Yukarı git

24 Mayıs 2018, 08:53:32
Reklamlar  

Gönderen Konu: Direksiyon dönüş Düzenleyici devre dışı  (Okunma sayısı 2046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lordnemesis

• Yeni Üye
  • *
Direksiyon dönüş Düzenleyici devre dışı
« : 13 Şubat 2017, 16:53:48 »
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2011 model 1.6 dizel giulietta

Benim bir sorunum var aracı mersinden aralık ayının başında aldım ankaraya kadar sorunsuz getirdim ankarada o aralar soğuklar başlamadı 2 hafta soğukların başlaması ile direksiyon dönüş düzenleyici devre dışı hill holder devre dışı vdc devre dışı start stop devre dışı diye hatalar aldım bu hataları aldığımda arabanın ne çekmesinde nede başka birşeyinde sıkıntı yok. Aracı akotaya götürdüm araca baktılar akü sorunu dediler aracın aküsünü dışarda start stop özellikli yiği akü ile değiştirdim ama 2-3 gün sonra yeniden verdi yeniden servise götürdüm aracı 1 gün bıraktım aracın sensörlerini değiştireceklerini sorun çözülmezse tesisatta sorun olduğunu oda olmazsa beynin değişeceğini söyledier ve uçuk bi rakam verdiler bende yaptırmadan çıkarttım aracı bir iki araştırma ile(fiat punto ve bravo da bu sorun olduğunu fren müşüründen kaynaklandığını buldum) fren müşürü sonucu ile karşılaştım bir kaç öneri ile alfin otoya götürdüm orda can usta araca baktı bu araçta fren müşürü yok dedi sorun sigorta kutusundan veya tesisattan olabilir kalması lazım dedi araç 3 gün servisde durduktan sonra çözümlendi diyerek aracı aldım can usta sigorta kutusunda rölelerin temazssızlık yaptığını onları düzelttiğini ve sorunun düzeldiğini söyledi bu aralar hava güzel olduğu için zaten bu hatayı vermiyordu 3 gün sonra bu pazar ankarada tekrar havalar soğuyunca sabah tekrar verdi hatayı ustaya ne kadar havaların soğukluğundan olduğunu söylesemde alakası yok diyor sizce sorun neden olabilir bi türlü çözemedik sorunu akota da tam bir cevap vermiyor

Bir de aküyü değiştirdiğimden beri start stop çalışmıyor bu hataları verirken eskiden start stop da devre dışı diye yazzardı artık onu da yazmıyor akünün voltajlarına baktırıyorum sorun yok diyorlar resimleri aşağıya ekliyorum başından geçenler yada anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

alpaydogru

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Aku ile ilgili olabilir sorununuz. Cunku verdiginiz arizlar ben akuyu degistirirken yandi.( Ben orjinal akusunun (exide) 70 ah 760 cca sini aldim..)

HTC_M8x cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kibitzer

• *
  • 66 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Bu tarz alakasız ve saçma sapan hatalar neredeyse hep aküden çıkar. Ya akünüzde bir problem var. Ya uygun değil, bazı anlarda gerekli gücü sağlayamayabiliyor. Ya da şarj sistemi yeterince hızlı şarj edemiyor.

Gkt94

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum malesef 1000-2000 km de bir yapıyor.
Bende bi çözum bulamadım.Servise giden bi arkadaşa patinaj yuzunden yaptığını soylemişler.Bana saçma geldi.Sorunu çözen biri aydınlatırsa bende sevinirim.

Gkt94

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Bu arada akum benimde yeni bende akuden olduğunu sanmıyorum.Orj değerlerinde aku aldım.

altunc

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Ben ayni gun icinde iki kere yasadim. Ikisinde de ani frenlemeden sonra oldu. Aku neredeyse 2 yasinda. Bu uyaridan once yaz ortasi birkere daha olmustu,  onda da izmirde toprak yolda agresif kullanmistim. Bana kalirsa uyumsuzluk yazilimdan yada donanimdan kaynakli. Fazla islem olunca isin icinden cikamiyor beyin. Hatta arka silecegin sacmalamasi da bu yuzden bence.

cihanyilmaz16

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Bu hafta sonu ben de yaşadım . Sorununuz akü arkadaşım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zehtar

• Üye
  • *
Konuyu acan arkadas sonuca ulastiktan sonra sorunun nerden kaynaklandiginida yazarsa bilgi sahibi oluruz.. bekliorz

Gkt94

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Arkadaşlar ben sorunu cihazı makineye bağlayarak herseyi fabrika ayarlarına getirerek çözdüm.Sizde durum farklı olabilir ama denemeye değer

bonasera

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Hocam aynı hataları ben de almıştım. Serviste akü değişimi olduktan sonra düzeldi. Sizin sorun çözüldü mü?

Alimdlc

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu hatayı arabayı geri geri hızlı giderseniz verdirirsiniz. Çok patinaj çektirirseniz verdirirsiniz. El freni çekili yürürseniz verdirsiniz..( Denemesi bedava ) Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Anlık hata bilgilendirme bunlar. 5-10 dakika sonra kendiliğinden geçer. Geçmesi lazım..

basarzeki

• Yeni Üye
  • *
Direksiyon açı sensöründen hatalı bilgi gelmesiyle olabilir. Lastik basınçları, balansı düzgünmü?

lordnemesis

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar sorun hâlâ devam ediyor tüm sorulara cevap vermeye çalışayım

Sorun neden ise sadece kışın oluyor bu zamana kadar 10 bin yaptım yazın bahar sonbahar 1 kere bile vermedi Aralık sonu gibi tekrar vermeye başladı

Akü tekrar değişti ama hiçbir sonuç alınamadı

Balans rot hepsi yapıldı lastikler yeni direksiyon açı sensörü olabilir denmiş ama neden kış veya soğukta

Sorun anlık değil bazen 2-3 saat bazen 30 dakika falan arabayı park ediyorum avm ye alırken silinmiş oluyor

Sıfırlama falan yapıldı anlık siliniyor tekrar başlıyor

Ankarada bunu halledebilecek tanıdık bi usta bilen var mı

Dellobaltino

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Sorun akü gibi gözüküyor ama akü değişmişsiniz.ayni değerde değil de biraz daha güçlü bir akü taksaydiniz daha iyi olurdu.arabanizda xenon yada ses sistemi gibi tesisatlar var mi? Yada beyin kismini kontrol edin nem islanma var mi? Yazin güzel havalarda bir kere bile yapmadiğini soğuk havalarda yaptiğini yazmişsiniz.aslinda anahtar nokta burasi.soğuk havadan etkilenen aküdür.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bdrsfr

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Arkadaşlar bu elektrikli direksiyon arızasıdır.Zamanla direksiyon iyice sertleşir,manevra yapamaz hale gelirsiniz.Tamiri mümkün 700 - 800 TL civarı.Parçanın yenisi 3500TL den fazladır diye düşünüyorum.

Seo4Smf Tagleri: direksiyon dışı devre dönüş düzenleyici 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.