Yukarı git

18 Aralık 2017, 04:26:31
Reklamlar  

Gönderen Konu: Araç hareket halindeyken N atıyor  (Okunma sayısı 2865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yekucur

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Ynt: Araç hareket halindeyken N atıyor
« Yanıtla #30 : 04 Kasım 2015, 09:39:20 »

Arkadaşlar boşa atma olayında bazen akü den de yapabiliyor. Yazın izmirde başıma geldi. Hava çok sıcak ve klima full açıktı. Klima gazı ile ilgili problem olduğunu biliyordum ve gaz bastırmak için sanayiye gitmeye çalışıyordum. 20 dakika kadar dur kalk trafiğe girdim. Birden kırmızı ışıklarda boşa atmaya ve robot ışığı yanmaya başladı. Stop edip çalışınca düzeliyor fakat araba yavaşlayınca tekrar ediyordu. En son aklıma geldi ve klimayı kapatınca boşa atmayı kesti. Gaz doldurunca bu seferde 5 dakika kadar klima açık rolantide çalıştırınca yine robot ışığı yanmaya başladı. İstanbul'a gelince ilk iş aküyü değiştirdim. Akücünün yaptığı testlerde full elektrik aksamı açık iken rolantide düzgün şarj almadığını söyledi akünün. Şuan değiştirdim aküyü ve problem kalmadı. Aklınızda olsun. Bu arada basınç tüpünü ve pompa kömürlerini yeni değiştirdiğim için başka yerde problemi aramadım hiç.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

yekucur 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: conistr (20 Kasım 2015, 16:06:16)

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Ynt: Araç hareket halindeyken N atıyor
« Yanıtla #31 : 04 Kasım 2015, 10:04:30 »
genelde ışıklarda boşa atmasının sebebi elektro valfden kaynaklı sıkışık trafikte aşırı ısındağı için basıncı tutamıyor ve vitesi boşa atar motoru bir süre bekletip çalıştırınca (1- 2 dakika) düzelir yine sıkışık tarfikte boşa atar. en iyisi manuel kullanmak veya ışıklarda durunca aracı boşta atmak... tabii en doğru çözum elektrovalfin değişmesi ama sıfırını bulmak sorun. zaten elektro valf arızalıysa serviste aktif testde yapılamıyor. selespeed kalibre edilemiyor.

48 U 8686 - 156 - MK1.5 Selespeed

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.