Yukarı git

23 Haziran 2018, 22:38:56
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giulietta Sıcak Havada Geç Çalışma  (Okunma sayısı 190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vcolakjilo

• Yeni Üye
  • *
Giulietta Sıcak Havada Geç Çalışma
« : 06 Haziran 2018, 09:33:12 »
Saygıdeğer Alfacılar,
Her Jülo sahibi gibi benim de ortak sorunlarım var, yolcu hava yastığı şişme yaptı, gıcır gıcır sesler, yan aynalar titreme, araba benzinli ama dizel gibi çalışıyor vs...bunları geçtim.
Benim çok ama çok pis bir sorunum var. Lütfen Allah rızası için yardım.

Sabah yada hava soğukken marşa basıyorum trink çalışıyor. Yaz geldiğinde sabah araba trink çalışıyor(kapalı garajda). bir yere gidiyorum hava sıcak örneğin güneşte kaldı 3-5 saat, araba ya çalışmıyor, yada en az 3-5 marş hem de çok uzun marş basarsam ancak çalışıyor. rezil kepaze oluyorum. Kısaca motorun sıcak olmasıyla değil, havanın sıcak olmasıyla ilgili bir şey. Adana yazları çok sıcak oluyor, arabayla bir yere gitmeye korkuyorum.

Benzin pompası, bobin vs bir sürü şey değiştirdim. düzelmedi. Araba 2011 170HP manuel.

Çok teşekkürler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

kaanromeo

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Ynt: Giulietta Sıcak Havada Geç Çalışma
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2018, 11:58:39 »
Mersine gelin hocam bi yetkili servise gorunun

hasansezerus

• Üye
  • *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2018, 13:10:01 »
Enteresan merak ettim doğrusu. İlk akla gelen buji ya da aküdür ama sıcakla ilişkileri nedir bilemiyorum. Sonucu merakla bekliyorum.

Herkes hakettiği gibi yaşıyor..

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2018, 23:58:34 »
bujı yi besleyen buji kablosu,bobin kablosu olabilir.kablolarla alakalı durum olabilir muhtemelen kablolar helva gibi olmuştur. sıcakta iyice işlevini yitirir.

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2018, 11:01:32 »
Benim 1.6 2014 35k km giu da seninki gibi olmasa da enteresan bir durum var. Kış bitip bahar gelmesiyle birlikte, aracı ilk çalıştırdığımda düzensiz bir ritimle çalışıyor ve bu koltukta da hissediliyor. Egsozdan da koku geliyor. 1 dakika içinde normale dönüyor. Gün içerisinde tekrar yapmıyor. Rölantilerde, gaza basarken motor saat gibi.çekişte problem yok. Akşam arabayı parkedip gündüz işe gideceğim zaman (haliyle araba beklemiş, motor soğuk oluyor) ilk çalıştırmada yine aynı şeyi yapıyor. Yakıtı değiştirdim, map ve debimetreyi temizledim, uzun yolda devirli kullandım belki dpf dir diye. Değişmedi durum. Servisin yada ustanın görmesi için aracı 1 gün bırakmak gerektiğinden böyle devam ediyorum bakalım.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seo4Smf Tagleri: havada çalışma sıcak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.