Yukarı git

22 Ocak 2019, 03:47:18
Reklamlar  

Gönderen Konu: guiletta maksimum hız  (Okunma sayısı 2728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sertacunal

• Üye
  • *
Ynt: guiletta maksimum hız
« Yanıtla #15 : 29 Nisan 2018, 20:08:01 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
arkadaşlar, araçların hız göstergelerinde hata payları da çok yüksek. Bunu da heasaba katmak gerekli. Bence en sağlıklı ölçüm, GPS ölçümüdür.

Ben aracımın hızını 170'e ayarlıyorum Cruise Control ile, sonrasında telefon GPS'i ile kontrol ettiğimde hız 162km/h olarak ortaya çıkıyor. Bazı araçlarda hız yükseldikçe de hata payı artıyor.

Bunu otomobil firmaları bilerek yapıyor, sürücü tatmin olsun daha az gaza bassın diye. Benim giulietta sabit bir şekilde 4 ya da 6km/s fazla gösteriyor, GPS ile ölçtüm. Ama bazı araçlarda yüzde olarak fazla gösteriyor. Mesela bazı araçlarda misal yüzde 10 fazla gösteriyor. 100le giderken 110, 200le giderken 220 gibi. Keyifli olmuyor öylesi. 4-5 km fazla göstermesi güzel radar hızında falan kafam rahat ediyor. GPS ile birebir aynı gösteren tek bir araca denk geldim o da Şahin'di Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

badboy2006

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 20 Haziran 2018, 14:52:51 »
Kendi aracımla çektiğim vidyoyu atıyorum. 1.4 170 HP araç. İstanbul-Edirne otobanında maks 225 (vidyoda 2. dk'dan itibaren) gördüm araçla.

nyildiz7

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 27 Haziran 2018, 09:48:31 »
1.4 ile 240 ı rahat gördüm.250 ye giderdi ama yol müsait değildi.

nyildiz7 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Alimdlc (28 Haziran 2018, 16:26:27)

voztoprak

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 03 Eylül 2018, 00:22:43 »
Herkese Selamlar, 2015 model 1.4 170hp otomatik vites sahibiyim, Istanbul-Ankara arasinda sikca seyahat ediyorum, arac zorlanmadan 230km dolaylarina ulasip, stabil bir yol tutus sergileyebiliyor. Ancak bu suratlerde uzun sure kalmanin pek ekonomik olmadigini zaten hepiniz bilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

thrill_seeker

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2018, 18:25:35 »
Burada çok düşülen bir kaç hata var. Araç takometreleri tam olarak doğru hızı ölçmezler. Yüzde 7 civarında kasıtlı olarak eksik ölçüm yaparlar. Bu birinci hata.

İkinci hata son sürat verileri düz yol için geçerlidir. Eğer farklı bir yazılım ya da modifiye yoksa dizel Giulietta için son sürat 185 km, benzinli 1.4 Multiair Giulietta’nın en son yapacağı sürat 218 km’dir. Rüzgar, eğim hava durumu bunu biraz aşağı ya da yukarı etkiler.

Bir arkadaş şans eseri rüzgarı arkasına alıp, rampa aşağı havanın da iyi olduğu bir gün 220 görmüşse (sözüm meclisten dışarı kimseye laf çarptırma niyetim yok rakamlar afaki) sizin Giulietta sorunlu değildir. Sadece siz o uygun şartları yakalayacak kadar şanslı olamamışsınızdır.

Bakım şartları da son sürati etkiler. Yeni bujileri yağı filtreleri değişmiş araba her zaman kapasitesinin en üstüne çıkmaya daha yakındır.

Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim.

There is no spoon.

thrill_seeker 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sertacunal (20 Ekim 2018, 17:17:47)

sertacunal

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2018, 17:30:54 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Burada çok düşülen bir kaç hata var. Araç takometreleri tam olarak doğru hızı ölçmezler. Yüzde 7 civarında kasıtlı olarak eksik ölçüm yaparlar. Bu birinci hata.

İkinci hata son sürat verileri düz yol için geçerlidir. Eğer farklı bir yazılım ya da modifiye yoksa dizel Giulietta için son sürat 185 km, benzinli 1.4 Multiair Giulietta’nın en son yapacağı sürat 218 km’dir. Rüzgar, eğim hava durumu bunu biraz aşağı ya da yukarı etkiler.

Bir arkadaş şans eseri rüzgarı arkasına alıp, rampa aşağı havanın da iyi olduğu bir gün 220 görmüşse (sözüm meclisten dışarı kimseye laf çarptırma niyetim yok rakamlar afaki) sizin Giulietta sorunlu değildir. Sadece siz o uygun şartları yakalayacak kadar şanslı olamamışsınızdır.

Bakım şartları da son sürati etkiler. Yeni bujileri yağı filtreleri değişmiş araba her zaman kapasitesinin en üstüne çıkmaya daha yakındır.

Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim.

Kesinlikle doğru. Hiç bir araç teknik verilerinde yazanın üzerine çıkamaz. Aksini iddia etmek abestir. Rüzgar arkadan estiğinde ya da rampa aşağı araç çok daha yüksek hızlara çıkabilirken karşıdan esen rüzgar yeri gelir rampa inerken bile arabayı çok yavaşlatabilir. Hız göstergesi konusunda yukarıda yazmıştım, benim aracım 4-6 km kadar fazla gösteriyor mesela, GPS ile ölçtüm. Bu fark aracın markasına ve modeline göre değişiyor. Ben aracımla hiç son hız denemesi yapmadım, ama bir keresinde 200 km kadar hıza çıktım en fazla rüzgarsız  ve düz yolda. Artık sınırlara yaklaştığı anlaşılıyordu, sonrasında yol şartları ve trafik gereği yavaşlamak zorunda kaldım. 218 denmiş katalog verisi zaten, ancak o kadar basar. 1.8 QV bile 244 km/s deniyor. Giuliettaların sürtünme katsayısı yüksek, 0.31,  fazla süratlenememe sebebi bundan kaynaklanıyor.

Seo4Smf Tagleri: guiletta maksimum 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.