Yukarı git

20 Ağustos 2019, 23:08:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giulietta vites devre dışı arızası  (Okunma sayısı 868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sunshinetr

• Üye
  • *
Giulietta vites devre dışı arızası
« : 14 Şubat 2019, 16:57:19 »
Arkadaslar merhaba.
korkunç bir sorun ile karşı karsıyayım, bugun aracı çalistirdim daha sonra d ye attım d yanıp sönmeye başladı ayni anda tikir tikir sesler geldi, vites devre disi ve ss arızası yandı. defalarca açıp kapattım sadece bir seferinde 2.vitese attı kendini ancak geri vites ve 1.vites asla yok.
ne yapmam gerekiyor sizce? cekiciyle servise götürmek istemiyorum acikcasi
tesekkurler

arac: 1.4 multiar tct 2014 model

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

kaanromeo

• Üye
  • *
  • 14 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
Aku kaynakli olabilir bir arkadas drgisince duzeldi demisti

ismetbaserdem

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
İyi akşamlar, arkadaşlar aynı sorun bende de var maalesef. Aracı d ye aldığımda vites geçmiyor arıza veriyor, vites lambaları sırayla yanıp sönüyor. Daha sonra güç bela aracı hareket ettirdiğimde, vites 2-4-6 olarak gidiyor. Aküyü değiştirdim bi süre hiç arıza yapmadı ama bugün yine yaptı. Dikkatimi çeken şey aracı her gün kullandığımda bi sorun yok. Ama 2 gün kullanmadım böyle oldu. Sorunun çözümünü bulan var mı acaba ? Teşekkür ederim ☺

ismetbaserdem

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
iyi akşamlar, arkadaşlar sorunu ankara'da akoto'ya götürdüğümde vites topuzunun arızalı olduğu ve değişmesi gerektiğini söylediler.Maliyeti ise parça 2300 tl işçilik 700 tl diye söylediler. Hatta bu sorunun tam olarak çözüleceğinin garantisini de veremeyiz dediler.Nasıl yani dedim.Şanzıman sıkıntılı olabilir dedi. Bende şanzıman sıkıntılı olsa araç 2-4-6 vitese de geçmez,ayrıca aracı durdurup yarım saat sonra çalıştırdığımda herhangi bi arıza vermiyor sizce yazılımsal yada elektronik arıza olması gerekmiyor diye ısrar edince, vites topuzunu değiştirdikten sonra denememiz gerekiyor dediler. O an araçtan soğudum desem yeridir, beni tatmin edici bilgi veremedikleri için bende yaptırmak istemedim. Daha sonra yine ankara'da özel servis olan alfin'e götürdüğümde,vites topuzundaki elektrik aksamının bozulduğunu ve tamirinin mümkün olabileceğini söylediler.Araç bir gün boyunca onlarda kaldı, şimdilik sapasağlam maşallah Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap toplam maliyet ise işçilik dahil 600 tl. O yüzden aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için paylaşmak istedim.
Bu arada araç 2014 model 1.4 170 bg

sgtburh

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Aşağıdaki konuyu incelemenizi öneririm.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ismetbaserdem

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Merhaba, konuyu inceledim cevabınız için teşekkür ederim.Söylemiş olduğunuz yöntemi daha önce denemiştim, fakat bendeki sorun hala çözülmedi.

esatay

• Üye
  • *
  • 14 Mesajı Toplam
    18 Kere Beğenildi
Merhaba, konuyu inceledim cevabınız için teşekkür ederim.Söylemiş olduğunuz yöntemi daha önce denemiştim, fakat bendeki sorun hala çözülmedi.
Topuz olayından sonra tekrar mi etti sorun?

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2004 147 1,6 TS 120 HP.DİSTİNCTİVE ,2014  Giulietta tct beyaz, cam tavan spor paket

ismetbaserdem

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Topuz olayından sonra tekrar mi etti sorun?

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet, çok üzücü bi durum benim için.Arabamı o kadar severken böyle sorun yaşamak beni çok üzüyor. Elektronik bi problem var ve bunu hiçbir servisin çözememesi çok ilginç.

Seo4Smf Tagleri: arızası dışı devre 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.