Yukarı git

19 Kasım 2017, 19:13:03
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giulietta ile muayeneye giren var mı? C.tesi gidiyorum :)  (Okunma sayısı 2181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Evet aracım 3 yaşını doldurmak üzere, C.tesi günü muayeneye gideceğim.

Geçenlerde herşeyi standarda çevirdim. Çift çıkış egzozu çıkardım, difüzör tek boşlukla duruyor öyle Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Xenonları çıkardım ama mercek modifiyesi yaptığımız için D2S merceklere İlker Kemal'in yol göstermesi üzerine H11 ampulleri taktık. Kör kandil gibi aydınlatıyorlar ama aydınlatma şiddeti yetersiz diye sadece hafif kusurla geçebiliyorlarmış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sadece katalitik konvertörü takmadım. Downpipe duruyor, katın üzerindeki muhafazayı alıp downpipe'ın üzerine taktık. Motorun önünde zaten pek fark edilmiyordu, şimdi hiç dikkat çekmez diye düşünüyorum. Giulietta'ların da fazla muayeneye gittiğini sanmıyorum, yeni yeni düşüyorlardır, aracı pek bilmezler diye ümit ediyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Alttan egzoz zaten tamamen standart görünüyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İnşallah uyanıp beni uğraştırmazlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir de egzoz muayenesi yaptırayım dedim, işlerimi yaptırdığım Bosch Car Service'e gittim. Muayenede tabi katlı diye işaretledi, salınım eşiği düşük, o değer neyse işte, 0.5 bilmemne diyor. Benimki 0.6-0.7'lerde geziniyor, usta biraz bekleyelim motor soğuk, düşer biraz daha dedi... Bekledik bekledik, bu arada diğer eleman da araba testi geçmediği için makineden devamlı "testi tekrarla" düğmesine basıyor. 1-2 sefer tam ekran yeşil oldu, kaçırdı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Neyse üçüncüde yakaladık, geçirdik...

Ruhsatı da yeniledim, tüm harfler rakamlar ruhsatın plastik kabına geçmiş, yazılar okunmuyordu, kesin arıza çıkarırlar dedim onu da değiştirdim.

Randevuyu Dudullu'dan almıştım, arkadaşların tavsiyesi üzerine Orhanlı olarak değiştirdim.
Dudullu'da artık birçok çakallığı öğrenmişler, fazla irdeliyor, ince eleyip sık dokuyorlarmış.

Gerçi hoş, geçenlerde arkadaşım yaylı 325i ile aynı yerde muayeneye gitmiş. Kontrol eden eleman arabanın inikliğine takmış. Bu çamurluğa sürtüyor, ağır kusur demiş. Arkadaş kudurmuş tabi, tamam demiş, söylediğin mantıklı, kusur mantıklı ama bak demiş, çamurluğun içine bak, lastiğe bak, bir yerlere en ufak değme olsa lastik veya davlumbazda görürsün demiş... Yok... Eleman nuh diyor peygamber demiyor. Bu sefer "yolda giderken değebilir" demiş. Yahu demiş işte bugüne kadar değmemiş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yok olmaz... Geçmemiş..

Bu arada arabada sinyaller şeffaf camlı, M Paket falan filan... Raporu eline alınca fark etmiş, gerizekalı herifler "Sinyal camları soluk - Hafif Kusur" yazmışlar. "Ulan sinyaller şeffaf gerizekalıııı" diye dün bize Watsapp'tan herifin gıyabında sövüyodu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baktım ki mekandan ziyade kontrol eden adamın insanlık veya odunluk derecesine göre bu işler değişiyor.

Ha Dudullu manyak olmuş, ruhsat yenilendiği için ASBİS numarası da değişmiş, haliyle randevuyu iptal edip o numara üzerinden aldım şimdi ona da arıza çıkarırlar diye... O sırada baktım ki Orhanlı hala bomboş, sabah ilk randevuya aldım ki işleri bitirip tekrar eskiye dönüş yapayım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İnşallah bi uyuzluk yapmadan geçirirler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Dönüşte ben de sonuçları yazarım..

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Şimdiden geçmiş olsun diyelim ki araç geçsin  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu ruhsat işi sakat,ayda bir ruhsatı çıkarıp yapışmasını önlüyorum,arkadaşlara fikir olsun

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Ben 10. ayda girdim geçen sene Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ve ben muayene alanına geldiğimde önümde 2 giulietta daha vardı.. Aracı çok iyi biliyorlar merak etmeyin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Egzoz da orjinale çevirdim komple o neenle sıkıntı yaşamadım, sağ tarafıda kestirip iptal ettirdim ama söktürmedim kafa duruyordu sadece (Çift görünüyordu)
Spacer, yay,egzoz vs hepsinden geçti far ampüllerini h7 helojen takmıştım birtek ona kısa hüzmeli far ayarı yüksek kusuru yazıldı.
Öndeki mühürsüz italyan plakaya etiketi yapıştırmak istemedi başta, hadi dedim buraya kadar geldik yapıştır şunu gideyim. Sağa sola baktı yapıştırdı ve durma hadi git dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
arkadaşım fokus un xenonunu çıkarmadan muayeneden geçmiş, hafif kusurlu. adamına göre değişiyor herhalde..

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
1-2 kişiden daha duydum bunu, üstelik yakın zamanda muayeneye girmiş.
Bazıları demiş ki, balastları görmemişlerdir, farlar da o sırada yanıyorsa xenon olup olmadığını anlamamışlardır, gözden kaçmıştır diyor. Ki bence doğru olabilir.

Bakalım, Orhanlı'yı yarın göreceğiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Öyle şey yok zaten ilk bölüm fren testi görevli testi yaparken o sırada önündeki aynadan ön far(Kısa-uzun), silecek, ön sinyal vs aracın içinden bakıyor.
Xenon'u anlamamasının imkanı yok. 4300K felan olursa o zaman birşey diyeceğini sanmıyorum..

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Öyle şey yok zaten ilk bölüm fren testi görevli testi yaparken o sırada önündeki aynadan ön far(Kısa-uzun), silecek, ön sinyal vs aracın içinden bakıyor.
Xenon'u anlamamasının imkanı yok. 4300K felan olursa o zaman birşey diyeceğini sanmıyorum..

Ben de aynı şekilde düşünüyorum ama bilemedim, birkaç farklı forumda falan gördüm, mesaj tarihlerine bakıyorum, 2012-2013 falanlar. Kesinlikle gözden kaçmış veya birileri görmezden gelmiş demektir.

4300k bile olsa xenonun yanışı, rengi falan herşeyi farklı, yine de halojen gibi değil ki. Bir de gözünün önünde farı açsan şimşek çakar gibi çakıyor, illa ki fark edilmesi lazım.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Orhanlı'ya gittim geldim C.tesi günü... Sorunsuz hallettim çok şükür Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Orhanlı gerçekten bahsettikleri gibi "rahat" bir istasyon. En azından yeni araçları çok acayip şekillerde incelemiyorlar. Yanlış anlaşılmasın, yine gerekli kontrolleri yapıyorlar, daha ziyade araçlarda çürük, yürüyen aksamda kaçaklar, kırık çıkıklar gibi şeyleri inceliyorlar, dikkat ediyorlar. Tabi yeni araçlarda bu sorunlar olmadığı için rahat geçiyorlar.

Dudullu'da daha ince eleyip sık dokuyorlardı mesela. Ama çok salak saçma şeylere de takılabiliyorlardı.

Xenon'la gitsem geçer miymişim bilemiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Çünkü araba girdi, frenleri vs'yi kontrol etti, altına baktı, yürüyen aksamı, aksları kontrol etti, far ayarlarına baktı, sinyal vs. kontrol etti, emniyet kemerlerine baktı, iş bitti, kapıdan belgeleri uzattı "hayırlı yolculuklar" diye... Eyvallah kolay gelsin dedim ama şaşırdım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Kat mat hiçbişeye bakmadı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hoş, geçerli egzoz muayenesini görünce herhalde irdelemedi.

Camlarda film var ve yangın söndürücü yok diye hafif kusur yazdılar sadece...

Tabi yine sabah işim bittikten sonra sanayiye geri döndüm, egzozu, xenonları falan herşeyi tersine çevirdim, 2 sene daha böyle gezmeye devam Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
2 sene kafa rahat, hayırlısı olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

serdarhand

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Gecersin insallah abi bende birazdan 2. Egsoz Cikisi baglaticam temmuzda benimde muayne olmadi mustafa abi gibi soktururum girerken

Seo4Smf Tagleri: muayeneye giren tesi gidiyorum 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.