Yukarı git

20 Kasım 2017, 10:57:35
Reklamlar  

Gönderen Konu: Arap çöllerinden Dodge Charger'im...  (Okunma sayısı 1798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Arap çöllerinden Dodge Charger'im...
« : 30 Nisan 2015, 16:06:22 »
Kendileriyle olan birlikteligim bir yili bulacak. Arabistana geldigimde bulabildigim en buyuk motorlu araci alacam demistim, bu nasip oldu... 2010 model ilk sahibinden 72bin kmde aldim... Su anda 86binde, Allah'a sukur en ufak bir sorun cikarmadi, ingilizce bilen usta buralarda mucize gibi bisey...

Neyse az biraz teknik ozelliklerine gelir isek bu aslinda polis filosu icin ozel hazirlanmis bir seri... Normalde ortada olan vites oraya laptop vs ekipman montaji icin kola alinmis. Gece surusunde fark edilmemek amacli butun isiklari kapatabilme ozelligi var. Donanim olarak nerdeyse bombos ama en guzeli guclendirilmis 5.7 litre 8 silindir motora sahip... Normali 375 hp ve 535 nm verilerinde ama polis serisi icin kesin bilgilere ulasamadim... Bunun disinda arkada kilitli difransiyele, buyuk boy arka disklere ve heavy-duty tip radyator sistemine, sertlestirilmis suspansiyon sistemine sahip standart versiyonlardan farkli olarak... Yakit tuketimi ortalama 100 kmde 12.5 lt civari... 70 litre depo ile 550 kmyi buluyor menzil... Sabit suruste motorun 4 silindirini kapatabiliyor ama ben kullanmiyorum o ozelligi, gerek yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir de soyle nacizane ufak bi videosu var...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Jantlar hariç süper bir araç,12 lt yakmasıda iyiymiş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
Evet Ferhata katılıyorum jantlar olmamış pek bu araca.Güle güle kullanın.

Ya Türkçe konuş ya da sus!

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Güle güle kullanın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bende fotolar çıkmıyor..

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Ynt: Arap çöllerinden Dodge Charger'im...
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2015, 07:21:31 »
Jantlar hariç süper bir araç,12 lt yakmasıda iyiymiş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Polis versiyonun "state trooper" jantlari bunlar, uzerinde orjinal geldi yani... Kucuk gorunseler de aslinda 18 inchler... Normal versiyonlarinda opsiyon 20 jantlari var ama onlara da para harcamak istemedim burda... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Güle güle kullanın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bende fotolar çıkmıyor..

Eyw... imgur'a yukledim ama niye gorunmuyor ki sizde acaba?

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2015, 15:44:12 »
Kablonet kullanıyorum, DNS açmamıştım. Şimdi google dnsten girdim, çıktı bu sefer. Türkiye'de olsa günlük kullanım için lastik boyutu ok derdim ama bence oraların hakkı olabilecek en büyük jant  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Bu canavarın 12 litre yakması da cidden şaşırtıcı.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Amerikanlar çok hovarda olurlar bu konuda genelde. Tabi oralarda trafik buraya göre yok denilebilecek seviyede olduğundan, biraz da uzun yol gibi düşünmek lazım.

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2015, 16:06:34 »
Kablonet kullanıyorum, DNS açmamıştım. Şimdi google dnsten girdim, çıktı bu sefer. Türkiye'de olsa günlük kullanım için lastik boyutu ok derdim ama bence oraların hakkı olabilecek en büyük jant  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Bu canavarın 12 litre yakması da cidden şaşırtıcı.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Amerikanlar çok hovarda olurlar bu konuda genelde. Tabi oralarda trafik buraya göre yok denilebilecek seviyede olduğundan, biraz da uzun yol gibi düşünmek lazım.

Patron acikcasi bizim santiye yollari biraz bozuk oldugundan o kadar ince yanak benim isime gelmez... Su an uzerinde 225/60-18 lastik var. Biraz arazi modunda kullandigim icin ideal bence Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sekil A'da goruldugu uzere:

Yakita gelince burdaki trafik aslinda istanbula filan rahmet okutacak seviyede... Araba ve yakit ucuz oldugu icin herkeste arac var, toplu tasima diye bisey yok... Ama Allahtan santiye ile ev arasinda fazla olmuyor, cok fazla dur-kalk yapmiyorum... 12 litreler icin gaza abanmadan sakin kullanmak yeterli... Tabi klimanin da devamli acik oldugunu belirtmeme gerek yok sanirim, zira 40 dereceleri gormeye basladik bile Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

alperen.uyan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (03 Mayıs 2015, 00:57:16)

sarpgrey

• Üye
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2015, 23:57:07 »

Patron acikcasi bizim santiye yollari biraz bozuk oldugundan o kadar ince yanak benim isime gelmez... Su an uzerinde 225/60-18 lastik var. Biraz arazi modunda kullandigim icin ideal bence Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sekil A'da goruldugu uzere:

Yakita gelince burdaki trafik aslinda istanbula filan rahmet okutacak seviyede... Araba ve yakit ucuz oldugu icin herkeste arac var, toplu tasima diye bisey yok... Ama Allahtan santiye ile ev arasinda fazla olmuyor, cok fazla dur-kalk yapmiyorum... 12 litreler icin gaza abanmadan sakin kullanmak yeterli... Tabi klimanin da devamli acik oldugunu belirtmeme gerek yok sanirim, zira 40 dereceleri gormeye basladik bile Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Makine vincin altında güzel durmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap .. 12 lt hakikaten şaşırtıcı, bana tahmin et ne kadar yakıyor diye sorsalar 17-18 derdim en aşağı. 

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 07 Mayıs 2015, 08:23:21 »
Makine vincin altında güzel durmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap .. 12 lt hakikaten şaşırtıcı, bana tahmin et ne kadar yakıyor diye sorsalar 17-18 derdim en aşağı.

Aynen... Son bir kac depodur sabahlari ozellikle performansli kullaniyorum (180 ortalama) O halde bile 13.5 ltlere falan cikti en fazla... Ha bi de bakimini aksattim biraz, muhtemelen filtreler kum dolmustur ondan da artmis olabilir tuketim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sarpgrey

• Üye
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2015, 11:15:51 »

Aynen... Son bir kac depodur sabahlari ozellikle performansli kullaniyorum (180 ortalama) O halde bile 13.5 ltlere falan cikti en fazla... Ha bi de bakimini aksattim biraz, muhtemelen filtreler kum dolmustur ondan da artmis olabilir tuketim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Yaw eğer bu makina bu yakıtlari tuketiyorsa, bunun motorunu benim 147 nin motoru ile degistirelim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Yaw eğer bu makina bu yakıtlari tuketiyorsa, bunun motorunu benim 147 nin motoru ile degistirelim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Al, duzenli tutulmus tam depo verileri :

Valla o gordugun koca kaputun altinda el girecek yer yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap O motoru 147ye koyunca sigdirmasini gectim muhtemelen en dengesiz araclardan birine sahip olursun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Litresi 0.12 euro mu??  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

alperen.uyan

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
Litresi 0.12 euro mu??  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Arabistanda yasamanin guzelligi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Bu 95 oktanin litre fiyati, 91 oktan istersen 0.09 euro, dizel (bulabilirsen) 0.05 euro... 70 litre depoyu 28 TLye falan dolduruyorum... Yani ha 13 litre yakmis ha 23 litre cok da farketmiyo yani  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

eciftci

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
    • Ticaret Sayfası

Arabistanda yasamanin guzelligi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Bu 95 oktanin litre fiyati, 91 oktan istersen 0.09 euro, dizel (bulabilirsen) 0.05 euro... 70 litre depoyu 28 TLye falan dolduruyorum... Yani ha 13 litre yakmis ha 23 litre cok da farketmiyo yani  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Benzin bu kadar ucuz olduktan sonra kim napsın dizeli Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Suyun litresi kaç euro peki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir de kolanın sudan daha ucuz olduğunu duymuştum.

Seo4Smf Tagleri: dodge arap çöllerinden chargerim 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.