Yukarı git

19 Kasım 2017, 14:57:31
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giu Lastik ve Xenon far  (Okunma sayısı 1779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ygt.sn

• Üye
  • *
Giu Lastik ve Xenon far
« : 01 Kasım 2016, 13:54:09 »
Herkese merhaba. Bir ay önce 2014 model 1.6 diesel distinctive aldım. Aracı aldığımdan beri 70 km hıza gelince araçta bir uğultu oluşmaya başlıyordu servise götürdüm araçta herhangi bir sıkıntı olmadığını lastiklerin arabayla uyumsuz olduğunu söylediler. Öncelikle danışmak istediğim şey kışlık lastik mi yoksa dört mevsim mi alayım ve hangi markanın lastiğini alıyım. İkinci konu da farlarımı xenon yapmak istiyorum bunun için herhangi bir fikri veya tavsiyesi olan varsa çok memnun kalırım. İstanbul/Beylikdüzünde ikamet ediyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
Ynt: Giu Lastik ve Xenon far
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2016, 16:31:30 »
Servisin güzel sıkışlarına denk geliyoruz yine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lastik uyumsuzluğuna neye göre karar vermişler? Ölçü mölçü nedir çok mu acayip bişey kullanıyorsunuz ki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bilya vs. gibi lastikle beraber dönen bişeyler öyle uğultu yapar, onlara baktırın. Az bi ihtimale de olsa lastiklerden birinde bi sıkıntı olabilir, hamuru, dişleriyle ilgili falan, gerçekten de böyle bir sese sebep olabilir.

Ancak öncelikli bakılması gereken yerler farklı, dediğim gibi. Servisin nasıl böyle birşeyi anlamıyor olması gerçekten çok komik. Ne tipler çalışıyor...

Ha bir de lastiklerden mi geliyor ondan da emin olmak lazım, motor vs. bir yer olmasın?

Bunun haricinde 4 mevsim lastik şu anda Michelin Crossclimate var galiba, belki 1-2 markada daha vardır, tercih edilebilir. Yoksa yazlık+kışlık şekilde 2 takım alacaksınız, ki en güzeli aslında bu.

Xenon için İlker Kemal tek adres denebilir. Sahibinden'de ilanları falan var, oralardan bakabilirsiniz. Farı açıp mercek değişimi falan yapıyorlar. Tabi çıkma xenon balastı ve sıfır ampullere ihtiyacınız var. Zaten İstanbul'dasınız...

H serisi çakma xenon işine hiç girmeyin derim. Farları bozmak istemiyorsanız en azından LED çözümlere bakılabilir.

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2016, 00:06:59 »
Bu işin piri İlker Kemal, ama en son abant buluşmasında onun yaptığı QV Tct giu'daki xenon'lar bile buhar yapmıştı, ki muayene zamanı eziyet.

Ben led H1 aldım uzunlar için, yeterli etkiyi yapıyor sellektörde. Ama aydınlatma rezalet Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

ygt.sn

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2016, 09:55:51 »
Bende çok emin değilim yaptırma konusunda ama ledlerin yanında sarı far hoş durmuyo en azından bir  beyaz ampul mü taktırsam diye düşünüyorum. Bunu yapan hiç kimse yok mu bir resim paylaşsa bizde örnek alıp bir fikir sahibi olsak ?

ygt.sn

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2016, 09:59:31 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Servisin güzel sıkışlarına denk geliyoruz yine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lastik uyumsuzluğuna neye göre karar vermişler? Ölçü mölçü nedir çok mu acayip bişey kullanıyorsunuz ki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bilya vs. gibi lastikle beraber dönen bişeyler öyle uğultu yapar, onlara baktırın. Az bi ihtimale de olsa lastiklerden birinde bi sıkıntı olabilir, hamuru, dişleriyle ilgili falan, gerçekten de böyle bir sese sebep olabilir.

Ancak öncelikli bakılması gereken yerler farklı, dediğim gibi. Servisin nasıl böyle birşeyi anlamıyor olması gerçekten çok komik. Ne tipler çalışıyor...

Ha bir de lastiklerden mi geliyor ondan da emin olmak lazım, motor vs. bir yer olmasın?

Bunun haricinde 4 mevsim lastik şu anda Michelin Crossclimate var galiba, belki 1-2 markada daha vardır, tercih edilebilir. Yoksa yazlık+kışlık şekilde 2 takım alacaksınız, ki en güzeli aslında bu.

Xenon için İlker Kemal tek adres denebilir. Sahibinden'de ilanları falan var, oralardan bakabilirsiniz. Farı açıp mercek değişimi falan yapıyorlar. Tabi çıkma xenon balastı ve sıfır ampullere ihtiyacınız var. Zaten İstanbul'dasınız...

H serisi çakma xenon işine hiç girmeyin derim. Farları bozmak istemiyorsanız en azından LED çözümlere bakılabilir.

orjinal jantları duruyor üzerinde herhangi bir değişikliğe gitmedim.Serviste motorunada baktırdım hiçbir sıkıntı yok dendi  ön sağdan gelen bir ses sadece ön lastiği arkaya taktırsam şimdilik sesi kesermiyim acaba onuda bilemiyorum. Araba için bir çok şey yaptırmak istiyorum ama siteden de fikir almak en iyisi çok heycan yapıyorum açıkçası  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2016, 21:58:21 »
Bende çok emin değilim yaptırma konusunda ama ledlerin yanında sarı far hoş durmuyo en azından bir  beyaz ampul mü taktırsam diye düşünüyorum. Bunu yapan hiç kimse yok mu bir resim paylaşsa bizde örnek alıp bir fikir sahibi olsak ?

Kardeş konu başka yere gidiyor şu an. Eğer amaç beyaz led'lerin yanında sırıtan sarı (4300 K) kısa far ampullerini değiştirmek ise 5000-6000K bir ampul kullanabilirsin. Daha beyaz bir görüntü verecektir.
Ben philips diamond vision kullanıyorum. 6000K. Görüntü olarak neredeyse ledlerle aynı ton.

Ama kelvin değerin yükseldikçe, aydınlatmanın zayıflayacağı gerçeğini de unutmamak gerekir.

Senin en başta sorduğun bi-xenon sistemi tamamen farklı, mercek değişiyor, uzunlar iptal oluyor. Tek mercek içinde çalışan perde sistemi ile hem kısa-hem uzunlar çalışıyor.

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

alisto 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kursad01 (13 Ağustos 2017, 20:41:15)

ygt.sn

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2016, 09:33:54 »

Kardeş konu başka yere gidiyor şu an. Eğer amaç beyaz led'lerin yanında sırıtan sarı (4300 K) kısa far ampullerini değiştirmek ise 5000-6000K bir ampul kullanabilirsin. Daha beyaz bir görüntü verecektir.
Ben philips diamond vision kullanıyorum. 6000K. Görüntü olarak neredeyse ledlerle aynı ton.

Ama kelvin değerin yükseldikçe, aydınlatmanın zayıflayacağı gerçeğini de unutmamak gerekir.

Senin en başta sorduğun bi-xenon sistemi tamamen farklı, mercek değişiyor, uzunlar iptal oluyor. Tek mercek içinde çalışan perde sistemi ile hem kısa-hem uzunlar çalışıyor.

Peki yaptırılması gereken nedir. Hangisini yaptırırsam çok daha iyi olur ?

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2016, 10:29:09 »
Elbette ki orj.'e yakın bir xenon sistemi daha iyi olur ama farı açtırmak vs. konusunda ne kadar rahat olursunuz bilemem.

Bunun haricindeki çözümlere de bence hiç girmeyin, aydınlatmayı daha beter edersiniz.

Yapacağınız en uygun ve en iyi çözüm ampul değişimi olur. Onda da alacağınız en fazla H7 Osram Nightbreaker olmalıdır bu durumda. Beyaz ton vs. işlerine hiç girmeyin.

ahmet.s

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2016, 18:48:11 »
Led kullanıp memnun olan varmı aydınlatmasından kısalar için soruyorum.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2016, 15:53:41 »

Çok sanmam, zira orj. led farlarda (örn Leon, Audi vs) küçük küçük her led için mercekler var. Veya farın iç yansıtıcı tası buna göre dizayn edilmiş vaziyette.

Halojen fara göre yapılmış yansıtıcı veya merceğe H serisi led far uygulamaya çalışmak, her şekilde sağlıksız olacak bence.

Ormanci 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ahmet.s (05 Kasım 2016, 14:39:01)

ahmet.s

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2016, 14:40:26 »

Çok sanmam, zira orj. led farlarda (örn Leon, Audi vs) küçük küçük her led için mercekler var. Veya farın iç yansıtıcı tası buna göre dizayn edilmiş vaziyette.

Halojen fara göre yapılmış yansıtıcı veya merceğe H serisi led far uygulamaya çalışmak, her şekilde sağlıksız olacak bence.
Açıklamanızı çok sevdim çok mantıklı mercek olmıyan fara xenon takmakla aynı oluyor sağlıksız olucak far tasında alt yapı yok.
Ozaman en sevdiğim sarı tonundan devam edicez sağlı sağlıklı.

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2016, 09:50:18 »
Eyvallah, aynen öyle hocam, xenon'da da bu yüzden sorun yaşanıyor ya zaten... Hadi halojen mercekle de biraz kurtarıyor ama yapılan iş orijinal parça gibi olmadığından, Çin malı çakma şeylere kalıyorsunuz. Ben bundan rahatsız olup İlker Kemal'e farları açtırıp D2S bi-xenon yaptırmıştım.

Evet bu durumda yine en güzeli o, yine de çok isterseniz alacağınız en iyi halojen Osram Night Breaker olur önceki mesajda da yazdığım gibi, veya bulabilirseniz Philips Extreme Vision mıydı neydi, Kelvin'i yüksek olmayan ampulü...

ygt.sn

• Üye
  • *
Giu Lastik ve Xenon far
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2016, 13:45:00 »
Yani herkesin ortak kararı xenon yapılmaması yönünde anladığım kadarıyla bende yazılanları okuyunca bayağı bir uzaklaştım ama acaba sarı farları beyaz yapsam mı diyorum şimdide Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ne diyorsunuz ?

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2016, 13:52:22 »
Yani herkesin ortak kararı xenon yapılmaması yönünde anladığım kadarıyla bende yazılanları okuyunca bayağı bir uzaklaştım ama acaba sarı farları beyaz yapsam mı diyorum şimdide Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ne diyorsunuz ?

Yani illa xenon olacaksa farları açtırıp çıkma orj. parçalarla yapılabilir ama buna razı olmanız lazım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sarı farları beyaz yapma kısmı için ise en iyi seçeneği söyledim, sakın 5000k bilmemne olan ampullere gitmeyin.

ygt.sn

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 21 Kasım 2016, 14:44:37 »
Herkese merhaba. Bir ay önce 2014 model 1.6 diesel distinctive aldım. Aracı aldığımdan beri 70 km hıza gelince araçta bir uğultu oluşmaya başlıyordu servise götürdüm araçta herhangi bir sıkıntı olmadığını lastiklerin arabayla uyumsuz olduğunu söylediler. Öncelikle danışmak istediğim şey kışlık lastik mi yoksa dört mevsim mi alayım ve hangi markanın lastiğini alıyım. İkinci konu da farlarımı xenon yapmak istiyorum bunun için herhangi bir fikri veya tavsiyesi olan varsa çok memnun kalırım. İstanbul/Beylikdüzünde ikamet ediyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2016, 10:32:01 Gönderen: ygt.sn »

Seo4Smf Tagleri: xenon 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.