Yukarı git

15 Ekim 2018, 20:40:16
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kaputtaki Taş İzleri ve Boya Koruma  (Okunma sayısı 5096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
Kaputtaki Taş İzleri ve Boya Koruma
« : 05 Ocak 2012, 21:47:58 »
Aracıma boya koruma yaptırmak istiyorum fakat kaputta taş izleri mevcut.Boyasız geçmez gibi duruyor.Komple kaputuda boyatmak istemiyorum açıkçası.Bu duruma bir çözüm getirebilirsem boya koruma yaptıracağım fakat getiremezsem sanırım yaptırmanın hiç bir anlamı yok. Önerileriniz nelerdir?Bu taş izlerini kapatmanın başka bir yolu var mıdır?

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 09:52:48 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Ya Türkçe konuş ya da sus!

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Taş izlerini tamamen kapatmanın maalesef bir yolu yok, rötuşla göze batmayacak bir hale getirebilirsiniz ancak.. Bence sizi çok rahatsız ediyorsa kaputu boyatın derim.. Eğer tek tük izler mevcutsa Autoking'den hasarsızlığınızı bozmadan sigortadan lokal boyatabilirsiniz.

Boya koruma her ihtimalde yaptırmanızı tavsiye ederim. Ancak en önemlisi bpya koruma sonrası boyanıza bakabilmek. Eğer yıkama konusunda titiz değilseniz 1 ay sonra aracınız eski haline döner, siz de paranızı sokağa atmış olursunuz. Ben aracıma Haziran ayında boya koruma yaptırdım, 7 ay geçmiş olmasına rağmen aracımda harelenme veya kılcal çizik göremezsiniz. Babam da 159'a haziranda boya koruma yaptırdı, Eylül başında koruma öncesi haline döndü boya..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
Detaylı fotoğraf çekip burada paylaşırsam sanırım daha iyi olacak.1-2 yerinde değil 8-10 yerinde taş izi mevcut aracın kaputunda. .(

Tuncay N

• *
  • 315 Mesajı Toplam
    407 Kere Beğenildi
Sadece kaputu boyatabilirsiniz. Boyatmadan önce fotolarını çekin, soran olursa gösterirsiniz. İçiniz sinmeden bineceğinize bence boyatın daha iyi.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 59 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
Aslın güzel bir işçilikle toparlanabilir. Bol rötüş üzerine zımpara ve boya koruma uygulaması yapılabilir.
Lokal olarak boyatmayın ileride sorun oluyor. Motor sıcaklığı yansıdıkça eski vernikle, yeni vernikte renk farkı oluşuyor. Daha önceki aracımda başıma geldi..

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bora26

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
bence de boyatmadan başka çare yok. Eğer boyatacaksanız da renginin tutturulmasına dikkat edin. Geçen yıl eski aracım Kırmızı 156 nın çatlaktan dolayı ön tamponunu Eskişehir Autoking'de boyatmıştım. Neredeyse araba kırmızı, tampon pembeydi. Aracı o şekilde teslim almadım ve tekrar boyadılar. Sonrasında renk tam tutmasa da en azından dikkatli bakmadıkça fark belli olmuyordu. Bu yüzden servise boyatmak en garantisi. Aracın son halinin resmini ekliyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2012, 17:29:01 Gönderen: bora26 »

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

Tuncay N

• *
  • 315 Mesajı Toplam
    407 Kere Beğenildi
Bana söyledikleri şey tamponun plastik olduğu için renginin zaten tutmayacağı idi. Ama bi kere gittim ve mükemmel bi şekilde hiç ton farkı olmadan çok iyi bi işçilikle teslim ettiler. Ben Çok memnun kalmıştım. Benden sonra giden kişiler de memnun kaldıklarını söylediler. Dediğim yer İstanbul Maltepe Carrefour yakınındaki Autoking. Her bayide işçilik değişiyordur mutlaka.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

bora26

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bana söyledikleri şey tamponun plastik olduğu için renginin zaten tutmayacağı idi. Ama bi kere gittim ve mükemmel bi şekilde hiç ton farkı olmadan çok iyi bi işçilikle teslim ettiler. Ben Çok memnun kalmıştım. Benden sonra giden kişiler de memnun kaldıklarını söylediler. Dediğim yer İstanbul Maltepe Carrefour yakınındaki Autoking. Her bayide işçilik değişiyordur mutlaka.
Benim şanssızlığım da olabilir. İlk boyada bagajda yazan boya koduna göre boyadıklarını söylediler ama tampon resmen pembeydi. 

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Benim şanssızlığım da olabilir. İlk boyada bagajda yazan boya koduna göre boyadıklarını söylediler ama tampon resmen pembeydi.

Boya ile ilgili her konuda işçilik maksimum önem taşıyor.. Kırmızı renk, siyah veya beyaz gibi değil, tutturulması zor bir renk.. Hatırlıyorum satılık kırmızı bir RX-8 vardı 5 parçası boyalı, her parçası farklı bir kırmızıyıd.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi

Boya ile ilgili her konuda işçilik maksimum önem taşıyor.. Kırmızı renk, siyah veya beyaz gibi değil, tutturulması zor bir renk.. Hatırlıyorum satılık kırmızı bir RX-8 vardı 5 parçası boyalı, her parçası farklı bir kırmızıyıd.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Tamda bu dediğinizden çekiniyorum.Aracımda sol kapıda boya var ve serviste yapılmış buna rağmen dikkatli bakıldığında boya fark ediliyor.Kaputta küçük küçük yerlerde bu boya tonunu tuttutmak çok zor gibime geliyor. :S

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Kırmızı renk özellikle de Alfa kırmızısı hem bakım açısından, hem de boyada renk tonu tutturulması açısından çok sorunlu bir renk. İyi bakmazsanız "Alfa Pembesi" oluyor. İyi bir ustaya denk gelmezseniz rengarenk oluyor..

Eskişehir'de iyi bir boya ustası var mı bilemiyorum, ama İstanbul'da (ismini yanlış hatırlamıyorsam) Maslak Atatürk Sanayi'de Aziz usta vardı. Rengi 10 numara tutturduğu gibi boya kalınlık ölçüm cihazı ile bile aracın boyandığı neredeyse belli olmuyordu.

Bu durumda ya iyi bir rötuş en azından göze batmama açısından sizi idare eder. Ama sıfır gibi olsun boyatıcam derseniz mutlaka iyi bir usta bulmaya bakın derim..

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
Ynt: Kaputtaki Taş İzleri ve Boya Koruma
« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2012, 01:36:51 »
.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 16:50:10 Gönderen: endospor53 »

Seo4Smf Tagleri: boya koruma kaputtaki izleri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.