Yukarı git

19 Kasım 2017, 17:23:08
Reklamlar  

Gönderen Konu: Ubuntu’nun tabletlere özel ön izleme sürümü yayınlanıyor  (Okunma sayısı 1252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Geçtiğimiz ay akıllı telefonlar için geliştirilen Ubuntu mobil işletim sistemini şirketin Londra’daki merkezinde basın mensuplarına tanıtan Canoncial, şimdi de tablet uyumlu yeni Ubuntu arayüzünü kendi sayfası üzerinden duyurdu. Canoncial, akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılacak mobil işletim sisteminin birbirinden pek de farkının olmayacağını belirtiyor.
ARM ve x86 tabanlı işlemcileri destekleyecek olan mobil işletim sistemi, uygulamaları, aramaları ve bildirim merkezini her iki versiyonda da aynı olarak kullanıcılara sunuyor. Optimize edilmiş kullanıcı arayüzü, Ubuntu işletim sistemli akıllı telefon veya tabletini televizyona bağlayan kullanıcıların PC veya televizyon için özel hazırlanmış Ubuntu uygulamalarına ulaşabilmesine olanak tanıyor. Ubuntu’nun tablet versiyonunu akıllı telefon versiyonundan ayıran farklar arasında çoklu kullanıcı desteği ve aynı ekranda birden fazla pencere ile çoklu görev desteği ve sesli kontrol özelliği yer alıyor. Ubuntu’nun tablet için geliştirilen versiyonunun 6 ile 20 inç boyutlardaki cihazları destekleyeceği belirtiliyor. Ubuntu’nun  ön izleme sürümünün Nexus 10 ve Nexus 7 için yarın indirmeye sunulacak. Ubuntu işletim sistemli akıllı telefonların ise önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

kaynak:log.com.tr

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
android tablete nasıl yüklenecek ki ? sanırım yine windows işletim sistemli tabletlere yüklenebilecek...

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Aslında android tablet olarak değilde tabletin işlemcisine bakarak yüklenebilirliğini öğrenebiliriz.
Örnek verdiği Google Nexus 10 işlemcisi ARM bu cihaza yüklenebilecek ve ilerleyen zamanlarda ubuntulu tabletler satılacaktır.

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.