Yukarı git

22 Nisan 2018, 13:51:15
Reklamlar  

Gönderen Konu: GİULİETTA ALMAK İSTİYORUM LÜTFEN YARDIM VE ÖNERİ  (Okunma sayısı 898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çağdaş.Akgüllü

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Merhaba arkadaşlar ben de sizden olmak istiyorum alfacı yani 😉 1.4 170 hp motoru önerirmisiniz? Sanırım 2014 te motor değişikliği olmuş hangi motor daha iyi, 2013-2014 öncesi sonrası çok değişiklik varmı? hangi motora lpg takılırsa sorunsuz olur yada lpg önerirmisiniz. Yoksa dizel mi önerirsiniz. İkinci el alfa Romeo giulietta alırken nelere dikkat etmem lazım? Vakti olan ve beni aydınlatmak isteyen arkadaşlardan ricamdır. Kendi Öneri ve tecrübelerinizi de yazarsanız sevinirim. Yakıt performans bakım vs.. şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊  Otomatik mi manuel mi önerirsiniz

« Son Düzenleme: 29 Kasım 2017, 17:52:38 Gönderen: Çağdaş.Akgüllü »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

ayredin1982

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
bu araçlar lpg ile uyumludur.Ancak lpg yi  iyi bilen bir ustaya ve prins vsi 2 tercih et..Ayrıca 2011 model haricinde kronik bir sıkıntı yok diye biliyorum. Diğer araçları alırken  nasıl bir prosedür izliyorsanız aynı yöntemi izleyin.

Çağdaş.Akgüllü

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
teşekkür ederim ilginize ayredin1982.  daha kapsamlı bilgilendirecek arkadaşlar da yazarlarsa sevinirim..

shaq1907

• Üye
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar ben de sizden olmak istiyorum alfacı yani 😉 1.4 170 hp motoru önerirmisiniz? Sanırım 2014 te motor değişikliği olmuş hangi motor daha iyi, 2013-2014 öncesi sonrası çok değişiklik varmı? hangi motora lpg takılırsa sorunsuz olur yada lpg önerirmisiniz. Yoksa dizel mi önerirsiniz. İkinci el alfa Romeo giulietta alırken nelere dikkat etmem lazım? Vakti olan ve beni aydınlatmak isteyen arkadaşlardan ricamdır. Kendi Öneri ve tecrübelerinizi de yazarsanız sevinirim. Yakıt performans bakım vs.. şimdiden herkese çok teşekkür ederim 😊  Otomatik mi manuel mi önerirsiniz
2012 TCT modelini kullanıyorum. Kısaca yazayım.

Performans çok iyi, yol tutuş çok iyi. Yakıt tüketimi uzun yolsa 120 km/s sabit hızla 6-7 lt civarı, bence gayet iyi. Şehir içinde ağır trafik olan yerlerde 12 lt'ye kadar çıkabiliyor. Araç sportif olduğundan şehir içinde biraz konforsuz ve sert ama zevk meselesi. Yol tutuş daha önemliyse rahatça gözardı edilebilir.

Bir çok kullanıcıda motor titreşim sorunu oluyor. Araç P'de çalışır durumdayken dikiz aynaları titriyorsa motor kulakçığı değişmesi gerekir. Bir çok kişinin başına geldi, alırken ona dikkat edersin.

2014'teki motorlarda ne değişti bilmiyorum, bilen varsa yazarsa iyi olur çünkü ben de merak ettim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

shaq1907 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sertacunal (08 Nisan 2018, 11:48:11)

Çağdaş.Akgüllü

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Teşekkür ederim 😊

kadir.caya

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
ihtiyacınız hala geçerliyse görüşebiliriz:)

codemans

• Üye
  • *
bende 2011 gui 1,6 dizel var.Alfa çok özel bir araba her şeyi her yerde yaptıramıyorsun öncelikle bunu bil.Bazı kronik sorunları var onların onarımı vs onlarla ilgili şimdiden bilgi al başına gelebilir.Mesela kapı kolu kırılması benim başıma geldi 2 aydır yaptıramadım camı açıp kapıyı açıyorum.servis rakam olarak 1200 tl civarı rakam veriyor.Bu arada Ankara'da oturuyorum  bu soruna çözümü olan varsa yazsın lütfen.Akü ve start stop un çalışmaması sorunu yaşıyorum. Akü değiştirmek gerekiyor ortalama 750 tl tutuyor.Şimdilik başka sorun yok inşallah olmaz.

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Abi akü nasil 750 tutar.ben 2 hafta önce magneti marelli start-stop aküyü 450 ye taktirdim.ama kapi kolu kirilmasi kronik bir sorun.eninde sonunda herkesin başina geliyor.tamiri yapilabiliyor sanirim.ayrica konfor ariyorsaniz size göre degil.fakat yol tutuşuna diyecek laf yok.tasarim olarak üstüne yok.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper senberber

• Yeni Üye
  • *
Merhaba,

Bende 1.4 170hp spor paket giu var.Yol tutuşu hizlanmasi ivmelenmesi harika.4000km yakit ortalamam 8.1 kisa surus sehir ici dur kalk 9.1 litreyi cok az gordu genelleme de 7.8lt fix gazlama spor mod ile karisik. Dizelde tork guzel gidisi yine fena değil tatmin eder.Yedek parca konusu dizel de benzinli de fiatta kullanilan motorlar oto ünlü de hemen hemen gerekli tum malzeme var.Oyle korkunc degil fiat servisi bile yardimci olur.Can sikacak bir durum yaşamadım cok sukur cok memnunum.

desmond35

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
bu araçların dizeli alınmaz , dizel çok hantal kalıyor , araç iç dizaynı spor araba olarak yapıldığı için dizel aldığınızda aracı almanın bir manası kalmıyor , fiat bravo alın daha fazla memnun kalırsınız.Tabi dizel alanlara saygım sonsuz burası sadece benim görüşüm. Aracın dizaynı yol tutuşu stabil olması arıza vermemesi motor parça ucuzluğu ( evet motor parçaları gerçekten ucuz ) bakımından tercih edilebilir.

Benzinli versiyonunda ise 170 lik performansı zaten inanılmaz motora lafımız yok, bu araçların kronik problemi olarak ise turbo boğaz hortumunun yırtılması, piyasada 100 liraya alınabilinen bir hortum tabi varsa, yoksa zaten usta ona göre ayarlıyor. Bildiğiniz sağlam güvenilir mjet mair motorlara bakan usta bu aracın motor bakımını her daim yapar korkmayın. Servise gidip çok paralar vermeye hiç gerek yok.
Araç lpg uyumlu ben de 170 tct var ona prins vsi2 taktırdım canavar gibi 20k yol gittim daha bir kere teklemedi. Ben biraz pahalıya taktırdım ama forumdan diğer arkadaş lorenzo taktırmış o da gayet memnun.

Araç arka kısmı biraz dar , ön tarafta küçük eşyalarınızı koyacağın pek cep yok bu benim için hayal kırıklığı, araçta trim sesi yok sadece şoför koltuğu gıcırdaması var otururken, şalter düğmeli olanlar ekranlı olanlara göre daha şık.
Otomatik şanzıman 1. viteste zaman zaman geçiş hissettirir diğer viteslerde asla hissetmezsiniz , onun dışında dsg ayarında çalışan bence kaliteli bir şanzıman.

Start stop ben kullanmıyorum, her arabayı çalıştırdığımda ss kapatma düğmesi kapatmak gerekiyor 2012 den sonra ki versiyonlarda bu düğme bir sefer kapatınca bir daha açılmayacak şekilde revize edildi bu yönden güzel.

Alacağınız araçta orjinal b-zenon veya x zenon olan ( ismini tam hatırlamıyorum ) yani vizeden geçen orjinal zenonlu olanı tercih etmelisinin, inanılmaz bir keyif veriyor benim araç öyle değil ama olmasını isterdim.

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 16:26:58 Gönderen: desmond35 »

codemans

• Üye
  • *
Abi akü nasil 750 tutar.ben 2 hafta önce magneti marelli start-stop aküyü 450 ye taktirdim.ama kapi kolu kirilmasi kronik bir sorun.eninde sonunda herkesin başina geliyor.tamiri yapilabiliyor sanirim.ayrica konfor ariyorsaniz size göre degil.fakat yol tutuşuna diyecek laf yok.tasarim olarak üstüne yok.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam ben Ankara'da ikamet ediyorum.Nerde taktırdığınız hakkında bilgi verirseniz sevinirim

sertacunal

• Üye
  • *

2012 TCT modelini kullanıyorum. Kısaca yazayım.

Performans çok iyi, yol tutuş çok iyi. Yakıt tüketimi uzun yolsa 120 km/s sabit hızla 6-7 lt civarı, bence gayet iyi. Şehir içinde ağır trafik olan yerlerde 12 lt'ye kadar çıkabiliyor. Araç sportif olduğundan şehir içinde biraz konforsuz ve sert ama zevk meselesi. Yol tutuş daha önemliyse rahatça gözardı edilebilir.

Bir çok kullanıcıda motor titreşim sorunu oluyor. Araç P'de çalışır durumdayken dikiz aynaları titriyorsa motor kulakçığı değişmesi gerekir. Bir çok kişinin başına geldi, alırken ona dikkat edersin.

2014'teki motorlarda ne değişti bilmiyorum, bilen varsa yazarsa iyi olur çünkü ben de merak ettim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tüm yorumlarına birebir katılıyorum. Bende 2016 modeli var değişen bir şey yok motorda bildiğim kadarı ile. Tüketimi aynı senin araç gibi. Performansı da aynıdır.

LPG işine girmeyi düşünenlere ise ne gereği var diyorum. Varsın yaksın zaten çok yaktığı da yok, ekonomik bir motor. Yazık günah araç orjinal kalmalı.

Seo4Smf Tagleri: istiyorum öneri almak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.