Yukarı git

24 Kasım 2017, 10:45:55
Reklamlar  

Gönderen Konu: Debimetre Temizliği (Resimli Anlatım)  (Okunma sayısı 41145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Arkadaşlar filtre gurubu + yağ değişimi ve debimetre temizliği sonrası bugün 70 km yol yapıp aldığım sonuçlar;

1- Araçta 1. viteste ilk kalkışta hafif bir devir düşüklüğü oluyordu anlık... ''ortadan kalktı''
2-Şehirici bilgisayar verisi 9,5 lt/100km  arası değişirken bugün 25 km özellikle sokak arası gezdim  ''8,3-8,9'' arası değişti 9'u bulmadı (25 km boyunca)
3-Alt devirlerde toparlama oldu

temizlik Blue Bird Degreaser Cleaaner ile yapıldı.

Sonuç son derece tatmin edici kesinlikle herkes yapmalı.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
bugün bende hava filtresini taktım.debimetreyi ,debimetre ile boğaz kelebeği arasındaki hortumu ve boğaz kelebeğini temizledim.gayet güzel oldu.motor sessizleşti.gaz tepkileri daha iyi oldu.bir iki fotoğraf çektim.yarın yüklerim.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
elinize sağlık güzel olmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kelebeği nasıl temizlediniz acaba ? bi keresinde  ustam temizledi  2 gün rölanti dalgalandı sonra düzeldi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap açık filtre vardı sizde duruyomu hala ? motor muhafaza yokmuydu siz mi çıkardınız?
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 13:46:31 Gönderen: alfalego »

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
kelebeği dışardan göründüğü ekli ile temizledim.iç tarafına el sürmedim.ilk çalıştırmada çok kısa bi dalgalanma oldu.ondan sonra düzgün çalışmaya başladı.benim filtre kutuiçi novitec.
motor muhafazasını çıkarttım.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
kelebeği dışardan göründüğü ekli ile temizledim.iç tarafına el sürmedim.ilk çalıştırmada çok kısa bi dalgalanma oldu.ondan sonra düzgün çalışmaya başladı.benim filtre kutuiçi novitec.
motor muhafazasını çıkarttım.
muhafazayı çıkarmanızın bi sebebi varmı ?eskimiş miydi ? daha iyi hava alsın diyemi yoksa ?  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kullanmadığınız açık filtre vardı sizde yanılmıyosam
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 14:03:27 Gönderen: alfalego »

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
motor alttan hava alsın diye çıkarttım.açık filtre kn marka var.çok az kullandığım.rc 2600 model.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
motor alttan hava alsın diye çıkarttım.açık filtre kn marka var.çok az kullandığım.rc 2600 model.
ben talibim filtreye satmayı düşünürsen tabiki  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

karacabey

• Yeni Üye
  • *
Kardeş ellerine sağlık anlatım güzel olmuş.ancak debimetreyi yuvasından çıkarmadan nasıl temizledin? çıkarıp temizledinse onu oradan nasıl söktün?bi vida kullanmışlar hiçbir tonravida olmuyo.pense ile sıkarak zar zor söktüm sonrada yerine başka vida taktım.düşük viteslerde tekleme sorunu vardı debimetrede geliyoprdu aklıma bu sayede denemiş olacağım.katkıların için teşekkürler

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Kardeş ellerine sağlık anlatım güzel olmuş.ancak debimetreyi yuvasından çıkarmadan nasıl temizledin? çıkarıp temizledinse onu oradan nasıl söktün?bi vida kullanmışlar hiçbir tonravida olmuyo.pense ile sıkarak zar zor söktüm sonrada yerine başka vida taktım.düşük viteslerde tekleme sorunu vardı debimetrede geliyoprdu aklıma bu sayede denemiş olacağım.katkıların için teşekkürler
yukardaki resme göre sen yanlış yerden çıkarmışın ,baş taraftaki soket çıkıyo anladığım kadarıyla  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bi de ben ,hiç bağlantılarını sökmeden olduğu yerde temizledim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
debimetrenin okuma yapan kısmını sökmedim.olduğu yerde temizledim.onu yerinden çıkartmak için ilginç uçlu tornavida lazım.uğraşmadım .

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
arkadaşlar debimetre için ne tornavidası yahu ? benimkinde 2 tane kelepçe vardı orjinal kelepçeleri klipsli gibi onları 30sn çıkardım yerinden. soketi çektim aldım debimetreyi yerinden (: bastım blue bird'ü bitti iş.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
3.fotoda debimetrenin soket bağlanan kısmının altında iki adet vida vardır.vidaları söktüğünüzde debimetrenin esas okuma yapan elektronik aksamı çıkar.arkadaşlar oradan bahsediyorlar

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
3.fotoda debimetrenin soket bağlanan kısmının altında iki adet vida vardır.vidaları söktüğünüzde debimetrenin esas okuma yapan elektronik aksamı çıkar.arkadaşlar oradan bahsediyorlar
Esas temizlenecek yer orası bencede  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tuuyuu

• Üye
  • *
paylaşım için çok teşekkürler.
aynı problemi yaşıyorum ve binbir türlü şey geldi aklıma çalışma için çok teşekkürler
vd-40 kullansak acaba olurmu inceleme imkanın oldumu bilmiyorum tabi yarın ilk işim bu temizliği yapmak olucak.
ışıkta durdugumda bazen yavaşladıgımda düşük devirlerde kesiliyor ve stop ediyor aracım.
umarım paylaşımınızla konuyu çozerim.

Seo4Smf Tagleri: anlatım debimetre temizliği resimli 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.