Yukarı git

21 Kasım 2017, 22:33:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: Apple Store Türkiye  (Okunma sayısı 6527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...
Apple Store Türkiye
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2013, 17:04:41 »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Maliyeti 150 dolar mı ne.. Öyle bişey.
Keske maliyet hesabi o kadar kolay olsa ve sadece donanimi icerse Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap telefonun her bir parcasini yuz binlerli belki de daha fazla adetlerde alip icine de tek bir tane bile kod parcasi yuklenmeden yapilmis hesapla 150 dolar tutuyor yani son kullanici calistiramaz halde. Zaten kimse sanmasin telefona o kadar para verdigini. Biz aslinda tamamen ARGE maliyetlerini karsiliyor gibi birseyiz.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Ynt: Apple Store Türkiye
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2013, 17:37:46 »

Maliyeti 150 dolar mı ne.. Öyle bişey.
Keske maliyet hesabi o kadar kolay olsa ve sadece donanimi icerse Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap telefonun her bir parcasini yuz binlerli belki de daha fazla adetlerde alip icine de tek bir tane bile kod parcasi yuklenmeden yapilmis hesapla 150 dolar tutuyor yani son kullanici calistiramaz halde. Zaten kimse sanmasin telefona o kadar para verdigini. Biz aslinda tamamen ARGE maliyetlerini karsiliyor gibi birseyiz.

Evren ben pazarlama alanında şu anda dünyanın en saygın bir kaç bilim adamından biriyle makale yazıyorum. Hatta konusu da akıllı telefonların işletim sistemleri üzerine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Apple'a arge parası vererek mi dünyanın en zengin şirketi yaptı insanlar? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Apple'ın "core competence"ı, yani şirketin uzmanlık alanı "marketing"dir. Elde ettikleri karlar ise muazzamdır. Katma değeri teknolojik üstünlükten değil pazarlama başarılarından elde ederler. Kısacası iyi olmayan bir şeyi iyiymiş gibi gösterip yüksek fiyattan satabilme konusunda dünyadaki en iyi şirkettir. Bunu ben demiyorum, uluslararası makaleler ve bizzat Steve Jobs söylüyor(du) Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ukalalık gibi algılanmasın ama bu konuda dünyada çıkmış akademik makalelerin neredeyse tümünü okudum.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Apple Store Türkiye
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2013, 21:39:59 »
Abi pazarlama kismi zaten ayri bir dunya. Tabiki de adamlar urunlerini cok saglam pazarliyorlar onu tartismanin manasi yok. Ama o telefonun maliyeti 150 dolar zaten deyince de olmuyor iste. Hakettiginden fazla istedikleri bir gercek ama bunu maliyeti 150 dolar oldugu icin demiyorum. Simdi sen o 150 dolari ve son fiyatinin neden orala geldigini bilebilecek bir insansin belki de herkes o detaylara vakif olmuyor maalesef. Cok ucu acik birakmissin cumleni Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada tez makale okul Allah kolaylik versin. Ben hepsinden gectim ama nasil gectim onu bir de bana sor!

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 02 Kasım 2013, 23:17:56 »
Ohoo dur daha doktorası var bunun, doç'luğu var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Asıl sıkıntı oralarda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Uçu açık tabi canım.. Galaxy S3-4 de 500-1000 dolara üretilmiyor zaten. Ama Apple'ın kar marjları diğer markalara göre müthiş fazla.

Konu hakkında 2012 tarihli çok güzel bir forbes yazısı:

Özellikle rakamlara dikkat edin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yatırımcılara getirisi konusu tam şamata zaten..

FY (Bils)   2007      2008       2009       2010       2011

Apple   $3,495  $6,119  $8,235    $14,013   $25,922
Google   $4,204  $4,227  $6,520    $8,505     $9,737

Sonra diyolar ki neden apple fanboylarına kızıyosun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bizim bi stratejik yönetim hocamız var.. Adam her ders apple'ın firma değeriyle ülkeleri kıyaslar. Olcaktı ki apple kadar paramız der, kendini apple'ın ceo'su yerine koyar

Aynı zamanda VW hayranı

Aradaki bağlantıyı da siz çözün

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Apple Store Türkiye
« Yanıtla #19 : 02 Kasım 2013, 23:28:37 »
Ben entegre devre tasarimi konusunda yuksek lisansi yaptim tezi yazdim, bir makale yazdik, chip tasarimini yaptik ve urettirdik; orada gorduklerim bana yetti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap doktorasi ve ilerisini almayi pek dusunmedim ama ileride ne olur bilmem Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap o nedenle sana hayirli basarilar dilerim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Adamlarin ekonomik basarisi cok iyi zaten ama ben sahsen son donemde yenilikcilik ozelliklerini kaybettiklerini dusunuyorum. Steve o konuda hakikaten iyiydi. Ondan sonrasi benim gozumde pek parlak olmadi. Ben ama olaya kendi acimdan bakiyorum, elektronik yani. Senin alanin bana biraz yabanci Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap o konulardaki basarisi teknik acidan eskisi kadar yok bana kalirsa.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #20 : 03 Kasım 2013, 05:05:59 »
Apple kullanmak Alfa kullanmak gibidir ve bu diğer yazacaklarımdan ayrı olarak da bir bakış açısıdır... Daha diyecek birşey yok...

Apple çevresel ürünler konusunda, ki, insanlar bunu sadece iPhone kullanmak zannediyorlar hala, ezici üstünlük sağlar her konuda... Bir apple TV ünitesi, bir iMac, bir iPhone artı bir falanca i"x"  cihazları bir arada kullananlar, her konuda burada apple hakkında konuşsunlar fakat, bütün (bir çok ürünü birbirleriyle çalışır şekilde kullanmak)bir kullanıcı olmadan x cihazlar üzerinden konuşarak, hayata katkılarından ya da katamadıklarından bahsetmesinler.. Farklı şekilde söz etmek sadece JAZZ olur..

Bilmem hangi kaynakları göstererek o şöyle bu böyle demek, bilmem hangi gazetenin iktidarı övmesinden farklı değildir... Birazcık akılcı olmakta fayda var her zaman Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 03 Kasım 2013, 11:06:37 »
Volkan dünyadaki bütün bilim adamlarını iki dakkada jazzcı yaptın ha Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Söyleyelim de rock dinlesinler azıcık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #22 : 03 Kasım 2013, 13:20:01 »
Volkan dünyadaki bütün bilim adamlarını iki dakkada jazzcı yaptın ha Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Söyleyelim de rock dinlesinler azıcık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay dünyadaki bütün bilim adamları işi gücü bırakıp iPhone incelemesi mi yapmışlar? Neye göre kim ne yapmış? Caz'ın kelime anlamına bir bak, sonra da bir tane iPhone al bence. Bir süre kullan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Android aynen windows gibi her türden cihaz ile kullanılan crash ve bug'larla dolu bir sistem. iOS sadece kendi cihazlarında kullanılabilien çok çok daha stabil bir sistem. MAC OS'ler dünyadaki tüm profesyoneller tarafından neden tercih edilir bir araştır...

Şu bilim adamlarının da bir listesini yap bir ara üşenmezsen, kolay olmayacak tabi "düyadaki bütün bilim adamlarının" listesini yapmak : ) ) )
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 13:21:51 Gönderen: Veloce »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 03 Kasım 2013, 21:39:08 »
Volkan dünyadaki bütün bilim adamlarını iki dakkada jazzcı yaptın haSöyleyelim de rock dinlesinler azıcık

Tuncay dünyadaki bütün bilim adamları işi gücü bırakıp iPhone incelemesi mi yapmışlar? Neye göre kim ne yapmış? Caz'ın kelime anlamına bir bak, sonra da bir tane iPhone al bence. Bir süre kullan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Android aynen windows gibi her türden cihaz ile kullanılan crash ve bug'larla dolu bir sistem. iOS sadece kendi cihazlarında kullanılabilien çok çok daha stabil bir sistem. MAC OS'ler dünyadaki tüm profesyoneller tarafından neden tercih edilir bir araştır...

Şu bilim adamlarının da bir listesini yap bir ara üşenmezsen, kolay olmayacak tabi "düyadaki bütün bilim adamlarının" listesini yapmak : ) ) )

Volkan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Durum gerçekten çok komik oluyor...  İnan burada ne yazsam şimdi hava atıyor gibi olacağım. İnşallah 1-2 sene içinde zaten istediğim pozisyonlara gelince bu durumda sözü dinlenecek birisi olduğum ortaya çıkar. Özellikle akıllı telefonlar, bunların işletim sistemleri ve tüketici tercihi hakkında. Çok da çıtlatmak istemiyorum, zira forum ortamı, herkese açık bir yer ve şahsi çalışmaları plagiarism'e açık birisi olarak ağzımı sıkı tutmam lazım. En azından çalıştığım kişilerin Waldemar Pfoertsch ve Philip Kotler olduğunu söyleyebilirim. İsimlerini google'dan aratırsan detaylı bilgi bulabilirsin. Kendileri alanlarında dünyanın bir bölgesinde veya ülkesinde 10. 20. kişiler değil, dünyada kendi alanlarında "tek" ve en önemli insanlar. Seneye doktoraya Kotler'in yanında bile olabilirim.. Adam ölmeden balından kaymağından faydalanmak istiyorum. Böyle şeyleri sağda solda nazar değmesin diye söylemiyorum, ama burada resmen sallıyormuşum imajı çizmeye çalışıyorsun, mecbur kalıyorum.

Ve evet, tabii ki pazarlama alanındaki insanların en öncelikli çalışma alanlarından birisi bu alandaki en meşhur şirket olan Apple'dır.. Çalışmasalar komik olurdu zaten. Binlerce makale var scholar.google.com'dan "iphone" yazarak bu alandaki makalelere de ulaşabilirsin. Erişim sıkıntısı yaşarsan bizim okulun veya Boğaziçinin proxy'lerinden de yardımcı olmaya çalışırım.

Yani bu işi gücü bırakmak değil, aksine işe en temel noktalarından başlamak aslında pazarlama konusu için.

Her akademisyeni tek tek yazmak gibi bir şey söz konusu tabii ki değil. Scholar'da iphone'la ilgili çıkan 180.000 sonuç zaten yeterince açıklayıcı bence. Ki bunlar sadece scholar'da çıkanlar. Scholar internet araması değildir, sadece akademik veritabanlarının "bazılarını" tarayan bir arama aracıdır, bunu da belirteyim. Yani orada çıkan 180.000 rakamı her hangi bir google aramasında çıkan sonuç sayısıyla karıştırılmasın. örneğin benim araştırma konum aratıldığında sadece "1250" sonuç çıkıyor.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #24 : 03 Kasım 2013, 22:50:54 »
Volkan dünyadaki bütün bilim adamlarını iki dakkada jazzcı yaptın haSöyleyelim de rock dinlesinler azıcık

Volkan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Durum gerçekten çok komik oluyor...  İnan burada ne yazsam şimdi hava atıyor gibi olacağım. İnşallah 1-2 sene içinde zaten istediğim pozisyonlara gelince bu durumda sözü dinlenecek birisi olduğum ortaya çıkar. Özellikle akıllı telefonlar, bunların işletim sistemleri ve tüketici tercihi hakkında. Çok da çıtlatmak istemiyorum, zira forum ortamı, herkese açık bir yer ve şahsi çalışmaları plagiarism'e açık birisi olarak ağzımı sıkı tutmam lazım. En azından çalıştığım kişilerin Waldemar Pfoertsch ve Philip Kotler olduğunu söyleyebilirim. İsimlerini google'dan aratırsan detaylı bilgi bulabilirsin. Kendileri alanlarında dünyanın bir bölgesinde veya ülkesinde 10. 20. kişiler değil, dünyada kendi alanlarında "tek" ve en önemli insanlar. Seneye doktoraya Kotler'in yanında bile olabilirim.. Adam ölmeden balından kaymağından faydalanmak istiyorum. Böyle şeyleri sağda solda nazar değmesin diye söylemiyorum, ama burada resmen sallıyormuşum imajı çizmeye çalışıyorsun, mecbur kalıyorum.

Ve evet, tabii ki pazarlama alanındaki insanların en öncelikli çalışma alanlarından birisi bu alandaki en meşhur şirket olan Apple'dır.. Çalışmasalar komik olurdu zaten. Binlerce makale var scholar.google.com'dan "iphone" yazarak bu alandaki makalelere de ulaşabilirsin. Erişim sıkıntısı yaşarsan bizim okulun veya Boğaziçinin proxy'lerinden de yardımcı olmaya çalışırım.

Yani bu işi gücü bırakmak değil, aksine işe en temel noktalarından başlamak aslında pazarlama konusu için.

Her akademisyeni tek tek yazmak gibi bir şey söz konusu tabii ki değil. Scholar'da iphone'la ilgili çıkan 180.000 sonuç zaten yeterince açıklayıcı bence. Ki bunlar sadece scholar'da çıkanlar. Scholar internet araması değildir, sadece akademik veritabanlarının "bazılarını" tarayan bir arama aracıdır, bunu da belirteyim. Yani orada çıkan 180.000 rakamı her hangi bir google aramasında çıkan sonuç sayısıyla karıştırılmasın. örneğin benim araştırma konum aratıldığında sadece "1250" sonuç çıkıyor.

Tuncay senin akademik kariyerinde mümkün olan en uç noktaya kadar gidebilmeni, çevresinde faydalı insanlar görmekten hoşlanan biri olarak gönülden ister ve başarılı olmanı temenni ederim.

Fakat buradaki konu, ilk başta senin rock dinlesinler demenden kaynaklı. Atıyor sallıyor mevzusu değil. Ayırca ben apple diye konudan bahsediyorum. Bir telefon olarak değil, komple apple tv'siyle, mac'iyle, telefonu ve tüm çevrebirimleriyle birlikte kullanıldığında (özellikle söylüyorum sadece telefon değil tüm bunlarla) rakibi olacak bir marka değildir apple. Ayrıca bunlar kullanıcı beklentileriyle ve kullanım kolaylıkları ile de paralel düşünüldüğünde kişiden kişiye birçok farklılıklar gösterebilir.

Şimdi bir daha düşünelim..? Dünyada bilgisayar üzerinde işlerini yaparak, geçimlerini bundan sağlayan, pc üzerinde üretim yapanlar, stabil sistem olmazsa olmazı olanlar, aşırı yüksek kapasite grafik işlemciler, ssd'ler, ve hıza ihtiyaç duyan, bunları kullanırlarken asla bir crash ya da bug ile karşılaşmamaları hayati önem taşıyanlar neden MAC OS ve apple ürünleri kullanıyorlar? Lütfen şimdi öncelikle bunun cevabını alalım. Konu yalnızca bir telefon değil demiştim..

Bir başka unsur ise, telefondan başlayıp, solid state hd'leri kullanmaya, dokunmatik ekranlı gerçek akıllı telefonlardan, en yenilikçi teknolojilere herşeyi ilk üreten ve keşfeden markadır apple. Kullandığımız bu tip her türlü teknolojik ürüne baktığımızda, geriye kalanların tümünün birer kopya olduklarını unutuyoruz.  Hangi marka, hangi keşif ile insanların hayatlarına geri dönülmez şekilde giren ürünler sokabiliyor ve ardından diğer tüm markalar tarafından taklit ediliyor? Öncü firmalar kimler? Apple kısaca herşeyden önemli olark öncü bir firma.

Fiyat performans, pazarlama stratejileri, yüksek kar marjları vs beni ilgilendirmiyor. Ben verdiğim paraya değil aldığım ürüne bakıyorum. Biraz daha pahalı olması ve arge için milyar dolarlar harcayıp hayatıma yeni birşeyler katabiliyorlarsa bu markalara teşekkür ederim.

VW hayranı öğretmenin apple stratejilerini alkışlayıp bütçelerine özenebiliyorsa, bu iki marka arasında bağlantı kurabilmeyi gerektirmez. Yukarıda Alfa Romeo ile bağdaştırmam, iki markanın da özgün markalar olmaları, birçok konuda öncülük etmiş olmaları ve kopyalayan değil, kopyalanan markalar olmalarındandır.

Bunları yazarken sadece dış görünüşüne göre cihaz alan biri olmadığımı da söyleyeyim zira ellerindeki cihazın yüzlerce özelliğinden bihaber olup, gidip iphone yerine android bir cihaz alıp "bak olum bunda sesimi yollayabiliyorum sana" diyebilen bir çok insan var.

Sonuç olarak, elimdeki cihaz benim hayatımı istediğim doğrultuda kolaylaştırma görevini gerçekleştirme konusunda beni tatmin ederken, diğer tüm cihazlar ile de kusursuz şekilde senkronize çalışabliyorsa bu benim için herşeyden geçerlidir. Elimdeki tek bir cihaz ile neredeyse evimin içindeki tüm elektronik cihazlara hakim olabiliyorsam, bir android telefon da en az bunu sunması lazım ki, onu değerlendirebileyim. Apple sadece telefon üreticisi değildir, teknoloji üretiyorlar. 100 dolarlık bir Apple Tv ünitesinin yapabileceklerine ağzı açıp mal gibi bakacak yüzlerce insan var etrafımda. Ki, bu hiçbirşey değil.

Konunun bu hale gelmesi ise, abartılı söylemlerden (dünyadaki tüm bilim adamları) ve ardından gelen alaycı yaklaşımla (rock dinlesinler) ilgili olamasın sakın? Jazz kelime anlamı olarak "boş laf" demektir...

Neyse son olarak şunu söyleyeyim, birçok konuda bilgili gibi görünerek, insanlara onların faydalanmaları için sunulan bilgilerin birçok zaman yanlış olduklarını ispatladığımda, "aa ama bilmem nereden, bilmem kim öyle diyordu" diyip sıyrılınabiliyorsa, sağlaması yapılmamış bilgiler peynir ekmek gibi yalan yanlış sunulabiliyorsa, burada çok çok büyük bir hata var demektir. Sonuçta benim savunduğum Apple'dır. Bilim adamlarının araştırmalarının sonucunda Apple kötü müdür? Araştırılan nedir? Benchmark diye birşey var bu kadar araştırma telefon performansı için olamaz. Eğer öyle olsaydı bu kadar araştırılmasına gerek kalmazdı. Konu mali ya da pazarlama stratejileri vs. olabilir ki, bunlar da cihazın özellikleri, sundukları ve kalitesiyle alakalı şeyler değil. iPhone şu an 500 TL olsaydı emin olun dünyada başka bir marka kullanılmazdı... O zamanda mı kötü olacaktı? 

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #25 : 03 Kasım 2013, 23:22:56 »
Okumuş adamlarin atişmasi bile bir alem yahu destan yaziyorlar,benim 100 mesajda yazdigim kadarini 3 mesajda yaziyorlar helal olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bide anlayabilsem  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 23:26:14 Gönderen: Ferhat_27 »

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Apple Store Türkiye
« Yanıtla #26 : 03 Kasım 2013, 23:25:46 »

Okumuş adamlarin atişmasi bile bir alem yahu destan yaziyorlar,benim 100 mesajda yazdigim kadarini 3 mesajda yaziyorlar helal olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bide anlayabilsem  :p
+1 Abi ben bile cahil kaldım yanlarında düşün bende apple kullanıcısıyım bi de Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #27 : 03 Kasım 2013, 23:31:20 »

Okumuş adamlarin atişmasi bile bir alem yahu destan yaziyorlar,benim 100 mesajda yazdigim kadarini 3 mesajda yaziyorlar helal olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bide anlayabilsem  :p
+1 Abi ben bile cahil kaldım yanlarında düşün bende apple kullanıcısıyım bi de Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Satan varsa alirim ben iphone hele bir ısırıkta ben alayim şu elmadan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
« Yanıtla #28 : 03 Kasım 2013, 23:37:01 »
Bizim akılsız laptoplara mac kurardık çok hızlıydık bir zamanlar çok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap tartışmayı takip ediyorum ilgiyle Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bende iphone4 var. ev arkadaşım s4 aldı. valla o baya hoşuma gitti yani. sensör manyağı yapmışlar telefonu efsane. en çok da şeyler güzel video izliyosun mesela, özelliği açıksa eğer gözünü başka yere çevirdiğinde video duruyo ekrana baktığında devam ediyo Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap odaya girdiğinde eğer arama mesaj vs. varsa uyarı geliyo falan çok iyi şeyler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iphone baya sade kaldı bu tarz olayların yanında.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 23:40:01 Gönderen: ykpogutcu »

αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #29 : 03 Kasım 2013, 23:41:48 »
Selamlar, öncelikle fazla zamanım yok, kısaca cevap vereyim:

Caz yapmanın ne demek olduğunu biliyorum, heralde orada espiri yaptığımı anlamamışsın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Alay falan değil yani.

1990dan beri her Allahın günü pc kullanıyorum, bu yüzden de bilgisayarla ilgili 2 tane üni. bitirdim.. Apple'ı da pc'leri de, teknolojiyi de son derece yakından takip ederim, hayatımın önemli taşları bunlar. Apple'ın nasıl bir firma olduğunu bilgisayar veya pazarlama okumadan çok önce biliyordum zaten.

"Şimdi bir daha düşünelim..? Dünyada bilgisayar üzerinde işlerini yaparak, geçimlerini bundan sağlayan, pc üzerinde üretim yapanlar, stabil sistem olmazsa olmazı olanlar, aşırı yüksek kapasite grafik işlemciler, ssd'ler, ve hıza ihtiyaç duyan, bunları kullanırlarken asla bir crash ya da bug ile karşılaşmamaları hayati önem taşıyanlar neden MAC OS ve apple ürünleri kullanıyorlar? Lütfen şimdi öncelikle bunun cevabını alalım. Konu yalnızca bir telefon değil demiştim.."

demişsin.. Grafik işleme konusu hariç bütün bu işler için pc'ler kullanılıyor zaten. Dünyada Apple marka sunucu yok bu yüzden.. Stabilite deyince pc ve pc donanımları apple'ı rakip olarak görmezler (IT yöneticiliği ve network-donanım işi yapmış biriyim bunu söylerken. Eski işim). Grafik işleme konusundaysa da 3d animasyon gibi çok ağır yük gerektiren işlemler de pcler ile yapılır (3dsmax, maya, lightwave vs.). Mac'ler daha çok 2 boyutlu görsel tasarım amacıyla kullanılır, bu da OS etkisi. Donanımlar zaten yine pclerden geliyor artık. Eskisi gibi Apple ürünü değil çoğu.

Yenilik deyince, bu da benim bölümümün en önemli konularından birisi (inovasyon). Emin ol Apple inovasyon konusunda dünyadaki bir çok "dev" firmanın gerisinde. Bahsettiğin hemen her konuda Apple teknolojilerini kendisi üretmeden önce " satın almıştır" buna literatürde teknoloji transferi diyoruz. Bir çok konuda MS çıkartır, Apple allayıp pullayıp satar derler hatta Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İşte olay da tam olarak bu zaten. Apple teknolojiyi "ilk" geliştiren firma neredeyse hiç bir zaman olmamıştır, onu ilk başarılı şekilde  "satan" firma olmuştur. Bu da ürünlerinin teknolojik olarak diğerlerinden üstün olduğundan değil, satmayı daha iyi bildiklerinden.. "Pazarlama"dan kasıt da budur zaten. Akıllı telefon konusunda iphone'un en atak firma olması, ilk dönem akıllı telefonların iphone'un bazı özelliklerini taklit etmesi apple'ın yenilikçi bir firma olmasından değil, yine bir pazarlama kuralı olan pazara nüfuz etme stratejisidir. Bunlar pazarlamanın en temel konuları. Bir firmanın başarılı olduğu yeteneğini, (yukarıda core competence olarak bahsettiğim şeyi) diğer firmalar kırmaya çalışır, bunun sonucu olarak genellikle o yeni oluşan sektörde ilk parti ürünler birbirine benzer. Apple "akıllı telefonu" ilk bulan değil, ilk iyi pazarlayan şirkettir, bu yüzden ilk pazar oluştuğu esnada taklit edilmesi normaldir, çünkü müşteri tepkisini iyi bilen bir firma Apple.. Diğer firmalar da yeni baştan tüketici tercihi araştırmaları yapacaklarına, hazır tüketicilerin tercihini ölçmüş ve tepkisini olumlu yönde almış olan firmaları takip ederler. Çünkü o sırada pazardaki boşluğu değerlendirmek isterler. Tren kaçmadan önce pastadan pay çalmak isterler. Hatta bu ürünler ilk firmanın çıkardığı üründen daha iyi olsalar dahi, ilk başta daha çok satmayabilirler, ama zamanla tüketici teknolojik üstünlüğü görünce bu firmalara doğru kayar (Şu anda Android satış rakamları bunu gösteriyor zaten, Apple'dan çok daha fazla). Bu arada yanlış anlaşılmasın, ben androidçi falan değilim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap hayatımda iphone görmemiş cahilin teki de değilim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Öyle bile olsam bu pazarlama literatürünü değiştirtemez bana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Apple'ın öncülüğü teknolojik veya inovatif değil, pazar kaynaklıdır. Tüketicilerin en çok tüketeceğini düşündükleri ürünü ilk olarak pazara "göz alıcı" bir şekilde sürüp kar marjını en yüksekte tutmaktır. Hatta pazarı elinde tutmaktır. Ama bunu yavaş yavaş kaybetse de, kar marjını yükselterek işe yine başarılı şekilde devam ediyor hisse fiyatlarından anlaşılacağı üzere...

Bir de bahsettiğin tüm özellikler zaten çok önceden diğer firmalarda vardı. Tüm aynı marka cihazların senkronize çalışması, uzaktan kontrol edilebilmeleri vs.. En azından Sony'yi hatırlıyorum ben bu konuda çok öncelerden beri reklamları olduğunu. Androidlerde de bu özellikler tabii ki var.. Teknolojik olarak çok daha üstünler ios'lardan, bunu kabul etmek için teknoloji gurusu olmaya gerek yok.. Benim işim burada Androidin üstünlüğünü kimseye ispat etmek de değil, Bunlar bilinen şeyler zaten. Yani bu da bi örnek sadece, bunun gibi mutlaka bir sürü şey bulunabilir araştırılırsa. Maksat tüketici ne istediğini bilerek arasın..

VW bağlantısını da şu yüzden verdim.. VW ile Apple birbirlerine benzer pazarlama stratejileri güderler. İkisi de toplumun geneline hitap edecek küresel ürünler sunarlar. Alfa Romeo gibi sadece özel bir kullanıcı kitlesine hitap etmezler. Öyle olsa Apple bu kadar kar yapıp da Alfa yerlerde sürünmezdi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ki Alfanın kitlesi bundan farklı olsa daha farklı konuşabilirdik.

500 dolara satılsa dünyada başka telefon kullanılmazdı demişsiniphone'un alınma sebebinin "pahalı olması" olduğunu düşünmedin mi hiç Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Neyse...

Okuya okuya cevapladım ama keşke önce son paragrafı okusaymışım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yine giydirmişsin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben kimseye bilmişlik taslayıp sonra da yanlışım ortaya çıkmış falan durumunda değilim. Aksine sen öylesin. Bunları kafama göre yazmıyorum. "Tahmin" veya "kişisel fikir" olarak da yazmıyorum. Bilimsel pazarlama anlayışına göre yazıyorum. Bu konuda "dünyanın en iyileriyle" çalıştığımı söylüyorum, hala burada gelip "nası da ispatladım amaaa" tribine girersen ben bunu yaşını başını almış birine yakıştıramam. Buna cevap vermeyi bile yaşıma uygun bulmam aslında ama son paragrafı görene kadar yazmış bulunduk.

Hakkaten bununla uğraşacağıma keşke makalemi yazsaydım. Neyse geçmiş olsun.

Seo4Smf Tagleri: türkiye apple store 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.