Yukarı git

22 Kasım 2017, 02:06:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: Debimetre Temizliği (Resimli Anlatım)  (Okunma sayısı 41034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Ynt: debimetre temizliği resimli anlatım
« Yanıtla #60 : 06 Aralık 2012, 14:12:41 »
Pazar günü bende temizledim kontak spreyi ile sabah silkelenmelerinden kurtuldum daha bir rahat çalışıyor motor. Sökerken debimetrenin sag ve solundaki kelepçeler yoruyor ama biraz uğraşınca takılabiliyor kargaburnu ile yalnız bağlantı soketini çıkaramadım bir türlü bende fazla uğraşmadım nemelazım zorlamalaya gelmez altına bir havlu serdim olay yerinde gerçekleştirdim temizliği.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #61 : 06 Aralık 2012, 14:15:29 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Pazar günü bende temizledim kontak spreyi ile sabah silkelenmelerinden kurtuldum daha bir rahat çalışıyor motor. Sökerken debimetrenin sag ve solundaki kelepçeler yoruyor ama biraz uğraşınca takılabiliyor kargaburnu ile yalnız bağlantı soketini çıkaramadım bir türlü bende fazla uğraşmadım nemelazım zorlamalaya gelmez altına bir havlu serdim olay yerinde gerçekleştirdim temizliği.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bende öyle yapmıştım elimde kalmasın diye ,çok tuhaf iki vidası var debinin tepesindeki zımbırtının  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #62 : 06 Aralık 2012, 14:59:14 »
Birde arada demir ince bir kelepçe var sanırım o tutuyor ama çok sertti onu gerdirip çıkartmak gerekti riski göze alamadım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
« Yanıtla #63 : 15 Aralık 2012, 18:45:03 »
Debimetre temizliği için ;
1- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ( halil beyin yolladıgı )
2-http://www.724odeal.com/product.php?id_product=1248 ( Contact Cleaner ufuk beyin uygulamada kullandıgı)

Kış geldi kapı düğmelerimizin donmasını engellemek içinde;

Debimetre için 1 Nolu linkdekini,
Kapı düğmesi içinde  würth ürününü kullansam nasıldır sizce Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #64 : 15 Aralık 2012, 21:53:48 »
bir nolu ürün daha uygun .benim kullandığım ürün yine aynı markanın yeşil renkli contact cleaner ürünüydü.ama linkteki ürün direk hava sensör temizleyici olarak geçiyor ve işinize en uygun olanı bu bence.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #65 : 16 Aralık 2012, 01:43:58 »
25 lira würthe vereceğine yarı fiyatına wd40 alabilirsin. Zaten büyük bir şeye gerek yok.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
« Yanıtla #66 : 16 Aralık 2012, 11:56:30 »
WD 40 da  donmayı önlermi  ya  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #67 : 16 Aralık 2012, 20:59:50 »
Hafif yağlayıcı olduğundan önlemesi lazım

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

myuxcell

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 28 Aralık 2012, 15:15:39 »
Merhaba arkadaşlar, aynı sorunlar bendede vardı hatta daha beteri örnegin vites değişimlerinde stop etme yada edecek kadar devrin düşmesi, rolanti dalgalanmaları gibi.Bogaz kelebeği , hava akışmetre ve oksijen sensörü temizliği yaptırdım ve hepsi düzeldi fakattt bu kezde çekiş fena düştü, araba gaz yemez, titreyerek hızlanır sanki enjektörler bir tıkanıp bir açılır gibi oluyordu. 1 hafta bu şekilde gezdim. Yazan tecrübeli arkadaşlarının yazılarını okudukça jeton düşmeye başladı.Usta diye geçinen arkadaş benim hava akışmetreyi würt balata spreyi ile temizlemişti. Hemen gittin bir adet akışmetre temizleme spreyi aldım ve 5 dakikada kendim orda temizledim ve taktım.Sonuç inanılmaz tüm çekiş problemlerim bitti.Kesinlikle balata spreyi ve yaglı spreyler kullanmayın.

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Arkadaşlar aşağıdaki ürünü işi bilen elektronikçi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine temin ettim.Bu sabah elime ulaştı.

Ayrıca edindiğim bir bilgiyi daha sizinle paylaşıyım bilen vardır elbet ama bilmeyenler için; debimetre temizliği yapıldığı zaman filtrelerinde değiştirilmesi faydalı olur dendi bana.Yada hava filtresi değişeceği zaman debimetreyi de temizletin dendi.

Filtrelerinde siparişini vermiştim Ctesi günü benim ustaya gidip filtreleri temizlettiricem ayrıca debimetreyi söktürüp temizliğini yapıcam.

Cengiz Caliskan

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Selam arkadaşlar. Ben de Bauhaustan contact cleaner aldım ve temizliği yaptım. Bir yerde yanlış mı yaptım yoksa debimetremde sorun mu yoktu bilemedim ama çok bir değişiklik olmadı gibi geldi bana. Uygulama sırasında dikkat etmemiz gereken bir şey var mı gözden kaçırdığım? Kullanılacak sprey miktarı, bekleme süresi, kurutma, vs?

Alfa 156 2.0 16V TS 2002

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Selam arkadaşlar. Ben de Bauhaustan contact cleaner aldım ve temizliği yaptım. Bir yerde yanlış mı yaptım yoksa debimetremde sorun mu yoktu bilemedim ama çok bir değişiklik olmadı gibi geldi bana. Uygulama sırasında dikkat etmemiz gereken bir şey var mı gözden kaçırdığım? Kullanılacak sprey miktarı, bekleme süresi, kurutma, vs?

Debimetre temizliğinde eğer yağsız bir malzeme kullandıysan temizlikte sorun olduğunu sanmıyorum.

Aynı zamanda filtreleri de değiştirmek gerektiğini söylüyorlar.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
eğer hava filtresi kirliyse zaten debimetre yine kirlenecektir.

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
arkadaşlar filtre gurubu ve aracın yağını komple değiştirdim. Ayrıca  Blue Bird degreaser ile debimetreyi iyice temizledim. aracımda bir problem yoktu fakat alt devirlerde ve rölantide daha stabil bir drum sözkonusu şuan. Açıkçası yakıt testini merak ediyorum aksilik olmazsa buakşam onu yapacağım.

Ayrıca debimetrenin sökülmesi hakkında tereddütlerim vardı. benim aracımdaki orjinal kelepçelermiş ve gerçekten çok pratik ve kolay Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap toplamda 20 saniyemi aldı sökmek. temizlemeside 4-5 dakka falan. filtre değiştirecek olanlar mutlaka debimetreyi de temizlesinler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
yarın bende temizlediğim novitec kutu içi filtreyi takacağım.hazır sökmüşken debimetre ve boğaz kelebeğini temizleyeceğim.

Seo4Smf Tagleri: anlatım debimetre temizliği resimli 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.