Yukarı git

14 Aralık 2017, 11:12:05
Reklamlar  

Gönderen Konu: Selespeed vites göstergesi ve kısa far göstergesi çalışmıyor.  (Okunma sayısı 593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alfa59

• Yeni Üye
  • *
Merhaba Arkadaşlar.
3 hafta önce 2004 model , 156 Selespeed aldım.Bugün çakmak ve kül tabağının ampüllerini değiştirdim.Eve geldim,herşey normaldi.Sorunun bununla ilgisi olduğunu  düşünmüyorum.2 saat sonra arabamı çalıştırdığımda vites göstergesinin ve kısa far göstergesinin çalışmadığını farkettim.( Park ve Ön arka sis göstergeleri çalışıyor).Gece bıraktım,Sabah baktığımda  herşey normale dönmüştü.Bugün yine sorunsuz bıraktım,Aksam üzeri çalıştırdığımda bozulmuştu.Alfam bana şaka yapıyor. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Fikri olan varmı?
Teşekkürler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Sigorta ve röleleri iyi bir alfa ustasına kontrol ettirmeni öneririm ...

Phone'den Tapatalk İle Gönderldi

Alfa59

• Yeni Üye
  • *
Eski arabamda kullandığım yöntemi denedim,gösterge paneli üzerine vurdum,vites göstergesi geldi,Kısa far göstergesi gelmedi.Temessızlık var demekki.Gösterge panelini sökmem gerekli.Ama nasıl sökeceğimi bilmiyorum.

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
- Direksiyonu kendinize doğru sonuna kadar çekin...
- Göstergenin üst kısmında yıldız bir vida göreceksiniz içeri doğru derinleşen kısımda... vidayı söktükten sonra
göstergenin önündeki cerceveyi kendinize doğru çekin çıkartın...
- iç kısımda gösterge paneli ve altında iki vida var onları çıkartıp göstergenin üst kısmındaki kulaktan kendinize doğru sökün... arkasını çevirin bağlantı soketlerini çıkartın....

48 U 8686 - 156 - MK1.5 Selespeed

nanotechmilas 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Alfa59 (17 Eylül 2015, 22:46:45), samiozde (17 Eylül 2015, 17:00:53)

Alfa59

• Yeni Üye
  • *
Teşekkür ederim.Yarın yapmaya çalışacağım.

Alfa59

• Yeni Üye
  • *
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
- Direksiyonu kendinize doğru sonuna kadar çekin...
- Göstergenin üst kısmında yıldız bir vida göreceksiniz içeri doğru derinleşen kısımda... vidayı söktükten sonra
göstergenin önündeki cerceveyi kendinize doğru çekin çıkartın...
- iç kısımda gösterge paneli ve altında iki vida var onları çıkartıp göstergenin üst kısmındaki kulaktan kendinize doğru sökün... arkasını çevirin bağlantı soketlerini çıkartın....

Arkadaşın yazdığı gibi yaptım.selespeed göstergesi ampülünü değiştirdim.Simsiyah olmuştu zaten.Fakat kısa far göstergesini halledemedim.Led koymuşlar.Ayrıntıya girmek istemedim.Zaman ve mekan musait değildi.

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
ama dedigim gibi sokmesi cok zor olmamistir umarim…

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

48 U 8686 - 156 - MK1.5 Selespeed

Alfa59

• Yeni Üye
  • *
Zor olmadı.Çok kolay sökülüyor.

Seo4Smf Tagleri: vites göstergesi çalışmıyor kısa 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.