Yukarı git

20 Kasım 2017, 20:23:24
Reklamlar  

Gönderen Konu: Dell Laptop Windows 7de Format ve Kurma  (Okunma sayısı 29854 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Bu arada arkadaşa sattığım masaüstü bilgisayarın cdlerini ararken dell laptopla ilgili açılmamış bir rehber ve içindede 2 dvd buldum.
Birinci dvd de Windows7 Home Basic 64 Bit Kur çıktı. 2. dvd ise Dell Driver and Utulities isminde cd çıktı.Satıcının günahını almışız cdler kitapçığının içinde çıktı ..Birşey aldıkmı adet edinmişiz hiç bakmıyoruz kılavuzunun içlerine felan.Alfa romeoyu da öylece aldık kılavuzunu açıp okumuşluğum yoktu demekki bakmak lazım...Arkadaşın cdleride buldum arada.Sanırım sistemin yedeğini almaya gerek kalmadı.Tüm driverları cd de mevcut.Yarın işteyken bir deneyelim inşallah kolayca hallederim

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

drcengy

• Üye
  • *
Format atacaksın, driverleri yükleyeceksin, programları yükleyeceksin v.s v.s   

Format atmadan önce;

İlk açılışta ; Ctrl + F8   tuşlarına basarak verileri geri yükleyebilirsin.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Format atacaksın, driverleri yükleyeceksin, programları yükleyeceksin v.s v.s   

Format atmadan önce;

İlk açılışta ; Ctrl + F8   tuşlarına basarak verileri geri yükleyebilirsin.

Malesef çok uğrastım  F8 işe yaramadı.Sistem açılırken logo yanında sadece F2 ve F12 yazıyor.Yani diğer F tuşları iş yapmıyor.

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası
Başka bir windows 7 cdsi ile kurulum yapmak korsan windows kurmak demek değildir. Bilgisayarınızın altındaki orjinal windows logolu sticker üzerinde yazan seri numarasını windows etkinleştirme ekranında yazarsanız sahip olduğunuz orjinal windowu kullanıyor olursunuz (Tabi aynı sürümü yüklerseniz örn: home basic vs...) Ben aldığım gün bilgisayarıma format atıp tüm harddiski sıfırladım. Daha sonra bana gerekli olan programları kurup acronis programı ile harddiskin image ını aldım ve bir sıkıntım olduğunda o image ı dönüyorum bilgisayarıma. Tavsiye ederim. Daha kolay bir yöntem.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Bende sistem görüntüsünü harciye yedekleyeceğim.Yoksa enaz 15-16 dvd cd si gidecek

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
logo ekraninda gelen kismi unut orayi gecer gecmez sadece f8 yada ctrl+f8 yap ve windows kurtarma konsolu (bolumu gelsin... guvenli kipte baslat-enson calisan ayarlar- komut sistemi vb. seyler yazacak.  orada bir secenek daha olmasi gerek , bilgisayari onar yada kurtar gibi birsey.. markaya gore degisiyor.. sonra acilan ekranda dell in recovery programini calistirip gerekli islemleri yap..genelde en alttaki secenek olur,  bu kadar.. bu islemi denemediyseniz bir deneyin..

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Başka bir windows 7 cdsi ile kurulum yapmak korsan windows kurmak demek değildir. Bilgisayarınızın altındaki orjinal windows logolu sticker üzerinde yazan seri numarasını windows etkinleştirme ekranında yazarsanız sahip olduğunuz orjinal windowu kullanıyor olursunuz (Tabi aynı sürümü yüklerseniz örn: home basic vs...) Ben aldığım gün bilgisayarıma format atıp tüm harddiski sıfırladım. Daha sonra bana gerekli olan programları kurup acronis programı ile harddiskin image ını aldım ve bir sıkıntım olduğunda o image ı dönüyorum bilgisayarıma. Tavsiye ederim. Daha kolay bir yöntem.

arkadasin dedigi dogru, baska bir  win7 cd si ile kurulum yapmak korsan kurulum deildir, ayni surum olmasi kaydiyla,   ama daha fazla ugrastir. zaman harcatir cunku tum sistemi yeniden kurup driverlerin kurulumunu yapmak gerekir.  recovery programini calistirip pc yi ilk fabrika ayarlarina dondurmek benim icin 3 tusa basmaktan baska birsey deil.. acronis programi vb. programlari kullanmakta cok basit fakat ilk sistemi istediginiz gibi kurmaniz gerek tum driverleri falan kurup image olusturmaniz gerek.. bu islemlerden sonra ayni sekilde sadece image dosyasini geri yuklemek 3 tusa basmaya bakar.. umarim sorununuzu cozersiniz biran once...

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Bu arada arkadaşa sattığım masaüstü bilgisayarın cdlerini ararken dell laptopla ilgili açılmamış bir rehber ve içindede 2 dvd buldum.
Birinci dvd de Windows7 Home Basic 64 Bit Kur çıktı. 2. dvd ise Dell Driver and Utulities isminde cd çıktı.Satıcının günahını almışız cdler kitapçığının içinde çıktı ..Birşey aldıkmı adet edinmişiz hiç bakmıyoruz kılavuzunun içlerine felan.Alfa romeoyu da öylece aldık kılavuzunu açıp okumuşluğum yoktu demekki bakmak lazım...Arkadaşın cdleride buldum arada.Sanırım sistemin yedeğini almaya gerek kalmadı.Tüm driverları cd de mevcut.Yarın işteyken bir deneyelim inşallah kolayca hallederim

cd ler elinizde ise sadece bilgisayari cd-romdan baslatip kurulumu gerceklestirmeniz gerek.. kolay gelsin

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
windows 7 cd niz varsa ve fabrika ayarlarına dönmek istemiyorsanız biostan boot device priority bölümünde birinci sıraya cdrom u seçin. Daha sonra cd yi takıp bilgisayarı yeniden başlatın. cdden önyükleme için bir tuşa basın dediğinde herhangi bir tuşa basarak kurulumu başlatın.
Kurulumu dediğiniz şekilde orjinal win7 cd si ile yaptım.İlk aldığım şekle geldi yalnız format attığından şüpheliyim sadece win7 i kurdu gibi geldi.neden derseniz bu işlemden evvel içinde 2 dosya bırakmıştım özelllikle.Kurulumdan sonra hala o 2 dosya duruyor.Demekki format yapılmıyor dediğiniz şekilde ancak kur yapıyor

Bu arada bu işlemden evvel ve sonraki güncelleme yaptığımdaki yine ayn ı hata kodunu aldım.ne varki nette arayınca 5 site açıldı ve bir tanesi ingilzice forum sitesi cevapsız bırakılmış.Diğerleri almanca fransızca onlardada sadece hata yazılmış forumda cevapı yok:(

WindowsUpdate_8007007A" "WindowsUpdate_dt000

Seo4Smf Tagleri: windows kurma dell laptop format 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.