Yukarı git

22 Kasım 2017, 14:04:42
Reklamlar  

Gönderen Konu: Hangi dizel yakit kullaniyorsunuz ?  (Okunma sayısı 1519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atatuncel

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Hangi dizel yakit kullaniyorsunuz ?
« : 22 Ekim 2013, 13:15:08 »
Aracim dizel Giulietta.Suana kadar neredeyse tum dizel yakitlari denedim araca.En cokta Shell Fuelsave.1200 km yapti bir depoyla ama araba traktor gibi calisti hemde cekisi dustu.Daha sonra shell nitro denedim ve performanstan inanilmaz zevk aldim.950 km gitti oda.Total cok iyi dediler gercekten de oyle.1100 km ye kadar gittim bana kalsa her depoyu totalden alırım ama maalesef ankarada istasyonlari cok az.Bana cok ters.Bir kere opet aldim araba tam 770 km gitti bir daha yanindan gecmem po da oyle 800 900 arasi gitti. Tovbe almam onlardan.simdi depoyu bpden aldim ultimate hem inceymis yakıt hem cok gidio hemde performansi iyi diyorlar.bakalim fulledik depoyu bir kere daha fulleyince ortaya cikar ne yakacagi ve performansi.

Siz hangi yakiti kullaniyorsunuz? Aldiginiz performans nedir ? Kac km yol yaptiniz ?

GT-N7100 üzerinde Tapatalk ile gönderildi

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
06 AT 0706 Giulietta

cemoo89

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Ynt: Hangi dizel yakit kullaniyorsunuz ?
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2016, 17:42:27 »
bu konuyu biraz hoplatalım mı? Giumu 15 bin bakımı için ankara akota'ya götürdüm, 3 saat sürer dediler ben de çay kahve beklerken adam elinde bir parça ile geldi. dibinde bildiğiniz su ve haznede paslanma vardı. mazotum su içeriyormuş. neyse araç bir gün kaldı komple yakıtı temizlemişler vs. sonuçta bütün yakıtlar aynı rafineriden çıkıyor, ben bayiye güven duyarak yaklaşık 10 yıldır ticaret yaptığımız bir Teco bayisinden alıyorum %90 yakıtı. ayrıca şirketimize ait 7-8 aracın tamamının oradan yakıtı. şimdiye kadar hiç bir sıkıntı görmedik. alfa opet'i öneriyor dedi servisteki arkadaş. bikaç kamyon şoförü bp o da olmazsa shell, opet'ten uzak durun diyorlar.

Ankara'dan dizel konusunda tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2016, 20:45:17 »
Ankara'da değilim ancak 3 şirketi aracı aldığım zaman denedim. Menzil ve performans bakımından ikisini de birbirine yakın veren shell vpower nitro+ oldu diyebilirim. Eski sahibi total kullanıyordu gerçekten iyiydi menzili ama sonrasında opet'e geçtiğimde menzil düştü ardından shell'e geçince hem performans hem de menzilde ortalama bir yükseklik buldum. Hepsinde de aynı stilde ve yollarda kullandım. Ankarada nasıldır durum bilemem ama markadan ziyade güvenilir bayi ve sürekli aynı pompadan alıp mümkün olduğunda depo belli bir seviyenin altına inmeden fullemek lazım.

ahmet.guvenc

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2016, 21:22:41 »
istanbul yolu, hava muzesi karşısındaki türkpetrolden alıyorum sürekli, birkaçgün önce akota da 45.000 bakımına girdim bahsettiğiniz su birikme olayı yoktu. dizeli fiyat olarak da birazcık düşük

Sent from iPhone

cemoo89

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2016, 18:21:26 »
yarın depoyu protokol yoluna yeni açılan bp'den doldurmayı düşünüyorum. kontrol edip shell, opet gibi firmaları da deneyeceğim. burdan bilgilendirme yapacağım.

franco baresi

• Üye
  • *
  • 33 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2016, 20:38:43 »
shell nitro disinda  kullanmiyorum, bir kez opetten aldim onun disinda yillardir shellden alirim.  shell ve opetin denetimleri saglam diye duymustum ama ne kadar dogrudur bilemem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cemoo89

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2016, 10:35:04 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
shell nitro disinda  kullanmiyorum, bir kez opetten aldim onun disinda yillardir shellden alirim.  shell ve opetin denetimleri saglam diye duymustum ama ne kadar dogrudur bilemem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

shell ev-iş güzegahım üzerinde 6-7 tane var heralde. 1 tane bp var o da protokol yolunda rampa çıkar çıkmaz hemen sağda. saçma bir yer. en sağ şeritte olmazsak girmek zor. bakalım bu sabah doldurdum depoyu. bir dahakini shellden deneyeyim.

tako74

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2016, 19:41:51 »
Ben 159 da Alpet torojet kullanıyorum. İnanın daha ötesi yok. Bu araçlada ilgili. Lineada en iyisi po sportage de Shell nitro + 156 da bp en iyi performansı veriyordu

iPhone 6 cihazı ile Tapatalk'dan gönderildi.

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.