Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:50:38
Reklamlar  

Gönderen Konu: 0 km aldigim alfa romeo giulietta jtdmdistinctive den kurtulmak istiyorum  (Okunma sayısı 1727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoalfa

• Ziyaretçi
 Zevkler ve renkler tartışılmaz muhakkak  burada on plana çıkardığım kalite  ,  alfa denen marka biraz kaliteye onem vermiş  olsa idi bu hayal kırıklığına dusmeyecektim,  biran önce bu alfa dan  kurtulmak istiyorum ve aracımı satıyorum bu ricayı az once mengerler bayisine de yaptım aynı zamanda distribütörü tofasa  da yazdım tüm alfisti arkadaslar alınmasın bende 80 bin TL verip 20 ay da 67bin km yaptım..  Keşke kalitesi olsaydı da bugun bir ust modelini almak isteseydi m...  Maalesef surusunden tutun kalitesine kadar beş para etmez bu benim tecrübem ve görüşüm asla alfa ile 120 km hız ile viraja girilmez takla atar yada tarlaya ucar benim tespitim budur

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Zevkler ve renkler tartışılmaz muhakkak  burada on plana çıkardığım kalite  ,  alfa denen marka biraz kaliteye onem vermiş  olsa idi bu hayal kırıklığına dusmeyecektim,  biran önce bu alfa dan  kurtulmak istiyorum ve aracımı satıyorum bu ricayı az once mengerler bayisine de yaptım aynı zamanda distribütörü tofasa  da yazdım tüm alfisti arkadaslar alınmasın bende 80 bin TL verip 20 ay da 67bin km yaptım..  Keşke kalitesi olsaydı da bugun bir ust modelini almak isteseydi m...  Maalesef surusunden tutun kalitesine kadar beş para etmez bu benim tecrübem ve görüşüm asla alfa ile 120 km hız ile viraja girilmez takla atar yada tarlaya ucar benim tespitim budur

Evet o sizin ŞAHSİ görüşünüz.

ata.özcan

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi

bende 18 ay giulietta kullanmış biri olarak çok sasırdım sadece kapı kolu kırıldı oda ben cok sert cektim hışımla asıldım o yüzden.5 tl ye hallettim...2004 te sıfır c max aldım yeni cıkmıştı o zamnın parasıyla 37000 tl verdim 6 ayda sattım ön takımdan gelen sesler ve yol sesi yüzünden birde 7 litrenin altına düşemedim dizelde ..sizi anlıyorum ancak bende alfa romeo giulietta kullanmış biri olarak aracımı cok severek kullandım aracın parasını eve gömmemiş olsam kesinlikle tekrar alırım şimdi de keseme uygun 164 bakıyorum..bu arada cok arac degiştirmiş biriyimdir mersedesinden dacia sına kadar kullandım.alfa romeo giulietta bence cok farklı 120 beygirlik araba ile bir cok araca kafa tutmak güzel bence yol tutuşu mükemmel çünkü citroen xm ile karşılastırıyorum onun kadar olmasada yakın bu arada aracınızın lastikleri cok önemli orjinalindeki pirelli cok sert ben bunu degiştirince anladım..size gecmiş olsun sansızlık olmuş
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 16:32:29 Gönderen: ata.özcan »

Cemkuzey

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Piyasada ki (golf, a3,scirocco,megane,Leon fr, mercedes a180, ) çoğu hothatch tarzı araçları kullandım sürüş deneyimlerim gezmelerim etmelerim oldu. Açıkcası Giulietta'nın yol tutuşu rezalet derken hangi aracı baz alarak söylediniz bilmiyorum . Fakat benim de şahsi kanaatim Giulietta nın yol tutuşunda ki vermiş olduğu zevki klasmanında bir çok aracın veremediğidir. Ben ki kendi aracımı 2.el olarak aldım e siz 0 almışken yol tutuşuna laf etmeniz beni düşündürdü .. ( 2. El araç takdir edersiniz ki 0 araca göre yol yapmış az da olsa tahrip görmüştür) . Bana göre giu nun yol tutuşu vs açısından kıyaslanacağı otomobil a180 dir . Yani 80 bin tl ye aldığınız bir aracı 140 bin tl lik bir diğer araç ile sürüş keyfinde kıyaslayabilşyorsanız bana göre tabiri caizse yeme de git yanında yat  şahsi fikrim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap . Bence size gerekli olan vw grubu bir araç sizi gayet güzel a noktasından b noktasına götüreceğine eminim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Şansısızlıklar için geçmiş olsun .
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2016, 16:49:25 Gönderen: Cemkuzey »

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi

Hah işte bundan bahsediyoruz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Talihsizliğinize kızmışsınız, olmayan şeyleri de söylüyorsunuz. Onu düz yolda gaza gelip solladıktan sonra virajda içeri kaçan, bizim de dışarıdan 150+ ile solladığımız Passat'lara anlatın. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Benzer sınıftaki rakipleriyle aynı hızda viraja girip bir Alfa'ya takla attırmak veya tarlaya uçurmak araba kullanmayı *hiç* bilmemeyi gerektirir.

Alıntılamadığım bir mesajınızda da "benim için beş para etmez" gibi bir şey demişsiniz. Bakın ona hiçbir itirazımız yok. Benim için de, örneğin Golf beş para etmeyebilir. Yani yarın gelip bana "Alfa'nı alacağım, yerine 2016 model en yüksek aksesuarlı, tüm opsiyonları yüklü Golf vereceğim; ama Golf'ü satmak yok bizzat bineceksin" deseniz reddederim. Golf kötü, beş para etmez bir araba mı? Hayır, tüm dünyanın kabul ettiği, sınıfında en iyi araçlardan biri. Ama benim bir arabadan beklentilerimi karşılamıyor. Ben de tutup Golf beş para etmez demiyorum.

Gördüğüm kadarıyla konuya çok hakim değilsiniz. İsterseniz konuyu burada bırakalım. Siz başınızdan geçenleri anlatmış olun, biz de yanlış verdiğiniz bilgileri düzeltmiş olalım. Bu foruma gelecekte gelen bir okuyucu da kendisi okuyup bilgilensin.

Not: Bu Golf ne çekti bizden be. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hata onda değil ama, Türkiye'de Golf'e utanmasa uzay gemisi muamelesi yapacak kitlede. Bu yüzden her yerde örnek niyetine pırtlıyor garibim.

neoalfa

• Ziyaretçi
Alfa yine tercih etmek en buyuk talihsizlik  oldugunu bu arabaya sahip  olup 20 ay da 67 bin km yol yapmış olarak tecrübe edinmiş oldum,  golf için bir yorumum olamaz cunku  hiç kullanmadım sahibi olmadım, bu araba ile birakin  passat ile kapişmayı  clio ile kapışmak dahi  tehlikeli ve riskli dir. Neden?  Cunku  benim tecrübeme gore bu alfa giu  serisi uretiminde her turlu masraftan kacılmış guzel gorunum lu kalitesiz bir araba ortaya  cıkmış..120 km hız sonrasında  direksiyon u titremeyen  motoru  yerinden  fırlayacak mış  gibi ses cıkartan bir alfa ile hız yapmak tam işkence.  Bunlar benim gorusum  ve fikrim.  Golf  ile kıyas  yapamam  auris ile kıyaslarım,  Toyota babamın oğlu değil  auris ile bir yıl toplam  45 bin km yol yaptım 2009 modeli ile alfa ile kıyaslamak gerekirse auris in yanında n dahi  gecemez kalite ve yol tutusunda,  İzmir  den bursaya 2 saatte  giriş yaptığım  tek arac  auris dir. Alfa ile bu mümkün değil imkansız..  Özellikle Akhisar  Balıkesir arasında ki virajlarda  mümkün değil ki alfa  giu  ile 150de gidesin.  Auris ile gittim o yüzden  gereksiz kıyasla maya gerek  yok..  Alfa giu  aldım  son derece  pişmanım bir tane  tofas yetkilisi alfa yetkilisi bu sattığı  aracın arkasında  duramıyor tofas a attığım mailler e var tanesi açıklama getiremiyor yazık  verdiğim  paraya zararın neresinden dönersen kardır diyerek kurtulmalı bu alfa dan

muzaffersan

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Başınızdan çok talihsiz olaylar geçmiş bizim başımızda geçse belki sizinle aynı tepkileri verebiliriz size tahminin kötü bir araç denk gelmiş. Kalitesiz demişsiniz olabilir biraz göreceli bir konu. Size denk gelen araca göre konuşuyorsunuz banada en sorunsuz en sağlamı denk geldi ve bi çok kişiyede öyle ozaman alfa dünyanın en sağlam sorunsuz arabası. Yol tutuşuna biraz laf etmişsiniz ki size hiç katılmıyorum giulietta sınıfının en iyi yol tutan arabalarından bitanesi ki bunu ben demiyorum otoriteler böyle söylüyor. Direksiyon tepkisi şu ana kadar kullandığım bütün c segmenti arabalarından açık ara iyi.

neoalfa

• Ziyaretçi
Alfa sindan memnun  olan arkadaşlara  tabiki  itirazım yok,  tepkim de yok  benim  tepkim  alfa Romeo  markası ile tofas a.  Yaşamış  olduğum  tecrübe ile  sahibi oldu gum arac demekki  alfa Romeo coplugunde oluşturulmuş bana da itelenmiş kısacası dolandırıldım. Eger dolandırılmadı isem alfa Romeo nun kendisi copluk. Beş para etmez araba uretiyor. Alfa giu  sahibi arkadaslar lutfen  sunroof var ise tavan sabit camını kontrol etsin sağ ve sol tarafı eşitmi,  aynı zamanda ön camı da kontrol etsin eşit mesafede mi,  aynı zamanda ön cam fitillerini de kontrol etsin yerinde  mi,  sis farları varsa  catlamış mı,  start stop sistemi var sa aktif hale getirsin ne kadar  sure sonra arıza yapacak takip etsin cunku sonun  da beyin  değişimi gerekecek,  aynı zamanda  vites topuzu ile kapı kolunu da kontrol etsin  catlamış kırılmış olabilir,  eminim ki hemen hemen hepsinde bu kalitesizlik mevcut ,  daha Klima konusuna  ve Çakıllı tümsekli yollardaki amortisör gıcırtısı konusuna girmedim  saygılar

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
eminim ki hemen hemen hepsinde bu kalitesizlik mevcut ,  daha Klima konusuna  ve Çakıllı tümsekli yollardaki amortisör gıcırtısı konusuna girmedim  saygılar

Tabii ki sizin "emin" lafınıza değil, Alfa forumları ve başka ortamlardan bildiğimiz diğer kullanıcıların yorumlarına inanacağız. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Gören de tek Giulietta sizde, başkası hayatında görmemiş de bilmiyor sanacak.

Bakın tekrarlıyorum. Söylediklerinizin (kendi başınızdan geçenler hariç) hemen hemen tamamı yanlış. Açıklamalara rağmen ısrarla bunlara devam etmenizin de tek açıklaması, kızgınlığınızdan markaya zarar verme isteği. Ben söyleyeyim, ne kendinizi yorun ne bizi, bu işe yaramıyor. Yani Auris'le girdiğim virajda Alfa takla atar demişsiniz, daha ne diyelim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu kilitlemenin zamanı geldi sanırım. Vaktimiz daha değerli olmalı.

neoalfa

• Ziyaretçi
Aynen bu alfa Romeo arabası yeterince  yordu beni  zaten elimdeki giu denen kalitesiz beş para etmez arabadan  kurtulayım başka bir şey istemem...  Ne kendime ne de cevreme asla mı asla ne tofas ne de alfa arabasına yaklaştıran,  belki inanmazsınız ama cok yakın  arkadaşım  maserati si icin ki 0 km aldı adla mı asla bu araba yı kullanmaya yanaşmıyor ve de otopark da tutup durduğu yerde  akusu bitiyor ki kullandığı i30 dan da som derece mutlu ve memnun  biraz geç ve masraflı bir tecrübe oldu  bana ama asla bir daha tofas ve İtalyan menşeli arabaya  yaklaşmam

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Benzinli olsaydı aracınız alırdım vallaha hem siz kurtulurdunuz hem ben memnun olurdum ucuza da verecekmişsiniz zaten.ama dizeli sevmiyorum zaten çok yol yaptığımda yok.

neoalfa

• Ziyaretçi
Benzinli otomatik 2015 model giu  da kullandım malum aracım serviste iken mengerler yerine arac sağladı,  ilk tespitim  müthiş yakıt tüketimi  ve  daha da kotusu dna  fonksiyonu hiç bir varlığını göstermiyor  tespitim sudur ki dna farkını sadece Manuel vites kullanımında  hissedersiniz.. 
Tabiki de bardağın  dolu  tarafından bakarsak sahibi  olduğum  giu  da dna  sorunsuz  guzel  calışıyor  ama a kısmı  tamamen şişirme sadece  d kısmı  farklı  en dogru  calışan  kısmı  Cruise  control  ve yol bilgisayarı  tam dogru  calışıyor  hayret giu  bunları  ıskalamamıs

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
3 alfa aldım sattım 4.yü arıyom şuan inşallah kısmetse alacam.hayırlısı olsun sizin için hayırlı satışlar

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
abi adam clio falan yazmış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kesin troll.. ciddiye almayın bi süre sonra geçer kendi kendine..

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
abi adam clio falan yazmış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kesin troll.. ciddiye almayın bi süre sonra geçer kendi kendine..

Olsun, daha iyi. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Foruma giren araba meraklılarının etraflarından zaten duyduğu laflar bunlar. Karambolden bilgi veriyoruz, fena mı? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: istiyorum aldigim jtdmdistinctive kurtulmak 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.