Yukarı git

19 Kasım 2017, 15:25:50
Reklamlar  

Gönderen Konu: giuliettanın eski minibüsler gibi titremesi :/  (Okunma sayısı 924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

korayispanlar

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
giuliettanın eski minibüsler gibi titremesi :/
« : 11 Mayıs 2015, 21:58:20 »
merhabalar aracım rölantideyken öyle bir titriyor ki, ilk başta yan aynalar titriyordu servise götürdüm 1-2 kere en sonunda çözdüler.. aradan zaman geçti aynaların titremesi geri geldi, üstüne iç dikiz aynası titremeye başladı ve en son dikkat ettim ki araba çalışıyorken kapıyı açmamak gerekiyor resmen :s kapı yerinden çıkacak gibi titriyor. sizce bunun nedeni nedir? serviste multiair motorların titreşim yaptığını normal olduğunu söylüyorlar ancak bana göre bu titreşim çok fazla :/ ve bıktırdı artık. bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

ata.özcan

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
Multiair ünitesinde sorun olabilir garantisi varsa usteleyin.2500 tl gibi bir fiyati olmali...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2015, 22:08:25 Gönderen: ata.özcan »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
merhabalar aracım rölantideyken öyle bir titriyor ki, ilk başta yan aynalar titriyordu servise götürdüm 1-2 kere en sonunda çözdüler.. aradan zaman geçti aynaların titremesi geri geldi, üstüne iç dikiz aynası titremeye başladı ve en son dikkat ettim ki araba çalışıyorken kapıyı açmamak gerekiyor resmen :s kapı yerinden çıkacak gibi titriyor. sizce bunun nedeni nedir? serviste multiair motorların titreşim yaptığını normal olduğunu söylüyorlar ancak bana göre bu titreşim çok fazla :/ ve bıktırdı artık. bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim

Yaşınız genç olduğu için falan öyle diyorlardır. Babanızla veya biraz arıza çıkartacak biriyle gidip höt göt yapın, bizim servisler ancak o dilden anlıyorlar maalesef. Ülkedeki diğer her işte olduğu gibi bu da böyle. Daha bu konu2 gün önce falan konuşuldu forumda, bir forumu gezin bakın, orada çözüme ulaşanlar mevcuttu.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo

Yaşınız genç olduğu için falan öyle diyorlardır. Babanızla veya biraz arıza çıkartacak biriyle gidip höt göt yapın, bizim servisler ancak o dilden anlıyorlar maalesef. Ülkedeki diğer her işte olduğu gibi bu da böyle. Daha bu konu2 gün önce falan konuşuldu forumda, bir forumu gezin bakın, orada çözüme ulaşanlar mevcuttu.

%1500 katılıyorum. Çok çok acıdır ki, ülkemizde sesinizi yükseltmeden hakkınızı alamıyorsunuz. Sistem hak hukuk üzerine değil, tutturabildiğine elinden geleni yap mantığı üzerine kurulu olduğundan durum bu. Eğer kendinizi gayet normal şekilde ifade ettiğinizde anlaşılıyor ve işleriniz bu anlayış içerisinde devam edebiliyorsa, bu hangi dalda olursa olsun o işletmeleri asla bırakmayın, destekeyin.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

korayispanlar

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
hepinize teşekkür ediyorum. öncelikle söylemeyi unuttum özür dilerim multi-air modülü değiştirildi garantiden 1 kere. unutmuştum bunu :/ ancak hiçbir düzelme olmamıştı. sonra başka birşeyler yaptılar işte titreme kesildi ama yine başladı. servistekilerle aram iyi olduğu için onların beni salladıklarını pek düşünmüyorum açıkçası. şuan istanbul dışındayım. 2-3 hafta sonra istanbula gittiğimde servise bırakacağım bu sebepten dolayı. umarım bu sefer çözebilirler.. tekrar teşekkür ederim hepinize.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Motor kulağı...

altug.ucar

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
hepinize teşekkür ediyorum. öncelikle söylemeyi unuttum özür dilerim multi-air modülü değiştirildi garantiden 1 kere. unutmuştum bunu :/ ancak hiçbir düzelme olmamıştı. sonra başka birşeyler yaptılar işte titreme kesildi ama yine başladı. servistekilerle aram iyi olduğu için onların beni salladıklarını pek düşünmüyorum açıkçası. şuan istanbul dışındayım. 2-3 hafta sonra istanbula gittiğimde servise bırakacağım bu sebepten dolayı. umarım bu sefer çözebilirler.. tekrar teşekkür ederim hepinize.
Bu konu baya bir zamandır pek ilgi görmemiş ama yine de yazayım dedim. Aynı titreme bende de mevcut. Durum nedir acaba bir değişiklik var mı? Motor kulağı mı gerçekten? Basit bir şey mi?

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
çaresi var...5 lt. benzin+çakmakla servise gitmen gerek.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Ben de adam gibi yazmamışım zamanında;

Kaputu açtığınızda motorun solunda bir motor kulağı var, o yapıyor.
Çok sert gazlayıp vites değiştirildiğinde gidiyor.

Bir defa değişti, şimdi önceki kadar olmasa da arabam yine titriyor, değiştirmem gerekebilir.

altug.ucar

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
çaresi var...5 lt. benzin+çakmakla servise gitmen gerek.

Kinayeyi anlayamadım doğrusu. Servise neden gidiyoruz? Servisi mi yakacağız yoksa servise gidip ustanın önünde aracı mı yakacağız? Direk otopark da yaksak aracı? Madem 60 liralık aracı yakacak kadar zenginiz onun yerine dinamit koyup patlatsak filan daha eğlenceli olmaz mı? Veya destek arayışında olan arkadaşlarımıza münasebetsiz geyikler yapmasak.

Ben de adam gibi yazmamışım zamanında;

Kaputu açtığınızda motorun solunda bir motor kulağı var, o yapıyor.
Çok sert gazlayıp vites değiştirildiğinde gidiyor.

Bir defa değişti, şimdi önceki kadar olmasa da arabam yine titriyor, değiştirmem gerekebilir.

Bende durum çok net 1500-1600 devir civarı yoğun bir titreşim 2000 devir ve üstünde hiç problem yok. Usta bahsettiğiniz aynı kulaktan şüphelendi ama dışarıdan gözüken bir şey yok bakmak lazım dedi. Parça 400tl emin olmadan değiştirmemek lazım.

Seo4Smf Tagleri: eski giuliettanın gibi titremesi minibüsler 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.