Yukarı git

20 Kasım 2017, 10:58:16
Reklamlar  

Gönderen Konu: Arkadaşlar Lütfen Yardım! Çok İlginç Bir Sorun!!!  (Okunma sayısı 743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gk159

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar Lütfen Yardım! Çok İlginç Bir Sorun!!!
« : 20 Ağustos 2016, 10:37:56 »
Merhaba,

Aracım 159 1.9 Jtdm 157 binde.
Aracı 10 gün önce aldım. Muayenesi 4 Ağustosta yapılmış ve muayenede hiçbir sorun yoktu. Ayrıca expertize soktuk ve hiçbir sorun çıkmadı.
Yaşadığım soruna gelecek olursam;

Dün gece yolda seyir halindeyken bir anda araç bir sürü arıza verdi. Verdiği arızalar şöyleydi;
ASR kullanılamıyor, VDC kullanılamıyor, Hill Holder kullanılamıyor. Bunların dışında motor arıza ışığı da yandı. Ayrıca araçta çeyrek depo yakıt olmasına rağmen yakıt göstergesi de dibe indi ve yanıp sönmeye başladı.

Tabi ben panikledim ve hemen aracı sağa çektim biraz bekledim eve 25 km kalmıştı bu şekilde devam ettim ve aracı tekrar çalıştırdığımda sesinin arttığını fark ettim. Hareket ettiğimde de çekişin çok düştüğünü görüdüm. Bu şekilde eve kadar ulaştım.

Şimdi tekrar baktım anahtarı taktığımda yakıt göstergesi vs gayet normal ancak çalıştırınca arızalar yine sıralanıyor ve yakıt dipte gösteriyor, yakıt lambası yanıp sönüyor. Motor sesi de normalden fazla çıkıyor.

Bulunduğum yerde servis ve Alfa ustası yok. Aracı da yeni aldım tecrübesizim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce böyle bir sorun gören duyan var mı acaba?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

franco baresi

• Üye
  • *
  • 33 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba,

Aracım 159 1.9 Jtdm 157 binde.
Aracı 10 gün önce aldım. Muayenesi 4 Ağustosta yapılmış ve muayenede hiçbir sorun yoktu. Ayrıca expertize soktuk ve hiçbir sorun çıkmadı.
Yaşadığım soruna gelecek olursam;

Dün gece yolda seyir halindeyken bir anda araç bir sürü arıza verdi. Verdiği arızalar şöyleydi;
ASR kullanılamıyor, VDC kullanılamıyor, Hill Holder kullanılamıyor. Bunların dışında motor arıza ışığı da yandı. Ayrıca araçta çeyrek depo yakıt olmasına rağmen yakıt göstergesi de dibe indi ve yanıp sönmeye başladı.

Tabi ben panikledim ve hemen aracı sağa çektim biraz bekledim eve 25 km kalmıştı bu şekilde devam ettim ve aracı tekrar çalıştırdığımda sesinin arttığını fark ettim. Hareket ettiğimde de çekişin çok düştüğünü görüdüm. Bu şekilde eve kadar ulaştım.

Şimdi tekrar baktım anahtarı taktığımda yakıt göstergesi vs gayet normal ancak çalıştırınca arızalar yine sıralanıyor ve yakıt dipte gösteriyor, yakıt lambası yanıp sönüyor. Motor sesi de normalden fazla çıkıyor.

Bulunduğum yerde servis ve Alfa ustası yok. Aracı da yeni aldım tecrübesizim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce böyle bir sorun gören duyan var mı acaba?

endiselenmeyin cok yuksek ihtimalle akuden kaynakli sirasiyla cikan uyarilar. akusu azalinca boyle yapiyor 159.  akuyu olcturun, eger zayfladiysa degistirirsiniz ve sorun kalmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

gk159

• Yeni Üye
  • *
Cevabınız için teşekkürler.
Aküyü ölçtürdüm usta "akü sıfır ayarında, bir sıkıntı yok" dedi.
Başka neden olabilir bir fikri olan var mı arkadaşlar?

franco baresi

• Üye
  • *
  • 33 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi

Cevabınız için teşekkürler.
Aküyü ölçtürdüm usta "akü sıfır ayarında, bir sıkıntı yok" dedi.
Başka neden olabilir bir fikri olan var mı arkadaşlar?
fiat ecu-scan programina bi baglatin bulursaniz. Fiat servislerinde de oluyor. Dediginiz siralamali uyari yazilari 159 da aku azalinca yapar genelde.

gk159

• Yeni Üye
  • *
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aracı cihaza bağlattık, tam hatırlamıyorum ama "enjektör 3" arızası gibi bir şey yazdı. 3. Fişin kablosu arızalanmış o düzeltilince tüm arızalar kalktı. Dediğiniz gibi elektriksel bir sorunmuş.
Yönlendirmeleriniz ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Sorunu sayenizde çözdük. Yoksa ustalar "motor inecek bakılacak, turbo bitmiş" gibi bir sürü şey söyledi. Sayenizde hiçbirini dinlemedim. Tekrar çok sağ olun.

franco baresi

• Üye
  • *
  • 33 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aracı cihaza bağlattık, tam hatırlamıyorum ama "enjektör 3" arızası gibi bir şey yazdı. 3. Fişin kablosu arızalanmış o düzeltilince tüm arızalar kalktı. Dediğiniz gibi elektriksel bir sorunmuş.
Yönlendirmeleriniz ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Sorunu sayenizde çözdük. Yoksa ustalar "motor inecek bakılacak, turbo bitmiş" gibi bir sürü şey söyledi. Sayenizde hiçbirini dinlemedim. Tekrar çok sağ olun.
rica ederim, alfa ustasi olan yerde bile sorun yasaniyor, olmayan yerleri hic dusunemiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

cellman

• Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,

Konuyu tekrar canlandırmış olacağım. Benim 2007 model 159'um otomatik. Aynı hataları verdi sırasıyla. İlaveten otomatik vites arızası da verdi. Bu nedenle araba D'de kalıyor ancak sanırım vites olarak 2'ye tekabül ettiğinden kalkışta inanılmaz zorlanıyor ve devir yükselmesine rağmen vites yükselmiyordu. Arabayı boşa alıp tekrar D'ye aldığında çok güçlü vuruntu yapıyordu. Keza motor tekleyrek daha sesli çalışıyordu. Burada yaşanan ve çözümü paylaşılan sıkıntı bana rehber oldu. Tamircime götürdüğümde arabayı tanıdığım pompacı var mı diye sordu. Ben kablo sıkıntılı olabilir dediğimde, enjektör sıkıntılı, kabloda birşey olamaz dedi tamircim. Israrım neticesinde kabloyu inceleyince bir temassızlık olduğunu anladı. Neticede pompacıda sağlam enjektöre sahip olmama rağmen, yiyeyebileceğim bi dünya olası kazıktan kurtulmuş oldum. Bu minvalde hassaten teşekkür etmek ve deneyimlerimizi paylaşmanın önemini hatırlatmak isterim...

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

franco baresi

• Üye
  • *
  • 33 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
Merhaba arkadaşlar,

Konuyu tekrar canlandırmış olacağım. Benim 2007 model 159'um otomatik. Aynı hataları verdi sırasıyla. İlaveten otomatik vites arızası da verdi. Bu nedenle araba D'de kalıyor ancak sanırım vites olarak 2'ye tekabül ettiğinden kalkışta inanılmaz zorlanıyor ve devir yükselmesine rağmen vites yükselmiyordu. Arabayı boşa alıp tekrar D'ye aldığında çok güçlü vuruntu yapıyordu. Keza motor tekleyrek daha sesli çalışıyordu. Burada yaşanan ve çözümü paylaşılan sıkıntı bana rehber oldu. Tamircime götürdüğümde arabayı tanıdığım pompacı var mı diye sordu. Ben kablo sıkıntılı olabilir dediğimde, enjektör sıkıntılı, kabloda birşey olamaz dedi tamircim. Israrım neticesinde kabloyu inceleyince bir temassızlık olduğunu anladı. Neticede pompacıda sağlam enjektöre sahip olmama rağmen, yiyeyebileceğim bi dünya olası kazıktan kurtulmuş oldum. Bu minvalde hassaten teşekkür etmek ve deneyimlerimizi paylaşmanın önemini hatırlatmak isterim...

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gecmis olsun

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Seo4Smf Tagleri: sorun ilginç 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.