Yukarı git

23 Ekim 2018, 19:45:09
Reklamlar  

Gönderen Konu: Boya Koruma Hakkında  (Okunma sayısı 1539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osman35

• Üye
  • *
Boya Koruma Hakkında
« : 17 Kasım 2013, 09:26:00 »
arkadaslar dün arabaamı  tamir ettirdim aldım yaklasık 10 gun sanıyıde kaldı tabıkı baya bır kırlendı  hertarafı yağ kir ve tozdu  iç temizlini yapıp dıs temizline geldımde bir arkadasın sayesınde  daha ıyı bir temızlık nasıl olur örenmıs oldum sizede anlatayım . Arkadaslar ilk basta kaportaya su tutuyoruz kırını camur parcalarından kurtuluyoruz daha sonra benzinciden aldığımız yaklasık 2 lıtre kadar mazot u bır kovaya koyup arabanın her tarafına fırcayla suruyoruz .Daha sonrada kaportayı sabunlayıp arac sabunuyla durulayıp sılıyoruz .İnanın bana ben böle bır parlaklık görmedım ılk gunku gibi parlıyor kaporta  su lekesı falanda kalmıyorr .deneyın  ben yaptım harika oldu .

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2013, 13:18:35 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 315 Mesajı Toplam
    407 Kere Beğenildi
Ynt: BOYA KORUMA HAKINDA
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2013, 14:45:35 »
Mazot aracın yüzeyindeki bir çok kiri çıkartır tamam ama boyayı da matlaştırır. Uzun vadede çok zararını görürsünüz. İlk başta kir gittiği için parlaklığı iyi gelir ama bunu devamlı yapmayın. Bu tür kirleri çıkartmak için "kil" uygulamanız daha doğru olur.

Zaten fırça da kılcal çiziklere ve harelere sebep olur, onun yerine de sünger veya mikrofiber yıkama bezi veya eldiveni kullanmak gerek.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 18:13:43 Gönderen: Tuncay N »

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

mehmetali07

• Üye
  • *
  • 26 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Ynt: BOYA KORUMA HAKINDA
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2013, 18:02:53 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Mazot aracın yüzeyindeki bir çok kiri çıkartır tamam ama boyayı da matlaştırır. Uzun vadede çok zararını görürsünüz. İlk başta kir gittiği için parlaklığı iyi gelir ama bunu devamlı yapmayın. Bu tür kirleri çıkartmak için "kil" uygulamanız daha doğru olur.

Zaten fırça da kılçal çiziklere ve harelere sebep olur, onun yerine de sünger veya mikrofiber yıkama bezi veya eldiveni kullanmak gerek.

Katılıyorum, mümkün olduğunca oto yıkamaya gittiğinizde bile sakın fırça kullanımına izin vermeyin, ve benzin istasyonlarındaki hızlı araç yıkama makinelerine girmeyin, aracınız 20 yıllık olsa bile fırçaya hayır demenizi tavsiye ederim, ve bana göre sünger veya bez  bile çiziklere sebep olur, ufak kir toz parçacıklarını tutacakları için araca sürüldüğünde mutlaka çizik bırakır yazık olur, mümkün olduğunca el değmeden temizleyin temizlettirin, zaten artık otoyıkamalar araç şampuanını hafif tazyikli makinelerle uyguluyorlar.
Aracınızın parlamasını istiyorsanız yine otoyıkamalarda parlatırlar, bence mazota falan gerek yok, içindeki kimyasallar dediğiniz gibi zamanla boyaya zarar vermeye başlar.
sevgiler

Seo4Smf Tagleri: boya koruma hakında 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.