Yukarı git

21 Kasım 2017, 22:32:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: Gtv/Spider 916 teknik, yenileme, onarım  (Okunma sayısı 7421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Gtv/Spider 916 teknik, yenileme, onarım
« : 26 Mart 2013, 12:38:35 »
Diğer başlığı amacından iyice saptırmadan konuyu buraya taşıyorum...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Buradan devam edelim... Bu konu uzun zamandır olan konular arasında bana en kkeyifli geleni oldu açıkçası Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

wolkanku

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
en son konuda taban halısı yenileme konusunda kaldık,
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap şimdi buradaki taban halısı yenileme olayında sen demişsin ki, bu kıvama geldiğinde zaten yeniletirim.

ben de diyorum ki,
gtv ve spider'ın o grimsi açık rengi arabanın iç duruşunu bozuyor. (koltuklar ve konsolun yapısı muhteşem )

şimdi kirlenmiş bir gtv ya da spider'ın içini bir güzel temizledin, o grimsi renk ortaya çıktı çok sevmeden de kullanmaya devam ettin diyelim. senede 1 illaki detaylı iç temizlikle onların temizlenmesi gerekecek..bu da 100-150 tl demek.
e onu yaptıracağına, bir kere siyah yaptıracaksın taban halısını 300 liraya, ıslak bezle bile silsen kiri göstermeyecek.
hadi 3-5 sene sonra duruşu bozuldu, köşesinden kalktı vb. diye düşünsek orjinal olmadığı için, e senede 1 kere gri döşemeye vereceğin 100 liralık iç detaylı temizlik parasını zaten amorti etmiş olacak, üstüne de daha şık bir görüntü sunacak..

gtv ve spider sahipleri kesinlikle ve kesinlikle yeniden kaplatma yoluna gidip, siyah taban halısı kaplatmalı bana kalırsa. ekonomik olarak da estetik olarak da en mantıklı çözüm.

Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, sh

wolkanku

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
hatta yazmışken aklıma şu da geldi,
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bu linkte olduğu gibi, madem taban halısını yenilemek için halı sökülecek, komple tüm gtv'nin tabanını bitüself kaplamak çok mantıklı olur.

neden?
bir kere bir top bitüself gtv ya da spider için zaten yeterli olur. 40 lira. uygulamasını yapmak çok çok basit. kes ve yapıştır.

sessizlik ve toklukta çok artış olur. eski audi TT'min sadece kapılarına yapmıştım, fark beklediğimin çok ötesinde oldu, hatta alper'in 156'nın kapılarına da yaptık o da inanamadı sonuca.

spider ve gtv yere yakın şasiler, yol gürültüsünü geçtim, yazın özellikle sıcak asfaltta yerden aldığı sıcağı bitüself tamamen keser, klima daha verimli çalışır.

300 lira halı döşemesi + 40 lira bitüself.
halı kaplayacak olan yer kalıpları alıp kesim işlemini yaparken zaten gtv sahibi adam o bitüself'i yapıştırmayı bitirir kolaylıkla.
1 günlük bir iş bu.

aşağı yukarı görüntü bu olur;
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 13:50:34 Gönderen: wolkanku »

Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, sh

Spider_Volkan

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
bence iyi bir işçilikle boyama yerine kaplama çok daha mantıklı. bu bitu mitu da gtv ve spider da çok iş yapar.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Sanayideyim şu an, araştıracağım..

wolkanku

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi

kapı içlerini sökebiliyorsan pazar günü gel kapıları içten bitüself kaplayalım..sonra tüm arabayı kaplayalım mı diye soracağını biliyorum zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

şaka bi yana, cidden TT'de ben yaparken bu işi, ulan yapıyorum ama yaptığıma değecek mi demiştim. bittiğinde hadi beeeeeh olmuştum. sonra arka stopları da söküp çamurlukların içlerine doğru da yapmıştım.

ilk halinde 140'a çıktığında içeride biraz rüzgar biraz lastik sesi olan, konuşma sesimi biraz arttırmam gereken bir tt varken
son halinde 160-180'de bile aynı ses tonunda konuşabiliyor ve aynı volume'de müzik dinleyebiliyordum.
çok mutluydum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
159'a da yapacağım ama en en en son işlerden biri Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo

kapı içlerini sökebiliyorsan pazar günü gel kapıları içten bitüself kaplayalım..sonra tüm arabayı kaplayalım mı diye soracağını biliyorum zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

şaka bi yana, cidden TT'de ben yaparken bu işi, ulan yapıyorum ama yaptığıma değecek mi demiştim. bittiğinde hadi beeeeeh olmuştum. sonra arka stopları da söküp çamurlukların içlerine doğru da yapmıştım.

ilk halinde 140'a çıktığında içeride biraz rüzgar biraz lastik sesi olan, konuşma sesimi biraz arttırmam gereken bir tt varken
son halinde 160-180'de bile aynı ses tonunda konuşabiliyor ve aynı volume'de müzik dinleyebiliyordum.
çok mutluydum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
159'a da yapacağım ama en en en son işlerden biri Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Spider'da zaten tente olduğu için neredeyse dışarının sesi tamamen içerde. Bunu farketmek için Spider uygun bir araç değil sanırım... Taban sacı üzerine kaplanacak olması çürüme ve paslanmaya karşı bir çözüm olarak bile kullanılmalıdır derim...

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Aklımdakiler yavaş yavaşta olsa gerçekleşmeye başladılar. Jant konusu zaten çok ivedi şekilde halloldu. Usta durumundan dolayı bir takım şeyler için bekliyorum mecburen...

Jant lastik işi bittiğine ve kısa yaylar da alındığına göre yarın ilk iş yayları taktırmak olacak. Bunlar yapılırken debriyajı kontrol edeceğiz. Sanırım merkezi biraz eskidi artık...

Ardından komple boya işini halledeceğim...

Sonrasında detaylı temizlik olayına girişeceğiz. Bu da bittikten sonra, hafifte olsa yıpranmış olan, kapının dış yüzeyine gelen yaklaşık 50 cm civarındaki altında bakalit bulunan kapı contalarını (kapı kilit bölümünden baktığımızda dış tarafa denk gelecek olan conta) bakalitleriyle birlikte sıfırlamayı düşünüyorum. Bunu da hallettikten sonra dashboard'un cam ile birleştiği noktaya yakın olan iki tane vida kapağı zamanla deforme olmuşlar ve bunlara bir çözüm bulacağım...

Bunlar tamamlandıktan sonra, ön camın üst çıtasında içeriye bakan kısımda oluşan bir cm'lik çatlak gözüme batmasın diye ya tamir ettireceğim makul bir çözümü var ise, ya da uygun zamanda bu parçayı getirtip değiştireceğim.

Bunlar yapılırken kronik olan ph2 kolçak (kolçak ayakları hepsinde kırılır zamanla) dağılma sorununu da yenisi ile değiştirerek çözeceğim. Bu olduğunda ya da hemen öncesinde rüzgar deflektörünü de koltuğuma dokunmayacak şekilde konfigür edeceğim. Koltuk ayarı hem sırt hem taban olarak en geri noktada olduğundan deflektöre deydiğinde sinir bozucu bir ses yapıyor...

Bu noktada araç fabrika ayarlarına dönmüş gibi olacak. Bahsettiklerimin hepsi keyfe keder elden geçirmelerdir. Bugünkü hali ile de muhtemelen piyasadaki en iyi 3 4 Spider'dan biri aracım...

Her biri bittikten sonra tam olarak tatmin sağlamış olursam, şimdilik durumu iyi olan tentemi, önümüzdeki yıla kadar kullanıp, sonrasında tamamen sıfır tente getirteceğim ve aracın tüm işleri noktalanmış olacak. Yurt dışında görüp de özendiğimiz araçlar gibi olması için elimden geleni yapacağım.

En ama en sonunda ise; kırmızı Alfa Romeo logolu branda ile aracı paketleyip, brandayı her açışta aynı keyfi yaşamayı bekleyeceğim...  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 23:19:48 Gönderen: Veloce »

wolkanku

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
kırmızıyla kombine renk bi tente nasıl olur acaba? var mı öyle bildiğin bir örnek abi?

Spider_Volkan

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
kırmızıyla kombine renk bi tente nasıl olur acaba? var mı öyle bildiğin bir örnek abi?
Bence kirmiziya en iyisi siyah

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo

Aslında düşünmedim değil ama en iyi seçenek bence de siyah...

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Birkaç iç görünüm ve motor fotoğrafı...

[eklenti yönetici tarafından silindi]

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Koltuklar mükemmel duruyor hic yıpranmamış

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
Çok diri maşallah.

Umarım; maddi manevi emeğinizin karşılığını alırsınız. 

Bu arada Brera ne oldu sizin?Profilinizde de görünmüyor?

Seo4Smf Tagleri: teknik onarım yenileme gtvspider 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.