Yukarı git

22 Kasım 2017, 16:07:20
Reklamlar  

Gönderen Konu: Apple iPhone 5  (Okunma sayısı 11106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Ynt: Apple iPhone 5
« Yanıtla #45 : 28 Eylül 2012, 15:35:05 »
Teknolojiyi çok yakından takip edenlerdenim. Mobil cihazlarda ise sıkı bir Apple takipçisiyim. iPod Touch ve iPad'in yanında iPhone 4 kullanıyordum. Tüm ailem de benimle birlkikte iPhone'a geçti. Tek bir hesaptan satın aldığımız applicationları toplam10 cihaza yüklüyoruz.

iPhone 3Gs ile başladım sonra ilk çıktığında İtalya'dan binbir uğraşla iPhone 4 aldım. 4s'i ise yetersiz bulup boykot ettim. iPhone 5'te ise resmen Apple'dan nefret ettim!

Kullanıcısını eşek yerine koymaktan başka bir şey değil iPhone 5. Artık sıradan hale gelmiş özellikleri "it's amazing!, wonderful! great! awesome!" diye millete geçiriyorlar resmen!

Evet iPhone, rakiplerinden daha özel bir telefon, gerek kullanılan malzemeler olsun, gerek işçilik kalitesi olsun, Samsung ve HTC'den çok daha başarılı. Ancak HTC ve Samsung çok daha fazla yenilik sunuyor.

Ancak iOS işletim sistemi artık tıkanmış vaziyette. Bir adım bile ileri gidemiyor. iOS 6 ile gelen bir çok özellik Türkiye'de kullanılamıyor. Siri ve Maps doğru düzgün çalışmıyor. Keza iPhone 5'in de bir çok özelliği Türkiye'de çalışmayacak..

Ben bu gelişmeler sonucunda 2.5 senelik iPhone maceramı geçen haftasonu sonlandırdım ve Samsung Galaxy S3 aldım. Şu an için tercihimden çok memnunum, Andoid gelişmeye daha açık bir işletim sistemi ve kullanımı çok daha zevkli..

Tek sıkıntım şarj süresinin aşırı derecede kısa olması standart haliyle 10-12 saatten fazla kullanabilmek mümkün değil..

Ama şunu belirtmeliyim ki eskiden smartphone piyasasında standartları iPhone belirlerdi. Şimdi ise Samsung ve HTC belirliyor. Apple iPhone 5 ile ilk çıkardığı smartphone'dan bu yana ilk defa lider konumdan, takip eden konuma geçti.

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2012, 15:41:02 Gönderen: shame »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #46 : 28 Eylül 2012, 15:42:30 »
Gayet samimi bir eleştiri olmuş Erhan..
Katılıyorum söylediklerine.

2011 Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #47 : 28 Eylül 2012, 16:17:28 »
Erhan telefon konusunda gayet net açıklamış ilk çıktığı günden beri iphone ( 2G, 3G , 3GS ,4 ) kullanan biri olarak şuanda Samsung S2 kullanıyorum ve ilk fırsatta S3' e geçiş yapacağım.

Hatta diyebilirimki bu güne kadar 100 den fazla iphone cihazı jailbreak yapmışımdır ilk 2G zamanında imei change vs ama artık yeni favori android.

Benim tek muzdarip olduğum konu  genellikle yeni uygulamalar ilk ios için çıkıyor android sonradan takip ediyor androide geçtiğimde işcep düzgün çalışmıyordu wapa bağlanıyordu bazı uygulamalar yıllardır iosda düzgün çalışırken androide olmaması yada düzgün çalışmaması oldu.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
« Yanıtla #48 : 28 Eylül 2012, 16:29:15 »
Evet öyle bir sıkıntı var App konusunda şu an iOS daha ilerde ama Android gitgide yaygınlaştığı için 1 sene içerisinde bu işin de değişeceğini düşünüyorum. Android ilk çıktığında Apple yöneticileri Android'i, "google'ın geçici bir hevesi"olarak değerlendirip, windows mobile ve ios varken Android'in "Gereksiz bir macera" olduğunu söylüyorlardı. Ancak bugün durum ortada..

Kaldı ki şu an iOS6'da da sorun var, henüz güncellenmeyen bir çok uygulama düzgün çalışmıyor.

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #49 : 28 Eylül 2012, 16:39:04 »
Birçok telefon W8 ile çıkmaya başlayacak yakında...

Ormanci

• *
  • 73 Mesajı Toplam
    84 Kere Beğenildi
« Yanıtla #50 : 12 Ekim 2012, 10:28:32 »
Aynı sebeplerden dolayı sırasıyla;
- iPhone
- iPhone 3GS
- iPhone 4

kullanmış biri olarak ben de gerek iOS6'da gerekse iPhone5'te adam gibi bir yenilik görmeyince HTC One X aldım.

Android'deki bazı ufak tefek pratiklik ve "incelikleri" görünce resmen "oh be" dedim.

Korkum, iPhone'un eksikliğini hissetmekti, daha ilk günden telefonu benimsedim ve hiç bir şekilde aramadım.

Jobs'tan sonra herifler bitti galiba Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada satışları artıyor görünmesine rağmen ivmeleri feci şekilde düşmüş.
Örneğin rakamları atıyorum ilk iPhone'dan sonra 3G'yi çıkardıklarında satış rakamları %60 artmışken, bu rakam 4 çıktığında %40-50 gibi olmuş, 4S'de %10 artmış, 5'te de şimdilik ilk verilere göre ivme çok yüksek değilmiş.

Ve gerçekten de artık "awesomeee, excellenttt" diye sadece ABD'li gerizekalı tüketicilere satarlar...

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #51 : 12 Ekim 2012, 11:51:48 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Aynı sebeplerden dolayı sırasıyla;
- iPhone
- iPhone 3GS
- iPhone 4

kullanmış biri olarak ben de gerek iOS6'da gerekse iPhone5'te adam gibi bir yenilik görmeyince HTC One X aldım.

Android'deki bazı ufak tefek pratiklik ve "incelikleri" görünce resmen "oh be" dedim.

Korkum, iPhone'un eksikliğini hissetmekti, daha ilk günden telefonu benimsedim ve hiç bir şekilde aramadım.

Jobs'tan sonra herifler bitti galiba Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada satışları artıyor görünmesine rağmen ivmeleri feci şekilde düşmüş.
Örneğin rakamları atıyorum ilk iPhone'dan sonra 3G'yi çıkardıklarında satış rakamları %60 artmışken, bu rakam 4 çıktığında %40-50 gibi olmuş, 4S'de %10 artmış, 5'te de şimdilik ilk verilere göre ivme çok yüksek değilmiş.

Ve gerçekten de artık "awesomeee, excellenttt" diye sadece ABD'li gerizekalı tüketicilere satarlar...

"amazing" ve "state-of-the-art" ı unutuyorsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #52 : 12 Ekim 2012, 11:58:43 »
Bu arada Galaxy 3 güzel telefon..ancak bana büyük geldi..Günlük taşımak cepte..vs..zor değilmi..?

Ben şu an iphone 4s almayı planlıyorum.. Form ve büyüklük ideal gibi geliyor. Hem taşımak, hem ekranda birşeyler izlemek anlamında. Ne küçük, ne çok büyük..?
Fikriniz..?

Bu boyutlarda Sony'de var gerçi..xperia serisi..ve almışken 16 gb bir makina almayı tercih ederim aslında.!!
Şu xperia mini kullanıyorum..memnunum. Küçük boyutuna çok alıştım.. ancak biraz büyük bir şey alayım dedim mi..xperia P veya S var.. P daha küçük S'e göre..ama gene de cepte bayağı kabarık duruyor. Ama aluminyum gövde olması benim için bir tercih..

Aslında böyle bakınca da xperia p 'mi yoksa iphone 4s mi diye soruyorum kendime?
ipad, ve macbook pro kullanıyorum ayrıca..ama fanboy değilim. Androidi seviyorum.
Ancak 16 gb bir android ile rahat ederim diye düşünüyorum.

bu arada apple'ın uygulamalarının çeşitliliği, bu uygulamaların sorunsuz çalışmaları, aksesuar çılgınlığıda beni cezbediyor..

Bilemiyorum..!!

Karşılaştırma burada..
Fikirlerinizi alayım.

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #53 : 12 Ekim 2012, 12:06:13 »
Selim abi Galaxy S2 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #54 : 12 Ekim 2012, 12:36:03 »
Galaxy SIII Mini çıkıcakmış abi, mini dediğine bakma 4 inch olacakmış ekranı. Burada da başlığını açmıştı Emrah. 16 gb.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #55 : 12 Ekim 2012, 13:28:09 »
Şu anda Galaxy S2 kullanıyorum fakat bende iphone 5 ve Galaxy S3 arasında kararsızım , fiyat olarak S3 daha cezbedici geliyor ilk günkü fiyat ile şu anki fiyat arasından epey fark var .

Selim hocam cihaz boyut konusunda ilk zamanlar alışmak problem oluyor fakat zamanla alışıyorsunuz  4" gibi bir ekranda internetten yararlanmak güzel hatta daha sonra iphone 3gs de internete girmek çok can sıkıcı duruma geliyor.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #56 : 12 Ekim 2012, 15:14:14 »
Emrah demek ki benim 2.4" ekranlı Sony Ercisson'dan internete girsen kendini vurursun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #57 : 12 Ekim 2012, 15:37:54 »
Emrah demek ki benim 2.4" ekranlı Sony Ercisson'dan internete girsen kendini vurursun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Xperia Mini de bile 3 inç ekran var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)
2.4 ne yahu..Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

S3 mini kulağa hoş geliyor..Az daha dursam mı..??

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #58 : 12 Ekim 2012, 15:40:17 »

Barış hocam inan büyük ekranlı cihaza alışınca önceden ne işkenceymiş yahu düyorsun.

Xperia Mini de bile 3 inç ekran var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)
2.4 ne yahu..Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

S3 mini kulağa hoş geliyor..Az daha dursam mı..??

S3 mini yerine direk S3 iyi fikir gibi geliyor .

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #59 : 12 Ekim 2012, 15:55:39 »
Bi ara şöyle bir laf vardı "erkeklerin küçüklüğüyle övündüğü yegane şey, cep telefonu" diye. Şimdi o da değişmeye başladı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hele şu S2, S3 ve iphone lardan sonra...

Seo4Smf Tagleri: iphone apple 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.