Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:49:16
Reklamlar  

Gönderen Konu: Ankara'da LPG için hangi ustayı tavsiye edersiniz?  (Okunma sayısı 13736 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Hesap açık aslında gerçekçi olmak lazım haklısın ferhat abi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
1 yıl lpg ye çalışır 2.yıl kar edersin  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
Kararını vermişsin hayırlı olsun. Önceki aracımda BRC takılı idi. Mavidenizlerde taktırmıştım. Bir problem yaşamamıştım. Umarım sende yaşamazsın.

Alfama ise Landi Renzo kit taktırdım. 1,5 yıl oldu taktıralı sadece 10.000km'de değişen bir parça var onu değiştirmek için uğradım.
Landirenzoyu çok duydum cemil abi hatta Fiat'ın sıfır araçlarında anlaşmalı olduğu marka diye biliyorum daha marka için tam karar vermiş değilim fiyat alıyorum birazda olmazsa birde landi servisi arayım iyi dileklerin için sağol abi

Dur ben sana bi telefon numarası atayım özelden orayı ara. Benim aracıma özel bir şekilde uygulamışlardı lpg kitini. Yani kaputu açınca lpg'li olduğu anlaşılmıyor.
Cemil abinin dediği önemli bir nokta. Sistemden cok montaj cok onemlı. bunun için bir alfa ustasının önereceği Lpg marka ve usta adı önemli bence.
Dün haberlerde her 10 aracın 4 ü LPG li oldugnu söyledi.
Benzin pahalıydı Dizele dönüldü. Vergi söz konusu oldugu için Dizel fiyatlarıda benzine yaklaştı.
Sırada bence LPG var. LPG ninde fiyatı git gide artabilir diye düşünüyorum.
Eğer az biniyorsan, km de 10 krş fazla ver, çiçek gibi benzinde bin. orjinalliğini bozdurma. aracın 147  bagaja ilgilide sıkıntı yaşamamış olursun .
Lpg de 0,33 krş yakıyorum. bizim gibi 2.0 olsa taktır derim ama   Benzinde 41 yaksa eywallah derdim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Kararını vermişsin hayırlı olsun. Önceki aracımda BRC takılı idi. Mavidenizlerde taktırmıştım. Bir problem yaşamamıştım. Umarım sende yaşamazsın.

Alfama ise Landi Renzo kit taktırdım. 1,5 yıl oldu taktıralı sadece 10.000km'de değişen bir parça var onu değiştirmek için uğradım.
Landirenzoyu çok duydum cemil abi hatta Fiat'ın sıfır araçlarında anlaşmalı olduğu marka diye biliyorum daha marka için tam karar vermiş değilim fiyat alıyorum birazda olmazsa birde landi servisi arayım iyi dileklerin için sağol abi

Dur ben sana bi telefon numarası atayım özelden orayı ara. Benim aracıma özel bir şekilde uygulamışlardı lpg kitini. Yani kaputu açınca lpg'li olduğu anlaşılmıyor.
Cemil abinin dediği önemli bir nokta. Sistemden cok montaj cok onemlı. bunun için bir alfa ustasının önereceği Lpg marka ve usta adı önemli bence.
Dün haberlerde her 10 aracın 4 ü LPG li oldugnu söyledi.
Benzin pahalıydı Dizele dönüldü. Vergi söz konusu oldugu için Dizel fiyatlarıda benzine yaklaştı.
Sırada bence LPG var. LPG ninde fiyatı git gide artabilir diye düşünüyorum.
Eğer az biniyorsan, km de 10 krş fazla ver, çiçek gibi benzinde bin. orjinalliğini bozdurma. aracın 147  bagaja ilgilide sıkıntı yaşamamış olursun .
Lpg de 0,33 krş yakıyorum. bizim gibi 2.0 olsa taktır derim ama   Benzinde 41 yaksa eywallah derdim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Az biniyorum diyorum ama abi 5 ayda 6 bin km yapmışım öğretmen olduğum için asıl yazın bineceğimi hesaba katarsak 15 bin km ortalamam var pekte az sayılmaz arabaya kıyabilsem şimdiye kadar çoktan taktırmıştımda işte ona kıyamıyorum

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
15.000 km yaparım diyorsan  işin maddi boyutu da değişir .
Lpg'de Agrasif kullanımda  0,27 krş yaksan;  benzinle arasında ortalama 0,14 krş fark olur.
15.000 x 0,14  = 2100 TL gibi bir fark oluşur ki
bunuda   2100 / 12 dersen  ayda 175 TL fazla ödemen  demek !

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Bu hesaplardan sonra artık düşünmenin mantığı yok 1 yılda kendini amorti ediyor sağol Kutay abi

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
Bu hesaplardan sonra artık düşünmenin mantığı yok 1 yılda kendini amorti ediyor sağol Kutay abi
Rica ederim. yardımcı olabildiysek ne ala .
Ankarada tavsiye edeceğim Lpg cide, işini benimseyerek ve aracları tanıyarak yapan aynı zamanda alfa ustamın yonlendırdıgı  Kayra Otogaz var .

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Tabikide yardımcı oldun abi est. Bu kayra otogazda Brc yada Landirenzo varsa bi araştırıyım orayada senin selamınla giderim artık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TRSemih

• Alfista
  • *
  • 86 Mesajı Toplam
    111 Kere Beğenildi
"Anelsan"

Ikna olman icin Zafer Bey'le telefonda gorusmen, sorularina cvp alman yeterli. Uzun uzadiya yazmiyorum buraya.

Fiyat rekabeti acisindan bilgin olsun; prins kit keihin enjektor 2250 tl'ye 10 taksitle taktirdim 2 ay once. 

Sent from my Calculator using Tepetaklak

159 '06 1.9 JTDM (2016-...) / 156 '05 1.6 TS (2012-...) / 156 '98 2.0 TS (2014-15)

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
"Anelsan"

Ikna olman icin Zafer Bey'le telefonda gorusmen, sorularina cvp alman yeterli. Uzun uzadiya yazmiyorum buraya.

Fiyat rekabeti acisindan bilgin olsun; prins kit keihin enjektor 2250 tl'ye 10 taksitle taktirdim 2 ay once. 

Sent from my Calculator using Tepetaklak

Hocam ben de çok ciddi düşünüyorum. Prins istiyorum. İstanbul'da taktıracağım için birebir bahsettiğin kalitede montaj yapacak usta arıyorum. Rica etsem, senin ustaya sorsan, İstanbul'da Twin Spark motora montaj yapmış bildiği Prins yetkili bayiisi var mıdır?

Kutay

• Alfista
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    52 Kere Beğenildi
Ben bundan onceki alfama Lpg taktırmadan once ıstanbul ve ankaradakı ozel servisleri aradım ve dedim ki ;

" iyi günler bir arkadasım sızı tavsiye etti yeni bir alfa aldım bakımlar için kısa zamanda yanınıza ugrayacagım.ama oncelıkle lpg olayını halletmem gerekıyor bununla ilgili sizin tavsiye edeceğiniz marka ve usta nedir ? " 

diyerek 6-7 servis aradım atıker dıyende oldu landi diyende ama agırlıkda olan 4 servis Brc demısdı.
yıne ankaradakı alfa ustanın tavsıyesı uzerıne brc markayı daha once alfalara montaj yapmıs bi Lpgciye  taktırmıstım.
ama fiyat farkı cok yok
diyerek prins taktırmakda gayet basarılı olur diye düşünüyorum .

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Şimdi 1500 tl brc arada 750 tl fark var prince neden olmasın yanlış hatırlamıyorsam satış sözleşmesinde %15 yakıt tasarrufunu garanti ediyor ve bunu sağlamazsa kiti geri alıyor prince teşekkür ederim Semih hocam ilgin için

jet usta

• Yeni Üye
  • *
kardelen oto lpg ayar konusunda mükemmel arızanı nokta atış ve çözüm çok isabetli benim çok para harcayıp çözemediğim sorunlarımı çok az paraya çözdü çok memnun kaldım tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2015, 22:35:12 Gönderen: emraheren »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
kardelen oto lpg ayar konusunda mükemmel arızanı nokta atış ve çözüm çok isabetli benim çok para harcayıp çözemediğim sorunlarımı çok az paraya çözdü çok memnun kaldım tavsiye ederim

Selamlar. Öncelikle kendinizi tanıtın lütfen. Bu şekilde foruma ilk defa girip de kendi reklamınızı yapmanız hoş değil Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bari üye adınızı farklı bir şey alsaydınız anlaşılmasın diye Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ykpogutcu (29 Ocak 2015, 00:35:50)

alfadem

• Yeni Üye
  • *
Sincan sanayisinde SERHAN USTA var. ben onunla çalışıyorum. tavsiye ederim.sanayide kime sorsan gösterir...

ayredin1982

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Şaşmazda bulunan Prins Menduh Ustayı (Özzirve yakıt sistemleri)kesinlikle tavsiye etmiyorum.Garanti kapsamında olan sistemle ne ilgilendi nede baktı.Yapabildiği sadece sorunu başka yerlere atması idi..

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.