Yukarı git

23 Ekim 2018, 20:47:48
Reklamlar  

Gönderen Konu: Direksiyon titremesi yardım.  (Okunma sayısı 1499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tolgaxa55

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Direksiyon titremesi yardım.
« : 02 Nisan 2017, 20:17:20 »
Selam arkadaşlar. Direksiyon 90 ı geçtikten sonra titremeye başlıyor.110 felan bulunca baya titriyor. Şimdi diceksiniz balans ayarı  son 1 hafta içinde yapılanları yazıyorum.aracımda 18 jant olduğu için yamulma olabilir dendi 3 jantta düzeltme yapıldı. Rotlar denildi bilgisayar a sokulup bakıldı temiz çıktı. Balans ayarı yapıldı en son tekrar, titreşim az da olsa azaldı ama hâlâ devam ediyor. Balans ayarı yapan arkadaş ya lastiklerden dedi yada alt takım olabilir dedi. Lastikten demesi, lastiklerin çin malı ling long marka hafif çatlamalar var özelliği gitmiş olabilir gibi şeyler dedi.Arabam saat gibi akmıyor. Sizce problem ne olabilir.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

altunc

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Ynt: Direksiyon titremesi yardım.
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2017, 13:54:54 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selam arkadaşlar. Direksiyon 90 ı geçtikten sonra titremeye başlıyor.110 felan bulunca baya titriyor. Şimdi diceksiniz balans ayarı  son 1 hafta içinde yapılanları yazıyorum.aracımda 18 jant olduğu için yamulma olabilir dendi 3 jantta düzeltme yapıldı. Rotlar denildi bilgisayar a sokulup bakıldı temiz çıktı. Balans ayarı yapıldı en son tekrar, titreşim az da olsa azaldı ama hâlâ devam ediyor. Balans ayarı yapan arkadaş ya lastiklerden dedi yada alt takım olabilir dedi. Lastikten demesi, lastiklerin çin malı ling long marka hafif çatlamalar var özelliği gitmiş olabilir gibi şeyler dedi.Arabam saat gibi akmıyor. Sizce problem ne olabilir.

En cok lastik jant ikilisi yapar bu problemi ama akslar da bu konuya dahil. Fren yaptiginizda yalplama veya titresim hissediyor musunuz?

br800

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2017, 15:53:00 »
Bunlara rağmen çözülmediyse çok büyük ihtimalle lastiktendir, çıkma veya kışlık-yazlık bir takım şastikle deneyin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aşmış

• Üye
  • *
  • 32 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2017, 17:53:33 »
Lastik markasının ismi "problem bende" diye bağırıyor gibi.

Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

Aşmış 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Ormanci (14 Aralık 2017, 13:01:19)

tolgaxa

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2017, 22:34:30 »

En cok lastik jant ikilisi yapar bu problemi ama akslar da bu konuya dahil. Fren yaptiginizda yalplama veya titresim hissediyor musunuz?

ustayla görüştüm bugün oda aynısını söyledi akslardan  olabilir dedi. fren yaptığımda yalpalama değilde kerkilme yapıyor gibi bazen. ama çoğunlukla son 2 aydır bu aralar iyice artmaya başladı. frene bastığımda alttan tak kalkışlarda tak diye sesler geliyor. onun içinde salıncak burçları olabilir dendi.  usta aracı sabah bırakırsın bakarız kontrol ederiz akşama kadar inceleriz. varsa değişecek parça belirleriz dedi..

tolgaxa

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2017, 22:37:58 »
Bunlara rağmen çözülmediyse çok büyük ihtimalle lastiktendir, çıkma veya kışlık-yazlık bir takım şastikle deneyin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lastiklerde zaten hafif çatlamalar var. 4 adet lastik alacağım bu aralar da. lastik almadan sorun alt takımlarda mı bir bakılması lazım. ilk kez 18 jant kullanıyorum. acaba bu jantları kullanan arkadaşlar hep böyle sorunlarla karşılaşıyor mu ayada en çok ne sorunları çıkıyor.

yavuzasci

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2017, 17:23:15 »

Merhaba, lastiklerinizi önler ile arkaları değiştirip tekrar deneyin. Kesilirse lasitklerin içlerindeki tellerden kaynaklı yalpalama yapıyorlardır. Acilinden lastiklerinizi yenileyin. Kazasız belasız sürüşler.

Timuçin Çolakel

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    44 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2017, 10:09:40 »
Statik ve dinamik balans durumları var. Lastikleri söküp balans yapmak işi çözmez. Zaten aslında balans 2 ayaklı işlemdir. Lastikleri alır balans yaparsın sonra takar bir de üzerinde yaparsın ki aşınan, formunu kaybeden diğer elemanların neden olduğu balansı lastikte yapacağınız ağırlıklarla dengelersin.

Yani üzerinde balans yapmanın eski moda olduğu yanlış biliniyor. Kesinlikle yapılmalıdır. Zaten balans yaptırıp üzerinde tekrar yaptırdığınız zaman tekrar balans çıkacağını göreceksiniz.

Eğer titreşim arka tarafa kadar ulaşıyorsa arka tekerleklerde olabilir.
Bunun dışında söylediğiniz gibi aks ve hatta disklerin çok aşırı bitmiş olması bile ağırlık farkından titreşim yapar.

teoo14

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2017, 14:22:34 »
Sorun disklerden dolayidir disklerinin degismesi gerekiyor ondan dolayi titreme yapar

tolgaxa

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2017, 21:28:10 »
Sorun disklerden dolayidir disklerinin degismesi gerekiyor ondan dolayi titreme yapar

titreme önden oluyor gibi. direksiyon baya titriyor. dün ustaya götürdüm alttan takır tukur lak lok seslerde geliyordu.sesler amortisör kaynaklı gibi duruyor, titreme ise lastik tabanından da olabilir dedi.şimdi baktım forumda  fren diskleri de diyenler var. balatalarım şuan için bitik durumda onlarda değişecek. diskler için iyi denildi ama yinede bakılacak.

teoo14

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2017, 10:58:31 »
Balatalarin ve disklerini degistir derim istanbuldaysan bostanci sportivoyu onerebilirim sorununuzu onlar cozer

shaq1907

• Üye
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2017, 11:31:18 »
Çok değişik bir tireşim sorunum var. Aracım 120-140 km/h arası tam gaz hızlanırken direksiyonda titreme yapıyor. Bu titreme tam gaz hızlanırken sadece bu hızlarda oluyor. Sabit hızla gidersem sorun olmuyor. 4-5-6. viteslerde deneyim. Tam gaz hızlanmada her viteste veya D'de oluyor bu. Lastiklerim Continentel SportContact 5. Rot balans yaptırdım sorun çıkmadı.

Sebebi sizce ne olabilir, bu sorunu yaşayan var mı?

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.