Yukarı git

18 Aralık 2017, 09:45:21
Reklamlar  

Gönderen Konu: Araç Bakım ve Far Temizliği Kampanyaları  (Okunma sayısı 1981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Qadesh

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Araç Bakım ve Far Temizliği Kampanyaları
« : 12 Nisan 2013, 14:03:49 »
Arkadaşlar Ankara'da far temizliği yaptırabileceğim yerler nereleri ve fiyatları nedir diye araştırırken bir kaç ilan dikkatimi çekti ve sizinle paylaşmak istedim. Belki işine yarayan olur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sizinde bilginiz yada kampanyalardan haberiniz olursa burdan paylaşmaya devam edelim.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
ilanlardakiler dışardan far camı temizliği yapıyorlar.dışardan temizliği sizde yapabilirsiniz.farın iç kısmı kirli ise ,temizlemek için sökülmesi gerekir.

Qadesh

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
benim içten problem yok dışta sorun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap dış temizliği nasıl yapıcaz?

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
2000-3000-4000 numara su zımparası ile sırasıyla küçükten büyüğe doğru zımpara yapacaksınız.bu işlemden sonra meguiers yada sonax gibi firmaların plastik parlatıcı ürünleri var.onuda sürüp temizleyin.işlem bu kadar.

Qadesh

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Örnek verecek olursam sizin önerdiğiniz zımparalardan 2000 numarayı buldum

50 li pakette satıyolar bunların teklisi var mı acaba? Eğer böyle paket satılıyorsa diğer 3000 ve 4000 i de bu fiyata alacağımızı düşünürsek

93,81*3=281,43 tl

Megiers'in parlatıcısı 22,50

281,43+22,50=303,93 TL ye geliyor. Dışarda yaptırmak bu durumda daha uygun değil mi?

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
Ben birkaç hafta önce yaptım far termizliği,malesef polish olayını uygulamadığım için beklediğimi alamadım.Tabiki işe yaradı ama kafamdaki sonuç farklı idi.

800 -1200 - 1500 - 2000 bulunabilirse 3000 ile soldan sağa sırası ile yapacaksınız.

Ardından tercihen  Meguiars Plastix ile makina ile uygulama yapıp sonlandıracaksınız. 

Zımpara + Meguiasrın size maliyeti 50 tl civarı olur olmaz.Ama dedğim gibi sonlandırmayı polisaj makinası ile yapmalısınız,onun için de pedini ekstradan almalısınız Megunun.

Eğer ben bunlarla uğraşmayacağım derseniz Glasstyle Japon Sıvı Cilası seti var,hazır al kullan şeklinde,zımparası,cilası,nano koruma sıvısı ve pedleri ile,onu alıp uygulayabilirsiniz,70 tl civarı sanırım,isteğe kalmış. 

Not: Zımparaları herhangi boya,yapı malzemesi satan bir dükkandan adetli temin edebilirsiniz.Ortalama şekilde,bahsettiğimiz türden 2'şer tane alsanız,toplam 10 zımparanın maliyeti 10 tl civarı tutar.

« Son Düzenleme: 12 Nisan 2013, 15:31:08 Gönderen: dreamwalk »

Qadesh

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Bu durumda benim verdiğim linklerdeki far temizleme fiyatları ile hemen hemen aynı rakama geliyor. Zımpara yapmak sanırım biraz ince iş, yapamayıp farın yapısında (merceklemesinde vs) bozulmaya sebebiyet verme riski var mı? Uğraştırıcı bir iş sanırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
Eğer yakın çevrenizde polisaj makinası olan bir tanıdığınız,usta vb... varsa zımpara + meguiars sonlandırma yapınız derim.

En fazla ne yaparsınız,çizik oluşturursunuz.

Zaten zımpara ile ölü plastik tabakayı atıyorsunuz,çizik çuzuk buğulu bir hale geliyor far,ardından ciklanızı düzgün uygularsanız sorun kalmaz.

Elle itinalı da yapsanız bir yere kadar,zaten firma da polisaj ile tavsiye ediyor bu meleti.

Biz 2 kişi hayvan gibi Meguiars ile sol ve sağ far için ayrı olmak üzere sıfır Nigrin mikrofiber bez ile güç harcadık ama yine bir makinanın verdiği etkiyi veremedik.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2013, 15:51:03 Gönderen: dreamwalk »

Seo4Smf Tagleri: bakım araç kampanyaları temizliği 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.