Yukarı git

18 Kasım 2017, 11:36:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: Sizce Alfa Ruhu Nedir?  (Okunma sayısı 10928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Ynt: Sizce Alfa Ruhu Nedir?
« Yanıtla #30 : 12 Haziran 2012, 09:53:07 »
Bazen diyorum satayım şu GT'yi bir dizel otomobil alayım, benzin istasyonuna çalışıyoruz resmen diye..
Sonra takıyorum anahtarı kontağa çeviriyorum.. Spor egsozdan gelen hafif tok homurtu kulağıma fısıldıyor; "Hey yakışıklı! ben hem çok seksiyim, hem de çok hızlıyım! Bana kıyamazsın!"
"Hay ben böyle işin..." diyorum ve aynen devam.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sanırım aşk böyle bişey Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #31 : 12 Haziran 2012, 12:46:29 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bazen diyorum satayım şu GT'yi bir dizel otomobil alayım, benzin istasyonuna çalışıyoruz resmen diye..
Sonra takıyorum anahtarı kontağa çeviriyorum.. Spor egsozdan gelen hafif tok homurtu kulağıma fısıldıyor; "Hey yakışıklı! ben hem çok seksiyim, hem de çok hızlıyım! Bana kıyamazsın!"
"Hay ben böyle işin..." diyorum ve aynen devam.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sanırım aşk böyle bişey Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ben de kasasına aşık olduğum giuliettama bakıp yüzümdeki tebessümle biniyorum marşa basıorm o da ne ufak bir traktör sesi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kafamı duvarlara vuruyorum keske o kaputun altındaki multiair olsaydı diye... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #32 : 12 Haziran 2012, 20:20:17 »
Ben de cekiyorum benzinciye, doldur LPG´yi diyorum, hem TS sesinden mahrum kalmiyorum hem de bol bol geziyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hasan06

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #33 : 12 Haziran 2012, 20:56:43 »
Aynen bende öyle yapıyorum doldur LPG 100 km 9 lt 180 kr dizel gibi yakıyor hemde traktör sesi olmadan.
 T.S zevkiyle gez Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alacak daha güzel bir araba göremediğim için arabamı değiştiremiyorum...

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 15 Haziran 2012, 09:53:17 »
Alfa ruhu hiç Alfası olmayanların içini yakıp kavuran ateştir.Keşke, sözcükleriyle başlayıp amaaan çaresizlik nidalarıyla son bulur.Ama hep içeride bir yerde vardır.Bir gün ortaya çıkmayı bekler ta ki etrafındakilerin söyledikleri ve düşündükleri senin için önemini yitirirse sen de bu ateşi tutuşturmuşsun demektir...

Ya Türkçe konuş ya da sus!

SAGAPO

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Sizce Alfa Ruhu nedir ?
« Yanıtla #35 : 29 Temmuz 2012, 15:48:18 »
Başka bir otomobile bindiğinizde sıkılıyorsanız, daralıyorsanız işiniz bitmiş demektir.. Siz de artık bir Alfisti'siniz ve başka bir otomobil kullanamazsınız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
  çok doğru. dünyada sadece Alfa Romeo modellerini görüyor gözlerim. Başka bir arabam olsa diğer modellerini de denemek isterim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İçime Alfa ruhu kaçmış sanırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Giulietta

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #36 : 29 Temmuz 2012, 20:25:58 »
Kız arkadaşımın ondan daha çok aracımı sevdiğimi düşünmesidir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cengiz Caliskan

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #37 : 29 Temmuz 2012, 22:49:01 »
Arabanı park ettiğin yeri işyerinden tek gören yerin tuvalet camı olması ve arada sırf arabayı görmek için tuvalete gidp klozetin üstüne çıkıp arabaya bakmaktır herhalde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa 156 2.0 16V TS 2002

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #38 : 29 Temmuz 2012, 23:00:21 »
Arabanı park ettiğin yeri işyerinden tek gören yerin tuvalet camı olması ve arada sırf arabayı görmek için tuvalete gidp klozetin üstüne çıkıp arabaya bakmaktır herhalde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

yuuuuuuh  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #39 : 30 Temmuz 2012, 13:25:11 »
hahah fantezi bombaa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 30 Temmuz 2012, 14:53:39 »
Kız arkadaşına ;
-seni Kumanla Tanıştırayım Demektir.

-aracını Park edip eve girerken  5-6 adım attıkdan sonra dönüp tekrar bakmaktır.Eve aracınızla giremediğiniz için üzülmektir.

- kapıyı açarken kaldırıma sürten arkadaşına " senle yarışıpta geçemeyen kardeşini seveyim " demektir.

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2012, 14:57:03 Gönderen: Baskan »

mitozgur

• Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 30 Temmuz 2012, 21:13:47 »
arabanın koltuğuna oturup aklındaki herseyden vazgecip tamamen alfaya odaklanmak...alfanın içinde olduğun her an keyiften dört köşe olmaktır...

alihsans

• *
  • 18 Mesajı Toplam
    29 Kere Beğenildi
Ynt: Sizce Alfa Ruhu nedir ?
« Yanıtla #42 : 18 Ekim 2012, 12:12:56 »
Sahiplerinin onlarla konuşup sanki canlıymış gibi tepki verdiklerini hissetmektir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir haftalık Giulietta kullanıcısıyım.
Öncelikle MiniMalist olduğumu, Alfist veya Alfisti olmadığımı ancak ister istemez koşar adım o yolda ilerlediğimi fark ettiğimi belirtmek isterim.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan'ın yukarıda alıntıladığım cümlesine şiddetle katılıyorum. Hayatımda çok çeşitli markaların çok çeşitli modellerini kısa veya uzun süreli kullandım. Fiat, Lada, Mitsubishi, Hyundai, Renault, BMW, Peugeot, Mercedes, VW, Nissan vs. ve Mini tabii ki ancak Mini'yi diğerlerinden ayrı tutuyorum.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Giulietta ve Mito her ne kadar Alfa ruhunu az çok yitirmiş olarak lanse edilse de Baba Alfa'ların zamanın şartlarına uydurulmuş güncel kardeşleri olarak görülmeli.

Araca bindiğiniz an kendinizi özel hissediyorsunuz. Peki aracınızı aldığınız ilk anda sıradan bir yaratıkken arabaya biner binmez nasıl bir anda özel oluveriyorsunuz?
Başta saçma geliyor tabii ama ben şöyle bir kanıya vardım:
"Bunun şartlı refleks olduğunu düşünüyorum." Şartlı refleks basitçe; yaşanan deneyimlerin kişiye kazandırdığı refleksler/davranışlar olarak tanımlanıyor. Örneğin çay bardağınıza sürekli uzanan çocuğunuzun elini birkaç kez bardağa değdirdiğinizde bir daha uzanmaması gibi. Alfa kullanıcılarında bu refleksi oluşturan da bence insanların bu araçlara olan ilgisi.
Yıllardır etrafa baka baka araç kullanan ben artık bu alışkanlığımı değiştirmek zorunda kaldım. Nedeniyse insanlarla sürekli göz göze gelmem. Abartıyor muyum bilmiyorum ama kabaca her üç kişiden biri aracıma ve bana bakıyor. O nedenle araçtayken hiç sağa sola bakamaz oldum.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Şimdi de Baskan'ın cümlesine geleceğim. Dün işten eve gittim, elimde bir CD. Hanım CD'nin üzerine baktı, "Italiano" yazıyor. "Bu ne?" dedi. "Çocuk memleketini özlemesin diye kendi şarkılarından oluşan bir CD hazırladım." dedim.
Normal şartlarda bu cümlenin üzerine "Eşek kadar adamsın, şu yaptığına bak." demesini bekliyordum ama "İyi yapmışsın." dedi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İlk başta bana çok karşı çıkmıştı. "İki gün sonra hevesin geçer pişman olursun, sırf bir araba olsun diye alma, istediğin arabadan vazgeçme." diye çok nasihatte bulundu ama şu an kendisi de bir Alfisti olma yolunda hızla ilerliyor.

Dün akşam iki aile olarak bir kafeye gittik. Kafenin açık otoparkıyla bahçesinin arası maksimum iki metre. Kafenin önünde kırmızı Giulietta gördüm, son hız yanına park ettim. İkiz gibi oldular.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İnerken hanımla neyi var neyi yok diye diğer aracı göz ucuyla kontrol ettik. Diğer aracın sahibi bizden önce kaltı, 5-6 yaşlarında bir oğlu vardı. Çocuk "Baba bizimkinin aynısından mı?" diye sordu. Babası da çocuğu kucağına aldı ve 2-3 dakika araçlar arasındaki farkları anlattı. "Bak bunun üstünde cam var, içine de bakalım. Bak bu otomatik vitesmiş. Koltukları da farklı..."
Kendi kendime dedim ki başka bir marka olsa babası oğluna "He oğlum aynısı." der ve çeker giderdi.

Kısaca Alfa'sı olanın arabası yok arkadaşlar. Alfa'sı var.

Son bir anı: Dün babam kendi aracını (Renault Clio) sanayiye götürmüş. Dükkanda birisiyle konuşurken benim araçtan bahsetmiş. "Ben kendisine Renault veya Hyundai'nin iyi bir modelini al, satarken de kolayca satarsın, sorun çıkarmaz dedim ama dinlemedi. Gitmiş Alfa Romeo Giulietta almış." demiş. Karşısındaki de "Bundan sonra da başka markaya binmez öyleyse amca. Hastalıktır o." demiş.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Babam da bana "Oğlum bu nasıl bir şeymiş ya, kime sorsam çok iyi yapmış diyor ama hiçbirinin altında Alfa Romeo yok." diyor.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İçinden çıkılması zor bir paradoks gibi.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2012, 12:14:38 Gönderen: alihsans »

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #43 : 18 Ekim 2012, 14:57:55 »
Çok doğru tespitler olmuş. Bir tek o özel hissetmenin şartlı reflekse bağlı olduğu konusuna katılmıyorum. Bence onun asıl sebebi, centro stile'nin insanların alfaların içine binince supersport bir arabaya binmiş hissini almalarını isteyerek o dizaynı yapmaları. Şahsen bir 156'nın iç "tasarımı" mı güzel, her hangi bir mercedesin, cadillac'ın, porsche'un mu derseniz, buna bile 156 derim. Malzeme kalitesi, işçilik falan bunlardan bahsetmiyorum (ki malzeme bence gayet iyi). Ama bir çok alfada öyle bir iç dizayn var ki, otomobilin içine bindiğinizde kendinizi o verdiğiniz paralardan 3-5 kat daha değerli bir omotobile, çok daha spor bir araca bindiğinizi, sanki bir yarış otomobilinin yol versiyonuna bindiğinizi hissediyorsunuz. Tasarımcılara da söylenen bu zaten. Alfanın 101 yıllık geleneğinin, yarışçı damarının hissedilmesini sağlamak.

Bence her hangi bir alfaya binince özel hissedilmesinin asıl sebebi bu. tabii yolda gösterdiği tepkiler ve insanların bakışları da bunu kat kat artırıyor. Ben bir porsche boxer, chayenne veya panamera kullansam kimsenin bir Spider, Giulietta veya GT'ye bakacağından daha farklı bakacağını sanmıyorum.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #44 : 18 Ekim 2012, 17:19:25 »
doğru....

Seo4Smf Tagleri: alfa sizce ruhu nedir 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.