Yukarı git

24 Şubat 2018, 07:29:24
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giulietta 2015 Maddi Hasarlı Kaza & Kapı Değişimi  (Okunma sayısı 197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

voztoprak

• Yeni Üye
  • *
Herkese Selamlar,

Geçenlerde okuduğum bir yazı üstüne aradan oldukça uzun bir zaman geçmiş olsa da yaşadığım olayı şimdi paylaşıyorum; yabancı kaynaklı bu yazı kaporta boyası hakkında idi ve yapılan işin anında dikkatlice kontrol edilip varsa şikayetin ilgili kişilere anında iletilmesi gerekir diye bahsediyordu, çok haklılarmış.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2017 Ağustos'unda İstanbul içerisinde acele bir tavırla geri manevra yapmakta olan dikkatsiz bir sürücünün talihsiz bir şekilde sol arka kapıma çarpmasına maruz kaldım. Sahış kendi ifadesinde, benim durağan trafikte kaçacak yerim olmadan resmen yırtılırcasına kornaya basmam ve hatta geldiğini gördüğüm andan itibaren camı açıp avazım çıktığı kadar bağırmama rağmen, görmediğini dile getirse de; önüm arkam duran trafikte dolu kaçacak yerim olmadan sonucu kabullenip karşı aracın artık daha fazla gidecek yeri kalmayana kadar sol arka kapımızdan içeriye ilerlemesini seyir eyledik. Hatta ironikomik bir şekilde benim korna ve haykırmalarıma kafa çevirip ne olduğunu anlayan/anlamayan çevrede yürümekte olan kişiler de bir ara olaya eklendi, ama bunca adam o arabayı durduramadık. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu üzücü olaya sebebiyet veren kardeşimiz içeride camları kapalı halde artık nasıl bir müzik dinliyorduysa da herşey olup bitine kadar fren kullanmayı da akıl etmediği gibi hadi dedik dış sesleri duymuyordu da, o park sensörünü niye koymuşlar be birader, bari onu duysaydın diye halen de celalleniyorum aklıma geldikçe. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Neyse ne demişler, cana değil, mala. Ama kıymet bilenin canı cananı Alfa'sı çatırdayınca da kalpte de bir çizik açılıyor inceden, yüreği sızlıyor adamın.

Sonrasını aktarayım; malumunuz araç servise alındı, incelendi, o, bu, şu derken araştırıldı, boya çekiç düzeltme işe yaramaz dendi, eksper tarafından değişimine karar verildi, karşı taraf %100 suçlu bulundu (haliyle!!!) tüm masrafları karşı tarafın kaskosuna fatura edildi. Araç yetkili servisim Mengerler'e çekildi, kapı işlemi başladı, yaklaşık 3 hafta İtalya'dan ham (boyasız) kapı beklendi, yaklaşık 1 hafta boya montaj ve teslim beklendi, o dönemdeki serivisin dolu mağdurları yoğunluğu sebepli 1 ay kadar bir sürede teslimat yapıldı. Gel gelelim aracı aldım, baktım kokladım yaladım yuttum sarıp sarmaladım, sanki sanırsınız ilk kez araba alıyorum. Sonrada bir yıkamadan sonra otoparka bir girdim ne göreyim, yeni kapı yeni renk, araba eski renk. Aracı alırken gün ışığında teslim aldım, hatta baya baya bu kafayla teslime gidip kendi kendime de kesin renk farkı olacak, hayatta tutturamamışlardır aynısını zor renk diye de bilendim. Ama gittim ki ne göreyim, renk şahane, mikron fark yok, inanılmaz. İşte aracın teslimini Eylül gibi desek o zamandan Aralık ayına kadar sayısız kere de şoför tarafından binmiş inmiş arabayı yıkatmış silmiş olmama rağmen akılermez bir şekilde bu renk farkını farketmediğimi anladım.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Otoparkıma hep kafadan girip, şoför kapısı tarafından gelen güçlü bir aydınlatmanın altına bırakırım, binada bana verilen yerdir. Bir yıkamadan sonra hadi bu sefer tersten gireyim çıkarken rahat olur diye düşünüp bunu uyguladım. Ama sonra "Aman Tanrım!", kazalı kapı daha az aydınlık olan yerde kaldığında bu da ne, kapı farklı renk! Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Gözlerime inanamadım, sanki aylardır kullandığım arabanın kapısını söküp, benden habersiz yeni kapı takmışlar. İnanılır gibi değil. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Demem o dur ki sevgili dostlarım, ne kadar dikkatli olsanız, titizlenseniz, özenseniz, korusanız, kollasanız da diğer sürücüleri de siz yönetemiyorsunuz, bu sadece İstanbul gibi kaos dolu bir trafikte değil, heryerde aynı inanın ve bu tip durumlardan ne yazık ki bazen kaçamıyorsunuz. Tabiki kimsenin başına talihsiz en ufak bir olay bile gelmesin, ama kaçınılmaz bir duruma dönüştüğünde de başınıza gelebilecek bu tip bir değişim/boya olayında daha dikkatli ve tedbirli adımlar atmanızı ben kendi adıma dilerim. Belki o anda farklı ışık altında bakmak, veya arabayı aynı akşam bir yere çekip resimlemek (çünkü kameranın ışığı ve renkleri gözden farklı ayırt etmesi ile fotoğraflardaki ışıkların yansıması çok farklı olabiliyormuş, acı bir ders) yoluna gidilebilir. Belki üzerinden fazla zaman geçmeden farketmiş olduğum birşey olsa farklı müdahalelerim olabilirdi ancak bunu aylar aylar sonra farkına varmış olmam tamamen benim bireysel kaçırdığım bir noktadır. Bu deneyimimi sizlerle paylaşıp, hazırlıklı olmanızı temenni ederim. Herkese Alfa'sıyla mutlu ve kazasız günler diliyorum.

Sevgilerimle.

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2018, 16:40:59 Gönderen: voztoprak »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 361 Mesajı Toplam
    405 Kere Beğenildi
Geçmiş olsun,üzücü bir durum,memlekette işini iyi yapan ustaları ve servisleri mumla arar olduk ve yakın zamanda bu durum düzelecek gibi de durmuyor malesef..

krm1983

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
  ÇOk geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Senza Cuore Saremmo solo macchine

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
Beyinsiz servis ve usta işleri işte... Tamamen boyacı eşekliği. Bilinçsiz kullanıcıları "efendim aracın boyası eskidiği için, bu yeni boya, ondan böyle, zamanla tutacaktır" diye de keklerler bir de.

Bir arkadaşın Jazz'ı benzer bir hasar aldı, güya sigorta şirketi falan filan da tanıdık, kendileri "biz halledeceğiz bilmemne hanım, söz veriyoruz şöyle olacak hede hödö" dediler. Arabayı aldılar yapıp verdiler. Akşam hava tamamen karanlık olmuş, sigortanın elemanı getirmiş arabayı teslim etmeye çalışıyor. Biz de arkadaştayız, eşi meşi hep beraber indik aşağıya, dedik ki bu böyle olmaz, araba böyle teslim edilmez, gece vakti boyada şunda bunda hata varsa ne halt edicez? Reddettiler teslim almayı, araba paşa paşa gitti...

Araba ertesi sabah getirildi, tabi ne tahmin edersiniz. Boya ton farkı var. İşte efendim yeni boyandığı için öyle, zamanla oturacak.... Bıdı bıdı bıdı.. Eşi demiş yok öyle bişey mal mısınız, bizi mi mal sanıyosunuz, gidin boyacınıza söyleyin adam gibi boyatsın, biz ilk defa araba boyatmıyoruz demiş. Araba tekrar gitti geldi, adam gibi boyanmış. Demek ki istenince oluyor.

Ama güya tanıdık işi düşünün. Adam açmış binbir özür bilmemne. Arkadaş da koydu lafı, tanıdık işi böyleyse siz neler yapıyorsunuz acaba diye. Bir daha da o sigortacı ile çalışmadı sonrasında...

Gece vakti araba teslim etmeye çalışmak vs. ne güzel değil mi. İşleri güçleri çakallık, onun bunun çocukluğu..

Bizde refleks oldu, sıfır araba alırken bile boyalı mı diye baktık. Onu da Doğuş bir abimize çakmaya çalıştı. Leon'un bagajını mı ne boyamışlar, hiçbirşey söylemek yok, adam kendisi tespit ediyor bayiden çıkarmadan, ya diyor bana bu fiyattan yeni araba getireceksiniz... Efendim o imkansız... Kurlar bilmemne... O zaman diyor bana sağlam indirim yapacaksınız, yoksa sizi dava edeceğim. Adama sağlam bi indirim yapıyorlar, bir de yazı falan verdirtmişti galiba, araba bayiden böyle alındı diye. Yarın öbür gün satarken yeni sahibine vermek için.

Otomotiv sektörü acayip onun bunun çocuğu bir sektör. Herşeyi karşınızdakine sokuşturacak şekilde hareket etmeniz gerekiyor maalesef. Özellikle de yetkili servis, bayi, sigorta vs. ise...

Seo4Smf Tagleri: değişimi amp kaza 2015 maddi hasarlı kapımı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.