Yukarı git

20 Kasım 2017, 12:12:19
Reklamlar  

Gönderen Konu: Apple iPhone 5  (Okunma sayısı 11082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Ynt: Apple iPhone 5
« Yanıtla #30 : 27 Eylül 2012, 14:37:56 »
Arkadaşlar bu konu uzar gider. Ben 5 sene macbook kullandım. Polikarbon kasa, beyaz olanlardan. Hiç sıkıntım olmadı. Para verip en kral pc her zaman toplanır. Tamam bazı unsurlar adamı kıl ediyor. Mesela hdmi girisi ozel..bunun icin bir adaptor kullanacaksinki çalışsın.

Sistem çok stabil calisiyor. Ne takılma ne başka birşey... Aynı makinada win xp de kurulu. Makina 3 saat gidiyor. Ama mac tarafında 5 saat gidiyor. Windows un güç yönetimi hiç başarılı değil maalesef.
Kesinlikle güzel makina.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
2011 Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #31 : 27 Eylül 2012, 15:09:37 »
bencede çok iyi bileşenleri olan bir sistem. ben sadece maddi tarafına kılım...

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #32 : 27 Eylül 2012, 17:32:40 »
maci babamla beraber kullanıyoruz istersen 10 bin liralık pc topla babamın yaptığı photoshop freehand gibi programlar sağlıklı çalışmıyor pcde ben kullanmıyorum babam söylüyor bir de virüs girmiyor en büyük rahatlığı o ekran çözünürlüğü de cabası

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #33 : 27 Eylül 2012, 19:34:07 »
Sen 10 bin liralık pc kullanmamışsın akın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 27 Eylül 2012, 19:57:17 »
valla tuncay tasarımcıların çoğuna bak mac kullanıyorlar özellikle mac pro

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #35 : 28 Eylül 2012, 00:43:04 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
valla tuncay tasarımcıların çoğuna bak mac kullanıyorlar özellikle mac pro

Akın..5 sene macbook, 1 senedir de macbook pro kullanıyorum..PCye geri döneceğimi sanmıyorum. İş yerinde zaten PC kullanıyoruz. Katı modelleme programları var kullandığım. Ama evde macbook pro.. Başkasını tanımam.
İsterlerse 10.000 tl lik PC toplasınlar..üzerinde çalışacak gene windows olacak.. İnsanların anlamadığıda bu zaten.. Donanım ile yazılımın uyumlu çalışması gerekiyor herşeyden önce.
Takılma, çıtlama, pıtlama, 6 senedir birşey olmadı.. klavyesi çalışıyor, ekranı güzel.., hızı iyi..
Bana PC laptop gösterin 5 yıl sonra bu özelliklerde olacak..!!! Paraya kıyarsanız SONY var.. Sony bu konuda çok iyi. Sony laptopım hala durur..Taaaa...2001de almıştım.. Pentium 3 700 bişey..Hala çalışır..Hala iş görür. Ekranı çok iyi..Klayve yerinde..

Eşime Asus almıştık.. 1 sene içinde ağzı yüzü dağıldı. Tuşlardan bazıları yerinden çıkmaya başladı. Ekran menteşesi çatladı..vs..vss..
Ona da boncuk vermedik..Para verdik zamanında...Biraz daha verseydik Sony alırdık.. Sonylerde Macbooklarla aynı fiyatlarda nerdeyse.. Bunlar dışında beğendiğim diğer bir makina Dell XPS 13 ekran.. Bu da özenle tasarlanmış bir cihaz. Çok iyi yorumları var. Ayrıca tasarım ödülü de almış bir ürün.

Unutmadan şunu da yazayım.. Macbook Pro'lar gövdeleri unibody tasarım, yani yekpare tek parça aluminyum bloktan CNC'de işlenerek yapılır. İşçilik muazzamdır. Apple'ın genelde tüm ürünlerinde bu yaklaşımı görebilirsiniz...
Ama özellik açısından, 13 ekran Macbook Pro'mun üzerinde 2 adet USB var, firewire, harici ekran, thunderbolt diye bir nane çıkardılar o var, ethernet, güç, ve kulaklık var. Harici ekran dediğim gibi gıcık oluyorum...!! Tek port var, buna dönüştürücü satıyorlar, ABDde 19 USD, burada 69 TL falan bunlar.. Mesela projektöre bağlıcam monitör çıkışı gibi dönüştürücü takmam lazım..HDMI bağlamak istiyorum başka bir tane alıyorsun..vs..vs..
Bu aksesuarlardan da vuruyorlar aslında..
Ama normal bir PC de, zaten Hdmi var, monitor port var.. Adam bu ikisini ayrı ayrı koymak yerine 1 adet port koyarak, veya 3-4 USB koymak yerine, 2 USB koyarak yapıyor tasarımı..

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #36 : 28 Eylül 2012, 00:55:42 »
abi babam o beyaz kasalı mac ler ilk türkiyeye geldiğinde aldı tam 8 yıl tık demedi bilgisayar onu verip sony vaio aldı photoshop ıvır zıvır sıkıntı yarattı verimli olmadı şu anda ben kullanıyorum sağlam bilgisayar ama normal kullanıma uygun sadece 1.5 yıl önce de şu anda satılan imaclerden aldı kendisinin söylediği hiç bir pc de mac kadar verim alamadığı ekran parlaklığı falan da önemli onun için gayet memnun şu anda arkadaşı var tasarımcı bursada belki bilirsiniz uludağ gazoz ve kafkas pastanesinin reklam vs işlerini yapıyor pc kullanmam ben dedi macteki kadar detay alamıyormuş pcde

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #37 : 28 Eylül 2012, 02:20:17 »
En çok kullanılan işletim sistemi neyse en çok virüs, zararlı program vs de ona göre üretilir. En çok kullanılan işletim sistemi linux olsa, macos olsa onlar en güvensiz, en az stabil olan işletim sistemleri olarak bilinirdi. Hepsinin kendine özgü güçlü-zayıf yönleri var. macos'un tek artısı apple'ın zaten elinde baştan beri olduğu gibi bir tek tasarımcıların kalması. buna uygun şekilde tasarlıyorlar işletim sistemlerini. günlük işlerde mac kullanmak zaten şu an için zorluk. bir süre linux kullanmıştım ben de windows gıcıklığımdan ama bi yere kadar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Herkes windows için program yaptıkça bu durum değişmez.

Apple'ın "sağlam" olması bir avantaj değil bu sektör için. Tamam ayırt edici bir özellik olabilir ama "apple vs. diğerleri" diye bir genelleme yapamayız. Aynı veya daha iyi kalitede üretim yapan firmalar mutlaka var. Tek tek binlerce ürün içinden bunu şu an çat diye söyleyemem ama arayan rahatlıkla bulur. Zaten pc bu, 10 20 sene kullanacak değiliz. Teknolojisi eskiyor. Hatta benim bilişim işinde olduğum esnada şöyle bir kanı vardı: Bu sektörden 18 ay uzak kalırsan bildiğin her şeyi en baştan öğrenmek zorunda kalırsın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 18 ayda bir mikroişlemci mimarileri tamamen değişir, hızları 1,5-2 katına çıkardı. Zaten Apple da bu duruma yetişemediği için kendi işlemci üretimini bırakıp intel ile anlaşmıştı o zamanlar. 1.5-2 ghz işlemciler çıktığında apple hala 700 800 mhz'lerde sayıyordu. Varsın aynı frekansta %35 daha hızlı olsun fotoğraf işlemede, kimse fanboy olmadıktan veya teknoloji değiştirme maliyetine katlanma gibi bir mecburiyeti olmadıkça apple ürünü almazdı o zamanlar. Şu an da durumun çok farklı olduğunu sanmıyorum, belki intelden aldığı güçle biraz daha farklıdır durum.

Şu an apple'ın ürettiği pclerde nasıl bir teknolojik altyapı var bilmiyorum. Ama bugüne kadar hiç bir zaman pc'lerin high-end seviyelerine yaklaşamamıştı benim takip etmeyi bıraktığım zamana kadar. Muhtemelen hala öyledir, çünkü apple ikonik modellerle piyasaya çıkan ve kaymağı ürünleri pazarlama başarısıyla yiyen bir firma. Bu da model geliştirme süreçlerini (pc üreticilerine göre) uzatıyor ve daha çok işletim sisteminin avantajlarından faydalanma, görsel olarak tasarımların ve kullanımının sadeliği gibi "temel yetkinlikler" üzerinden kar elde etmeye çalışıyor.

Kısacası kimse apple'ın ürünlerine "kötü" demiyor. Ama mainstream bir kullanıcı için "alınmaz" diyebiliriz sanırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yine bu temel stratejilerinden kaynaklanan fiyat dezavantajı göz önüne bulundurulduğunda hele ki.. (Yine çıkıp apple süper hızlı geyikleri yapmayın lütfen, öyle değil işte). Apple'ın kendine has bir kitlesi var ve bunu kabullenmiş görünüyor. Bilgisayar ve laptop kategorisinde böyle en azından. Hiç bir zaman genel pc kullanıcı kitlesine gözünü dikmedi, çünkü bu alanda rekabet avantajları yok. Dünyanın en karlı işletmelerinden biri olmalarına rağmen bu alana girmiyorlarsa bir bildikleri vardır zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Steve Jobs Bill Gates gibi kendisiyle dalga geçilmesini istemiyordu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bildiği işi, bildiği şekilde yapıyordu. Steve'siz Apple'da da böyle olmaya devam eder diye düşünüyorum.

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #38 : 28 Eylül 2012, 02:31:24 »
mac lerin şöyle bir avantajı da var windows ta çalıştırıyor

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #39 : 28 Eylül 2012, 03:03:25 »
mac lerin şöyle bir avantajı da var windows ta çalıştırıyor

Pclerde de macos çalıştırabilirsin. kasarsan ios bile çalıştırabilirsin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap mikroişlemci mimarisinin temeli aynı oldukça istediğin yazılımı çalıştırabilirsin.

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 28 Eylül 2012, 09:39:23 »
Şöyle diyim...

@Tuncay:
Günlük işlerde Mac kullanmak hiçte zorluk değil. Ellerinde sadece tasarımcıları yok. Adamlar hem donanım hem yazılım üzerine ciddi kafa patlatıyorlar. Kayınbiraderim linux kullanıyor mesela.. Çok memnun.

Günlük kullandığınız programlar eğer Mac tarafında yoksa bence geçiş yapmak gereksiz. Ama içine windows kurup çalışmaya başlarsanız, mesela virtual machine kurarak benim gibi, göreceksiniz ki SolidWorks'ü, Pro Engineer'i çok rahat çalıştırıyor. Ben sırf bu 2 programı laptopta çalışmak için win kurdum. Yoksa günlük herşeyim ve daha fazlası için mac bana yetiyor.

Apple 700-800 işlemcilerle, diğer firmaların 1-1.5 luk işlemcileri kadar yetkin çalışıyordu. Çünkü daha büyüğüne ihtiyacı yoktu aynı işi yapması için.. Ama kullanmadığın için bilemezsin.. Sadece rakamlara bakarsınız dışardan. Bir kere alıp kullansan bir daha geri dönmezsin. Win 7'yi kullandım..herşey her yerde... Kullanması çok kolay değil.. Bir çok menü bir çok adım derine gizlenmiş. Task bar'da kablosuz ağları gösteren işarte var. Giriyorsun, bağlı ağı ve diğer ağları gösteriyor. Bağlı olana mesela kaldırmak istedim, sil diyemiyorum. menü yok. Bağlantıyı kes var. Ama Bu ağı kullanma, unut veya sırasını değiştir yok..!!! Mac'te bu bir adım, üstte task bar var, tıkla gir, tüm ağlar orda, sonra ordan doğrudan yönet. Ama Win 7de adamlar kontrol panel, ağlar, kablosuz ağlar, özellikler, yönet... Böyle yazılım olmaz..!!

Ben fanboyluk yapmıyorum.. Sadece kullanmadığın bir işletim sistemi hakkında yazıyorsun..Diyorum.. Al kullan bak gerçekten sadece iş yapacaksın. Başka birşeylerle uğraşmayacaksın.. O yüklendimi, bu driver tamammı, dll dosyaları nerede, silindimi, vs.vs.vs

Herşeyi bir kenara bırak, tasarımı ve kullanıcı arayüzünü bile, güç yönetimi muhteşem. Sen diyorsun adamlar intel'e geçti.. Eee.. geçtiler. Chip geliştiremedikleri için veya geride kaldıkları için değil. Şu an ipad ve iphonelardaki chipleri kendileri geliştiriyor..A5-A6.vs..vs. Cross platform olduklarını göstermek için geçtiler Intel'e... Adamlar intel işlemci ile 5-6 saat pil ömrü sunuyor. Aynı pil, aynı donanım, windows neden 3 saat gidiyor..??
Yapma lütfen..!

Ama buraya yazdığım şeyleri iphone için diyemiyorum hala..
Adamlar bir ürün çıkardı 2007'de tüm dünyanın telefona bakışı değişti. Ama öte yandan bir android gerçeği var..!!! Ben şahsen android kullanıyorum. İphone'un hep eksikleri oldu..o yüzden de hiç almayı düşünmedim.
Apple tek telefon yapıyor, diğer firmalar yüzlerce model piyasaya sunuyorlar.. Değişik ve farklı kullanım alanları, farklı kullanıcı tipleri için mesela.. Adam tek ürün yaptığı için, üretim kalitesi, detay, işçilik, arayüz hep ona göre..ama bazı yönleri piyasanın gerisinde kalmasına yol açıyor. Dediğim gibi android kullanıyorum.. Email geliyor, gelen ekleri kaydetme iletme, izleme, sunduğu kolaylık.. Fotoğraf çekiyorsun, ilet diyorsun..sana çıkıyor, dropbox, facebook, twitter, email, MMS, vs.vs..seç diyor makina..!! Ama Apple bunu daha yeni ekliyor.. Arkadaş geldi..Ooo.. İos 6'da panoramik foto var.. Çıkardım androidi benim hocam ben 1 senedir kullanıyorum o özelliği..!! Konu kapandı... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Laptoplar için Apple benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor, ve harika bir arayüze sahip işletim sistemi var.
İos'de ise arayüz güzel olsa bile, insanlar customize etmek istiyor bazı şeyleri..Ne bileyim..hava durumu widget ekle ana ekrana, borsa ekle, döviz, haberler, müzik, sınırı yok.. iphone'da bu yok.. Hatta daha yeni notifications bar eklediler.. Androidde kaç zamandır olan, yukarıdaki barı elinizle aşaığ çekerseni gelen bildirimler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bunu yenilik olarak tanıtıyor Apple ve insanlar alıyor. iphone bir çılgınlık !!! Hatta kült obje oldu. Bir sürü firma kapak, aksesuar üretiyor. Piyasada hiçbir telefonun bu kadar çeşitli aksesuarı yok. Bu da bir gerçek.

Uzun lafın kısası..diyorumki Laptop'ta Mac OS, cep telefonunda Android...

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #41 : 28 Eylül 2012, 10:03:03 »
Aslında en büyük sorun neyi ne için kullandığımızdır, sadece office ve sörf için mac almak evden markete ekmek almaya gitmek için 4x4 araç almak gibi bir şey aslında .
Mac ve Pc kullanmakda ihtiyaca göre değişkenlik gösterir, tasarımcı için kaçınılmaz olan mac kullanmak fakat ağırlıklı oyun oynamak ve multimedia işleri için ise pc  tercih edilmektedir.

Tabiki windowsa göre mac ve linux 'un stabilitesi tartışılmaz o ayrı bir konu.

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #42 : 28 Eylül 2012, 10:37:33 »
Aslında en büyük sorun neyi ne için kullandığımızdır, sadece office ve sörf için mac almak evden markete ekmek almaya gitmek için 4x4 araç almak gibi bir şey aslında .
Mac ve Pc kullanmakda ihtiyaca göre değişkenlik gösterir, tasarımcı için kaçınılmaz olan mac kullanmak fakat ağırlıklı oyun oynamak ve multimedia işleri için ise pc  tercih edilmektedir.

Mac'te oyunda oynanır, multimedia işler de yapılır..
Sıkıntı yok.

Ama ekran kartım şu olsun, vs..işlere girip donanımınızı siz belirlemek isterseniz zaten PC toplarsınız.. ve bence iyi de edersiniz..

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #43 : 28 Eylül 2012, 11:56:22 »

tamamen katılıyorum. yazılılanları okurken buna benzer şeyler yazmayı düşünüyordum. Saolsun Emrah yazmış... PCnin ucuza upgrade edilebilir olması güzeldir. illa windows yüklemek zorunda değilsinizdir. bileşenlerini iyi kurarsanız da gayet başarılı performans alırsınız. 1000$ ekran kartı alırsanız tüm pixelleri görürsünüz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ama burada "ihtiyaçlara göre" anahtar kelimedir işte... o yüzden ev için bazen bir "netbook" bile yeterlidir...

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #44 : 28 Eylül 2012, 12:36:52 »
Şimdi alfa romeo forumunda bir markaya bağlılığı eleştirmek saçma olur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bir markayla gönül bağı kurmak ayıp bir şey değil, onu anlamsızca savunmak bizim de bazen yaptığımız bir şey. Bazen gaza gelip araçlarımızı abarttığımız mutlaka oluyordur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Burada da aynı şekilde, macos'la oyun oynanır denmiş, windows programları çalıştırılır denmiş, 700 mhz'lik işlemcisi 1.5 ghzlik pc ile aynı etkinlikte çalışır denmiş.. Bir de benim hiç macos görmediğim sanılmış. Öyle değil. IT'ciyseniz her işletim sistemi hakkında bilginiz olması gerekir ki birisi size bir şey sorduğunda, işyerine bir mac geldiğinde "meee"lemeyin. O dönem tabii ki macos'la da elleşmişliğimiz vardı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Şimdi, macos'la pc oyunu oynamaya çalışmak, ferrariyle araziye girmek gibi bir şey Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tamam girersin de, sadece girersin yani Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Orada kalır o iş. O makine o iş için uygun değil. Her makineyi amacına uygun kullanmak lazım. Günlük işlerde her işletim sistemini kullanabilirsiniz, ihtiyacınıza uyuyorsa DOS da kullanabilirsiniz ama bu "DOS hepsinden iyi" demek için yeterli değil. O kişinin ihtiyacını DOS karşılıyor demek ki deyip geçersiniz. Macos kullanıcı arabirimi kolay geliyor demek ki, wireless falan, onu kullanıyor demek ki bazı insanlar. Aynı özellikler windowsta da var, eskilerinde de ilk zamanlardan beri vardı ama biraz daha farklı yerlerde. Alışkanlıkla da ilgili bunlar tabii. Ben de şimdi macos'un başına otursam "bu ne lan?!" derim, eskiden çok dmeişliğim var.. Tek tuşlu fare, ctrl, alt tuşları olmayan farklı kısayolları olan bir şeyler falan deli ediyordu beni. Alışkanlığıma uymuyor çünkü, 1990'dan beri her gün kullandığım pc'lerden bir tek askerde uzak kalmışım... Dile kolay 22 yıl olmuş.

Neyse uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Apple'ın temel yetkinlikleri bellidir, intel, ms ve diğer firmaların bellidir. Şu anda kimse birbirinin işine burnunu uzatmıyor, kendi işlerini bildikleri gibi yapmaya devam ediyorlar. Biz nasıl alfa ekonomi aracıdır, istediğiniz gibi yükleyin, bozuk yollarda kullanın, eşşeğe biner gibi binin, yine de çalışır (reliability) dersek bu işi bilenlerin bize gülümsemesine sebep olacaksa, aynı şekilde macos'u da günlük işler için kullanmak, oyun oynamak vs türü işler için kullanmak diğer güncel rakiplerinden daha uygundur dersek "olmaz". O ürünü başka hiç rakibi olmadığı bir dünyada incelersek ok, her işi yapar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ama bu dünyada değil.

not: Microsoft seven bir adam değilim (MCSA'yım - Microsoft sistem yöneticisi [sistem güvenliği üzerine]). Linux ve dağıtımlarını diğer işletmelerden daha samimi ve güzel buluyorum ama fanatikliğini yapamam, çünkü artıları kadar eksileri de var.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2012, 12:39:50 Gönderen: Tuncay N »

Seo4Smf Tagleri: iphone apple 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.