Yukarı git

18 Kasım 2017, 20:43:22
Reklamlar  

Gönderen Konu: Far Camı Onarımı & Değişik Bir Pasta Cila Çalışması  (Okunma sayısı 4888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Uzun zamandır yapmak istediğim far temizliğini sonunda gerçekleştirdim sırası ile 800-1000-1200-2000-3000 zımparaları ve aşağıdaki arexons ürünü üzerine turtlewax no1 teflon cila ile farlar kendine geldi üzerine de osram nb+ ları takınca eskiye göre kısalarda artık önümü görür oldum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Diğer yandan arabanın genelinde güzel sonuçlar veren cila, boyası hare benzeri bir mat hale gelmeye başlayan kaportada aynı başarıyı göstermedi, bende ne yapmalı diye düşünürken aklıma farlarda kullandığım ürün geldi neticede oda bir çeşit pasta idi üstelik farlara özel olduğundan daha ince olmalı diye düşünerekten birazda gözümü karartıp kaportaya ufak ufak uygulamaya başladım far kaporta pastası cilası üstelik elle olunca bayağı bayağı bir ter aktı ama sonuç fena olmadı sanırım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kaportaya kullandığım ürün,

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Selamlar.

Çalışma güzel, ama yanlış bulduğum bikaç nokta var:

Birincisi, far için olan malzemenin bilmeden kaportaya uygulanmasınu doğru bulmuyorum. İçinde hangi tür kimyasal kullanıldığını ve boyada ne tür etkiye yol açacağını bilmiyorsunuz sonuçta, ilk başta işe yarar görünse bile sonra beklemediğiniz etkileri olabilir. Örneğin göründüğünden daha fazla boyaya zarar veriyor olabilir. Bir de aşındırıcı uygulandıktan sonra mutlaka cila da uygulanmalı.

Ayrıca fara far cilası dışında normal bir cila uygulamamak gerek. Çünkü normal cilalar kaporta üzerinde etkilidir, plastik yüzeylerde çoğu cila iz bırakır. Farda da belki matlaşmaya yol açabilir zamanla. En iyisi zımpara işleminden sonra far cilası+şeffaf uv filtreli kaput filmi çekmek.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Öndeki hare benzeri matlığı gören boya yapılacak dediği için riski göze aldım, zaten ilk deneme bozuk paradan küçük bir alanda yaptım baktım oluyor ufak ufak genişlettim alanı işlem bitince 2 kat koruyucu cilayı attım.
Bugünlük güneşe çıkarmadım yarın bakacağım bakalım herhangi bir sıkıntı olacakmı güneş altında, farlara attığım da da iz bırakmıyor farların bir sonraki matlaşma sararma yapmasında değiştireceğim zaten  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kullandığım cila,

« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2013, 23:43:17 Gönderen: sahhan »

mchmct

• *
  • 12 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Canlı bir kırmızı görünüyor. Gelişmeleri takip edeyim bende.

Antalya

bosphorus

• Yeni Üye
  • *
Zımparaya ve başka bir malzemeye hiç gerek yok, basit bir yöntem ve gayet de etkili  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Zımparaya ve başka bir malzemeye hiç gerek yok, basit bir yöntem ve gayet de etkili  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bunu cidden denemiş ve başarılı olmuş kimse var mı acaba? Sağda solda çok görüyorum ama pek inanasım gelmiyor. İşe yarıyorsa hakikaten ben de girişecem.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
kaybedecek bişey yok aslında ben haftasonu deniycem... colgate mi alsak iyi olur ipana mı )))))

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
kaybedecek bişey yok aslında ben haftasonu deniycem... colgate mi alsak iyi olur ipana mı )))))
Kaybedecek birşey yok tabi orası doğru da bir yandan korktuğum konu farları çok çizik içinde bırakır mı acaba?

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Farlara zımpara cila işi toplasanız 1 saatinizi alır bence dişmacununu boşa harcamayın, kendinizden emin olamıyorsanız mika tarzı bir yüzeyde önceden tecrübe edersiniz, forumda bunu yapamayacak kişi olduğunu sanmıyorum zor bir işlem değil far başına 40-80 TL arası masraftan kurtarıyor.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Videodan gördüğüm kadarıyla bir far için harcanacak diş macunu miktarı bizim evde harcanan bir haftalık diş macunu miktarından az Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Dolayısı ile boşa harcamak sıkıntı bile olmaz. Burada önemli olan işe yarayıp yaramadığı.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi

Arkadaşlar önemli olan farın yüzeyini temizlemek değil. O temizliği korumak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Diş macunuyla yapacağınız aşındırma işleminden sonra far cilası uygulamazsanız o yüzey 1 2 ay sonra tekrar yavaş yavaş eski haline gelmeye başlar. Hatta eskisinden de daha sarı olur..

Meguiars'ın far cilası en son 40 tl civarında bir fiyattaydı. Normal cila da işe yarar gibi gözükse de unutmayın ki normal cila metal yüzey üzerindeki boya+verniğin üzerine uygulanır, far cilası "plastik far camı" üzerine. İkisi farklı materyallerde tutacak cilalar. Karıştırmamak lazım. Normal cilanın plastik yüzeylere uygulanmaması için de üzerinde bir açıklama bulunur zaten.

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Diş macunuyla yapacağınız aşındırma işleminden sonra far cilası uygulamazsanız o yüzey 1 2 ay sonra tekrar yavaş yavaş eski haline gelmeye başlar. Hatta eskisinden de daha sarı olur..
Ben de tam bu konuyla ilgili birşey yazacaktım denk gelmiş. Forumlardan birinde far işiyle uğraştığını söyleyen bir kişinin söylediğine göre farların üstüne güneşin zararlarından mümkün mertebe koruma amaçlı UV filtre etkili bir malzeme kapladıklarını söylemiş. Diş macunu yada benzeri bir madde ile bu temizliği yapmak Tuncay'ın dediği gibi yeterli olmayacaktır sanırsam. Üzerine illa birşeylerle koruyucu bir kat vurmak lazım. Zira aynı yer de başka birisi de diş macunuyla temizledikten 2 ay sonra daha beter sarardı falan yazmış. Dolayısı ile denemeden biraz araştırma yapmakta fayda olabilir.

lyolcul

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
Hımmm iyiymiş bu . O zaman ben bir adet alsam ve şimdi temiz olan farlara kullansam ne kadar süre ile koruma sağlıyor?

tapatalk

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
Meguiarsın ilgili Plastx adlı ürünü esasında sonuç odaklı bir ürün ama elle uygulamada hayal kırıklığı yaşarsınız.Darbesiz matkap vb. ile Meguiars pedle uygulamak gerekli.Etkisini göstermesi için önceden yine aşındırmak lazım su zımparası ile az da olsa.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Sertaç aksine özellikel cilayı el ile uygulamak daha faydalıdır elin sıcaklığından dolayı. Aşındırıcı ürünler için dediğin doğru. Bir de her türlü cilayı mümkün olduğu kadar ince bi tabaka olarak kullanmak gerekli. Mümkünse birer gün arayla bir kaç kat şeklinde. Cilanın çok sürülmesi sanılanın aksine etkisini azaltır.

Seo4Smf Tagleri: cila amp çalışması pasta camı onarımı değişik 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.