Yukarı git

20 Kasım 2017, 00:31:41
Reklamlar  

Gönderen Konu: İlk ALFA ROMEO'sunu almak için foruma üye olanlara ÖNSÖZ...  (Okunma sayısı 8227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Arkadaşlar aşağıda yazdıklarımı geçmişte de, Alfa Romeo araçlara gönül vermiş fakat çevre baskısı ve oluşmuş olan yersiz endişeler nedeni ile kendilerini foruma zor atmış, alıp almamak arasında kalıp "bir de kullanalardan dinleyeyim" diyen arkadaşlara yardımcı olmak niyetiyle, farklı farklı yerlerde 3 5 defa paylaşmıştım. (İlk bu forumda paylaştım aslında fakat başlık haline getirmeyi uygun gördüm.) Benim genel görüşlerimden bir kesiti paylaştığım gibi sizlerde tecrübeleriniz sonucunda, kimisininki uzun yıllar boyunca yoğrulumuş, kimisininki daha taze diye ayırt etmeden sahip olmuş olduğunuz genel görüşlerinizi burada paylaşırsanız, bu eminim ki yeni arkadaşlarımız için çok yardımcı olacaktır. Görüş ve düşüncelerimiz genelde "alsam mı acaba? yoksa hiç girmeyeyim mi Alfa Romeo'ya" diyen arkadaşlara yol gösterici şekilde olursa konu tam olarak amacına ulaşmış olacaktır.   

Öncelikle şunu altını çizerek belirtmek istiyorum ki, Alfa Romeo herkesin sahip olmak isteyip de, gereksiz bir ön yargıdan dolayı sahip olamayıp, akabinde de kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş misali çamur attığı bir marka olmuştur ne yazık ki. (özellikle Türkiye'de)

Kendi önyargıları bu kişilerin kendi "Alfa Romeo paradoksları"nı oluşturmuştur. Uzanamadıkları ciğere laf etmeleri, aslında sahip olmak isteyip de sahip olamayan önceki otomobil kullanıcılarının geçmişte içlerinde oldukları durumdur... 1-Alfa almak iste, 2- başkalarının sözleri ile hareket et ve alma, 3- alamadıktan sonra sen de alamadığın için başkalarının almalarına engel ol çamur at, 4- sonra onlardan (başkaları) biri ol...   

Bu ve benzeri forumlar işte bu saçma ve gereksiz önyargıları yok etmek için de varlar. Biz burada Alfa Romeo kullanıcıları olarak bu düşünceleri kolayca çürütebilecek kadar tecrübe sahibiyiz sanırım. En kısa süre kullanan dostumuz bile, bu tip ön yargıları basitçe çürütebilecek bir tecrübesinden bahsedebilir eminim... Kaldı ki diğer tüm markaların sahip oldukları kronik sorunlar, söz konusu Alfa Romeo olduğunda bir anda yok sayılıveriyorlar.

Biraz uzun oldu buradaki açıklamam belki ama ben 16 yıldır Alfa Romeo kullanıyorum. Duyduklarınızın %90'ı tamamen kullanıcı hatası ve bir kısmı da şehir efsanelerinden ibaret karalamalardır. Bu güne kadar ben, başka başlıklar altında da belirttiğim gibi, hiçbir büyük sorun yaşamadığım gibi, küçük sorun dahi yaşamadım diyebilirim. Bir elin beş parmağını geçmemiştir bunlar da. Düzgün ve bakımlı bir araç seçilip alındığında, servise periyodik bakımlar için gidersiniz sadece. Kullanıcı olarak üzerinize düşenleri yerine getirmeyi de unutmayarak tabi ki...

Çok yakıyor diyenlere, belirli bir enerji, güç üretimi, karşılıksız olamaz, Alfa Romeo'ların sarfiyatlarını, kendi ürettikleri güçle aynı gücü üreten ve aynı ağırlıktaki araçlarla kıyaslamaları gerektiğini söyleyebilirim. Teneke vs, gibi sağlam olmadığından bahsedenlere ise sözüm, ben 2005 yılında "pert bir 156" içinden hiç abartısız burnum dahi kanamadan çıktım. Bu kazayı saatte 200km sürat ile giderken E5 üzerinde sabaha karşı, taksi ile banket arasına girerek yaptım ve döne döne parçalandı araç... (Bu arada araç yapıldı ve satıldı, hala kullanıyor biri)

Sonuç; Alfa Romeo alınır, ikinci el alıncaksa geçmişte ilgisiz hor kullanan birilerinin elinden geçmiş olma olasılığına karşı titizce ayrıntıları gözden geçirilir. Neticede araç tatminkar ise alınır ve yıllarca sorunsuz şekilde binilir. Umarım en kısa zamanda kendinize uygun Alfa Romeo aracınıza kavuşursunuz.

Saygılar...

Ek olarak;

Her markanın kronik sorunları vardır. Alfa Romeo ile diğer markalar arasındaki durum, AR kullanıcılarının ciddi anlamda araçlarına diğer marka kullancılarından daha büyük bir tutku ile bağlı olmaları ve araçlarının üzerlerine daha fazla titremeleridir.

Adam keyifle Alfa'sına biniyor. En ufak bir sorunda morali bozuluyor oflamaya puflamaya başlıyor. Çünkü aracı onun için ulaşım amaçlı bir "araba" değil keyif amaçlı bir "hobi". Yüzünden düşen bin parça. Biraz da maddi olanakları an itibarı ile kısıtlı ise onla bunla derdini paylaştığında Alfa'lar sorunlu ve kronik oluyorlar.

Diğerleri Alfista gibi markadan bahsetmiyor bile, "arabam, araba, benim araç, vs. şöyle oldu, serviste şimdi" gibi diyaloglar geçiyor, aracı değil düşündüğü en fazla cebi...

Bunları yazıyorum ama eklemek isterimki, artık 16. yılının sonlarına yaklaşmış bir AR kullanıcısı olarak, farklı marka olarak BMW araçlar tercih etmiş biri olarak, evinde bunca yıldır her daim bir AR aracı bulunan biri olarak, çok şükür hiçbir zaman abuk sorunlar yaşamadım Alfa Romeo ile. Bu biraz da aracına bakmayı bilmek ile alakalı.

Bilenler bilir, istisna olarak ilk aracım Toyota Celica GT idi. Bu araç o yaşta hunharca kullanma ile bile "TIK" demedi 70.000km boyunca. İşte o araç yerine bir AR aracım olsaydı ne olurdu bilemem. Gerçi ona yakın derecede hunhar ve el freni çekmeden 5 dakika geçirmediğim bir 145 QV aracımda olmuştu akabinde. O da kaza yapıp araç pert olana kadar beni hiç üzmemişti...

Özet: Araçları nasıl kullanacağını bilmeyen, ilk Alfa'sı olarak ikinci el haşatı çıkmış adam gibi bakım görmemiş bir araca sahip olanlar, mahalle baskısı nedeni ile önyargı sahibi olan kullancılar, ya da kullanamayıcılar yüzünden bizim araçlarımızın adı çıkmıştır...

« Son Düzenleme: 23 Ekim 2014, 02:59:36 Gönderen: Veloce »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen 17 Kullanıcı: marambo (08 Mayıs 2017, 14:39:04), altug.ucar (07 Ekim 2016, 09:29:40), samiozde (29 Ağustos 2016, 18:01:50), alisto (27 Ağustos 2016, 16:12:34), bursagorki (11 Ocak 2016, 11:25:04), baslikaya (03 Ocak 2016, 19:41:54), hannibal (01 Eylül 2015, 22:45:07), salih07 (02 Ekim 2014, 17:03:54), slmgns (01 Ekim 2014, 13:10:02), Kibitzer (01 Temmuz 2014, 18:07:13), psychotic (16 Mart 2014, 22:52:31), iskoc (14 Mart 2014, 16:20:56), Tolga033 (14 Mart 2014, 13:18:48), sahhan (14 Mart 2014, 12:34:18), hasansezerus (14 Mart 2014, 11:31:46), gokhanterzi (14 Mart 2014, 09:40:43), memir (14 Mart 2014, 08:58:34)

Dexter

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Ne guzel bi yazi olmus yuregine saglik

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

Dexter 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Veloce (18 Ağustos 2017, 16:16:26), salih07 (02 Ekim 2014, 17:03:57)

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Volkan abim eline emeğine sağlık. Dürüst ve gerçekten bilgili bir abimizsin. Çok şey öğrendim senden eminim başkaları da ders alıyordur. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konudan sapmamak adına son sözüm;

Sonuç olarak; Alfa bir UFO değildir. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tapatalk

Ti amo Alfa Romeo...

egeozal1 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Veloce (18 Ağustos 2017, 16:16:47)

mehmetali07

• Üye
  • *
  • 26 Mesajı Toplam
    87 Kere Beğenildi
Güzel bir başlık. Benimde yazmam lazım yoksa çatlarım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Teknik olarak bilgilerim kısıtlı olduğu için, ustasından dinleyin gibi bir yazı olmayacak bu,  daha çok bir kullanıcı yorumu, duygu ve düşünceleri olarak yazmak istiyorum, bana Alfa&Romeo tecrübesi yaşatan Giulietta'yı

Biz erkekler, bayanlarda tabi, ama genel olarak erkeklerin kafasında dolaşan konular belirlidir, otomobil, kadın, futbol.. Bu üçününde bizde bıraktığı izlenimler aynıdır, AŞK... Bir kadın severiz, aşık oluruz, tuttuğumuz takıma gönülden bağlanırız, ve otomobilimizi sanki canlı bir yaşam formu gibi severiz...

Çok değil ben 7 ay önce ilk defa bir Alfa&Romeo otomobil aldım, aslında birinci planda değildi benim için, bir mercedes istiyordum, daha sonra dedim ki gençlik akıp gidiyor, zamanı geçmeden aslında bir Mazda RX8 alsam fena olmaz, özel bir otomobil, bakmanız ona iyi davranmanız gerekiyor.

Ama işte birde Alfa'nın güzel kızı Giulietta var, seviyorum, neden sevdiğinizi bilmezsiniz ya bazen, kız bir avukattır, bir kasiyer, ya da bir sigortacı, aklınıza ne meslek gelirse artık, neden sevdiğinizi kendinize sorarsınız ama cevap yoktur, seversiniz işte, kötü tarafı ise onu araştırmaya başlayınca fotoğraflarına bakmaya başlayınca, herkesin "oğlum o kız yaramaz boşver, daha iyileri var" demelerine inat dahada seversiniz, daha çok bağlanırsınız, çünkü o kız'da sizi çeken birşey vardır. Bugün sorsanız belki yine cevabı yoktur, aşk der geçersiniz.. Aşk olmasına aşk, ama kardeşim o da biyere kadar, bunun başka bir açıklaması olması lazım, ne?

İlk bakış ve karşılaşma önemlidir, ilk izlenim, ona makineden öte bir şey olarak bakmanızı ister, satış danışmanları bir sürü teknik cümleler kurar, öve öve bitiremez sattıkları otomobilleri, hiç birini duymazsınız bile, zaten biliyorsunuzdur aslında, onu ilk gördüğünüzde anlamışsınızdır, kanınıza girmişdir, tek kurtuluş ona sahip olmaktır...

"Aşağıda anlatılan olaylar gerçeklere dayanmaktadır..."

Aldınız onu sonunda, biraz bütçenizi zorladı ama ona sahip olmanın mutluluğu üzerinizde, onunla vakit geçirmeye başladınız, memnunsunuz, hoş, tatlı, çekici ve seksi, ama bunlarında ötesinde birşeyler var, güven veriyor size, saçma sapan virajlara daha önce giremediğiniz kadar hızlı ve sert giriyorsunuz, saçma sapan direksiyon manevraları ile aslında en ufak bir hatanın hayatınıza mal olabileceği süratteki manevralara öyle tepkiler veriyor ki, "hey genç adam, kendine gel, beni bu ufak numaralar ile kandıramayacağını anla artık" sözlerini beyninize işliyor.

Egonuzu öyle tatmin ediyorki kendi kendinize gülmeye, "vay be" demeye başlıyorsunuz, almanların gurur kaynağı üst klasman otomobillerine kafa tutmaya başlayabiliyorsunuz, buna cüret edebiliyorsunuz, bir anda kendinizi bir bmw ve audinin önünde, şaşkın bakışlar arasında bulabiliyorsunuz, hız göstergesi 220'lerde gezerken ıslak zeminde viraj aldıktan sonra artık size bulaşmamaya karar verdiklerini aynanızdan takip edebiliyorsunuz. (Lütfen dikkatli ve yasal hız limitlerinde kullanın arabalarınızı)

Sonuç olarak düşüncelerim; Alfaları belirli noktalara sizi götüren bir otomobil olarak görmeyin, illa ruhlarının olduklarınada inanın demiyorum, ama tarifi yok işte, farklı bir otomobil...

Sürüden ayrılma vaktinin geldiğini düşünen varsa, bir Alfa ile bunu gerçekleştirebilir...

Umarım çok kafa şişirmedim.

Sevgiler....

mehmetali07 'nin Mesajlarını Beğenen 15 Kullanıcı: hknbsrn (07 Ocak 2016, 16:06:22), baslikaya (03 Ocak 2016, 19:48:40), ykpogutcu (02 Aralık 2015, 12:41:03), alfaberto (20 Ekim 2015, 13:48:36), alfist24 (06 Eylül 2015, 09:42:41), mapci (17 Mart 2015, 16:17:23), Alkan (23 Şubat 2015, 23:03:10), viktornoworsky (15 Kasım 2014, 21:51:57), leon48 (12 Kasım 2014, 11:18:14), EIRP (01 Ekim 2014, 21:34:24), novasta (01 Ekim 2014, 17:45:02), slmgns (01 Ekim 2014, 13:09:49), taltinbay (19 Ağustos 2014, 08:09:29), Tolga033 (10 Nisan 2014, 10:00:19), psychotic (16 Mart 2014, 22:55:15)

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
Hepimiz çevremizden duymuşuzdur, arkadaşlarım da bana soruyor;
--hacı arabandan memnunmusun bunlara iyi demiyorlar ama çok güzel duruyorlar?
(ben arkadaşımın araçlara olan ilgisine ve bakımlarını yaptırıp yaptıramayacağına birkaç saniye düşündükten sonra)
-- Cevap 1: Bakımlı, diri ve yıpranmamış bulursan al, mutlaka al, borçlan yine de al!
   Cevap 2: Ya sen cetta, hundayi, megan falan baksana, bunlar sana gelmez, ustası pek yok, anlamayanı çok. Boşver herkes gibi takılll!!

ilk alacak arkadaşlara, araca 4 tekerli makine beni nere istersem götürecek, binecem üstüne vuracam kırbacı diyecekler almayın siz. Bakacak, ilgilenecek, yağını-suyunu, tüyünü-kılını görecek adamlar almalı. Kullanıcısı kötüydü demiyor milletimiz, araç alfaydı abi rektefiyeye girmiş dünya masraf çıkardı, sende alma ocağın söner diyor. Bu yüzden herkes alsın diyemem. Alfayı seven, kullanıcı bilincine sahip kişiler almalı, araçlar temiz kalmalı.

Ha bu arada aynı yamyam tipler alman harikalarını(!) harcamıyor mu üç beş yılda? Harcıyor elbette, ama ne hikmetse bunlar hiç konuşulmuyor, çünkü o alaman makinası.

Sonuç olarak bu satırları okuyacak kadar araştıran ve alfaya merak sarmış, virüsü yeni yeni kapmış biriysen sana sözümdür; al kardeşim, alfa bilen bir ustanın gördüğü, şeceresi belli olanı al keyfine bak  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

endospor53 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: baslikaya (03 Ocak 2016, 19:50:13), Tolga033 (10 Nisan 2014, 10:01:27)

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
2004 model Alfa romeo'm ile sabah işe gidip, otoparktan şirketin 2013 model 1.6 tdi Polo su ile ayrılırken her seferinde son derece keyifsizleşiyorum. O sportif ruhtan ayrılıp, o vücudumu saran gömülü koltuktan kalkıp, biçimsiz ve rahatsız koltuğa oturduğumda kendimi son derece moralsiz hissediyorum. Hiç bir ''araba'' asla bir Alfa romeo olamaz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

muradk2 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: alfaberto (20 Ekim 2015, 13:49:47), leon48 (12 Kasım 2014, 11:18:25)

blackeyekenan

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Masallah volkan abi,,benim duygularima aynen tercuman olmussun be,,baska hicbir aracina parktan sonra donup bakan yoktur,,,durusunda bi caziolik var,,,,asiiigimm ulen bu kizaa,,(icindekine de)Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

166 2.0 TS EXECUTIVE

blackeyekenan 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: hannibal (01 Eylül 2015, 22:46:18), OsmanK (18 Mart 2015, 18:23:51)

impazienti

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Muhtesem bir yazi olmus....

Legolas

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Teşekkürler, yeni okuyabildim. Güzel ifade etmişsiniz.

onurtasbas

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Facebook
Yaklaşık 2 ay önce yağ su bakımlarını yaptırdıktan 1 gün sonra usta hararet müşürünü değiştirmediği için conta yaktım. Sonrası Konya gibi bir yerde malum o usta senin bu usta benim hiç biri ben yapmam dedi. Neyse ki hatıra binayen yaptırdık. Tam olarak 500 TL masraf çıkardı. Başka araçta imkanı yok bu fiyata yaptıramazsınız. Tam aracıma kavuştum dedim ki sonra 2 gün çalışıp 3. gün çalışmayan 4. gün tekrar çalışan çalışmadığı zaman çektirdiğinde hemen çalışan bir arıza meydana geldi. Tekrar usta usta gezdik bir kaç usta kompresör hatası var 4.000 TL masrafı var deyince ister istemez üzüldüm. Ki teknik konuları bilmeyince saf gibi inanmıştım. Antalya'da Turgay ustayı aradım durumu açıkladım getir bakalım dedi. O kadar masraf açmaz ama bakmadan da bir şey diyemem dedi. Niyetlendik tam gideceğiz Konya'da bir usta var o bir baksın dediler. Gönülsüz olarak götürdüm. Sonuç mu bujiler değişti daha performanslı tek marşta tak alan harika bir alet çıktı ortaya.

Yani olay şu eğer izin versem araç deneme tahtasına dönecekti çoğu usta ben yapmam dedi ama bir çoğuda değişik değişik birbirini tutmayan fikirler sundular. Ve araca çamur attılar. Alfa şöyle böyle dediler. Hiç onlar kötü usta olmadı hep benim aracım kötü oldu. Ama en son tekniği sağlam kendini geliştirmiş bir usta komple testlerini yaparak bujileri değiştirdi ve 4.000 TL masraf çıkardıkları araç 250 TL ye harika bir şey oldu. Tabi burada benimde tecrübesizliğim çok büyük etkisi var. 

Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır.

onurtasbas 'nin Mesajlarını Beğenen 5 Kullanıcı: ogün kara (04 Mayıs 2017, 11:51:08), Memory42 (10 Kasım 2015, 16:08:51), hannibal (01 Eylül 2015, 22:47:19), OsmanK (18 Mart 2015, 19:50:42), Tolga033 (10 Nisan 2014, 10:03:24)

AytacFx

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
    • Aytac Arikan Portfolio
Öncelikle yukaridaki yorumlari yorumumu yazdikdan sonra okuyacagim. Okadar emek var okumadan gecilmez bu baslik  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa almayin!!! Satamazsiniz yedek parcasi cok pahali bizim Turkiye sartlarinin araci degil araba dedinmi Alman olucak diyenleri bol bol duyacaksinizzzz  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hatta aldikdan sonra cok paraymis ona bunu sunu alirim ya diyenleride duyacaksiniz.. Bunlari kafaya takmiyacaksaniz ve sevgi ile baglanacaksaniz araciniza, Ferrari de alabilecek durumumuz olmadigindan Alfa Romeo en guzel tercihtir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yillarca kullandim Alfa Romeo ve illakide bu markayi kullanmaya devam edicegim. Baska caresi yok! Olmuyor iste, virus bu. Park ettigimde farkinda olmadan donup bakiyorum ve seviyorum yani. Bu kadar. Hatirlatiyim, Alfa Romeo markasini bilmezdim Mercedes kullanirdim, Alfa Romeo yu tanidim GT si ile ve Audi Q7 bile fasa fiso geldi benim icin, Bmw bile, Audi ye saygim var biraz ama onuda kattiyen almam. Aldiramazsiniz bana..

O yuzden, almadan once bir daha dusunun. Gercekten severseniz, bagimliligi cok kotudur. Tavsiye etmem.

AlfAykut_7

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Üniversteye geçince babamın söz verdiği aracı alma vakti gelmişti ve hayatım herşeyim araba olmuştu.Sırf bu yüzden makina müh.yazdım . Bir ton araştırma yaptım testler izledim yorumlara baktım acayip karasız kaldım hangisini alıcama karar verememiştim . Ta ki giulettayı test edene kadar ilk sürmeye başladın anda arabanın her yerine hakim olduğumu farkettim hissediyodum herşeyi resmen . İlk viraj a girerken testteyken yanımda olana yetkiliye biraz sert giricem merak ediyorum virajdaki tepkisini dedim ve gaza oturdum viraja daldım ve işte o an bana girdi o virüs ve tüm araştırmaları unutup sadece onu istedim ve aldım.Ayrıca aldıktan 4 ay sonra 110 km hızla duran tıra vurup geçtim aracın sah tarafı komple gitti ve araç sağdan o darbeyi almasına rağmen hiç bir sarsılma yada kontrolsüzlük olmadı.Bu yüzden Alfa Romeo her yönüyle Alfa.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Değerli dostlarım;

Bu konuyu boş bırakmamak, arada bir de olsa yukarıya taşımak gerektiğini düşünüyorum. Forumumuza sürekli olarak yeni arkadaşlarımız katılmaktalar. Değerli tecrübelerimizi paylaşırsak, hem keyifli bir başlık altında bunları toplamış olacağız, hem de Alfa Romeo maceramızı diğerleri ile paylaşma fırsatına sahip olmuş olacağız.

Katılım için şimdiden teşekkür ediyor ve merakla tecrübelerinizi paylaştığınız özenli iletilerinizi bekliyorum.

Veloce Volkan

Not: Yeterli katılıma, olgunluğa ulaştığında bu başlık altındaki tecrübeleri çok şık bir şekilde kitapçık haline dönüştürmek gibi bir planım var. Lütfen paylaşımlarınızı özenle dile dökünüz. Geçmiş paylaşımları olanlar ise eksik ve yanlışları varsa, bunları düzeltirlerse memnun olurum.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 02:01:44 Gönderen: Veloce »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: baslikaya (03 Ocak 2016, 19:55:00)

emin

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    58 Kere Beğenildi
Otomobiller için;
BMW kas gücü ise, mercedes kıyafet ise, volvo bağışıklık sistemi ise alfa romeo kesinlikle otomobilin kalbidir, ruhudur....

Her açıdan izlenen zerafeti, bagaj kapağı boyundan, sürücüye dönük ibrelere kadar, retro kapı kollarından, tampon eğimlerine kadar nakış gibi işlenmiş, vida yerlerinde bile günler harcanmış bir şekilde karşımızda hep...

Biner binmez hissedilen yüz yıllık yarışçı kimliğinin esintileri, özenle seçilmiş çizgileri, sizi sevgili gibi kucaklayan koltukları mıdır bu aşkın sebebi? İnanılmaz motor sesi, 30,000 devir sonrası kimliğini yansıtmaya başlayan bu makinenin kalbinden sürücüsünün kalbine gömülmektedir.

Trafikte herkesten farklı olduğunuzu bilerek, tenezzül etmeniz durumunda yüzünüzü kara çıkarmadan, bütün olduğunuz için midir bu aşk?

Anlata anlata nazar değdirdiğiniz, halini tavrını beğenmediğinizi başka markalara yönlendirdiğiniz, kullanırken "bu güzelliği dışardan görenler ne kadar şanslı" diye düşünüp, herm sürücü koltuğunda, hem bir helikopterde aracı izlemek istedğiniz aşkınızdır o..

araba değil sanat eseri,
makine değil aşkınız,
pahalı değil ama paha biçilmez,
bmw değil, mercedes değil, audi değil, alfa romeo'dur o...

emin 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: hannibal (01 Eylül 2015, 22:48:50), alikaynak (28 Ağustos 2015, 21:01:28), Veloce (02 Ekim 2014, 15:43:56), iskoc (01 Ekim 2014, 18:03:37)

novasta

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
    • Novasta Tasarım & Sanat
bırakınız almasınlar, bu bizi daha değerli yapıyo Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Ben dikiz aynamda alfa görünce kendimden geçiyorum.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

novasta 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: kaanalex (02 Aralık 2015, 09:54:19)
Seo4Smf Tagleri: foruma almak romeosunu olanlara önsöz 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.