Yukarı git

18 Ağustos 2018, 07:24:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: Yol bilgisayarı görüntü sorunu  (Okunma sayısı 357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasankadir

• Yeni Üye
  • *
Yol bilgisayarı görüntü sorunu
« : 13 Mayıs 2018, 19:56:13 »
Merhaba,

156 mk2 aracımda Yol bilgisayarı ekranında ışıkları yanıyor ama görüntü alamıyorum.  Sıcak soğuk hava farketmiyor. İşe koyulma zamanı geldi. Yol bilgisayarını çıkarıp dağıttım. Bir kondansatör kırılmış durumda. Tanıdığım kafa kırık elektronikçi var, şimdi ona götürüp beraber çözüm arayacağız. Yalnız farkettiğim önemli bir nokta var. Yol bilgisyaerımı göğüsün hemen ortasında sürekli olarak güneşi dikine alan yerde be aynı zamanda soğukta öyle. Açtığımda panel çerçevesi S çizmişti. Çerçeveye ve diffizöre ısı kalkanı yapmanızı öneririm.

Birçok kişinin dediği gibi yol bilgisayarından ses gelmiyor? Aynı sorun.. 0.1w değerinde bir hoparlörü var. Hoparlör bakacaklarından kopmuştu.  Bebeklerin oynadığı oyuncak telefondan aynı hoparlörü buldum. Eski hoparlör soketini söküp yeni hoparlöre lehimledim. Anakart üzerinde iki kondansatör arızasılıydı evdeki bozul elektroniklerden aynı “V” değerinde kondansatör yerleştirildi. Tanıdığım elektronikçiye soğuk ve sıcak havalarda çalışmama durumunu sordum. İşlemcinin soğukta donup iletkenliğini yitirdiğini söyledi. İşlemci üzerine sıcak silikon ile izolasyon sağlanacak. Şimdilik bir sorun kalmadı gibi. Araba sanayide bakımda olduğundan deneme fırsatım olmadı.
1. Resimdeki işaretli olan kondasatörler değişti.
2 ve 3. resimlerden göreceğiniz gibi oyuncak bebekten alınan aynı değerleri taşıyan hoparlör yerleştirildi. Eski hoparlörün soketi kullanılarak soketi bozmamış olduk.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Şimdi sıcak ve soğuk havalarda ekranın gitmesi ile ilgili sorunun çözümü için elektronik devre koruyu kaplamalarını arıyorum. Isı/nem/küf/toz titreşim gibi dış etkenlere mağruz kalan elektronik devreler içindir, araçlarımızda en çok titreşim ve ısıya mağruz kalan yer olduğundan uygulanması son derece önemli.

Aradığım ürün aşağıda,
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Klima açınca görüntü sorunu yaşandığı söyleniliyor, klima kontrol ünitesinden gelen bir akım olması lazım. Klimayı açınca akım düşüyorsa yol bilgisayarın devre elemanlarındaki eskimelerden kaynaklı olabilir. Kontrolünü sağlayacağım.

Test ve işlemler sürüyor, konuyu güncel tutacağım.

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 10:32:15 Gönderen: hasankadir »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Seo4Smf Tagleri: bilgisayarı görüntü 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.