Yukarı git

22 Kasım 2017, 16:05:15
Reklamlar  

Gönderen Konu: Ankara'da Boya Koruma Yaptıracak olan Alfistiler  (Okunma sayısı 24819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Meguiars 300 tl fiyat vermişse toplu olarak gidilip 250 ye falan çekilebilir.fiyatlar arasında az buçuk fark olsada meguiars tercih edilmelidir bence.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
o halde meguiars'tan bir fiyat alalım. ben hafta cumartesi günü uğrar konuşurum. ama yolu oraya düşecek olan varsa konuşsun meguiars ile.

sanırım 5 aracız şimdilik.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Ben ekstra gelebilirim kesin değil yani -1 olarak değerlendirelim şimdilik.

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
sayın yöneticimiz emrah. zaten konuşma yaparken şöyle diyeceğiz. 4 araç yaptırana 1 araç bedava olmaz mı?

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Arkadaşlar şöyle bir öneri getireyim. Ben geçen sene Ekim ayı gibi Grupfoniden Balgattaki "Procar Bosch Car service" den kampanyalı boya koruma yaptırmıştım "79 TL"ye.Onlar da Meugiars ürünlerini kullanıyorlar. Geçenlerde bana bir SMS geldi bunlardan, "müşterilerimize özel kısa süreli boya koruma kampanyamız başlamıştır. Daha önceki kampanyalı fiyattan (79 TL) boya koruma yaptırabilirsiniz diye. Ben bugün Tlf aradım devam ediyor mu diye. Kampanya aslında geçenlerde bitmiş ancak size birşeyler yapabiliriz dediler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap .Ben de forumdan ve Alfa grubundan bahsettim (En az 4-5 araç olduğunu). Özetle şu; Alfaturk forumundan geldiğinizi ve benim adımı verdiğiniz taktirde sizlere de 79 TL den boya koruma yapabileceklerini söylediler. Haa piyasada 200-300 tl bunlar nasıl 79 TL yapıyor diyeceksiniz haliyle (Çünkü ben de öyle demişti), o konu da birşey diyemem. Çünkü ben daha önce hiç boya koruma yaptırmadığımdan, yaptırdığım 79 TL lik boya koruma ile 300 TL lik boya koruma arasında gerçekten bir fark olup olmadığını bilemiyorum. Bu konuda bir garanti veremem.

Procar Bosch Car Tel: 0-312-286 86 10
İrtibat: Merve Hanım'la görüşüp ismimi verip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Randevu ile çalışıyorlar ve araç 1 gün kalıyor. Günde en fazla 2 araç kabul edebiliyorlar.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Şimdiiii gelelim boya korumaya..
50 liraya da var boya koruma 700 liraya da..
Peki nasıl oluyor?

Şöyle ki;
Kullanılan malzeme sayısı, niteliği, harcanan zaman ve işçilik farkı oluyor.

Bugün yetkili bir Meguiar's uygulama merkezine gittiğinizde, öncelikle aracınız yıkanıyor ve üzerinden kil geçiliyor, bu kil boya üzerine yapışan tüm kimyasalları ve kirleri söküyor.

Daha sonra polisaj ile yüksek aşındırıcılığı olan ilk malzeme uygulanarak derin çizikler alınıyor. Bu malzemenin uygulanması derin çizikleri giderirken aracınızın üzerinde harelenme yapıyor. Bu harelenme orta aşındırıcılığı olan ikinci malzemenin uygulanması ile minimuma indiriliyor. En son da en az aşındırıcılığa sahip malzeme uygulanarak boyanızın yüzeyi prüzsüz ve parlak hale getiriliyor.

Boya (daha doğrusu vernik) prüzsüz ve parlak hale geldiği zaman, aracınızın üzerine koruyucu özelliği olan WAX sürülüyor ve belirli bir müddet aracın üzerinde bekletiliyor.

Ayrıca her basamakta aracınızın üzeri özel bir sıvıyla siliniyor..
Bu işlem min. 6 saat sürüyor. Bazı yerlerse 1 gün boyunca bekletiyor.

Bir de kaportacı türü boya koruma var ki, bir veya iki malzeme kullanılarak hallediliyor. Aynı sonucu almanız mümkün değil..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Ancak hemen şunu belirteyim, aracınızın boyasına gereken özeni göstermiyorsanız, bulduğunuz yerde yıkatıyorsanız büyük paralar harcayıp boya koruma yaptırmayın. 3 gün sonra ilk yıkamada boşa gider tüm paranız benden söylemesi..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Siz gidecek araç sayısı verin ben bir fiyat alayım Ankara'dan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Arkadaşlar Ankara bu işin erbablarından bir arkadaş ile görüştüm. İletişimimiz bu şekilde oldu;

Ahmet bey merhaba,
AlfaTurk forumunda Ankara ekibi araçlarına yaz başı için boya koruma, çizik-hare giderme gibi işlemler yaptırmayı düşünüyorlar, aklıma ilk siz geldiniz. Hazırda 3 araç var fiyat ve toplanma durumuna göre 4-5-6 şeklinde gidebilir. Arkadaşlar hem toplanma, hemde detailing bilgileri ile güzel bir gün geçirmek istiyorlar.
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz, yönlendirme de olabilir.
teşekkürler..
Merhabalar, samimiyetiniz için teşekkürler. Detailing konusunda dibine kadar yardımcı olurum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Şimdi anladığım, arkadaşlar araçlarına uygulama yaptıracak ve uygulama yapılırken de bu işe ilerde kendileri devam edebilecek bilgileri edinip bunun yanında değişik ve güzel bir gün geçirmek niyetindeler. Aslında süper bir düşünce Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Şoyle bir durum var, 1 aracın işlemi toplamda 1 gün sabahtan akşama vakit alıyor. Yani araç sayısı kadar gün buluşma olacak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap işlemi eskiden beraber çalıştığım yakın arkadaşım Berkay (d.berkay) ile Boom Garage'da gerçekleştiririz. Showroom bölümünde Berkay'ın uygulama yaptığı araçlar ve mekan mevcut, bakabilirsiniz. Birşeyler anlatmak, arabaseverlere yeni bir hobi kazandırmak bizim için de keyifli olur.
Fiyatı açıkçası ben bilmiyorum, ben gönüllü olarak gelirim işlemi Berkay ile birlikte yaparız ama fiyata o karar verir. Ben sorduktan sonra size mesaj atarım, eğer mekân ve fiyatta sorun ilmazsa( ki olmaz, illaki anlaşılır) arkadaşları bekleriz :ok:

Fiyat konusunda dönüş yapacaklar bekliyorum. Bu arkadaşlar forumboyakoruma forumunda işinin ehli arkadaşlar..

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
@başkan @tatmir

ilginiz için çok teşekkür ederim.

başkan'dan fiyat bekliyoruz. ve meguiars ile konuşacağız.

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
yarın aksilik olmaz ise meguiars'ın bestekar sokaktaki yerini ziyaret edip bilgi ve fiyat alacağım.

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Mustafa hocam selamlar tekrardan,

Berkay ile görüştüm. Uygulama dediğim gibi Boom Garage'da olacak. Vakit olarak 1 araba için 1 gün gerekmekte. Hem burada hem de Alfa forumda konu açılıp da konuşulabilir. Yapılan işlemler sonuna kadar garanti altında, amatör değiliz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hem Berkay'ın hem de benim 100'lerce araçlık tecrübesi mevcut. Gelen araçlar için de sonuna kadar ne gerekiyorsa tek tek yapılacaktır. Fiyat olarak bir miktar da indirim yaptı Berkay. Çizik giderme, glaze, ve en son kat sealant uygulaması araç başı 250TL'dir. Jant, motor temizliği vs zaten Berkay sormadan yapıyor, onları söylemeyeyim. Eğer Aquartz serisi nano ürünler istenirse de 400-450 civarı fiyat kaç kat uygulama isteniyorsa ona göre değişiyor. Dediğim gibi yapılan işlem dışarıdaki çoğu yerden farklı olacaktır. Arkadaşları büyük bir keyifle ağırlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ben bu haftasonu İstanbul'da olacağım. Gelince forumunuza üye olup orada da tanışabiliriz. Arkadaşları da sizin gibi bekleriz buraya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cevap geldi arkadaşlar.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2012, 22:00:36 Gönderen: Baskan »

CSQV

• Alfista
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Arkadaşlar ben yarım saat önce Meguiars'ın önünden geçiyordum bir uğrayıp fiyat alayım dedim. 4-5 araç Alfa olacağız dedim ve boya korumaya araç başı 250 lira + kdv alabileceklerini söyledi. 300 tl + kdv normalde.
Kapsamlı temizlik paketine ise (Motor temizleme, koltuk temizliği, iç dış, jant vs.) 500 tl + kdv dediler. Onun normali de yaklaşık 700 + kdv imiş.

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
o zaman benim yarın uğramama gerek yok. başkandan fiyat bekliyoruz

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Ben 2 üst mesajda yazdım hocam.

Seo4Smf Tagleri: ankarada boya koruma olan yaptıracak alfistiler 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.