Yukarı git

18 Kasım 2017, 16:43:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: Fikir ve bilgi Lütfen.  (Okunma sayısı 2226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
Fikir ve bilgi Lütfen.
« : 18 Ekim 2013, 23:58:30 »
Arkadaşlar selamlar,

Anımsayanlar vardır bir süredir foruma üyeyim. 5 yıldır aşık olmama rağmen bir türlü bu araclardan birine sahip olamamıştım. Forumda bahsetmiştim aşkımdan. En sevdiğim 147 modeline sanırım bu kez en yakın anımdayım. fiesta polo ve mitsubishi colttan sonra bu kez bu bebeğe sahip olmayı istiyorum. şimdi fikrinizi almak istediğim konu şu. Bir araç buldum arkadaşla fiyat konusunda ufak pürüzlerimiz kaldı gidermeye çalışıyoruz. size tüm bilgileri yazacağım ve bu tip bir aracı ortalama ne kadar almam gerektiği konusunda bilgi isteyeceğim.
Öncelikle araç 2005 model makyajlı mk2 147 1.6 progresion,
araçta değişen hiçbir parça yok, sadece arka tampon boyalı ve sol ön kapının yarıdan aşağısı ve sol arka kapıda avuç içi kadar boyası mevcut.
Hasar kayıtlarını şasi numarasından sorgulattım 3-4 adet hasarı mevcut ancak bunlar 300 tl, 650 tl, 1000 tl kadar.
Bunlar haricinde arkadaş koltukları deri kaplatmış. iç aksamı çok temiz. direksiyon fonksiyonel değil, standart bir progresion dijital klima yol bilgisayarı ve cruise control yok. iç konsolda, tavanda, koltuklarda hiçbir iç aksamında deforme yok. ek olarak aracın üzerinde orjinal 156'nın spor şu delikli olan jantından mevcut. sizce bu tarz bir araca ne kadar ödemeliyim ortalama olarak. yardımlarınızı ve fikirlerinizi alabilirsem çok mutlu olurum. aranıza katılmak için can atan bu arkadaşınıza bir omuz vermenizi bekliyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bu arada yukarıda yazmayı unutmuşum hemen ekleyim araç 85.000 km de. trigeri, bujileri filtreleri kısa bir zaman önce değişmiş.

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2013, 12:14:07 Gönderen: muradk2 »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Fikir ve bilgi Lütfen.
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2013, 00:25:11 »
İmkan varsa Distinctive e bakılmalı... 8 yaşında bir araçta boya olması gayet normal.. 20-22 arası bir rakama alınabilir. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu yazdığım rakamlar 120,000 km ye kadar araçlar için geçerli...

Ti amo Alfa Romeo...

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
Ynt: Fikir ve bilgi Lütfen.
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2013, 00:36:03 »
İmkan varsa Distinctive e bakılmalı... 8 yaşında bir araçta boya olması gayet normal.. 20-22 arası bir rakama alınabilir. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu yazdığım rakamlar 120,000 km ye kadar araçlar için geçerli...
selam,
benimde gönlümden kesinlikle distinctive geçiyor ama sanırım bütçeme göre bir distinctive zor görünüyor.
temiz distinctive araçlar 24 ten aşağı yok gibi.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2013, 08:45:14 »
makyajlı 2005 progression 147 ler genellikle 105 hp dir.performans  yönünden sizi tatmin etmeyebilir.hiç olmassa fonksiyonel deri direksiyon olsaymış.temiz ,bakımlı bir araç ise en fazla  20000 tl gibi bir rakam verebilirsiniz.

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2013, 10:51:55 »
makyajlı 2005 progression 147 ler genellikle 105 hp dir.performans  yönünden sizi tatmin etmeyebilir.hiç olmassa fonksiyonel deri direksiyon olsaymış.temiz ,bakımlı bir araç ise en fazla  20000 tl gibi bir rakam verebilirsiniz.
selamlar,
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Araç progression 1.6 120 bg versiyonu. onu özellikle sordum. 120 bg olduğu bilgisini aldım. aslına bakarsanız sizinle aynı fikirdeyim bende en azından fonksiyonel direksiyon olsaydı diyorum. foksiyonel direksiyon olsaydı sanırım düşünmeme hiç gerek kalmadan alacaktım aracı.

ömer1905

• Üye
  • *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2013, 11:23:09 »
merhabalar;

öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun ins. benım nacızhane fıkrım eger kı 147 hosunuza gıttıyse ucretde sızı sıkmayacaksa alınır. aracın degısen parcası olmaması guzel bırsey kılometresıne baktırın orjınal ıse alınır. araca kanınınızın kaynaması cok onemlıdır. gerısı fasa fıso bence. lakın on takım ve yuruyen aksamına ıyıce baktırın.

sımdıden hayırlı olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

okumadan imzalamam.

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2013, 12:13:22 »
merhabalar;

öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun ins. benım nacızhane fıkrım eger kı 147 hosunuza gıttıyse ucretde sızı sıkmayacaksa alınır. aracın degısen parcası olmaması guzel bırsey kılometresıne baktırın orjınal ıse alınır. araca kanınınızın kaynaması cok onemlıdır. gerısı fasa fıso bence. lakın on takım ve yuruyen aksamına ıyıce baktırın.

sımdıden hayırlı olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
merhaba,
yorum için teşekkürler. araç alfa sportivo bakımlı. firmayı aradım sordum en ufak bir sorunu yok.
bu arada yukarıda ki mesajımda yazmayı unutmuşum araç 85.000 km de. servis 78 bin km de triger, filtre ve bujilerinin değiştiğini söyledi.

FB10ur

• Üye
  • *
  • 17 Mesajı Toplam
    23 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2013, 14:58:52 »
Yazdıklarınıza bakınca daha ne olsun derler insana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hem sportivo bakımlı hem 85 binde gayet makul araçta boya olması konusuna gelince boya konusundan önce sizin için önemli olan aracın motor ve yürüyen aksamı olmalı..
O kadar çok boyasız ama bitik halde gezen araçlar var'ki bunu göz önünde bulundurun.

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2013, 17:29:45 »
Yazdıklarınıza bakınca daha ne olsun derler insana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hem sportivo bakımlı hem 85 binde gayet makul araçta boya olması konusuna gelince boya konusundan önce sizin için önemli olan aracın motor ve yürüyen aksamı olmalı..
O kadar çok boyasız ama bitik halde gezen araçlar var'ki bunu göz önünde bulundurun.
teşekkür ederim yorumun için.
o halde bu araç alfacıların olurunu almış oluyor sanırım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
herkes almamdan yana görüş bildirdi. aahhhh birde distinctive olsaydı tadından yenmezdi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
neyse progressionla başlayalım sonra distinctive umarım daha iyilere mitolara guliettalara binebiliriz belki.

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Fikir ve bilgi Lütfen.
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2013, 23:08:45 »
Bize hayırlı olsun demek düşer Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2013, 23:31:18 »
Bize hayırlı olsun demek düşer Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
teşekkür ederim.
umarım arkadaşla son pürüzleri gideririz de işi çözeriz.
aramızda 500 tl lik bir fark var onuda indirmesini istiyorum sebebi de arkadaş sağolsun araca alfa 156 orjinal hant takmış çokta güzel olmuş ancak jantları siyaha boyamış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bugün araştırdım jantları eski rengi olan gri ye döndürmek için 300 tl gibi bir masraf çıkartıyorlar.
umarım anlaşa biliriz ve bende artık bu aşka sarılmış olurum.

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Fikir ve bilgi Lütfen.
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2013, 23:46:40 »
Araca da o kadar siyah gitmez ki. Neyse halledersiniz bence içime öyle doğdu. Sonrasında eksiklik olsun aksesuar olsun yardımcı olurum. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2013, 00:23:34 »
Araca da o kadar siyah gitmez ki. Neyse halledersiniz bence içime öyle doğdu. Sonrasında eksiklik olsun aksesuar olsun yardımcı olurum. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
iyi niyetin için teşekkür ederim. aksesuar konusunda mutlaka yardım isterim. aracıma bakmayı birşeyler yakıştırmayı severim.
açıkçası bazı araçlara siyah jant yakışıyor. mesela beyaz yada kırmızı bir araca (hepsine değil bazılarına) bazı siyah jantlar yakışıyor. ancak her renge gitmiyor. örneğin gümüş gri, şampanya, gibi renklere gitmiyor siyah jant.
umarım içindeki ses bizi doğru yönlendirir de araca sahip olurum. malum geliri belli insanlarız inşallah araç söylendiği  kadar düzgündür ve sonrasında da kesemizi yakmaz.
mazallah umarım bu içimdeki alfa aşkı bir nefrete dönüşmez. çünkü bilirsin öyle aşklar vardır ki, kötü olaylar nefrete dönüştüre bilir. umarım aşk yaşayalım derken (sanmıyorum ama) soğukluk yaşamayız. ama şu bir gerçek ki direksiyonuna ilk oturduğumda bana sarıldığını hissettim. ve benim aracım alfa dır dedim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
heyecanla kavuşmayı bekliyorum alfama. Yinede kırmızı olaydı iyiydi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2013, 03:58:27 »
Hayırlı olsun şimdiden.

Nefrete dönüşmez neden dönüşsün Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En kötü ihtimal aracın bakımsız kalmasıdır, onlarda da zaten masraf olacak şeyler bellidir. Yağsız ve susuz kalmasın (suyu hiç eksiltmesin), kompresyonu sağlam olsun, vitesler geçsin, zaten bakım haricinde büyük masraf çıkarması için bunlar haricinde çok anormal bir şey olması lazım. Bakımdan kastım da triger, bakı balata, frenlerin durumu, ön takım, lastikler.. Bunlar da iyi durumdaysa sadece zamanı gelince yağının suyunun değişmesi yeterli. Zaten aracın bakım masraflarını hesap etmişsinizdir mutlaka Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bakım masraflarını bile "bu araba masraf çıkarıyo" diyenleri çok biliyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Aman onlardan olup sonra alfanın arkasından konuşmayın, küser çalışmaz sonra mazallah Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada mutlaka kasko yaptırın. Bu aralar forumda çok kaskosuz arkadaş duyuyoruz. Bence en önemli şeylerden biri bu.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

muradk2

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    57 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2013, 10:48:02 »
Hayırlı olsun şimdiden.

Nefrete dönüşmez neden dönüşsün Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En kötü ihtimal aracın bakımsız kalmasıdır, onlarda da zaten masraf olacak şeyler bellidir. Yağsız ve susuz kalmasın (suyu hiç eksiltmesin), kompresyonu sağlam olsun, vitesler geçsin, zaten bakım haricinde büyük masraf çıkarması için bunlar haricinde çok anormal bir şey olması lazım. Bakımdan kastım da triger, bakı balata, frenlerin durumu, ön takım, lastikler.. Bunlar da iyi durumdaysa sadece zamanı gelince yağının suyunun değişmesi yeterli. Zaten aracın bakım masraflarını hesap etmişsinizdir mutlaka Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bakım masraflarını bile "bu araba masraf çıkarıyo" diyenleri çok biliyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Aman onlardan olup sonra alfanın arkasından konuşmayın, küser çalışmaz sonra mazallah Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada mutlaka kasko yaptırın. Bu aralar forumda çok kaskosuz arkadaş duyuyoruz. Bence en önemli şeylerden biri bu.

selamlar,
yorumunuz ve yardımınız için teşekkürler.
araç 85.000 km de. trigeri değişimi, bujileri, filtreleri, klima bakımı 78.000 km de yapılmış. araç Alfa sportivo bakımlı olduğundan tüm bu bilgilere ulaştım. baskı balatası da 15.000 km önce değişmiş. bana sadece alırken servise götürüp ön takım ve fren balatalarına baktırmak kalıyor. bunlar haricinde aracın lastikleri 2 ay önce değişmiş kumho marka lastik takılmış. Ben 5 yıldır Alfa aşığı biri olarak bu araçlardan soğuyacağımı pek sanmıyorum ama işte ilk alfamız olacağından dolayı tedirginlik var. biliyorsunuz internet ortamında bir sürü kronik arızalardan filan bahsediliyor bakımı pahalı deniyor. gerçi bunlara diyorum ki o zaman alfaya binmeyin gidin fiesta alın yada renault alın. malesef alfa gibi üst segment araçların parçasının ve bakımının bir miktar pahalı olması çok ta abes değil. sonuçta aldığımız ve kullandığımız bu araçlar bmw, audi muadili araçlar.

kasko konusunda aslında fikrim farklı. daha önce polo ve fiesta araçlarım olmuştu bunları kasko yaptırmıştım ama bir kere bile kasko kullanmama gerekmedi dikkatli bir kullanıcıyımdır tabi karşı taraf dikkatsiz olabilir o ayrı. ama düşündüğümde kaskoya 5 yılda ortalama 5.000 TL ödemişim fakat hiçbirşeyini kullanmmaışım. son aracım olan mitsubishi colt'a kasko yaptırmamıştım. onuda kazasız belasız kullandık. gerçi şimdi ufak paketler çıktı kaskolarda belki düşünebilirim çok detaylı olmayan bir kasko. ama bana kasko her daim havaya atılan para gibi gelmiştir. bakalım kısmet artık.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2013, 10:52:11 Gönderen: muradk2 »

Seo4Smf Tagleri: bilgi lütfen fikir 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.