Yukarı git

20 Kasım 2017, 16:52:42
Reklamlar  

Gönderen Konu: Alfa Romeo almanız yasaklandı, yolunuza neyle devam edersiniz?  (Okunma sayısı 3609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
Ben 156'sını dizel bir piyasa arabası almak için satmiş ama gidip 166 almış biri olarak birdaha  macera aramam herhalde. O piyasada peynir ekmek gibi satılan arabaları kim alırsa alsın, ille alfadan vazgeçmek zorunda kalırsam, Saab 9-3 TİD Linear, Vector hiç fark etmez, sport combi olursa göbek atarım ilk önceliğim olur. Ikinci Sırada ise, VOLVO S80 2.0 T ,T5 'de olur. Bu araçlar hem alfayı aratmaz, alım ve yürütme maliyeti olarakta keseme uyar , birde kalite ve farklılık olarak bol, bol tatmin eder beni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Satılıyor da, bilen yok. Öyle de kalmalı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Zaten bilen olsa da "bu ne ya böcek gibi" diyor millet. Onlar gidip vw alsın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

60 bin liralık olan alınıp yine 2.0 sc yaptırılıp şaka gibi maliyetlere binilebilir... Zaten stock halde 660 cc olan 0'dan 100'e 7 saniyede çıkıyor (bizim gta'lar kadar hızlı nerdeyse). Tek bir chiple 100 hp yapılır o, yani 250 hp üzeri bir otomobil gibi performans verebilir. Motosiklet motoru takanlar var, misal hayabusa, yamaha r1. 18-20.000 devir çeviren, 160-180 hp üretebilen makineler oluyorlar.. Motor havuzu geniş ve çalışma alanı çok rahat.. Sanayide herhangi bir usta bile oynayabilir, bizim Arese V6'lardan bile koyanlar var İngilterede.

Burada kimse bilmediği için tam bi şaka makinesi de olur.

Haftasonu arabası normalde evet, ama ben günlük binerim buna Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Malum, Spider'a binmek için de manyak olmak lazımdı ama 3 seneden fazla bindim, sattığıma pişman oldum hatta.
Caterham iyi guzel,hizli da peki guvenlik olarak nasil,ne gibi ozellikleri var. ?

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Bu arada Mazda'nın sitesine girip incelemenizi tavsiye ederim. Alfa'cıları çalmaya çalışmışlar, kendini kaptırsan gider alırsın, nefis site hazırlamışlar ama araçları denemeden karar vermek olmaz.
Tabi ki bir alfa tarihi kısmını atlayarak bakarsak. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Caterham iyi guzel,hizli da peki guvenlik olarak nasil,ne gibi ozellikleri var. ?

Yol otomobili özelliği olarak soruyosan, hiç bi özelliği yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ABS yok, havayastığı yok, tampon bile yok. Benzin deposu koltuğun arkasında, arkadan park ederken biri dokundursa bile depoyu yamultur. (Gerçi tampon hizasının çok altında kalıyor o bile)

Ama tamamen güvensiz demek değil bu. Hatta çoğu durumda tersi.. Araç malum yarış şartlarına göre hazırlanmış, spaceframe şasi var yarış araçlarındaki gibi (inşaat sektöründeki kafes yapı gibi düşünün yapısal olarak en sağlam form). Rollbar var, 4 nokta emniyet kemeri var, kova yarış koltukları var... Pist araçları gibi yani.

Bakınız:

2. videodaki adamın kolu kırılmış. Onun haricindekilerde hiçbişey yok.

Kova yarış koltukları zaten insanı öyle bir kavrıyor ki, kalçanızı veya sırtınızı 1 cm sağa sola kaydıramıyorsunuz, bu da çok önemli. 4 nokta emniyet kemeri var zaten hemen hepsinde, bu da FIA standardı.

Yani aslında fabrika çıkışı yarış otomobili bunlar.. Rallycross araçlarının iskeletini göstermiştim size geçenlerde. Onunla aynı mantıkta. Onlarda da yol araçlarına göre güvenlik önlemi yok gibi görünüyor (ne abs ne havayastığı) ama bu saydıklarım aslında "daha güvenli" şeyler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Zaten mantıken abs'nin kaza esnasında bi faydası yok, airbag de 4 nokta kemer ve kova koltuk sizi yerinizden hiç oynatmadığı için gereksiz kalıyor..

Şasi de gayet sağlam. Buradaki tek önemli nokta, kütlesi sizinkinden çok daha fazla bir nesneye çarpmamaya çalışmak (TIR gibi). Ama bu durumda otomobilde de olsanız, otobüste de olsanız güvende değilsiniz zaten.. Allah korusun.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Bu arada Mazda'nın sitesine girip incelemenizi tavsiye ederim. Alfa'cıları çalmaya çalışmışlar, kendini kaptırsan gider alırsın, nefis site hazırlamışlar ama araçları denemeden karar vermek olmaz.
Tabi ki bir alfa tarihi kısmını atlayarak bakarsak. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Zaten Japon alfası diyolar Mazda'ya, öyle bi imaj oluşturma çabaları var. MX5 ve RX8 cidden çok beğendiğim ve otomobil tarihi için de önemli araçlar. Ama maalesef diğer modellerde performans konusunda alfayla aşık atabilecek seviyede değiller. Hiç bir zaman o seviyede olduklarını da görmedim.. 2015 yılında 120 hp motorla Alfa falan olunmaz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Teknolojik olarak 20 yıl arkadalar demektir bu. Tasarım olarak iyi olmasalar da, sportif karakterli otomobil yapacaklarsa bunu "alçak" yapmak zorundalar. Geçen sonbaharda bir Mazda etkinliği vardı İstanbulpark'ta. Pit yoluna girdim, uzakta araçları dizili gördüm, "aa jipleri de getirmişler" dedim. Sonra yakınlarına gittim baktım.

Meğer onlar jip değil, hatchbacklermiş...

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi

Zaten Japon alfası diyolar Mazda'ya, öyle bi imaj oluşturma çabaları var. MX5 ve RX8 cidden çok beğendiğim ve otomobil tarihi için de önemli araçlar. Ama maalesef diğer modellerde performans konusunda alfayla aşık atabilecek seviyede değiller. Hiç bir zaman o seviyede olduklarını da görmedim.. 2015 yılında 120 hp motorla Alfa falan olunmaz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Teknolojik olarak 20 yıl arkadalar demektir bu. Tasarım olarak iyi olmasalar da, sportif karakterli otomobil yapacaklarsa bunu "alçak" yapmak zorundalar. Geçen sonbaharda bir Mazda etkinliği vardı İstanbulpark'ta. Pit yoluna girdim, uzakta araçları dizili gördüm, "aa jipleri de getirmişler" dedim. Sonra yakınlarına gittim baktım.

Meğer onlar jip değil, hatchbacklermiş...

Araba dünyası hakkında derin araştırmam ve bilgim yok ama videoları konuda ilerlemiş arkadaşlar izlemeli bence.
Şu alttaki video tamamen reklam unsuru değilse bi merak uyandırıyor insanda lanet. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Test sürüşü talep ettim ama dönmediler bakalım bi gazlarsam yazarım burada da.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Onur reklamlara bakarsan herkesin VW alması da normal... Gerçeği yansıtması önemli. MX5 dünyada "zevkli" diye bahsedilen bi otomobil, içine bindin mi veya kullandın mı bilmem, ben kullanmadım ama şu meşhur 90lardaki ve son kasasına bindim, gayet eğlenceli ve güzel araçlar. Ha, bana sorarsan Spider arkadan itiş olsa tek bir artısını bile söyleyemem ona göre.

Karşılaştırmaya alfa girene kadar diğer tüm modelleri birbiriyle kıyaslayabiliyosun ama işin içine alfa girince akan sular duruyor. O direksiyon hissi bi kere hiçbir arabada yok. Bakma benim e36 bmw'yi alan kişi hoplaya zıplaya aldı mesela, çünkü cidden diğer rakiplerle kıyasladığında çok çok iyibi araç. Ama sürüş zevki? Dİğer insanlara göre onda da çok iyi.. Ama ben alfa kullanmış bi insanım.

Bir de o reklamdaki model MX5, dünyanın en çok satan roadster'ı. İki kişilik üstü açık araba alıcam dersen de, yine ben Spider derim. Nasıl Mazda 3'le MX5 kıyaslanamıyorsa, Spider'la da bi 156'yı, 159'u, 166'yı, yüzbilmemkaçı... Hiç birini kıyaslayamam. Roadster zevki gerçekten bambaşka. Zaten sıradan bi C-D segmenti araçtan herhangi bi roadster'e geçsen bile o farkı aşırı hissediyosun. Araba kullanma kültürün değişiyo bi kere.

Reklamlara bakma sen..

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
İlandaki araç senin eski arabanın aynısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben olsam en azından farklı renk alırdım bu sefer.

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Ya işte iddialı girmişler konuya, bir sürü özellik, yenilik yapmışlar falan, ben de aynı segmendte de olsa 147 ile Mazda 3 serisinin yarışacağını düşünmüyorum fakat nedir bu iddianız diye bir araca sormak istiyorum. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Hatta dur iş çıkışı gidip galeriyi darliyim, burnumun dibinde herifler. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Benim eski arabanın aynısı evet, hiç sorun olmaz ya, zaten en yakışan rengi bence, kırmızı araba sevmiyorum, siyah belki ama alabileceğim aracı 30.000 e son fiyat diye satıyorlar.
Ben 26.000 ya alıp 23.000 e satmışım daha düşük km'deyken. İnsana koyuyor haha Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aşmış 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (05 Mayıs 2015, 01:53:30)

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Ooo millet uçmuş yaw konu nerelere gelmiş zor okudum valla

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Bugün yeni Mazda 3 denedim, özetle: "Almandan şaşma"cı düşünce yapısından kurtulabilmiş, otomobile daha spor yaklaşan, hayatını daha renkli yaşama çabasında olan fakat çok da ruhunun sesini dinlemeyen kullanıcılar için alman arabası tokluğunda ama biraz daha yarış arabası ruhunda bir araç kendileri. Tek motor seçeneğiyle (120 hp) gelmesi pek hoş olmamış, üstelik performans açısından da oldukça tutuk. Yani istediğinizde ekonomi yapmayacağım, yaksın, biraz performanslı kullanayım derseniz dediğinizle kalırsınız. Bunların dışında uzun yolda denemek lazım ama yol tutuş, yolu kavrayış, konfor, süspansiyon konforu, iç mekan teknolojisi, ergonomi oldukça iyiydi.
DNA. benzeri bir sistemle bezenmiş olsaydı can sıkacağına eminim.
Güçlü bir dizel seçeneğiyle gelirse otomobile tutkuyla yaklaşanları daha çok kendine çekebilir diye düşünüyorum.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Bugün yeni Mazda 3 denedim, özetle: "Almandan şaşma"cı düşünce yapısından kurtulabilmiş, otomobile daha spor yaklaşan, hayatını daha renkli yaşama çabasında olan fakat çok da ruhunun sesini dinlemeyen kullanıcılar için alman arabası tokluğunda ama biraz daha yarış arabası ruhunda bir araç kendileri. Tek motor seçeneğiyle (120 hp) gelmesi pek hoş olmamış, üstelik performans açısından da oldukça tutuk. Yani istediğinizde ekonomi yapmayacağım, yaksın, biraz performanslı kullanayım derseniz dediğinizle kalırsınız. Bunların dışında uzun yolda denemek lazım ama yol tutuş, yolu kavrayış, konfor, süspansiyon konforu, iç mekan teknolojisi, ergonomi oldukça iyiydi.
DNA. benzeri bir sistemle bezenmiş olsaydı can sıkacağına eminim.
Güçlü bir dizel seçeneğiyle gelirse otomobile tutkuyla yaklaşanları daha çok kendine çekebilir diye düşünüyorum.

Her modelini pistte izledim. AKlımda kalan en belirgin özellikleri: Yerden çok yüksek olmaları (hatta piste ilk girdiğim esnada "aa jip de getirmişler demiştim mazda 3'ü görüp). Yol tutuşlarının pistte gördüğüm diğer araçlar içinde vasatın altında olmasıydı.

Performans için bişe diyemiycem, zira İstanbulpark'ın meşhur arka düzlüğüne bile kuka koymuşlardı fazla hız yapılamaması için. Zaten max 120 hp araç olması alfistiyi tatmin etmez bence. En azından ben artık 150 hp'den aşağısına binmem gibime geliyo.

Hatırladığım 1-2 iyi şey var, onlar da motor sesinin bence iyi olması, ve tasarımları fena değil. "Bir Alfa değil" ama iyi yine de.

Bir de motorlar teknolojik değil, LPG uyuyor mu bilmem ama diğer motorlar atmosferikti bildiğim kadarıyla. 80-90'lardaki alfaların hacim/güç oranına anca geldiler... Gerçi Mazda dışında o orana gelebilen de Fiat dışında marka olmadı atmosferikte.

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
Şu arkadaş da aynı şeyleri söylemiş gibi. En üst seviyesi 80.000 civarında zaten, bu yüzden kafasına uyanlar kazık yememiş olur o konuda ikna oldum ben.

darkwish

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Şu arkadaş da aynı şeyleri söylemiş gibi. En üst seviyesi 80.000 civarında zaten, bu yüzden kafasına uyanlar kazık yememiş olur o konuda ikna oldum ben.

Onur Alfa modelleri yanında benim Mazda 3'te görebildiğim tek üstünlük o güzel ekran ve kontrol sistemi. Bunun haricinde gördüğüm eksiklikleri sayayım incelemeye göre:

- 120 hp'ye göre performans çok zayıf (0-100 12 saniye demek 1.4 TS motor performansı demek... Senin eski 147 1.6'nın 10,5 saniyeydi. Mazda'Nın manueli de 10.5 saniyeymiş)
- Direksiyon çok hisli demiş ama videoda görüldüğü gibi direksiyon turu alfa gibi kısa değil.
- Atmosferik motora göre redline'ı düşük (6500rpm. TS motorlarda 7000 devirin üzerinde. 7000-7200 rpm).
- Test aracında 18" jantla bu yol tutuş ve direksiyon hissi yorumları yapılmış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Onu da dikkate alman lazım.
- "Sürüş zevkine" yönelik bir otomobil almak istiyosan alfa dışındaki seçimler çok yanlış olur. Hele ki 150 hp altı için... Bence değmez. Bu paralara Giulietta alınabiliyor ve sundukları ekran hariç bence daha başarılı.

Benim eyyorlamam bu kadar.

Seo4Smf Tagleri: edersiniz devam almanız yasaklandı yolunuza neyle 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.