Yukarı git

16 Aralık 2017, 12:03:02
Reklamlar  

Gönderen Konu: 156 SS VİTES RAKAMLARI'NIN ARADA BİR YANIP SÖNMESİ  (Okunma sayısı 1419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KENJORI

• Yeni Üye
  • *
Merhaba aracım 156 SS ancak 5'inci viteste ilerlerken , "5" Vites rakamı arada bir yanıp sönüyor. Arada bir düzeliyor.Ancak 5'inci vitese geçmesinde herhangi bir sorun yok. Böyle bir durumla karşılaşan ve bu konuda çözüm sunabilecek arkadaşlar varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Sensörlerden biri arızalı olabilir veya pin ayarı yapılmalı yetkili serviste veya iyi bir ss ustasına götürmelisin

iPhone 'den Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap aracılığı ile gönderildi

KENJORI

• Yeni Üye
  • *
Sensör derken Vites seçim sensörlerinden mi bahsediyorsunuz? Bu arada pin ayarı derken 20 pin soketinden mi bahsediyorsunuz?

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Pin ayarının 20 pin soketiyle ilgisi yok pc ye bağlanıp ayar yapılmalı,benimde önceden 3 viteste yapıyordu ,sürüşe bir etkisi yok yanıp sönmesi rahatsız eder sadece

iPhone 'den Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap aracılığı ile gönderildi

KENJORI

• Yeni Üye
  • *
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.Bu rakamın yanıp sönmesi gerçekten rahatsız ediyor , ancak sürüşe etkisinin olmadığını duymam rahatlattı biraz.En kısa zamanda Pin ayarı yaptırıcam. Bu arada benim araç CİTY modunda iken arada bir boşa atıyor. Ankarada ALFİN özel servise sorduğumda basınç tüpünün değişmesi gerekebilir demişlerdi.Sizin buı konuda bir fikriniz varmı?

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Alfini beyenirler Ankaralı arkadaşlar,olabilir tabi değişip görmek lazım

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
ilk aldığımda 2 vitestan boşa hatta geriye girmeme falan atma bendede oluyordu... Zeki ustayla görüştüm kendim muğlada olduğum için telefonla yönlendirdi. Debriyaj kolunun rot (pin) ayarını kendim yaptım. 28.3mm vitesleri geçişleri çok verimli sessiz ve vuruntusuz. Artı sol tekeri söküp orda vites kolunun bir ayarı var. selespeed civatası diye geçer onunda güzelce sıkı olması gerek hatta civata 6 yöne hareket ettiği için civatanın baş kısmında aşınma oluyor ozaman girdiği vitesten atabiliyor. Onuda değiştirip tekrar ayarladınızmı sıkıntınız kalmayabilir. benim arabam 2002 Model 190.000 km 20.000 oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım... Civatanın maliyeti 10 lira Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

48 U 8686 - 156 - MK1.5 Selespeed

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ilk aldığımda 2 vitestan boşa hatta geriye girmeme falan atma bendede oluyordu... Zeki ustayla görüştüm kendim muğlada olduğum için telefonla yönlendirdi. Debriyaj kolunun rot (pin) ayarını kendim yaptım. 28.3mm vitesleri geçişleri çok verimli sessiz ve vuruntusuz. Artı sol tekeri söküp orda vites kolunun bir ayarı var. selespeed civatası diye geçer onunda güzelce sıkı olması gerek hatta civata 6 yöne hareket ettiği için civatanın baş kısmında aşınma oluyor ozaman girdiği vitesten atabiliyor. Onuda değiştirip tekrar ayarladınızmı sıkıntınız kalmayabilir. benim arabam 2002 Model 190.000 km 20.000 oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım... Civatanın maliyeti 10 lira Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Muğla yakın olsa yanına gelir hele şu benim ss e el at derdim ama, işte olmuyor,eline sağlık,becerikli adamın hali başka...  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Lastikci arkasasin onunde yapiyorum millet bakiyo bana alfayi lastigi sokmus ne yapiyor diye :-D saniyorlar bozuldu garip bakislar :-D  aciyorim telefondan baglaniyorum elimde telefonlar aletler edevatlar ayarlar ve merakli bakislar.... sonra cevre dukkkandaki arkadaslarla test turuna cikiyoruz... herkes helal olsun su yaptiklarina biz cesaret edemeyiz diyorlar.... ya arkadas korkunc bisi yok ayar yapulacak iste degerler var... bu aldadan niye herkes bu kadar korkuyorki anlamis degilim.... ferhat sen nerdesin dostum

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
Lastikci arkasasin onunde yapiyorum millet bakiyo bana alfayi lastigi sokmus ne yapiyor diye :-D saniyorlar bozuldu garip bakislar :-D  aciyorim telefondan baglaniyorum elimde telefonlar aletler edevatlar ayarlar ve merakli bakislar.... sonra cevre dukkkandaki arkadaslarla test turuna cikiyoruz... herkes helal olsun su yaptiklarina biz cesaret edemeyiz diyorlar.... ya arkadas korkunc bisi yok ayar yapulacak iste degerler var... bu aldadan niye herkes bu kadar korkuyorki anlamis degilim.... ferhat sen nerdesin dostum
Antep

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
abowwwwww baya varmis aramizda :-D  ama Yakin olsak ben bile gelirim.... birgun zeki usta aradi didimde.bir musterisinin 159 u kalmis... gidermisin dedi mesai cikisi kaptim alet edevat bilgisayar vardim adamin yanina iki klik klik islem tamam 159 yola devam etti :-D

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    401 Kere Beğenildi
abowwwwww baya varmis aramizda :-D  ama Yakin olsak ben bile gelirim.... birgun zeki usta aradi didimde.bir musterisinin 159 u kalmis... gidermisin dedi mesai cikisi kaptim alet edevat bilgisayar vardim adamin yanina iki klik klik islem tamam 159 yola devam etti :-D
ahahahaha  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  alfa adamı ayar eder hemde usta eder vesselam....

nanotechmilas

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
aynen dostum

Seo4Smf Tagleri: arada vites yanıp sönmesi rakamlarının 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.