Yukarı git

21 Mayıs 2018, 08:19:02
Reklamlar  

Gönderen Konu: Arkadaslar 147 hakkinda detayli bilgisi olan  (Okunma sayısı 510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iso1980

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Arkadaslar 147 hakkinda detayli bilgisi olan
« : 30 Ocak 2018, 14:53:15 »
Merhaba foruma yeni katildim arkadaslar yaklasik 1 aydir cok detayli inceledim 147 2006 ustu makyajli kasa almak istiyorum tum yazilanlari okudum ama olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlarda var yardimci olursaniz minnettar kalirim gercekten patronumun 2014 c180 ini servise gorturdgumde usta sakin alma dedi marmaris bosch servisine gittigimde ise usta ayni sekilde uzak dur cok ariza cikiyor motorlarinda dedi ne yapacagimi sasirdim polo corsa vs gibi herkeste olan bir arac istemiyorum senede 10.000 km asacagimi sanmiyorum

Double din taktirabilir miyim bir kac alternatif yazar misiniz var ise

Yaklasik 10 gun icerisinde param gelicek 28 bin e kadar 147 almak istyorum tavsiye eder misiniz 38 yasindayim ilk arabam olacagi icin endiseliyim paramin cope gitmesinden korkuyorum uzun yillar kullanbilecegim bir arac olsun istyorum acikcasi arac oldukca donanmli sunroof bose ses sistemi hava yastiklari vs ncap ten 3 yildiz almis sadece dez anataj olarak gozuken bu ben marmariste yasiyorum inanlmaz bir trafik yok kaporta acisindan cok sorun yasayacagimi sanmiyorum

Varyator sorunu da takilacak bir valf ile ile sorun cikarmaz hale getiriliyormus okudugum kadari ile

Ve fark ettim ki bir kisi bile inlemesini paylasmamis turkiye de 147 nin gorsel acidan muhtesem ve cok donanmli olmasina ragmen yok

Yedek parcalari pahali mi allah korusun bi hasar vs oldugunda kaporta masraflari abartili mi mesela tampon vs ?

Bir sorumda su esp sadece distinctive pakette mi var acaba ?

Cevaplarinizi bekliyorum simdiden cok cok tesekkur ederim sizlere

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu bana iyi gorundu mesela

« Son Düzenleme: 30 Ocak 2018, 16:47:35 Gönderen: iso1980 »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

m_serhat

• Yeni Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Merhaba foruma yeni katildim arkadaslar yaklasik 1 aydir cok detayli inceledim 147 2006 ustu makyajli kasa almak istiyorum tum yazilanlari okudum ama olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlarda var yardimci olursaniz minnettar kalirim gercekten patronumun 2014 c180 ini servise gorturdgumde usta sakin alma dedi marmaris bosch servisine gittigimde ise usta ayni sekilde uzak dur cok ariza cikiyor motorlarinda dedi ne yapacagimi sasirdim polo corsa vs gibi herkeste olan bir arac istemiyorum senede 10.000 km asacagimi sanmiyorum

Yaklasik 10 gun icerisinde param gelicek 28 bin e kadar 147 almak istyorum tavsiye eder misiniz 38 yasindayim ilk arabam olacagi icin endiseliyim paramin cope gitmesinden korkuyorum uzun yillar kullanbilecegim bir arac olsun istyorum acikcasi arac oldukca donanmli sunroof bose ses sistemi hava yastiklari vs ncap ten 3 yildiz almis sadece dez anataj olarak gozuken bu ben marmariste yasiyorum inanlmaz bir trafik yok kaporta acisindan cok sorun yasayacagimi sanmiyorum

Varyator sorunu da takilacak bir valf ile ile sorun cikarmaz hale getiriliyormus okudugum kadari ile

Ve fark ettim ki bir kisi bile inlemesini paylasmamis turkiye de 147 nin gorsel acidan muhtesem ve cok donanmli olmasina ragmen yok

Yedek parcalari pahali mi allah korusun bi hasar vs oldugunda kaporta masraflari abartili mi mesela tampon vs ?

Merhaba
Geçenlerde pejo servisine arkadasla arabasini goturduk. Arabadan konu açıldı. Bende alfa var dedim. Ooooo alfaya binilir mi sürekli ariza fln basladi, bisey demedim.
Sonra 307 nin arizalarina geldi sira. Bi ariza cikiyor, usta bunlarda kronik diyor. Baska bisey soruyo arkadaş, usta bunlarda hastalık diyor.
En sonunda dayanamadim ve tü kaka dedigin alfa da bunlarin hicbiri yok dedim.
Senelerdir alfaya binerim. Isim geregi pek forumlara giremem.  Buraya da yeni uye oldum. 11 tane alfa eskittim. Her modeline bindim. Hala da biniyorum. Sizce bu kadar dandik bir arac olsa senelerce binebilir miyim?
Ilandaki araca gelince benim hic hosuma gitmedi. Ici parlaticidan vicik vicik. Dışı yeni yıkanmış ıslak ıslak.  Tabi fotolar yaniltabilir.
Siz siz olun iyi bir ekspertiz yaptirmadan araç almayin ve alfa alirsaniz kesinlikle işini iyi yapan ustalara götürün.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m_serhat 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iso1980 (30 Ocak 2018, 21:21:47)

iso1980

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi

Bu hosuma gitti derken ozellikler ve fiyati kast ettim yorum icin tsk ler elbette her aracta var kronik sorunlar umarim 147 kullanilari da sorularima cevap yazar birkac olumlu yorum alirsam icim rahat edicek acikcasi cok tsk ederim kardesim c4 al diyorlar ama ben alfa 147 ye hasta oldum sadece uzun sure sorunsuz kullanir miyim onemli olan bu

m_serhat

• Yeni Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi

Bu hosuma gitti derken ozellikler ve fiyati kast ettim yorum icin tsk ler elbette her aracta var kronik sorunlar umarim 147 kullanilari da sorularima cevap yazar birkac olumlu yorum alirsam icim rahat edicek acikcasi cok tsk ederim kardesim c4 al diyorlar ama ben alfa 147 ye hasta oldum sadece uzun sure sorunsuz kullanir miyim onemli olan bu
147 de kullandim. Hem de aracim 2.0 ss di. 1 2 kez yolda kaldim vitesten dolayi. Ancak ufak seylerdi. 147 lerde cam acma dugmelerinde sıkıntı oluyor. Onun haricinde ben problem yasamadim 1.5 yil boyunca.

m_serhat 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: iso1980 (30 Ocak 2018, 21:49:50)

iso1980

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Tek sorun bu olsa konu bile acmam cam acma dugmeleri ise sadece huc dusunmeden alirim sen deneyimlisin oldukca anlasilan kardesim cok sagol

m_serhat

• Yeni Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Tek sorun bu olsa konu bile acmam cam acma dugmeleri ise sadece huc dusunmeden alirim sen deneyimlisin oldukca anlasilan kardesim cok sagol
Rica ederim. Araba temiz ve bakımlı olduktan sonra problem olacagini sanmiyorum. Size tavsiyem seceresi belli araclara bakin. Saygilar

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Öncelikle hayırlısı olsun diyelim 147 bence gayet güzel bir araç kullanıcısını donanımıyla gidişiyle yol tutuşuyla memnun eder zaten fiyatlarıda uygun sayılır motordaki tek kronik sorun varyatördür tamir takımı uygulanınca kısa süre idare eder sonra yine başlar sese çok takılırım derseniz sıfırını takıp en az 40 bin sessiz binersiniz alfaya binilecekse özellikle triger kayışlar bilyalar aksatılmadan değiştirilmelidir 2.el alfa alırken kafam rahat olsun istiyorum dersen hemen kayış bilya seti ve soğutma sistemini komple yenilemeni tavsiye ederim tabiki bu bütün araçlar içinde geçerlidir ama alfa için ayrıca dikkat edilmelidir dip not twinspark motorlar fabrikasyon yağ eksiltirler 10 bin den 10 bine kaput açacaksan hiç alfa alma derim alfa kadın gibidir ilgi ister

iso1980

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Tsk ederim arkadaslar yorumlariniz cok degerli bu yagi ne kadar zamanda bir degistirmeliyim yada eksildikce tamamlamali miyim ozel bir yag mi olmali

Varyator un sorun cikarmamasi icin bir valf takiliyormus asla ayni sorunu yasamiyormus arac sahibi yalan mi acaba bit forumda okudum dun

heavythunder

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Valf takılması v.s doğru ama bozulmasını geciktiriyor diyelim bozulmayan diye birşey yok ayrıca sizin alacağınız yeni kasa 147 lerde o valf fabrikasyon takılı bulunuyor valfin görevi üstte kalan yağın geri süzülmesini engellemek ve ilk çalıştırmada varyatörün yağsız kalmasını engellemekti ama çözüm olmadı aslında bu varyatörün sesli çalışmasının sebebi dişliler arasındaki boşluğu alan yayın gerginliğini kaybedip ses yapmasıdır aklımda özel bir yay yaptırıp denemekde var.. Yağ değişimi 10 bin 1 sanırım yağ eksiltme 2 bin 3 binde 400 gram normal kabul ediliyor diye hatırlıyorum motor durumuna göre de değişir yağına suyuna baktıktan sonra uzun yıllar binersiniz

Kibitzer

• *
  • 66 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi

Tsk ederim arkadaslar yorumlariniz cok degerli bu yagi ne kadar zamanda bir degistirmeliyim yada eksildikce tamamlamali miyim ozel bir yag mi olmali

Varyator un sorun cikarmamasi icin bir valf takiliyormus asla ayni sorunu yasamiyormus arac sahibi yalan mi acaba bit forumda okudum dun

Aracı alırken mutlaka çok bakımlı olmasına dikkat edin. Aldıktan sonra da her gün yağını suyunu kontrol edin. Bir ay bu şekilde kontrol ettikten sonra birkaç günde-haftada bire düşürebilirsiniz kontrolü.

Özel yağa gerek yok. Tabii ki imkanların el verdiği en kaliteli yağı kullanın. Fabrikasyon 10-40, eğer yüksek devirde kullanmayı seviyorsanız 10-60 yağ tavsiye edilir.

Varyatörden bu kadar korkmayın. Bu parça motor ısınmadan yüksek devirli kullanırsanız ömrü kısalan bir parça. Benim eski aracımı 63binküsürde almıştım, 20 ay sonra 92binküsürde satarken hala orjinal varyatörü vardı. Hiç de ses, performans düşmesi falan yoktu. Sizin aldığınız araçta arızalı bile olsa sıfırını taktırıp 100bin km problemsiz kullanırsınız biraz dikkat ederek.

iso1980

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Cok tesekkurler arkadaslar bunu kullanicilardan duymak harika karar verdim simdi parami bekliycem keske bir inceleme videosuda olsaydi renault 12 murat 131 bile var ama 147 yi kimse incelememis 🙂

Seo4Smf Tagleri: olan arkadaslar bilgisi hakkinda detayli 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.