
18 jantla bitirirsin goruntuyu veysel,  zaten hem mekanik hem gorsel tasinabilcek en ust seviyelere tasiyosun, eger 18 jantla bu ara elaman olayinidi kurtarirsan son dokunus olur. q2 janti ne kadar guzel olsa da , dedigin gibi kullanmak huzursuzluk yaratir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
18 jantla bitirirsin goruntuyu veysel,  zaten hem mekanik hem gorsel tasinabilcek en ust seviyelere tasiyosun, eger 18 jantla bu ara elaman olayinidi kurtarirsan son dokunus olur. q2 janti ne kadar guzel olsa da , dedigin gibi kullanmak huzursuzluk yaratir.

Onur abi eyvallah. Sen ve senin gibi arkadaşları örnek alarak birşeyler yapıyoruz ilk günden bu yana.

Malum 5x98 bijon aralığında 18 jant bulmak ölüm. Her ne kadar yapılmış olan işlem "az riskli" "sorunsuza yakın"  olmuş olsa da yere bağlayan ayaklarımın bu denli soru işareti içinde olması düşündürücü. Yapılan bütün aktarma ve süspansiyon sistemi masraflarını boşa çıkarabilecek bir olay olduğundan her zaman olduğu gibi bunu da kulak arkası edemiyorum. Ama bu sefer acelemiz yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Güzel bir 5x98 veya 5x100 jant karşımıza gelene kadar şimdilik böyle devam edeceğiz.

Herşeyi hesap etmeye çalıştık da jantın kalipere sürtülme olayını düşünemedik. Bakalım artık.

Bu arada bu süre uzar ve herhangi bir titreşim,balans gibi sorunla karşılaşırsam spacerlardan yana belki şöyle bir çözüme giderim.

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 15:44:19 Gönderen: preacher »

kurt382

• Yeni Üye
  • *
Foruma yeni katıldım, en baştan beri yaptıklarını okudum, aracın resimlerini de gorunce..... gerçekten emek etmişsiniz ve çok guzel olmuş. Satmaya kıyamazsın boyle guzeliği ama satacak olursan burdan duyuru ki aracın kıymetini bilen biri alsın...

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Foruma yeni katıldım, en baştan beri yaptıklarını okudum, aracın resimlerini de gorunce..... gerçekten emek etmişsiniz ve çok guzel olmuş. Satmaya kıyamazsın boyle guzeliği ama satacak olursan burdan duyuru ki aracın kıymetini bilen biri alsın...
Okuduğuma sevindiğim en güzel yorumlardan birisi. Teşekkür ederim. Sayıca az olan bir aracı hem bu sebepten hem de gerçekten sevdiğimden fırsatını da buldukça keyifle harcıyorum. Belki 0'ini bulup binemedik ama benzer duruma getirip keyfini sürmek isterim dedim başından beri.

İşin tuhaf yani ben birşeyler yaptıkça liste küçülmek yerine uzuyor 😄

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Arkadaşlar yardım almak istediğim iki konu var.

Birisi bir fren sistemi neden durmaya yakın sadece hafif frenajda sanki ara ara basınç uyguluyormuş gibi davranır?

Brembo fren kiti taktik neredeyse bir ay önce. Kuvvetli frende sorun yok ama düşük frende soru işaretlerimız oluştu. Söylenenler disk düz değilse, kaliperler yeterli basınç uygulamıyorsa, fren hortumlarında tıkanıklık varsa, balatalarda sorun varsa dedi. Diski inceletme imkanımız yok çünkü şehirde disk tornacısi yokmuş, nasıl yapmak bakmak lazım.

İkinci konu, lastiklerimin ölçüleri 225 45 17 idi. Her ne kadar yol tutuşa yaptığı etkiden keyif alsam da orjinal ölçüde olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum ki direksiyon geç topluyor. Ve 215li haline göre daha tepkisiz. Tavsiye edeceğiniz ürün michelin primacy 3'den sonra ne olur? Piyasadan düşündüklerim Goodyear eagle f1 asymmetric, continental contisport contact 5, Bridgestone potenza, pirelli p zero Nero.

franco baresi

• Üye
  • *
  • 34 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi

Arkadaşlar yardım almak istediğim iki konu var.

Birisi bir fren sistemi neden durmaya yakın sadece hafif frenajda sanki ara ara basınç uyguluyormuş gibi davranır?

Brembo fren kiti taktik neredeyse bir ay önce. Kuvvetli frende sorun yok ama düşük frende soru işaretlerimız oluştu. Söylenenler disk düz değilse, kaliperler yeterli basınç uygulamıyorsa, fren hortumlarında tıkanıklık varsa, balatalarda sorun varsa dedi. Diski inceletme imkanımız yok çünkü şehirde disk tornacısi yokmuş, nasıl yapmak bakmak lazım.

İkinci konu, lastiklerimin ölçüleri 225 45 17 idi. Her ne kadar yol tutuşa yaptığı etkiden keyif alsam da orjinal ölçüde olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum ki direksiyon geç topluyor. Ve 215li haline göre daha tepkisiz. Tavsiye edeceğiniz ürün michelin primacy 3'den sonra ne olur? Piyasadan düşündüklerim Goodyear eagle f1 asymmetric, continental contisport contact 5, Bridgestone potenza, pirelli p zero Nero.
veysel ilk sorun hakkinda bilgim yok ama yol tutan lastik deyince bugune kadar gordugum okudugum kadariyla pirelli p zero digerlerinden biraz daha onde. goodyear, michelin, conti oldukca yumusak ve konforlu ama yol tutus icin biraz daha sert hamur oldugunu dusundugum pirelli one cikiyor

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Açıkçası kumholardan sonra inanılmaz memnunum michelinlerden. Satma sebebim 225 olması. Birisiyle anlaştım eğer satarsam beklediğim fiyata gitmiş olacak. Sonrasında verdiğim kararla sipariş edeceğim.

Pirelli'yi gerçekten çok methediyorlar ama çok fazla model görüyorum. Pzero Nero, Nero gt gibi. Hangisi alınmalı?

Seo4Smf Tagleri: aranızdayım sorularım ancak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.