Yukarı git

22 Kasım 2017, 15:54:16
Reklamlar  

Gönderen Konu: Ankara'da LPG için hangi ustayı tavsiye edersiniz?  (Okunma sayısı 13772 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Ankarada lpg taktıran arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz usta veya marka var mı acaba? Artık karar verdim benzinle baş edemeyeceğim nereye yaptırayım montajı konu güncel olsun diye tekrar açtım şimdiden herkese teşekkürler.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

afsy

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Başkent oto sanayide Çöl Otomotiv var. Çırak vs. kullanmadan kendileri montaj yapıyor, motoru vs. temizleyip güzelce teslim ediyorlar. BRC, Ventgas ve Atiker montajı yapıyor. Mocan (BRC)'da işini iyi yapan yerlerdendir.
Markadan çok ustaya dikkat edin.

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Başkent oto sanayide Çöl Otomotiv var. Çırak vs. kullanmadan kendileri montaj yapıyor, motoru vs. temizleyip güzelce teslim ediyorlar. BRC, Ventgas ve Atiker montajı yapıyor. Mocan (BRC)'da işini iyi yapan yerlerdendir.
Markadan çok ustaya dikkat edin.
Marka olarak aklımdan geçen BRC ama dediğiniz gibi önemli olan usta bu yüzden iyi araştırıyorum size soruyorum

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
brc nin ankara distiribütörü mavi denizler  otogaz var.ostim de.bir iki tanıdığım rc taktırdı.gayet güzel montajları ve işçilikleri var.

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
brc nin ankara distiribütörü mavi denizler  otogaz var.ostim de.bir iki tanıdığım rc taktırdı.gayet güzel montajları ve işçilikleri var.
Halil abi bende mavi denizlerde karar kıldım az önce telefonda da görüştüm şehir dışından geldiğim için 1500 tl 12 taksit dediler fiyatta uygun gibi gözüküyor

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Kararını vermişsin hayırlı olsun. Önceki aracımda BRC takılı idi. Mavidenizlerde taktırmıştım. Bir problem yaşamamıştım. Umarım sende yaşamazsın.

Alfama ise Landi Renzo kit taktırdım. 1,5 yıl oldu taktıralı sadece 10.000km'de değişen bir parça var onu değiştirmek için uğradım.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2013, 11:39:30 Gönderen: cemiltuna »

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Halil abi bende mavi denizlerde karar kıldım az önce telefonda da görüştüm şehir dışından geldiğim için 1500 tl 12 taksit dediler fiyatta uygun gibi gözüküyor
Brc iyidir iyi,benim ss de brc var,sıkıntısı yok  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 6 ay önce 1600/ 12 taksit ödemiştim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Ferhat abi aracını benzinde kullandın mı bilmiyorum ama lpg gerçekten taktırdığına değen birşey mi onu merak ediyorum yani yakıtın ne kadar düştü hatrı sayılır mı?

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Kararını vermişsin hayırlı olsun. Önceki aracımda BRC takılı idi. Mavidenizlerde taktırmıştım. Bir problem yaşamamıştım. Umarım sende yaşamazsın.

Alfama ise Landi Renzo kit taktırdım. 1,5 yıl oldu taktıralı sadece 10.000km'de değişen bir parça var onu değiştirmek için uğradım.
Landirenzoyu çok duydum cemil abi hatta Fiat'ın sıfır araçlarında anlaşmalı olduğu marka diye biliyorum daha marka için tam karar vermiş değilim fiyat alıyorum birazda olmazsa birde landi servisi arayım iyi dileklerin için sağol abi

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi

Landirenzoyu çok duydum cemil abi hatta Fiat'ın sıfır araçlarında anlaşmalı olduğu marka diye biliyorum daha marka için tam karar vermiş değilim fiyat alıyorum birazda olmazsa birde landi servisi arayım iyi dileklerin için sağol abi

Dur ben sana bi telefon numarası atayım özelden orayı ara. Benim aracıma özel bir şekilde uygulamışlardı lpg kitini. Yani kaputu açınca lpg'li olduğu anlaşılmıyor.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Ferhat abi aracını benzinde kullandın mı bilmiyorum ama lpg gerçekten taktırdığına değen birşey mi onu merak ediyorum yani yakıtın ne kadar düştü hatrı sayılır mı?
Hakanım ben lpg taktırdığımda lpg benzinin yarı fiyatıydı,benzin=4,30 tl lpg=1,95 tl ,ilk taktırdığımda baya avantajlıydı,şimdi makas daraldı benzin=4.70 tl lpg=2,70 tl oldu yani eski avantajı pek kalmadı,ama çok km yapıyosan lpg taktırabilirsin,benim ss(2.00 cc) benzinde 13 lt,lpg de 14 lt yakıyor,yani benzin 0,610 krş,lpg 0,376 krş,yalnız ben devirli kullanırım 4 bin devirde vites atarım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kullanım açısından pek fark yok ,yalnız lpg depoda az kalınca sürüş kalitesi düşüyor,onun için depoyu yarıdan aşağı düşürmemek lazım ,velhasıl senede 5- 10 bin km yapıyorsan taktırma,ama 20 bin falan km yapıyorsan taktır bin alfana vesselam  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Not =yukarda yazdığım fiyatlar hatırladığım kadarıyla,3 aşağı 5 yukarı olabilir ,affola  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2013, 12:04:30 Gönderen: Ferhat_27 »

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi

Dur ben sana bi telefon numarası atayım özelden orayı ara. Benim aracıma özel bir şekilde uygulamışlardı lpg kitini. Yani kaputu açınca lpg'li olduğu anlaşılmıyor.
Bende sana mesaj atıyordum abi hangisinde taktırdın diye bekliyorum o zaman:)

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Hakanım ben lpg taktırdığımda lpg benzinin yarı fiyatıydı,benzin=4,30 tl lpg=1,95 tl ,ilk taktırdığımda baya avantajlıydı,şimdi makas daraldı benzin=4.70 tl lpg=2,70 tl oldu yani eski avantajı pek kalmadı,ama çok km yapıyosan lpg taktırabilirsin,benim ss(2.00 cc) benzinde 13 lt,lpg de 14 lt yakıyor,yani benzin 0,610 krş,lpg 0,376 krş,yalnız ben devirli kullanırım 4 bin devirde vites atarım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kullanım açısından pek fark yok ,yalnız lpg depoda az kalınca sürüş kalitesi düşüyor,onun için depoyu yarıdan aşağı düşürmemek lazım ,velhasıl senede 5- 10 bin km yapıyorsan taktırma,ama 20 bin falan km yapıyorsan taktır bin alfana vesselam  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Abi benim 147 1.6 çok fazla km de yapmıyorum aslında ve yol bilgisayarı verileri karma 8.7 şuanda bnde agresif kullanıyorum ve bu değere bakınca eğer doğruysa 8,7*4,75= 41,30 gibi bir değer çıkıyor ya benim veriler yanlış yada ben çok fazla binmiyorum derken biniyorum çünkü depoda benzin durmuyor ve hesap bu şekildeyken lpg'nin 20 kuruşun altına düşürmesi lazım ki taktırmak mantıklı olsun oda imkansız:) kafam çok karışık abi ya hem kredi ödüyorum hemde benzinli arabaya binmekte lüks gibi gelmeye başladı:)

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Benzinde 9 lt /100 km yaksan *4,70 =0,423 krş,,,,senede 10.000 km =4.230 tl
Lpg de   10lt/100 km   yaksan*2,70 =0,270 krş,,,,,senede 10.000 km=2.700 tl+alfam lpg diye daha çok gezersin                                                              senede 12.000 km=3.240 tl
Netice olarak senelik 1000-1500 tl arası lpg de kar var ,karar senin  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hakanozky

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Hesap açık aslında gerçekçi olmak lazım haklısın ferhat abi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.