Yukarı git

19 Kasım 2017, 15:23:43
Reklamlar  

Gönderen Konu: GİULİETTA İSTANBUL PARK PİST GÜNLERİ HAKKINDA BİLGİ  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jirhan77

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
MERHABA,

ARKADAŞLAR,

İSTANBUL PARK TA Kİ PİST GÜNLERİNDEN BİRİNE KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUM,
DAHA ÖNCE KATILANLAR VARSA BİRAZ BİLGİ RİCA EDİYORUM,

TEŞEKKÜRLER

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Normal yolda arabamı virajda hiç zorlamıyorum. 3 kere piste girdim. Fazlasıyla memnun kaldım Alfa'nın yol tutuşundan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Merak ettiğin bir şey varsa sor, ona göre cevap vereyim. Pist çok güzel ve hızlı diye 170 HP bile performans olarak yetersiz kalıyor ama 8. virajı limitte dönmek, her virajda G kuvvetini hissetmek, arabanın limitlerini öğrenmek inanılmaz keyifliydi.

Gidebilen herkese tavsiye ederim.

jirhan77

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Merhaba,

Videolarınız varsa özelden yollarsanız sevinirim,

Öğrenmemiz gerekenler olacaktır, 3 kere katıldığınıza göre epeyce  güzel geçmiştir,
 yakın zamanda sorularımla sizi rahatsız edicem

teşekkürler şimdiden,

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Videolar arşivde var ama her biri 3-4 GB olduğundan bir yere yüklü değil. Video konusunda yardımcı olamayacağım maalesef ama her sorunuzu severek yanıtlamaya çalışırım.

jirhan77

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Merhaba,

Sizin pist te çıkarken kullandığınız özel bir lastik var mıydı?
Şayet varsa tavsiye edebileceğiniz yol tutuşu ve pist te uygun lastik söylermisiniz?

Benim kullandığım lastiklerim dunlop 225*40*18  orjinal fabrika çıkışı olanlardan,
fakat kışlık lastiklerimde ayrı yet ten var ,Yeni değiştirdim 1 nisan itibarı ile:)

Pist için yol tutuşu iyi araç ile uyumlu lastik aramaktayım açıkcası yardımcı olur musunuz?
Yada gerek var mı?

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Yeni lastik almaya gerek yok, pist lastikleri yıpratacağından eski lastiğinizi takmanızı öneririm (eğer çok fazla aşınmamışsa, piste çıkmadan önce bakıyorlar bazen).

İlk piste girdiğimde araba-lastik 18000 km'ydi. Pist tecrübem olmadığından gereksiz zorladım, önden kaymasını gördüğüm halde, lastiğin göz göre göre parçalandığını bile bile limitleri ve sonucu görmek için zorladıkça zorladım. Bu şekilde lastiğin ömrü çok kolay bitti.

2. kez gittiğimde araba 24000 km'deydi. Lastikleri daha az ama bilinçli zorladım.

3. gittiğimde lastikler 25000 km'de olmasına rağmen bitmişti. Yeni lastik almadan önce son kez piste gidip, bu lastiğin son günlerini keyifli yaşayayım dedim. Piste girmeden lastiklerin bittiğini biliyordum, sürekli yüksek hızda bile (yol durumuna göre 80-100 km'de bile) araba patinajda kalıyordu, ABS hemen devreye giriyordu. Yokuşta patinajdan düşmüyordu. Bu şartlarda bile piste yol tutuş çok üst düzeydeydi, 190 km/h ile freni kökleyince bile ABS'nin devreye girmesine gerek kalmıyordu neredeyse.

Pistin tutuşu normal asfalt ile kıyaslanamaz. Sonuçta F1 standartlarında, maksimum yol tutuş sağlıyor, buna mukabil normal yoldan çok daha fazla lastiğin ömrü gidiyor, parçalanıyor. Lastiğin resimlerini çekmiştim.

İlk pist deneyiminden sonra:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2. kez piste girdikten sonra:

Arabayı servise sokmadan, yeni lastik almadan önce 3. kez piste girdikten sonraki resimler:

Pisten sonra aynı ölçülerde Continental Sport Contact 5 taktım. Ondan sonra da arabayı memlekete götürdüğümden piste çıkamadım zaten. Yeni lastiklerle piste çıkmaya kıyamam açıkçası.

jirhan77

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
merhaba,

çok teşekkürler bilgiler için,

aklıma gelenler olursa tekrar sormaya devam edicem,

iyi günler,

DDSPERFORMANS

• Yeni Üye
  • *
Merhaba. Piste cikacaksaniz aracinizla 1 takim semi-slick ya da slick lastik almanizi ve pistten piste kullanmanizi tavsiye ederim.

Bir de fren balatalarini belki bir de disklerinizi gozden cikarin. Biterse uzulmeyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Seo4Smf Tagleri: istanbul park günleri bilgi pist 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.