Yukarı git

22 Kasım 2017, 13:57:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: Dell Laptop Windows 7de Format ve Kurma  (Okunma sayısı 29894 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Dell Laptop Windows 7de Format ve Kurma
« : 14 Eylül 2013, 16:24:38 »
Arkadaşlar
Orjinal Windows 7 sistemli Dell Laptopu alalı 3 sene olacak ama artık yavaşladığını ve performansının düştüğünü gözlüyorum.Hatta adres çubuğunda artık web adresleri OOOOOO şeklinde benzer şekillerle göstermeye başladı.Ve de orjinal Office officesini biel sistemden kendisi sildi ve dosyalarını tanımıyor.
Dell sitesi netten Pc açılırken ve DeLL logosu çıkmadan evvel F8 basarak biosa girip format atma yolunu göstermişler.Defalarca denedim biosa giremedim.F8 derken direk F8 basılmıyor bende FN tuşuna basarak basıyorum.Yalnız denerken ses azaltma olarak algılıyor.Sizce başka yolu varmıdır bu işin?
Not:Windows 7 sistemi D isminde erişelemeyen bir disk olarak görülmekte yani Extradan Windows 7 cd si vermedikleri için Cd den başlat yapamadım.Recovery Cd si olıuşturmaya çalıştım onuda beceremedim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası
Dell in hangi modeli olduğunu söyleyebilir misiniz?

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Dell N5010 İnspiron

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası
Dell bilgisayarlarda genelde Bios ekranına F2 ile giriliyor onda da öyle olması lazım bir dener misiniz?

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Bir deneyeyim.Laptopta format deneyimim hiç yok.Masaüstü olsa prof oldukta:)

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
F2 ile oldu tşkler .
Sistem Kurtarma Cd si oluşturdum.Yalnız sistem Recovery dosyası oluştururken 3. DvD de 2 kere boş dvd  yaktım hala Sistem Yedekleme Cd si kurulamıyor dedi.Ne uyuz şeymiş bu laptop formatlama.
Ben direk format atmaya çalışacağım.Hafızadaki orjinal win7  silinirsede artık korsan bi win7 var onu yüklerim

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Ms dos komut sayfasını açtım format atamadım.Yetkiniz yok diyor.Cd den baslattım yine format atamadım.Sadece repair onarma çalıştı sistemde hata bulamadım dedi.Bende yalancısın dedim.
Yarın pc den anlayan bir arkadaşa baktıracağım.Gına geldi bana masaüstünde yıllardır yaptığım formatı-kurmayı laptopa yapamadım.Recover diskide yine 3. dvd ye yedeklemede gene bozuldu.yedekleme yapmıcaz besbelli.1500 liraya laptop alıyoruz windows 7 cd si veremiyorlar neymiş içindeymiş.Cd si olsa ben buna bin kere format atardım

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası
O kadar zor olmaması lazım aslında ben de Dell kullanıyorum, elinizde hiç windows cdsi yok mu? Eğer fabrika ayarlarına dönmek istiyorsanız onun da kısayol tuşu olması lazım, hatta bilgisayar açılırken boot manager gibi birşey yazıyor mu yanında f4 -f5 gibi tuş ile çalışacak? Ona bastığınızda boot seçenekleri çıkacak karşınıza oradan recovery manager ı seçerek yapabilirsiniz. Kusura bakmayın geç yazdım iki üç gündür internetimde sıkıntı var foruma giremedim.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Boot manager varda tıklayınca birşey çıkmadı.Boot manager tıkladıktan sonra basayım F tuşlarına bakalım ne olacak
Elimde Orjinal sadece windows 98 cd si var:) Korsan win7 ve xpsp3 var bi,rde

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası
windows 7 cd niz varsa ve fabrika ayarlarına dönmek istemiyorsanız biostan boot device priority bölümünde birinci sıraya cdrom u seçin. Daha sonra cd yi takıp bilgisayarı yeniden başlatın. cdden önyükleme için bir tuşa basın dediğinde herhangi bir tuşa basarak kurulumu başlatın.

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
kacgundur nete girmiyordum kusura bakmayin... benden size tavsiye orjinal win7 nizi korsana cevirmeyin... yada cd ile format atmayin eger recovery cd si olusturmamissaniz cok basit bir yukleme yolunu silmis olursunuz. ama yinede orjinal win7 kullanmaya devam edebilirsiniz. eger sorunu gideremediyseniz bana yaziniz yardimci olayim ..

Mustafa Nafiz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Ahmet_06 (16 Eylül 2013, 22:50:41)

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
ctrl ile birlikte f11 tusunu denermisiniz.. bazi modellerde recoveryi calistirmak icin ctrl+f11 kullaniyor dell firmasi.

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
merhaba; eger ctrl+f11 isinize yaramadiysa cozumu burada.. kolay gelsin.. sonuc hakkinda bilgi verirseniz sevinirim..

bugun size Dell Netbook recovery Nasıl yapılır? Dell Netbook Recovery Tuşu nedir konularında ve yeni çıkan çoğu notebook modellerde recovery nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğim.

Dell Netbooklarda notebookların aksine ctrl + f11 tuşu kullanılmaz. Recovery işlemini yapmanız için eğer bilgisayarınız açılıyorsa programlar içinde Dell DataSafe™ Local Backup isimli programla kolaylıkla recovery kurulumunu yapabilirsiniz.

Şayet açılmıyorsa bilgisayarınızı açın açılışta "f8" tuşuna basın ilk ekranda bilgisayarınızı onarını seçip açılan menüde yine Dell DataSafe™ Local Backup yazan yeri tıklayın ve kolaylıkla bilgisayarınıza format yani recovery işlemini uygulayın

Dikkat: bilgisayarda ki tüm bilgiler silinir. ama kurulum sırasında bir kaç püf noktası var oralardan yedeklerinizi de kurtarabilirsiniz. şöyle bir menü var (recovery ekranınında verilerinizi kurtararak recovery yapma).

kolay gelsin.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
merhaba; eger ctrl+f11 isinize yaramadiysa cozumu burada.. kolay gelsin.. sonuc hakkinda bilgi verirseniz sevinirim..

bugun size Dell Netbook recovery Nasıl yapılır? Dell Netbook Recovery Tuşu nedir konularında ve yeni çıkan çoğu notebook modellerde recovery nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğim.

Dell Netbooklarda notebookların aksine ctrl + f11 tuşu kullanılmaz. Recovery işlemini yapmanız için eğer bilgisayarınız açılıyorsa programlar içinde Dell DataSafe™ Local Backup isimli programla kolaylıkla recovery kurulumunu yapabilirsiniz.

Şayet açılmıyorsa bilgisayarınızı açın açılışta "f8" tuşuna basın ilk ekranda bilgisayarınızı onarını seçip açılan menüde yine Dell DataSafe™ Local Backup yazan yeri tıklayın ve kolaylıkla bilgisayarınıza format yani recovery işlemini uygulayın

Dikkat: bilgisayarda ki tüm bilgiler silinir. ama kurulum sırasında bir kaç püf noktası var oralardan yedeklerinizi de kurtarabilirsiniz. şöyle bir menü var (recovery ekranınında verilerinizi kurtararak recovery yapma).

kolay gelsin.
Teişekkürler bu yol hoşuma gitti.Akşam evde deniyeceğim.Yedeklerimi tasınabilir diskime atmıştım.Sistem dosyaları hariç ne varsa silsin yeter.Orjinal win7 i de yedeklersem süper olur dediğiniz gibi bir silinirse oda gider.

Mustafa Nafiz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
rica ederim. umarim sorununuzun cozumudur... baska sikintilar olursa yazin nete girdikce yardimci olmaya calisirim.

Seo4Smf Tagleri: windows kurma dell laptop format 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.