Yukarı git

22 Kasım 2017, 17:55:10
Reklamlar  

Gönderen Konu: Apple iPhone 5  (Okunma sayısı 11107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Apple iPhone 5
« : 13 Eylül 2012, 15:18:36 »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Apple, San Francisco'daki Yerba Buena sanat merkezinde düzenledi basın etkinliği kapsamında altıncı nesil akıllı telefonunu tanıttı. iPhone 5 olarak isimlendirilen cihazın aylardır internette boy gösteren donanım parçalarını doğruladığını görüyoruz. Butonların konumunda bir değişiklik yapılmamış, kasa cam ve alüminyumdan imal edilmiş.

Tanıtımı Phil Schiller tarafından gerçekleştirilen iPhone 5, 112 gram ve 7.6mm ile firmanın önceki nesil telefonu iPhone 4S'ten %18 daha ince ve %20 daha hafif. 4 inç 16:9 en-boy oranına sahip 1136 x 640 piksellik Retina ekranı, son iki halefindeki 326ppi piksel yoğunluk değerini koruyor. %44 daha canlı renkler sunan bu ekran, dokunmatik sensörlerini yapısında ihtiva ettiği için %30 daha ince üretilebilmiş. Böylece daha az parlama yaparak her türlü ortamda görünebilirliği arttırmış olacak.

GPRS, EDGE, EV-DO, HSPA, HDPA+, DC-HSDPA ve LTE iletişim teknolojilerine destek sunan cihazın içerisinde ses ve veri aktarımı için tek bir çip ve tek radyo çipi bulunuyor. Ayrıca dinamik anteni sayesinde farklı ağlar arasında geçiş yapmak mümkün. Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Kanada'daki 4G LTE hizmeti sunan operatörlere ve bununla birlikte diğer birçok operatör için çift taşıyıcı HSPA+ desteği ile 42Mbps mobil internet hızı desteklenecek. Kablosuz olarak 802.11a/b/g/n protokolleri sıralanıyor. 802.11n için 2.4GHz ve 5GHz ile 150Mbps'ye kadar çıkılabilecek. HD ses desteği de sunan iPhone 5'in bu özelliğinden ilk olarak 20 operatör ile yararlanılabilecek. Sonrasında diğer taşıyıcılara da yayılması muhtemel.

Yeni telefonlarının birçok yönden yenilendiğine dikkat çeken Schiller, yeni A6 çipsetini de katılımcıların beğenisine sundu. A5'ten iki kat daha hızlı ve grafik performansı anlamında iki kat daha iyi olan A6, önceki çipten %22 daha küçük geliştirilmiş. İnternet sayfalarının yüklenmesi, fotoğraf görüntüleme ve daha birçok konuda önemli performans artışları göze çarpıyor. Yonganın iki yeni nesil ARM Cortex-A15 işlemci içerdiği tahmin ediliyor. Cihaz incelmiş ve çok daha güçlü bir çipsetle donatılmış olsa da 8 saat 3G ile konuşma, 8 saat 4G LTE, 10 saat Wi-Fi ile internette sörf yapabilme, 10 saat video izleme, 40 müzik dinleme imkanı tanıyor, 225 saat bekleme süresi sunuyor.

iPhone 4S'in arkadan aydınlatmalı, f/2.4 diyafram aralıklı, 8MP'lik beş katmanlı kamera sensörünün %25 inceltilmiş bir versiyonunu taşıyan iPhone 5, 28MP'lik panorama görüntü kaydı yapabilecek. Kamera, kullanılan safir kristal sayesinde dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olup kolayca çizilmeyecek. A6'daki yeni resim çipi sayesinde düşük ışıkta daha iyi performans sağlayacak ve iPhone 4S'ten %40 daha hızlı fotoğraf kaydı gerçekleştirebilecek. HTC One serisinde gördüğümüz video çekerken fotoğraf kaydetme özelliği iPhone 5'te de mevcut olacak, stabilizasyondaki iyileştirmeler sayesinde daha iyi görüntüler elde edilebilecek, on kişiye kadar yüz tanıma özelliği genişletilebilecek.

Öndeki arkadan aydınlatmalı 1.2MP'lik FaceTime HD kamerası, 720p video kaydedip iOS 6 sayesinde 3G üzerinden de görüntülü görüşmeyi destekleyecek. Çoklu medya konusunda yapılan iyileştirmeler kamerayla sınırlı değil. 5 mıknatısın kullanıldığı yeni hoparlör, kalite ve ses seviyesi konusunda belirgin bir artışın yanı sıra %22 daha az yer kaplayarak yeni telefonun kompakt yapısının oluşturulmasında önemli bir yer ediniyor. Mikrofon sayısının ön, arka ve altta olmak üzere üçe çıkarıldığını ekleyelim.

2003'ten beri iPod, iPhone ve iPad gibi cihazlarında yer verdiği 30 pinli bağlantı portuna iPhone 5 ile veda ediyor. "Lightning" adlı yeni port, %80 daha küçük, daha dayanıklı ve her iki tarafıyla da kullanılabiliyor. Birçok aksesuar üreticisinin üzerinde çalıştığı yeni portun mevcut olduğu bir cihaza eski 30 pinlik portu bağlamak istediğinizde Apple'ın önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği 29$'lık dönüştürücüyü edinmeniz gerekecek.

iPhone 5'in diğer özellikleri arasında; 123.8mm uzunluk, 58.6mm genişlik, Blueooth 4.0, GPS, GLONASS, 200 yeni özellikle gelen iOS 6 işletim sistemi versiyonu ve nanoSIM bulunuyor. Maalesef cihaz microSIM'ler ile uyumlu değil. Hattınızı altıncı nesil iPhone'a takabilmek için operatörünüzden nanoSIM isimli küçültülmüş tasarımıyla yeni bir kart almalısınız.

iPhone 5, 16/32/64GB dahili hafıza, renk olarak beyaz ve siyah seçenekleriyle gelecek. Beyaz rengin arka kısmındaki alüminyum bölümler gri iken, siyah modeldeki alüminyum barut renginde olacak. 14 Eylül'de ön sipariş alımına başlayacak olan Apple, 21 Eylül'de Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa gibi ülkelerde satışa başlayacak. Yıl sonuna kadar 100 ülkede 240 operatörü kapsayan bir satış ağı kurulması planlanıyor. 28 Eylül'de 22 ülkeye daha giriş yapacak olan yeni iPhone, Türkiye'ye 28 Eylül'den sonraki haftalarda dağıtılmaya başlayacak.

Operatörler aracılığıyla kontratlı olarak satılacak iPhone 5'in 16, 32 ve 64GB'lık versiyonları için sırasıyla 199$, 299$ ve 399$ ödenecek. 128GB'lık bir hafıza seçeneğinden bahsedilmezken fiyatlandırma konusunda yerini iPhone 5'e devreden iPhone 4S'in 16GB versiyonu 99$ ve kontratla satılacak. iPhone 4 ise; ücretsiz olan iPhone 3GS'i yerini alacak.

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2012, 15:43:53 Gönderen: emraheren »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ormanci

• *
  • 73 Mesajı Toplam
    84 Kere Beğenildi
Ynt: Apple iPhone 5
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2012, 15:47:33 »
TV kumandası tasarımı hiç olmadı.
16:9 oranı telefon için yanlış bir oran. TV mi bu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İlla telefonu yan yatırtıp oyun film oynattıracaklar, dertleri o sanırım. Benim de en nefret ettiğim hareket.
Genişliğinin de artması lazımdı.

iPhone kullanıcıları için değiştirmeye değmeyecek bir alet.
Sıfır düşünen için ise Galaxy S3 veya HTC One X diyorum.
Bir de Sony Xperia T gelecekmiş ona da bakmak lazım.

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2012, 16:24:17 »
eski bir iphone 4 aktif bir blackberry kullanıcısı olarak ben beğendim android bana çok karmaşık geliyor

burakir

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2012, 16:32:52 »
Apple için İphone 5 tamam veya devam modeli demekti.

Ben açıkcası iphone 4 kullanan birisi olarak 5 ile değiştirmem gerektiğini düşünmüyorum.

HTC One X telefon piyasasının şuanki yeni amiral gemisi bence Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2012, 16:36:58 »
iphone un bence en büyük artısı kullanıcı dostu olması çok kolay bir arayüzü var kullanması çok kolay bi ara xpreia neo kullandım androidi kullanmak çok zor geldi bana bir çok özellik sonradan indirilen programlarla aktif oluyor ve oturup arayıp o programı bulmak gerekiyor app store un kullanımı da google play store a göre çok kolay

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2012, 16:38:18 »
Tam bir rezillik örneği, S3 gibi 20 günde 10milyon satmayı hayal bile edemiyorlar.. Samsung aldı başını yürüdü, ilginç tarafı aktif göz hareketlerini algılayan sensörü duyan Apple kullanıcıları sanki ilk defa görmüşler gibi halay çekmedikleri kaldı. Onu bir zamanlar samsung yaptı s3'e yerleştirdi bile, apple artık geriden geliyor ve bu modelden sonrada iyice pazar hakimiyetini kaybedecek..

Lbe

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2012, 20:44:03 »
HTC Sensation XE kullanıyordum.İphone 5 iyi bi şey olsa değiştirmeyi düşüncektim ama yok abi direk TV kumandası.Nerde iphone 4s'in zarifliği

bora26

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2012, 21:29:01 »
4S kullanıcısı olarak iphone 5 i almayı hiç düşünmüyorum.
Geçen gün iş arkadaşlarımıza Galaxy S3 aldık. Galaxy S 3 ten sonra iphone 4 S dandik bir telefon gibi geldi.

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2012, 21:37:08 »
Bende motorola v3i var. O yüzden akıllı telefonlara b*k atıyorum. "Ne gerek var kardeşim binlerce lira vermeye" diye ötüyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

bora26

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2012, 21:42:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende motorola v3i var. O yüzden akıllı telefonlara b*k atıyorum. "Ne gerek var kardeşim binlerce lira vermeye" diye ötüyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Tuncay haklısın aslında. Bodrum'a gittiğimde girdiğimiz mekanlarda, beachlerde  15 yaşından 65 yaşına kadar herkeste iphone 4 ve 4S vardı. Girişte sanki iphone soruyorlar, olmayanı almıyorlardı.

Kullanıcıların % kaçı  akıllı telefonun özelliklerini kullanmak için alıyor, % kaçı gösteriş için alıyor ortada.

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2012, 22:44:23 »
Ben galaxy s3 falan almam zaten, fiyat/performans insanıyım ben Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sony Xperia Sola'ya göz koymuştum ama vazgeçtim, öğrenci adama o da çok dedim.

Pil aldım telefonuma 2 gün şarjı gidiyo, yadigarla takılıyorum hala Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Durumu düzeltinde belki Sony'yi alırım yine.

Cengiz Caliskan

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2012, 23:10:46 »
Yeni Nokia Lumia çok iddialı geliyor. Özellikle wireless şarj özelliği beni benden aldı. Bide "forever android" diyorum. Apple şişirilmiş balon bir markadır. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa 156 2.0 16V TS 2002

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2012, 23:18:39 »
Lumia da pahalı olur ya. Ben de sony'deki nfc özelliğini beğendim. arabaya binince nfc'ye dokundururum, handsfree'ye alır, gps açar falan güzel olur.

edit: sony 800 lira civarı.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2012, 23:23:10 Gönderen: Tuncay N »

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2012, 08:39:19 »
iphone 5 gibi akıllı bir telefon, akıllı memleketimizde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap peynir ekmek satar.şüpheniz olmasın.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2012, 11:50:13 »
ben uzun yıllar p910i kullandım. Antalya'da gideceğim yolu telefondaki arkadaşım doğru tarif edemeyince kızgınlıkla elimden "düştü"... onu çok seviyordum. tüm özelliklerini kullanıyordum ki o kadarda çok özelliği yoktu. en hoşuma giden kalemle not yazabilmekti. beni tuşlara basmaktan kurtarmıştı. şimdi samsung'un dokunmatik bir telefonunu kullanıyorum ama içimden duvarlara vurasım geliyor.
hiç Iphon'um olmadı. alasım gelmedi. o parayı veresim gelmedi. ben telefonda sadece konuşurum ve unutmamam gereken şeyleri de not alırım ve anlık çok da kaliteli olmasına özenmediğim foto çekerim....

şimdi merak ediyorum aslında 199$ a avrupada satışa çıkacak olan Iphone yurdumda kaçbin dolara satılacak... ben aslında buna uyuz oluyorum...

Seo4Smf Tagleri: iphone apple 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.