Yukarı git

21 Kasım 2017, 12:58:58
Reklamlar  

Gönderen Konu: Bridgestone’un havasız tekerleği  (Okunma sayısı 2248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Bridgestone’un havasız tekerleği
« : 25 Kasım 2013, 15:16:26 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Havasız tekerlek üretimi konusunda uzun zamandır çalışan Bridgestone, çalışmalarını sonlandırmak üzere olduğunu, Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttığı konsept modeli ile duyurmuş oldu. Daha önce golf arabaları gibi ufak boyutlu araçlar için çalışmalar gerçekleştiren firma, bu defa daha büyük boyutlu havasız tekerleklerini tanıttı. Sıradışı tasarımı ile dikkat çeken model daha gelişmiş dayanıklılık ve minimum bakım vaad ediyor.

Bridgestone’un ikinci nesil havasız tekerlekleri daha geniş çapa, daha fazla yük taşıma kapasitesine ve saatte yaklaşık 64 km’ye varan hızı kaldırma gücüne sahip.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde de belirttiğimiz dünyanın ilk havasız tekerleklere sahip sivil aracından sonra Bridgestone’un da yeni nesil havasız tekerleklerini duyurması bu alandaki gelişmelerin hızlanarak devam edeceği şeklinde yorumlanabilir. Ancak bu alandaki ilerlemeler sonucunda şu anda kullandığımız geleneksel lastiklerin yerini tamamen alıp alamayacağını önümüzdeki dönemlerde daha net görebileceğiz.
kaynak:log.com.tr

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Ynt: Bridgestone’un havasız tekerleği
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2013, 15:34:49 »
Bu nasıl lastik yahu  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  araları kir, çamur dolar, almam ben  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ömer1905

• Üye
  • *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2013, 15:37:17 »
türk yorumu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adamlar uzaya çıktı bız hala kir pas olur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ilahı ferhat abı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

(ne yalan soylım ılk gordugumde benımde aklıma o geldı)

okumadan imzalamam.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2013, 15:37:36 »
O yan kısım eğerki üretilirse illaki kapatılacaktır. Sanıyorum ki tanıtım için lastiğin kesiti belli olsun diye o şekilde göstermişler.

Tatmir07 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (25 Kasım 2013, 18:12:39)

lyolcul

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
O yan kısım eğerki üretilirse illaki kapatılacaktır. Sanıyorum ki tanıtım için lastiğin kesiti belli olsun diye o şekilde göstermişler.
aynen öyle olacaktır.
Güzel olur gerçekten. Patlamayan lastik Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2013, 15:41:23 »
türk yorumu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adamlar uzaya çıktı bız hala kir pas olur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ilahı ferhat abı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Türkish ön yargı damarlarımda dolaşıyor  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kesit olduğunu anladık yahu  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ömer1905

• Üye
  • *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2013, 15:56:17 »

Türkish ön yargı damarlarımda dolaşıyor  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kesit olduğunu anladık yahu  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kesin ip var (cmylmz)

okumadan imzalamam.

associate

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2013, 16:11:47 »
Eskiden bisikletlerde dolma tekerler vardı onun gibi. Normal tekerlerden daha ağır olur ayrıca malzemesi (içinde hava basıncı olmayacağı için) çabuk bozulaibilir. Bence onun için 4-5 yıldır hala üzerinde çalışıyorlar.
Bu tip "konsept" fikirler biraz da müşteriye "bak adamlar nelerle uğraşıyor" dedirtmek için gibi geliyor bana.

segui il tuo corso e lascia dir le genti

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2013, 17:17:08 »
Eskiden bisikletlerde dolma tekerler vardı onun gibi. Normal tekerlerden daha ağır olur ayrıca malzemesi (içinde hava basıncı olmayacağı için) çabuk bozulaibilir. Bence onun için 4-5 yıldır hala üzerinde çalışıyorlar.
Bu tip "konsept" fikirler biraz da müşteriye "bak adamlar nelerle uğraşıyor" dedirtmek için gibi geliyor bana.

Ben de başlarda böyle düşünüyordum ama sanıyorum 1-2 lastik üreticisinin daha böyle uğraşları var.

Günümüzde fren, lastik ve silecek sistemleri halen belirli bir seviyenin üzerine çıkamamış durumda.
Balata-disk vs. sistemine sadece ABS eklendi temelde, araçlar yaklaşık 20 senedir böyle duruyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Seramik vs. gibi sistemler halen pahalı ve hala bineklerde kullanılamıyor.

Bu dediğimi de zamanında sanıyorum bir Ford yetkilisi açıklamıştı yabancı bir röportajda....

Bu yüzden lastik teknolojisinin de bir yerlere gitmesi lazım.

Yukarıda gösterilen sistem fena dğeil ama uzuuuuuunca bir süre sonra anca bu hale gelebildi, bence önünde daha çoooooooook yol var. "Lastik"in adı üzerinde, hava ve elastik bir yapıyla birlikte olması, aslında birçok avantajı beraberinde getiriyor. Bunları bu sisteme adapte edip aynı özellikleri elde ederlerse niye olmasın... Ancak şu için bana biraz daha zamanı var gibi geliyor.

Seo4Smf Tagleri: bridgestoneun havasız tekerleği 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.