Yukarı git

19 Kasım 2017, 04:19:57
Reklamlar  

Gönderen Konu: Apple Store Türkiye  (Okunma sayısı 6504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blackeyekenan

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
Apple Store Türkiye
« Yanıtla #30 : 03 Kasım 2013, 23:54:02 »
Volkan abey senin gt satılıksa birisi gt almak istiyooo haberin olsun sana ulaşır zatenn:)))

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
166 2.0 TS EXECUTIVE

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ynt: Apple Store Türkiye
« Yanıtla #31 : 04 Kasım 2013, 03:27:21 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Caz yapmak demedim birincisi, ne demek olduğunu bilmeyeceğin aklımın ucundan dahi geçmedi, neyse..

MAC os diyorum Apple diyorum ve elma ile armutu birbirine karıştırıyor ya da demagoji yapıyorsun... Apple bilgisayarların kullandıkları hardware ürünler zaten apple markalı olmak zorunda değil, konuştuğumuz bahsettiğimiz de bu değil. Bu tip bilgiler vererek, bilgi kalabalığı yapıyorsun. Verdiklerin konuyu dağıtıp, sahip olduğun farklı bilgiler üzerinden, asıl konuşulmak istenen üzerinde haklılık baskısı kurmana da yaramıyor açıkçası. 3D animasyon, grafik çizim vs. bunlardan bahsediyorsun ama bu sadece bir adet örnek... Örneğin MAC os olmadan profesyonel bir müzisyen stüdyoya dahi girmez... Örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Ha birde kullandığın kelimelerin Türkçe'ye çevrilmiş İngilizce anlamlarını yazmana ihtiyaç yok. Kaldı ki bunlardan bir takımı terim dahi değil. Yine az öncekine benzer şekilde, "bilme" olgusunun etrafındaki süsler sadece ve bilgiyi olduğundan daha fazla anlaşılması zor göstermek için yapıldığı gören gözler tarafından kolayca algılanabilir. Bilgisizsin demiyorum, süslemeyi seviyorsun diyorum, buna gerek yok, inandırıcılığını yitiriyor bu şekilde olunca. Kaldı ki, ben eğitimimden daha hiç bahsetmedim, gereği olduğunu da sanmıyorum şu an Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bilgiye de bilene de saygım sonsuzdur ayrıca.. ve hala hergün yeni birşeyler öğrenmekten mutluluk duyan biriyim, araştırmak benim hobim...

Yenilikçilik konusunda apple'ın birçok dev firmanın gerisinde kalışını elbetteki bir takım örneklerle bizlere sunmanı beklerdim. Kaldı ki, tüketici açısından önemli olan bir teknolojiyi ilk önce kimin pazara soktuğudur. Ben tüketici olarak konuya bu gözle bakmak durumundayım. Ben senden teknolojiyi aldım, sen o teknolojiyi ben olmazsam pazara sokamıyorsun, sonrasında almış olduğum teknolojiyi pazara ben sokuyorum... Neticede tüketici seni değil, olması gerektiği gibi o teknolojiyi ilk ona sunanı tanıyor, hayatını kolaylaştıracak ya da daha eğlenceli hale getirecek ya da beklentisi neyse onu karşılayacak olan ürünü benden satın alıyor. Bu noktada reel olarak yeniliği kim yapmış oluyor? Ham olan ürünü ya da yarımamülü kim tamamlayıp piyasaya sunuyorsa o yapmış oluyor. Konu teknoloji olunca markaların birbirleri aralarında bir takım alışverişleri yapmaları da kaçınılmazdır. Ayrıca, gerisinde kaldığını iddia ettiğimiz büyük firmalardan ne anlamda geri kalıyor apple? Kârlılık bakımından mı? Satış rakamları bakımından mı? İşlevsellik bakımından mı? Tüketici adedi bakımından mı? Bunları irdelemek lazım... Burada öne çıkarılması gereken bir konu da, diğer tüm markalar tek bir markaya karşı android işletim sistemi ile savaşıyorlar. Yani apple bu noktada yalnız. Ne kendi işletim sistemini bir başka marka kullanabiliyor, ne de kendisi android kullanabiliyor. Hardware olarak teoride android kullanması mümkün mü bilemem. Neticede buradaki durum şu; apple'la karşı geriye kalan tüm markalar + windows sistemli olan birkaç marka... Android satış rakamlarıda, pazardaki markaların çok büyük çoğunluğunun android işletim sistemi kullanıyor olmalarından olmasın? Burada işletim sistemi mi karşılaştırıyoruz, yoksa markaları mı? Bunu da ayırt etmek lazım. Yukarıda art arda sorduklarım aslında konunun nasılda dağılmış olduğunun göstergesi. Benim bashettiğim kullanım kolaylığı ve hayatımda bana sağlamış olduğu faydalarken, önceki iletimde belirttiğim gibi bana karşı anlattıkların genelde değindiğim nokta ile ilgili değil, pazarlama, teknoloji transferi vs. Konumuz normalde bu boyutta değil, tüketici beklentisinin karşılanması bazında ilerlemeliydi.

Tüm markaların aynı anda senkronize çalışmasından bahsediyorsun ve ekliyorsun... Sony vs. diye... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sony kaliteli bir marka olmasına karşın bu tip konularda verilebilecek çok da ciddi bir örnek değildir... Sony'nin bir başka markaya karşı üstün olduğu tek bir high-end ürün dahi duymadım bilmiyorum. Bu aynen müzik sistemlerinden hiç anlamayan birinin "oo pioneer mı? daha iyisi yok!" ya da "aaa pioneer mı? aman ona kadar daha neler var" demesi gibi birşeydir. Birçok çöp değerinde ürünü olmasına karşın high-end ürünler de sunar ve bunların aralarında dağlar kadar farklar vardır.

Androin ve ios konusuna gelince, stabilite konusundan örnekler verip düşünmek lazım. Bu konulardaki şikayetleri dinlemek lazım, oranlamak lazım... Daha fazla özellik sunabilirler fakat hiç bir işe yaramayan özellikler çöplüğü olması da mümkün olduğu gibi, apple gibi tek bir marka ile geliştirilmek yerine onlarca markanın desteği ile geliştirilmesi, androidin hem avantajı hem de dezavantajı da diyebilirim. Aynen sıradan bir pc de olduğu gibi, işletim sistemleri her cihaz üzerinde aynı performansı veremez. Android'de işte bu sebepten dolayı kullanıldığı her cihaz üzerinde mükemmel olamaz. Program çakışmalarından, hardware eksikliklerinden ve çökmelerden bu sebepten dolayı kurtulamaz. Hangi marka üzerinde tam performans veriyor bilemem ama tam performans veremediği cihazların kullanıcılarını dinlemek lazım. Bu noktada android'in üstünlüğü tartışmaya açık mıdır?  Bence gayet açıktır. Guru olayı değil bu, iddia şu olabilir "android x marka ve model üzerindeki kullanımıyla ios'tan üstündür". Bunun dışında iddiada bulunmak biraz fantastik. Tamam milyonlarca özellik var da, düzgün çalışamıyorsa ne anlamı var? En düzgün çalıştığı cihazların fiyatları da paha açısından bakılırsa zaten iPhone ile yarışır düzeyde mutlaka, bunu da belirtiyorum çünkü odak noktam tüketici beklentisinin karşılanması...

VW örneğine birşey diyemeceğim zira ikimiz farklı açılardan benzerlikler üzerinde durmuşuz, bence sen de hakılısın o konuda bende. 500 dolara satılması örneğini verme sebebim, bu fiyata bu ürünün sunduğu özellikler piayasa genelindeki tüm cihazların fiyatlarıyla karşılaştırıldığında, gerçekten hak etmiş olduğunun altında olacağı için, kullanabilse de kullanamasa da bu cihazların herkesin elinde olacak olmasında dolayı idi. Pahalı olduğu için bir telefon ya da her hangi bir X malı alan kişi gerçekten farklı sorunlara sahip olan biridir ve bu tartışmanın konusu olamazlar. Maharet ve övünülecek olan en iyi ürünü en uygun fiyata alabilmektir bence. Bunu her zaman başarabiliyor muyuz? Belki hayır ama en azından aklı selim olanlarımız alış-verişlerinde buna çalışıyorlardır.

Son paragraf rahatsız etmiş seni fakat, yazdıklarım farklı birşeyden dolayıydı. Yıkıcı değil, anlayana yapıcı bir vurguydu. Şimdi yazacağım satırlar için bir gönderme olup, aynı durumda başkaları olduğunda takındığın tavrın, karşındaki kişiyle yer değiştirdiğinde nasıl görünebileceğini anlatmaktı. Aksine sen öylesin diyorsun birde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben öyle olsaydım herkesin yanlışlarını çatır çatır suratlarına vuran biri olurdum ve sürekli olarak insanların kalplerini herkesin görebileceği şekilde, forum gibi umumi bir ortamda kıran biri olurdum. Bence bu davranış biçimi senin adına ciddi bir sorun. Forumda en sivri dilli mizaca sahip olan, "doğru bildiği" konuyu karşısındakine yansıtırken, karşısındaki kişiyi en aşalayıcı biçimde cevaplayıp, üzerine ben böyleyim diyen kişi anketi yapsak, en çok oyu kim alır acaba? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap "Ben kimseye bilmişlik taslayıp sonra da yanlışım ortaya çıkmış falan durumunda değilim" demişsin, buna yorum yapmayacağım yoksa senden şikayet ettiğim duruma düşeceğim, neyse... Birde son paragrafta ben örnek vermedim, özellikle değindim bir örnek de yoktu. Ayrıca isim dahi vermedim... Sen öyle düşünmeseydin kimse sana söylemiş olduğumu ya da olmadığımı dahi bilemezdi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Genelde kırıcı davranmamaya çalışıyorum zira bunu en alasından yapabileceğimi bu forumda en iyi bilen insanların başında sen geliyorsun... Bununla birlikte belirteyim, son paragrafı görüp "yazdığına değmediğini" öne çıkartıp, yine enteresan bir tavır içinde karşındakini aşağılamaya yönelik bir şekle bürünmüşsün. Bunu birilerine yapabilirsin belki ama bana değil. Tüm yazdıklarını tek harekette silip yollamayabilirdin. Kısaca, rol yapma, bu tip davranışlar sergilediğinde kendi içinde dürüst olmadığın herkes tarafından görülüyor. Kendi paradoksunu yaşıyorsun açıkça. Sen de yaşını başını almış bir insan olduğun için üstü kapalı hareketlerinin aslında şeffaf olduğunu ve gerçekten yakışık almadığını söyleyeyim ki, günün birinde başına ciddi anlamda bir iş almayasın...     

Nasıl ispatladım tribine girecek değilim gayet tabi. Ben ürün hakkındaki savunduğum konuyu bilimsel veriler ile değil, bilinçli ve senin tahminin çok ötesinde teknoloji meraklısı ve bilgisine sahip biri olarak, tüketici gözü ile hayatı elektronik ürünler ve her tür bilgisayar içinde geçmiş biri olarak, şahsi tecrübelerime dayanarak savunuyorum. Kullanıcı olarak benim için öne çıkan unsurların hepsini içeren ve en önemlisi stabil şekilde çalışabilen cihazları kullanmaya çalışıyorum. Bu noktada konu telefon ise, benim beklentimi en iyi şekilde karşılayan cihaz apple'ın ürettikleridir. Daha iyisi olduğunu düşündüğüm bir ürün ile karşılaşırsam emin ol aynı şekilde onu da savunurum.

Konu aralarda söylediğim gibi, kullanıcı olayından çıkıp, pazarlama ve teknolojinin geldiği yollara dönmüş olduğu için asıl tartışma sebebi olan ve kullanıcı tatmininin sağlanması noktasına döndüğümüzde, bana (şu an 5 kullanıyorum) iPhone 5S'ten daha iyi bir cihaz tavsiye edecek olanların, bu cihaz 5S'den şu şu şu sebeplerden dolayı kesinlikle ve net olarak çok daha üstün deyip, benim kullanım şartlarımda beni daha fazla tatmin edebilecek bir cihazın varlığından bahsederseniz mutlaka değerlendireceğim...

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #32 : 04 Kasım 2013, 03:33:40 »
Not: Yazdıklarım içerisinden kişisel tartışma, saldırı, fikir empozesi vs. durumları algılanmasın. Böyle bir niyetim asla yok. Yaptığım kişisel eleştirilerin kesinlikle yapıcı amacı vardır okuyan lütfen bu şekilde değerlendirsin.

@Tuncay, seninle de aslında oturup uzun uzun sohbet etmek istiyorum fakat bir türlü fırsatımız olmadı. Ayak üstü kısa muhabbetler pek yeterli olmadı. Aslında buluşma fırsattı fakat misafirim var bugünlerde. Neyse yüzyüze konuşacak birçok şey olacaktır elbet. Sohbetlerimizin fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı şeklinde olacağına artık şüphem yok.

Bilmediklerimi öğrenmekten keyif alacağım gibi, bilmeyenlere bilgim yeterli olduğu konularda yardımcı olmaktan mutluluk duyarım...

gothicwhisper

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #33 : 04 Kasım 2013, 08:51:39 »
Android tr ye geldiginde ilk zamanlarinda htc desire ile giris yapmistim, 4s ve s3 kullandim , su anda htc one kullaniyorum.ios kadar stabil hatasiz sorunsuz , su an kullanmakta oldugum htc onedir.onun disinda apple store acilmasi iyi olmus , ileride apple markasinin yayilacagini dusunuyorum.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 04 Kasım 2013, 11:20:52 »
fatih altaylı'nın yazısı

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #35 : 04 Kasım 2013, 13:52:58 »
Perakende zincirinin son noktası ile meşgul olan biri olarak rahatlıkla diyebilirimki,

Iphone alanların %90'nın birinci tercih sebebi  imajı.

Apple de bunu güzel kullanıyor imaj/işlev dengesi ile küçük oynamalar yaparak güzel karlar elde ediyor.

Apple icat meraklısı bir firma değil ama kombinasyon meraklısı.

Bence olayın özü bu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #36 : 04 Kasım 2013, 15:24:49 »
Söylenen şeylerin çoğu genel tüketici için doğrudur diye düşünüyorum ben de. Gerçekten 300 tl. maaş alan servis motoru kullanan çocukların taksitle son model iphone aldıklarına şahit oldum...

Bana gelince, son iphone cihazımı 4 yıl kullandım. Her yıl kolaylıkla yenisini alabilirdim fakat benim düşünce tarzımın genel ile hiçbir alakası yok... Telefonumu masanın üzerinde değil cebimde tutarım ayrıca. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Fatih Altaylı'nın yazısına gelince bence de bu bakımdan sadece iphone değil, varını yoğunu bu kadar pahalı cihazlara yatıran kısıtlı gelirli vatandaşlar gerçekten salaktır. Hala motorola V3 telefonumu kullanıyorum diğer hattımda.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #37 : 04 Kasım 2013, 16:44:57 »
96 senesinde "bir bakıver" ricası ile komşu matbaada karşılaştım imac ile. hiç sevemedim. Kişisel algı burada önemli. sektörel anlamda muaazam bir kullanım sayısına ulaşan imac ve türevleri diğer kullanıcılara çok yabancı gelebiliyor. Ama ne kadar arkasından küfürler de edilse "windows" tek başına "DİĞER" kullanıcılara hitap edebilmiş, uygun fiyatlarla her evde şuanda en az 1 pc ve türevi kullanılabilir hale getirmiştir ki sır bu yüzden benim gözümde belli yerlere gelmiştir. Şu anda bir imac ile aynı seviyedeki pc nin fiyatlarını heryerde kolayca karşılaştırabilir ve aradaki farkın sizin cebinizden çıkıp kimin cebine girdiğini  görür ve bunun karşılığında da extra olarak ne kazandığınızı çok ta net olarak bilemezsiniz.
Dediğim gibi kişisel tercihtir bunlar aslında. Ama iphone veya imac kullanmanın bir ÜST STATÜ olarak görülmesi veya gösterilmesi de en büyük pazarlama tuzaklarındandır benim gözümde.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #38 : 04 Kasım 2013, 19:38:23 »
96 senesinde "bir bakıver" ricası ile komşu matbaada karşılaştım imac ile. hiç sevemedim. Kişisel algı burada önemli. sektörel anlamda muaazam bir kullanım sayısına ulaşan imac ve türevleri diğer kullanıcılara çok yabancı gelebiliyor. Ama ne kadar arkasından küfürler de edilse "windows" tek başına "DİĞER" kullanıcılara hitap edebilmiş, uygun fiyatlarla her evde şuanda en az 1 pc ve türevi kullanılabilir hale getirmiştir ki sır bu yüzden benim gözümde belli yerlere gelmiştir. Şu anda bir imac ile aynı seviyedeki pc nin fiyatlarını heryerde kolayca karşılaştırabilir ve aradaki farkın sizin cebinizden çıkıp kimin cebine girdiğini  görür ve bunun karşılığında da extra olarak ne kazandığınızı çok ta net olarak bilemezsiniz.
Dediğim gibi kişisel tercihtir bunlar aslında. Ama iphone veya imac kullanmanın bir ÜST STATÜ olarak görülmesi veya gösterilmesi de en büyük pazarlama tuzaklarındandır benim gözümde.

Abi zaten bu tip tartışlamarın en hararetlileri bizim ülkemizde olur. Bir elektronik cihazın bir üst sınıfa kendisini dahil edebileceğini düşünebilecek kadar ahmak olanlar bizim ülkemizde bolca var. Kimse kullandığı teknolojiyi sonuna kadar kullanmıyor. Ne aldığını ne işe yaradığını dahi bilmiyor. Geçmişte Nokia da bunu titanyum kaplama ufak modelleri ile yapıyordu. O zaman içi aynı olan cihaza ahmakça okadar paralar vermeye ne kadar saçma gözüyle bakıyorsam, şu anda da fikrim aynı.

Benim yukarıdaki iletilerde Tuncay ile tartışmasını yaptığım konunun, çok çok daha fazla savunucusu olması gerekenler aslında bu tip kullancılar. Her çıkan yeni modele deli gibi saldıranlar vs...

Örneğin ben şu an evimde mac pc kullanmıyorum. Bazı sektörlerin olmazsa olmazıdır bu cihazlar ve yukarıda 30 defa yazdığım gibi, stabilite ve kullanım kolaylıklarından dolayı tercih edilirler. Şu dönemde böyle bir ihtiyacım yok. Ayrıca sıradan bir pc'yi ortalama bir kullancıdan çok daha ileri seviyede kullanabileceğimi iddia edebilirim...

Virüs sorunları, çökmeler, adware vs. gibi ıvır zıvırlardan hiç bir zaman şikayetim olmaz. Bu tip aslında çok basit sorunlar bilgisayarlara aslında farkında olmadıkları halde düşündüklerinden çok daha yabancı olanların sorunları. Kısaca normal bir pc de kullanım amacına göre çok çok stabil olabilir. Birazdan çıkıp bir teknoloji marketten beğendiğim bir mac'i alabilirim ama bu işte burada senin bahsettiğin durumun daniskası olur.

İşin kısası, herkes iddia sahibi olan ya da tartışmada birşeyleri savunmak isteyen herkes ürün savunacak, marka model verecek. Birlikte kıyaslayacağız bunları. Örneğin çok acayip özellikleri olan bir masa tepsisini cep telefonu diye kimse sunmayacak ama... Herkes fikrini söylesin, merak etmeyin ben fanboy falan demeyeceğim kimseye...
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2013, 19:41:43 Gönderen: Veloce »

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mahoretti (05 Kasım 2013, 11:40:08)

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #39 : 05 Kasım 2013, 11:47:54 »
mesela en son benim yüzümün gülmesine sebep olan olay şuydu; bayram tatilinde oteldeyiz hava soğuk. Odada kahve içiyoruz. Oda loş ve oturma konumumuza göre arkamızdan ışık geliyor. foto çekilelim dediler. Arkadaşlarda note2 ve iphone5 var. bende ucuz bir htc... onlar çektiler olmadı. şöyle çektiler olmadı. yakın uzak flash amuda ters... ıııhh olmadı. durun bide ben deneyeyim dedim. ve mutlu son... sonra gelsin şakalar dalgalar vıdı vıdılar... enson üste 100TL istiyordum note2 için ))))))))

mahoretti 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: alfalego (05 Kasım 2013, 12:01:33)

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 31 Mart 2014, 14:15:03 »
Apple'ın uzun zamandan beri Türkiye'de açılması beklenen mağazası için geri sayım başladı. İstanbul Zorlu Center'da yer alacak Apple mağazası, 5 Nisan'da saat 10'da kapıları açacak.

Açılış tarihi için özel tasarımlı bir barikat üzerinde çalışan Apple, İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nden esinlendi. Köprü üzerinden renkli ve ışıklı görünümü kullanan şirket, "İstanbul'a doğru yola çıktık. Apple Store, Zorlu Center. 5 Nisan'da oradayız" şeklinde bir yazı paylaştı.

Dünyada sadece birkaç tane bulunan kubik cam tavan tasarımlı olacak olan Apple mağazası, teknoloji devi için önemli bir noktada yer alıyor. Geçen ay Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyarete gelen Apple CEO'su Tim Cook, Türkiye mağazasının dünyada eşsiz olacağını ifade etmişti.

Öte yandan mağazada diğer tüm Apple mağazalarında olan servis ve hizmetler yer alacak. Ücretsiz 'Genuis bar', Apple çalışanlarıyla birebir iletişim imkanı, kişisel kurulum ve Mac hakkında kısa dersler gibi eğitim imkanları Apple'ın Türkiye mağazasında bulunacak.

alıntı: hurriyet.com

159 1.9 JTDm Distinctive

okten 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Veloce (31 Mart 2014, 20:51:34)
Seo4Smf Tagleri: türkiye apple store 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.