Yukarı git

20 Kasım 2017, 16:44:55
Reklamlar  

Gönderen Konu: Debimetre Temizliği (Resimli Anlatım)  (Okunma sayısı 40950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Ynt: debimetre temizliği resimli anlatım
« Yanıtla #45 : 29 Eylül 2012, 19:54:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
şimdi istanbuldan döndüm, 2 alfa ustası baktı arabama.  debimetre ve lamda değişti, aracın çekişi düzeldi daha önce çok yawastı ama rölenti problemim ==>>> (  )
dewam ediyordu. sonra rölenti motorunun içinden bi tel çıkardı. o tel sanırım biraz gewşemiş, onu gerdi ve rölenti düzeldi. bu çözüm bi süre beni götürür gibi geliyor ancak sanırım ileride rölenti motoru değişmeli. şuan için bi sıkıntım kalmadı ama halen aracın çalışması bana çok da sağlıklı gelmiyor.

Debimetre değiştikten sonra bir süre kullanmak gerekiyodu sanırım. Ya da usta bilgisayardan bişeyi mi sıfırlamıştı tam hatırlamıyorum. Ama değişimde rölantide bi saçmalık oluyodu onu çok iyi hatırlıyorum. Bi süre kullanın, düzelmezse ustaya sorun yine.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

hhuurrkkaann

• *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #46 : 30 Eylül 2012, 13:10:49 »
ewt tuncay aynen dediğin gibi oldu. bi süre sonra düzeldi. o sıfırlama olayı yapıldı. ancak rölenti, rölenti motorunun içindeki bi teli gererek düzeldi. yoksa debimetre ya da lamda değişimi ile ilgisi yoktu.

C_N_T

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Konuyu açan arkadaşıma öncelikle çok geçmiş olsun diyorum.Hepimizi gözümüz gibi baktığımız araçlarımızın üzerine titriyoruz.Ben de üzüldüm kaza geçirmiş olmana.Çok olmuş ama yeni okudum. Konu için de çok teşekkürler en kısa zamanda ben de uygulamak istiyorum.Çünkü aynı sorun bende de var ve çok sinir bir sorun bu.Kendi kendine fırlamıyor benim devir ama sadece kalkışta bir devir düşüşü yaşıyorum.Ustalar bir sorunun yok diyorlar ama ben yine de pipirikleniyorum işte.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Konuyu açan arkadaşıma öncelikle çok geçmiş olsun diyorum.Hepimizi gözümüz gibi baktığımız araçlarımızın üzerine titriyoruz.Ben de üzüldüm kaza geçirmiş olmana.Çok olmuş ama yeni okudum. Konu için de çok teşekkürler en kısa zamanda ben de uygulamak istiyorum.Çünkü aynı sorun bende de var ve çok sinir bir sorun bu.Kendi kendine fırlamıyor benim devir ama sadece kalkışta bir devir düşüşü yaşıyorum.Ustalar bir sorunun yok diyorlar ama ben yine de pipirikleniyorum işte.

bende bu temizliği yapmak istiyorum. beraber bigün ayarlayıp yapalım olmazsa... birlikten kuvvet doğar misali  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

C_N_T

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Valla çok dikkatli bir adamımdır çok detaycıyımdır çok iyi temizleyeceğimize inanıyorum fakat sökme takma işlemi konusunda pek bilgim yok.Ben biliyorum diyorsan seve seve yaparız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
sökme takma basit. yada basit gibi... yok yok basit.... bi kelepçeye bakıyor...

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
Sökmek çok basit üzerinde bir de vidaları var onları çıkartırsanız esas temizlenmesi gereken şeye ulaşırsınız.
Dışındaki kabı güzelce bir yıkayın kurusun sonrasında da sensörü WD 40 ile temizleyip tekrar yerine vidalayın tamamdır.

C_N_T

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Yapacağız inşallah. Benim şu yay da hala dışarda duruyor elimde yani.Boş orası şu anda.Ne yaymış rüyalarıma giriyor inanın.Mahoretti madem güveniyorsun Alper de kolay diyor.Yapalım bari. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
O yay  olmadan peki devirde takılma vs. gibi birşey olmuyor mu peki?

C_N_T

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
işte içim ondan dolayı rahatsız benim de.Herhangi bir takılma ya da değişiklik olmadı çıkardığımız zamanda.O nedenle sıfırı takılsa ya da biraz gerdirip taksak ne olur sonucu da bilemiyorum ama birşekilde onu da halledeceğim yani taktırmadan içim rahat etmez.Öyle duruyor evde yay.Bir de şu debimetre temizleme olayını yapmak istiyorum.Başka problemim yok çünkü aracımın kalkış haricindeki gidişinden çok memnunum.Eminim içinizden 10 kişi kullansa belki çoğu kişi birşeyi yok bunun da diyecekler ama işte pipirikleniyorum yine de.Herşeyi mükemmel olsun istiyorum.Devrinde en ufak bir kıpırdama olmasın istiyorum.

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
O yay tam olarak özelliğini kaybetmediyse gerdirilip yerine takılabilir ama yenisini taktırmak çok daha iyi olur ileride tekrar aynı sorunu yaşatmaz

C_N_T

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Fiat servisleri takar diyor herkes bütün fiat servislerinde var mıdır bu? Çünkü ustamdan şöyle birşey duydum yanılmıyorsam.Fiatlarla aynı yay kullanılıyor diye birşey duydum.Her fia servisinde bulabilir miyim ki? Fiat servisine yolu düşen falan var mı ya? İzmirde bu yayı değiştiren fiat mı yok yoksa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
!!! DİKKAT !!!

Debimetreyi WD40 benzeri yağlı herhangi bir şeyle temizlemeyin.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
Contact Sprey... yağsız olanından...

Cuore Sportivo

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #59 : 11 Kasım 2012, 14:29:11 »
gerçekten herkes için faydalı bir bilgi. Böyle ufak tefek şeyleri bence kendimiz yapabilmeliyiz.

En kısa zamanda bende temizleyeceğim bugün üstünkörü olarak bende baktım zahmetli gözükmüyor fakat kelepçe aksamı biraz detaylı gibi geldi bana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Artık cleaner edinince bi şekilde onu da halledicez .

Bilgi,anlatım ve görseller için teşk. elinize sağlık

Seo4Smf Tagleri: anlatım debimetre temizliği resimli 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.