Yukarı git

15 Ağustos 2018, 00:17:11
Reklamlar  

Gönderen Konu: body kit uygulaması.  (Okunma sayısı 3127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
body kit uygulaması.
« : 07 Ocak 2013, 22:00:51 »
Merhaba uzun zamandır aklımda olan bodykit uygulamasını yaptırmak istiyorum aracıma
aklımdaki model iste çok abartılı olamayan eksozun tampondan çıkmadığı sport model kiti youtube da gezerken buldum bu kiti uygulatabileceğim daha önemlisi tedarik edebileceğim bir yer var mıdır istanbulda ?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

tugrul

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Ynt: body kit uygulaması.
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2013, 22:54:07 »
Carium'un az ilerisinde bir fiberci var. (Carium solda diye düşünürsek 15-20 metre ilerde sağda)
Orada bu dodik denen çamurluklardaki parçaların kalıbı vardı diye hatırlıyorum.
Ön, yan ve arka parça zaten bulunabiliyor, benim önde bu karlık var bahsettiğim fiberci yapmıştı.
Benimde hoşuma giden bir kit bu ancak 2.5 ile uğraşmaktan böyle şeyleri yapamadım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2013, 23:04:08 »
cumartesi günü cariumda gördüğüm 2.5 kırmızı alfa sizindi sanırsam ben sensör değişimine gelmiştim beyaz 156 ile

tugrul

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2013, 23:12:08 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
cumartesi günü cariumda gördüğüm 2.5 kırmızı alfa sizindi sanırsam ben sensör değişimine gelmiştim beyaz 156 ile

Evet, sizinki de tertemiz beyaz 156 idi değil mi:) Harika gözüküyordu.
Benim 2.5 1 aydır yıkanamadığı için "berbat" haldeydi yoksa fena değildir:)

Bu body kit ile ilgili parçaları temin etme konusunda bende biraz soruşturayım. Ama 17 jant ve yay olsa daha iyi olur aracınızda.

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2013, 23:16:26 »
teşekkür ediyorum güzel sözler için
17 jant lastık için bütcem yok şimdilik aklımda 45 yanak lastık takıp spor yay ile kombine etmek var zaten lastiklerimin değişim zamanı geldi 2.5-3mm derinlik kalmış en azından 1 sene götürür beni sonrasında sizin jantlardan satin renkte takmayı düşünüyorum bende ama dediğim gibi body kit daha ağır basıyor şu anda.

tugrul

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2013, 23:29:34 »
Bende bir bilgi alırsam iletirim bu body kit ile ilgili, dediğim gibi ön, arka ve yan kısımlar bulunuyor bunlarda sorun yok ama bunları birbirine bağlayan dodikler esas önemli olanlar. Bunları bulabilmek lazım.
Ben uzun zaman önce sorduğumda kalıpları var demişlerdi şaşırmıştım ama yaptıramadım başka masraflar yüzünden Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ben şöyle bir sıkıntı yaşamıştım aklınızda bulunsun, ön karlığı Ankara'da Karlıkçı Halil den almıştım eski 156 ya takmıştım boyasız mat siyah olarak.Araç lacivert olduğu için sırıtmıyordu hiç. Gayet kolay takılmıştı.
Aracı satınca parçayı söküp kenara koydum. 1-2 ay sonra 2.5 a takmak istediğimde boyadık,  takmak istediğimizde bir türlü yerine oturtamadık fiber durduğu yerde sertleşmişti kırıldı montaj yaparken. Boşuna boya parası verdim.
Böyle bir şanssızlık yaşadım yani.

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2013, 23:40:58 »
ön arka ve yanlar cepte ozaman ( bunların fiyatlarını paylaşırsan sevinirim )
birtek bu çamurlukların üzerinde olan kemer tarzı ara bağlantıları bulmak kaldı.
onların hazırda üretilen bir parça olduğunu düşünmüyorum bende kalıp yapılıp dökülmesi lazım ki 2 araç için kalıp yaparlarmı oda tartışılır yapan ustada dünyanın parasını ister gibime geliyor belki ebaydan falan bulunabilir tabi bu parçarların ingilizce karşılığını bulmak gerekli önce. istanbulda yeniyim bostancı sanayide zeki ustadan başkasını tanımam Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap izmire sordurayım bakalım belki 3. sanayi bornovada bulunabilir. ozaman ortak paydamız bu konu başlığı gelişmeleri burdan aktarırız.

tugrul

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2013, 23:46:57 »
Parça başı 100-150 TL aralığında olabilir, bunların birde boyası var aynı tutarda o olur:)
Nereden baksak 1000 TL yi geçer Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bahsettiğim fiberci hepsini yaparsa daha uygun olabilir. Ben görüştüğümde arka difüzör yoktu onda. Belki bulmuştur geçen sürede.

Ben pek yaptırabilir durumda değilim ama ilgilenirim konu ile Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2013, 23:53:03 »
boya işini ucuza kapatırım gibime geliyor iş arkadaşlarımdan birisinin eşi kaportacı arabamı alırken ona göstermiştik kaporta kısmını neyse parçaları bulalımda boyası kusur kalsın şimdilik.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2013, 03:14:59 »

Açıkçası jantsız yaysız bir 156da bu tip uğraşların ÇOK kötü duracağını düşünüyorum. Orjinalden farklı lastik takmak da aracın bütün karakteristiğini aşırı olumsuz etkileyecektir. Sadece 17" jantla 45 yanak kullanabilirsiniz. Zaten daha farklı bir lastikte çok komik görünecektir.

Zaten sadece jant+yay olsa aracın ne kadar oturaklı duracağını bilmediğinizden bunları düşünüyorsunuz sanırım. Bir de videodaki araçta ya 5cm'lik en kısa yaylardan ya da coilover olduğu çok belli.

Body kit kısmında ise bence hiç öyle bir şeye gerek yok ama, yaparsanız da çamurluktaki parçaların hoş durmayacağını düşünüyorum. Ek oldukları çok belli oluyor, onlar olmasa daha iyi.

Son olarak bir kaç foto atalım ki ne demek istediğimiz netleşsin.

Üyelerimizden bir arkadaşın aracı (sadece 4cm yay+jant):
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yay olmadan sadece 17" jant:

Sadece eteklik varken: (17" jant+yayla birlikte)

Yanlış lastik ölçüsü ve aşırı basıklık + negatif kamber açısı:

Daha küçük jantla yanlış lastik ölçülü foto aradım ama bulamadım bile Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Zaten böyle bir şey yapan utanır internete fotosunu koymaz heralde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Önemli olan lastik yanağını inceltmek değil, çapını büyütmek, tabanını genişletmek. Sadece görüntü için lastik değiştirmeyin. Zaten lastiği inceltince aracınız heybetli görünmez, aksine lastikler çekmiş gibi durur. Bu konu hakkında "jant seçimi" başlığımız var, onu da mutlaka inceleyin. Linkini veriyorum:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Deniz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2013, 11:14:04 »
gayet açıklayıcı olmuş teşekkürler yardımlarınız için.
jant + lastik + yay uygulaması şart anladığım kadarı ile ikinci el jant ve sıfır lastik kombinasyonu + yay kaça patlar ortalama ?

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2013, 20:41:48 »
Replika GTA jant 800.
4 tane sıfır 215/45/17 lastik 1200.
Yay + montaj 500.

2500 tl.

İkinci el jant 17lerde biraz zor, ama olmayacak iş değil. Replika janttansa orjinal ikinci el almak daha mantıklı tabii ki.

Ama ikinci el jant+lastik satanlar 1000 tl gibi fiyatlara komple verebiliyorlar. Yani 2000 tl'Lik kısmı 1000 tl gibi bir meblağa da halletme ihtimaliniz var. Bence sonradan takıldığı belli olacak olan ve orjinal olmayan, aracın aerodinamiğini etkileyecek değişiklikler yapmaktansa bu yöntem hem görüntü, hem performans ve yol tutuş açısından daha mantıklı olacaktır. Ve tabii ki daha da ucuz.

Sahibinden'de düzenli olarak arama yapıp takip edin. Çıkabilir fırsatlar.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

ilker0607

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2013, 20:57:23 »
abi peki uygun fiyat spoiler nasıl buluruz

sammy

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2013, 00:34:34 »
Çamurluk kısmı bence de güzel durmuyor bende'de ön,arka ve yanlar var gayet yeterli  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tabiki GTA jant'ımda var  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

explorer2

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2013, 12:59:26 »
kırmızı 156 ah  ah  tuğrul abi duy sesimi  senin aracınıda süründürelim aynı böle ...156 basdıkça ciddi geniş duran bir araç  aşırı agresif duruyo kanımca ..

Seo4Smf Tagleri: uygulaması body 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.