Yukarı git

20 Kasım 2017, 12:36:55
Reklamlar  

Gönderen Konu: giulietta 1.4 170hp için yazılım tavsiyesi.  (Okunma sayısı 1396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cey_cey

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
giulietta 1.4 170hp için yazılım tavsiyesi.
« : 11 Ekim 2016, 18:51:56 »
race chip denen bir ürün var

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

gücü 170 hp'den 215hp'ye

torku 250 nm'den 315 nm'ye çıkardığını iddia ediyor.

bu konuda tavsiyeniz nedir?

aracıma yeni 4 yeni lastik taktırdım. goodyear asymetric 3. hiç olmadığı kadar keyifli kullanıyorum şu an arabamı ama performansı biraz daha artacaksa ve bu araca hiçbir zarar vermiyor, gerçekten de aracın içinde saklı rezervi kullanıyorsa yaptırabilirim diye düşünüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Cemkuzey

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Racechip kullanan arkadaşlar vardı performansta artış olacaktır mutlaka, yanı sıra Alfa Romeo ların kullandığı Novitec Chip var onuda araştırabilirsiniz.

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Merhaba

race chip biraz daha universal bi model.

Onun yerine magneti marelli ya da novitec'in racechip'lerini öneririm.

sadece chip ile 45 hp çok ütopik bu arada.

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

Ademm34

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Ortalama %30 artar orn gecen ay a5 tdi 177 hp ye yazilim yaptırdım suan 220 civarinda guc sagliyor. Daha da artabilir ama gerek yok cunki sonuna kadar acilir ise kara duman sikintisi yasanabilir. Bugun ise 1.6 giulietta icin 135hp olacagi tork un ise yanlis hatırlamıyorsam 370 nm ama cok emin degilim tork degeri icin. Araci cok fazla sonuna kadar actirmazsaniz zarari vs olmaz, sakin kullanimda yakit tasarrufu da dogru. Onceden 1 depo ile 650 km yaparken istanbul icinde trafikte suan 700 rahat goruyor ki bu deger a5 icin. Jiulietta ya yaltirdigim zaman bilgi veririm

Ademm34

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Birde araca chip box tarzi birsey yaptirmayin. Ben pasaoglunda yaptirdim araca birsey takilmadi sadece bilgisayara bagladi bilgi alinip arka tarafta araca uygun program hazirlanip yukleme yapildi okadar.

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Birde araca chip box tarzi birsey yaptirmayin. Ben pasaoglunda yaptirdim araca birsey takilmadi sadece bilgisayara bagladi bilgi alinip arka tarafta araca uygun program hazirlanip yukleme yapildi okadar.

Sizin yazılım yaptırdığınız yer için söylemiyorum ama yazılım ile aracın motor işletim sistemine müdahale de bulunuyorsunuz. Eğer bu iş profesyoneller tarafından yapılmazsa ciddi zararlar verebilir. Örneğin devir kesicinin başlayacağı noktaya biraz daha musade etmek, piston kolunun yerinden fırlamasına neden olabilir. Eğer yazılım yaptıracaksanız çok referanslı bir yere gitmenizi tavsiye ederim.

Racechip'de ise mantık tamamen farklı. Bu chip motor üzerindeki iki sensöre bağlanıyor ve beyne "hava gelmiyor, yakıt az geliyor" gibi sinyaller gönderiyor. Beyin de daha fazla hava ve yakıt çekiyor. Mantığı basit olarak bu. Ama aracın işletim sistemine bir müdahele yok.

Magneti Marelli denilen italyan firması, yüz yıldır otomobillere yedek parça üreten firma. Racechip falan takmayın direk gömmeyin koca firmayı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En azından 5-10 senedir bu işi yapanlardan daha tecrübelidirler.

Fakat racechip'in verimi sınırlı. Çok fazla veri ile oynayamadığı için genelde %10 civarı artışlar mümkün. Yazılım da ise biraz daha önü açık..

Konu sahibi arkadaşım, ayrıca marelli'nin kumandası ile chip aktif/pasif hale getirebiliyorsunuz.

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

alisto 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Cemkuzey (22 Ekim 2016, 13:40:05)

Cemkuzey

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi

Sizin yazılım yaptırdığınız yer için söylemiyorum ama yazılım ile aracın motor işletim sistemine müdahale de bulunuyorsunuz. Eğer bu iş profesyoneller tarafından yapılmazsa ciddi zararlar verebilir. Örneğin devir kesicinin başlayacağı noktaya biraz daha musade etmek, piston kolunun yerinden fırlamasına neden olabilir. Eğer yazılım yaptıracaksanız çok referanslı bir yere gitmenizi tavsiye ederim.

Racechip'de ise mantık tamamen farklı. Bu chip motor üzerindeki iki sensöre bağlanıyor ve beyne "hava gelmiyor, yakıt az geliyor" gibi sinyaller gönderiyor. Beyin de daha fazla hava ve yakıt çekiyor. Mantığı basit olarak bu. Ama aracın işletim sistemine bir müdahele yok.

Magneti Marelli denilen italyan firması, yüz yıldır otomobillere yedek parça üreten firma. Racechip falan takmayın direk gömmeyin koca firmayı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En azından 5-10 senedir bu işi yapanlardan daha tecrübelidirler.

Fakat racechip'in verimi sınırlı. Çok fazla veri ile oynayamadığı için genelde %10 civarı artışlar mümkün. Yazılım da ise biraz daha önü açık..

Konu sahibi arkadaşım, ayrıca marelli'nin kumandası ile chip aktif/pasif hale getirebiliyorsunuz.

Kesinlikle +1

Seo4Smf Tagleri: tavsiyesi yazılım 170hp 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.